صفحه 29 از 1915 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748791295291029 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 281 به 290 از 19143
    کاربر ساده

شماره عضویت
    3384
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoak128 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

نه اصلا نگران نباشید.بخور دادن یک کار واجبی نیست.چون عروس ذاتن پرنده های مناطق گرم و مرطوب استوایی هستند بخور دادن کمی شرایط مثل زندگی طبیعیشون میکنه و اصلا کاری به تخم ها نداره خیالتون راحت :smile (230)::smile (230)::smile (230):

بخور دادن یک فایده خوب دیگه ای که داره اینکه چون عروس ها کرک زیادی رو از خودشون میریزن همین بخور و رطوبت باعث میشه تا در هوا معلق نباشن تا خدایی نکرده از راه دهان تو بدن کسی نره که اگر کسی آسم داشته باشه خطرناکه

انشالله جوجو های نازتون زودتر سر از تخم میارن بیرون.ولی کار اصلی و دشوار بعد از بیرون اومدنشون از تخمها شروع میشه که باید نگهداری دقیقی انجام بدین

ما رو بی خبر نذارین

موفق باشین

:smile (48)::smile (48)::smile (48):
    از راهنمایی کاملتون سپاسگذارم.
    اولین جوجه عروسهام چهارشنبه سر از تخم بیرون آورد و صدای جیک و جیک نازش شنیده می شه. می خواستم ببینم این که گفتی کار اصلی و دشوار بعد از بیرون اومدنش از تخمها شروع می شه، حالا باید چه کاری براشون انجام بدم؟ اگه ممکنه مفصل برام توضیح بده. یعنی غذاشون چی باشه؟ گرمای اتاقشون و ه چی که خودت می دونی.
    باز هم مرسی.

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    نقل قول نوشته اصلی توسط RAGBAR نمایش پست ها
    از راهنمایی کاملتون سپاسگذارم.
    اولین جوجه عروسهام چهارشنبه سر از تخم بیرون آورد و صدای جیک و جیک نازش شنیده می شه. می خواستم ببینم این که گفتی کار اصلی و دشوار بعد از بیرون اومدنش از تخمها شروع می شه، حالا باید چه کاری براشون انجام بدم؟ اگه ممکنه مفصل برام توضیح بده. یعنی غذاشون چی باشه؟ گرمای اتاقشون و ه چی که خودت می دونی.
    باز هم مرسی.
    سلام به شما دوست عزیز

اول از همه تبریک میگم به خاطر این اتفاق زیبا و خوش آیند

خوب حالا کار اصلیه شروع میشه

اول از همه تا وقتی که جوجه به 1ماهگی برسند و کمی دون خور بشن هیچکس نباید پیششون بره فقط خودتون برای تعویض غذا برین

حالا شما باید در این مدت مادر جوجه هارو کاملا تقویت و قوی کنید اونم با تغذیه.هفته دوبار زرده تخم مرغ رو رنده کنید و با سیاه دانه مخلوط و به عروستون بدین.دمای اتقا رو کمی بالاتر ( در حد 2 درجه ) بالاتر ببرید.چون جوجوه ها خیلی حساسن.اگر از تخمه به عنوان غذا برایی عروستون استفاده میکنید سعی کنید در 3هفته اول تخمه هارو مغز کنید و بدون پوست بدین تا راحت و سریعتر تغذیه کنند و مادر جوجه ها راحت به جوجه ها غذا بده.از هفت تخم استفاده کنید که مقوی و انرِژی زاست.سعی کنید هر هفته غذاییشونو تغییر بدین چون رابطه مستقمیی با غذایی جوجه ها داره و به این وسیله جوجه از غذای مکمل بیشتر استفاده میکنند.حتما هفته ای یک الی دوبار از پودر ویتالین (مخصوص طیور) که در آبشون باید مخلوط بشه استفاده کنید تا ویتامین بدنشون افت نکنه و شاداب تر باشند

باز هم تکرار میکنم محیط نگهداری عروس ها و جوجه هاشونو خوب آماده کنید و خیلی مواظب باشید و رفت و آمدی صورت نگیره.این موضوع خیلی مهمه !!!

اگر سوالی داشتید حتما بپرسید

انشالله تا 1ماه دیگه عکسهای این کوچولو هارو برامون بزارید :smile (27)::smile (27)::smile (27)::smile (91)::smile (91)::smile (91):

کاربر ساده

شماره عضویت
    3384
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoak128 نمایش پست ها
    سلام به شما دوست عزیز

اول از همه تبریک میگم به خاطر این اتفاق زیبا و خوش آیند

خوب حالا کار اصلیه شروع میشه

اول از همه تا وقتی که جوجه به 1ماهگی برسند و کمی دون خور بشن هیچکس نباید پیششون بره فقط خودتون برای تعویض غذا برین

حالا شما باید در این مدت مادر جوجه هارو کاملا تقویت و قوی کنید اونم با تغذیه.هفته دوبار زرده تخم مرغ رو رنده کنید و با سیاه دانه مخلوط و به عروستون بدین.دمای اتقا رو کمی بالاتر ( در حد 2 درجه ) بالاتر ببرید.چون جوجوه ها خیلی حساسن.اگر از تخمه به عنوان غذا برایی عروستون استفاده میکنید سعی کنید در 3هفته اول تخمه هارو مغز کنید و بدون پوست بدین تا راحت و سریعتر تغذیه کنند و مادر جوجه ها راحت به جوجه ها غذا بده.از هفت تخم استفاده کنید که مقوی و انرِژی زاست.سعی کنید هر هفته غذاییشونو تغییر بدین چون رابطه مستقمیی با غذایی جوجه ها داره و به این وسیله جوجه از غذای مکمل بیشتر استفاده میکنند.حتما هفته ای یک الی دوبار از پودر ویتالین (مخصوص طیور) که در آبشون باید مخلوط بشه استفاده کنید تا ویتامین بدنشون افت نکنه و شاداب تر باشند

باز هم تکرار میکنم محیط نگهداری عروس ها و جوجه هاشونو خوب آماده کنید و خیلی مواظب باشید و رفت و آمدی صورت نگیره.این موضوع خیلی مهمه !!!

اگر سوالی داشتید حتما بپرسید

انشالله تا 1ماه دیگه عکسهای این کوچولو هارو برامون بزارید :smile (27)::smile (27)::smile (27)::smile (91)::smile (91)::smile (91):
    سلام. باز هم ممنونم.
    گفتيد هر هفته رژيم غذاييشون رو تغيير بدم. مي شه در اين مورد يه كم برام توضيح بديد؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    سلام. باز هم ممنونم.
    گفتيد هر هفته رژيم غذاييشون رو تغيير بدم. مي شه در اين مورد يه كم برام توضيح بديد؟
    با سلام

ببینید به طور طبیعی باید هر یک ماه غذایی اصلیه طوطی تغییر بکنه تا بدنش به یک غذا عادت نکنه وبیتونه تمام ویتامین هارو کسب کنه حالا تو این زمان که عروس در حین مراقبت از جوجه هاشه باید سعی بشه تا غذا های متنوع و مقوی به عروس و جوجه هاش برسه

البته این کار مرصوم نیست و کسانی که جوجه کشی میکنند زیاد به این موضوع توجه نمی کنند ولی چون شما قصدتون پرورش و فروش نیست باید از همون اول جوجه های باهوش و سالم و قوی داشته باشید

کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    سلام
    دوستان یه سوال داشتم اگر کاور روی قفس عروس بکشیم دیگه هیچ صدایی نداره؟شب ها چطور اگه تاریک باشه صدا نداره دیگه؟
    دمای مناسب برای عروسا چنده؟
    اگر لطف کنید زودتر جواب بدید ممنون میشم چون تا یه ساعت دیگه انلاینم.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash73 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یه سوال داشتم اگر کاور روی قفس عروس بکشیم دیگه هیچ صدایی نداره؟شب ها چطور اگه تاریک باشه صدا نداره دیگه؟
    عروست اگه ماده باشه كلا زياد سروصدا نداره.جوجه هم زياد سرو صدا نداره ولي اگه تاريك باشه يا كاور بكشي ساكت ميشه.
    دماي25درجه مناسبه.تا30درجه اشكالي نداره.
    من هميشه دمارو روي25نگه ميدارم ونميذارم كمو زياد بشه.
    عروس گرفتي بالاخره؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    سلام
    دوست عزیز آیا تمایل دارید که طوطی تون با کشیدن پارچه بر روی قفس ساکت بشه؟ این طور نیست که حتما طوطی زیر پارچه ساکت باشه باید تربیت بشه من دیدم کاکتیلهایی که زیر پارچه هم ساکت نمی شوند و در مورد این کاکتیل ها باید از راه حل دیگری استفاده کرد .....منظورتون را دقیق تر بگید تا دوستان دقیق تر بتونند راهنماییتون کنند
    شب ها در تاریکی طوطی میخوابه و دیگه سر وصدایی نداره
    عروس ماده و نر می توانند به یک اندازه سر و صدا کنند بسته به نوع تربیت ، عادت ، اخلاق و شخصیت می تونند تفاوتهایی داشته باشند و جوجه ها معمولا کم سر و صدا تر هستند اما زمانی که بزرگ میشن و سیستم حنجره شون کامل میشه وضع می کنه
    دمای مناسب برای اکثر طوطی ها بین 23 تا 25 درجه است حالا کمی بالا و پایین را می تونند تحمل کنند اما درهر منطقه ای که هستید باید سعی کنید که تا حد امکان این دما را براشون حفظ کنید

کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز آیا تمایل دارید که طوطی تون با کشیدن پارچه بر روی قفس ساکت بشه؟ این طور نیست که حتما طوطی زیر پارچه ساکت باشه باید تربیت بشه من دیدم کاکتیلهایی که زیر پارچه هم ساکت نمی شوند و در مورد این کاکتیل ها باید از راه حل دیگری استفاده کرد .....منظورتون را دقیق تر بگید تا دوستان دقیق تر بتونند راهنماییتون کنند
    شب ها در تاریکی طوطی میخوابه و دیگه سر وصدایی نداره
    عروس ماده و نر می توانند به یک اندازه سر و صدا کنند بسته به نوع تربیت ، عادت ، اخلاق و شخصیت می تونند تفاوتهایی داشته باشند و جوجه ها معمولا کم سر و صدا تر هستند اما زمانی که بزرگ میشن و سیستم حنجره شون کامل میشه وضع می کنه
    دمای مناسب برای اکثر طوطی ها بین 23 تا 25 درجه است حالا کمی بالا و پایین را می تونند تحمل کنند اما درهر منطقه ای که هستید باید سعی کنید که تا حد امکان این دما را براشون حفظ کنید
    با تشکر از شما و اقا میلاد
    من میخوام از ساعت 12 شب تا 8 صبح صدایی نداشته باشه.
    کسی از دوستان ادرس پرنده فروشی رو توی همدان داره که بیشتر توی کار طوطی باشه.من فقط اینجا قناری و ملنگو وکاسکو پیدا میکنم عروس هم هست ولی خیلی کمه و سنشونم زیاده.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3384
    کسی از دوستان ادرس پرنده فروشی رو توی همدان داره که بیشتر توی کار طوطی باشه.من فقط اینجا قناری و ملنگو وکاسکو پیدا میکنم عروس هم هست ولی خیلی کمه و سنشونم زیاده.
    خوب دوست عزیز از ساعت 12 شب که قاعدتا عروس خواب هستش (باید خواب باشه) و سر و صدایی نداره. صبحها اگه اتاقشون خیلی نور می افته و زودتر بیدار می شه سعی کن اتاقشون رو یه کم تاریک تر کنی. ولی اگه پارچه بندازی رو قفس باز هم عروس اگه قرار باشه سر و صدا کنه، سر و صدای خودش رو می کنه.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    متاسفانه من جایی را در همدان نمیشناسم اما می تونی توی فروشگاه همین سایت به آقای آژیده سفارش بدهی یا اینکه براشون پیام بذاری و بخواهی که راهنمایی ات کنند توی پروفایلشون پیام مهمان بذار حتما راهنمایی ات می کنه...

خوب دوست عزیز از ساعت 12 شب که قاعدتا عروس خواب هستش (باید خواب باشه) و سر و صدایی نداره. صبحها اگه اتاقشون خیلی نور می افته و زودتر بیدار می شه سعی کن اتاقشون رو یه کم تاریک تر کنی. ولی اگه پارچه بندازی رو قفس باز هم عروس اگه قرار باشه سر و صدا کنه، سر و صدای خودش رو می کنه.
    اگر تمایل دارید که کاکتیل تان از یک ساعتی تا یک ساعتی سر وصدا نکنه باید بهش یاد بدهید من در مورد کاکتیل های خودم امتحان کردم و جواب گرفتم
    نکته مهم در کشیدن و برداشتن پارچه بر روی قفس کاکتیل و (هر طوطی دیگری ) این است که باید قبل از اینکه کاکتیل زیر پارچه سر وصدا راه بندازه ، پارچه را از روی قفس بردارید و یک جایزه بهش بدهید.... خصوصا صبحها این مسئله خیلی مهم است اگر یکماه این کار را به طور مستمر انجام بدهید درست میشه ( این برای کاکتیلهایی است که زیر پارچه هم سر وصدا می کنند)
    یک راه آموزشی برای کاستن سر و صدای طوطی این است که در مواقعی که ساکت است بهش جایزه بدهید و در مواردی که داره شلوغ می کنه بهش توجه نکنید این یک قانون کلی است
    اگر وقتی صبح میشه و کاکتیل زیر پارچه سر وصدا کنه و شما پارچه را بردارید یاد میگیره که برای خلاص شدن از پارچه اون زیر سر وصدا راه بندازه خیلی هم زود این کار را یاد میگیره بنابراین در آغاز تربیت باید شما زرنگ تر از او باشید و زمانی بیدار بشید که اون هنوز بدیار نشده و قبل از اینکه سر وصدا راه بندازه پارچه را بردارید در غیر این صورت همانطور که دوستمون گفتند اگر بخواد سر و صدا بکنه کسی نمی تونه مانعش بشه چه زیر پارچه چه بیرون پارچه
    باید یاد بگیره و تربیت بشه البته بیشتر کاکتیل ها با کم شدن نور از سر وصدا می افتند این چیزی که گفتم برای مواردی است که کاهش نور اثر نمی کنه ....

صفحه 29 از 1915 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748791295291029 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)