همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    من درمورد تكثير عروس تجربه اي ندارم ولي درمورد مرغ عشقام مطمئنم

مثلا اگه 20ام تخم گذاري صورت ميگرفت من روز 21 رو به عنوان روز اول حساب ميكردم.دقيقا روز 18ام به دنيا مي اومد.
    اگه از روز 18ام ميگذشت و جوجه به دنيا نمي اومد ديگه مطمئن بودم جوجه اي دركار نيست

البته اين درصورتيه كه مطمئن باشم ماده از روز اول تخم گذاري بصورت مداوم روي تخم ميخوابه درغير اينصورت از روزي حساب ميكردم كه ماده يه سره روي تخم ميخوابيد. براي همين گاهي از زمان تخم گذاري تا به دنيا اومدن 20 روز طول ميكشيد كه بيشتر براي تخم هاي اول اينطور حساب ميكردم

ولي خب درمورد عروس اطلاعي ندارم.شايد تا روز 23 هم احتمال به دنيا اومدنشون باشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    من درمورد تكثير عروس تجربه اي ندارم ولي درمورد مرغ عشقام مطمئنم

مثلا اگه 20ام تخم گذاري صورت ميگرفت من روز 21 رو به عنوان روز اول حساب ميكردم.دقيقا روز 18ام به دنيا مي اومد.
    اگه از روز 18ام ميگذشت و جوجه به دنيا نمي اومد ديگه مطمئن بودم جوجه اي دركار نيست

البته اين درصورتيه كه مطمئن باشم ماده از روز اول تخم گذاري بصورت مداوم روي تخم ميخوابه درغير اينصورت از روزي حساب ميكردم كه ماده يه سره روي تخم ميخوابيد. براي همين گاهي از زمان تخم گذاري تا به دنيا اومدن 20 روز طول ميكشيد كه بيشتر براي تخم هاي اول اينطور حساب ميكردم

ولي خب درمورد عروس اطلاعي ندارم.شايد تا روز 23 هم احتمال به دنيا اومدنشون باشه

سلام.فرمایش شما کاملا درسته و هیچ شکی نیست که محال ممکنه که 21 روز بیشتر جنین داخل تخم زنده بمونه.یا در تاریخ تخم ها اشتباه شده و تخم ها جابجا شدن و خانوم چاکی اشتباه میکنن و یا جفت دیرتر از روز اول روی تخم خوابیده وگرنه اگر جفت 21 روز کامل چه از لحظه ی تولد چه از آخرین تخم روی تخم ها بخوابن قطعا تکلیف تخم و جوجه مشخص خواهد شد.نه مواد غذایی موجوده داخل تخم و نه فضای موجود دیگه اجازه ی تنفس میده به جوجه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    آقای اسکندری بی زحمت نخود رو هم بگید،بدیم یانه؟چون قبلا جایی گفته بودید ممنوعه ولی ظاهرا مجاز به استفاده هستیم.
    بابت روزهای جوجه شدن هم که اگر اشتباه نکنم آقای ترکان بودن که جفتشون وقتی تخم گذاشته بود جنین ها بعد از چند روز شروع به رشد کرده بودن واین یک استثنا بود که ممکنه بازم پیش بیاد ولی در حالت کلی حرف شما صحیحه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    آقای اسکندری بی زحمت نخود رو هم بگید،بدیم یانه؟چون قبلا جایی گفته بودید ممنوعه ولی ظاهرا مجاز به استفاده هستیم.
    بابت روزهای جوجه شدن هم که اگر اشتباه نکنم آقای ترکان بودن که جفتشون وقتی تخم گذاشته بود جنین ها بعد از چند روز شروع به رشد کرده بودن واین یک استثنا بود که ممکنه بازم پیش بیاد ولی در حالت کلی حرف شما صحیحه
    تحت هیچ شرایطی استثنا وجودنداره و جوجه اگر از روز اول حرارت والدین به بدنش خورده باشه داخل تخم شروع به رشد میکنه و روز 21 اگر جوجه نشد حتی اگر صدای جیک جیکش بیاد هم صد در صد خفه خواهد شد.این در مورد تمام موجودات زنده ی دنیا صادقه.انسان 9 ماه و 9 روز اگه بیشتر بشه بچه خفه خواهد شد.دقیقا این مورد در مورد هر موجود زنده ای در سطح خودش اتفاق میفته.من جوجه داشتم که روز 15 به دنیا اومد و وقتی دون خور شد اندازه ی یه بالغ بود هیکلش و شاتخم بود ولی امکان نداره یک ساعت دیرتر به دنیا بیاد.من به شخصه چند جا خوندم که نخود داخل سنگدون پرنده تولید مواد سمی میکنه و نباید داد حالا باز شاید منابعی که من خوندم اشتباه بوده باشن ولی من نمیدم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    تحت هیچ شرایطی استثنا وجودنداره و جوجه اگر از روز اول حرارت والدین به بدنش خورده باشه داخل تخم شروع به رشد میکنه و روز 21 اگر جوجه نشد حتی اگر صدای جیک جیکش بیاد هم صد در صد خفه خواهد شد.این در مورد تمام موجودات زنده ی دنیا صادقه.انسان 9 ماه و 9 روز اگه بیشتر بشه بچه خفه خواهد شد.دقیقا این مورد در مورد هر موجود زنده ای در سطح خودش اتفاق میفته.من جوجه داشتم که روز 15 به دنیا اومد و وقتی دون خور شد اندازه ی یه بالغ بود هیکلش و شاتخم بود ولی امکان نداره یک ساعت دیرتر به دنیا بیاد.من به شخصه چند جا خوندم که نخود داخل سنگدون پرنده تولید مواد سمی میکنه و نباید داد حالا باز شاید منابعی که من خوندم اشتباه بوده باشن ولی من نمیدم.
    مرسی.راجع به نخود منم با شما موافقمم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    بابت قفس مقداری که لازمه را با سیم چین قطع کنید . همانطور که آقا رضا قلیخانی عرض کردن.

و سر میله ها را به صورت حلقه در بیارید تا تیزی میلیه از بین برود خدای نکره به پرنده آسیب جراحتی وارد نشود .

بابت تخمها از زمان متولد گذشته . گاهی دیده شده دمای محیط سر باشد جوجه ها دیرتر رشد میکنند ودیرتر متولد میشند.

نه اینگه به روال عادی رشد کنند غذای داخل تخم تمام شود. نه فعالیت رشد جنین در تخم کم میشود مثال مانند آهسته کردن نوار. اما رشد اصلی را و تشکیل دادن عضای بدن

انجام میشود . نگران نباشید . این نوع در متولد شدن هم بوده.

فقط مراقب باشید رطوبت هوای منزل اندازه باشد تا تخم ها پوسته شان نرم باشد که جوجه توانایی شکستن پوسته را داشته. گاهی پدرمادر جوجه ها کمک میکنند

اما اگر احساس کردید پوسته شکسته شده اما جوجه خیلی خسته است کمی درز به پوسته دهید تا پرنده از خستگی در تخم خفه نشود .

............
    من ابتگاری دستگاه جوجه کشی ساختم .خودم به جوجه ها کمک میکردم از تخم بیرون بیان . مثال تخم مرغ ها از 21 روز هم گذشته بودن اما بازهم زنده مانده بودن داخل تخم.

یا تخم اردک ها از 28 روز به 32 روز کشید تا متولد بشن .

در این امر باید خیلی دقت کرد تا جوجه ها نارس به دنیا نیایند .

اوایل نمیدانستم که رطوبت چقدربرای تشکیل عضای بدن پرنده مفید است . دستگاه رطوبت ساز نزاشتم.

جوجه مرغ ها نارس به دنیا آمدن یکی پاش برعکس بود دیگری زباش بیرون خیلی بد .

اما با تجربه ای که بدست آوردم دیگر به مشکل بر نخوردم.

الانم در ساخت یه دستگاه پیشرفته هستم. که تمام اتوماتیک هست.

وای من چقدر حرف زدم شرمنده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط پدربزرگ نمایش پست ها
    بابت قفس مقداری که لازمه را با سیم چین قطع کنید . همانطور که آقا رضا قلیخانی عرض کردن.

و سر میله ها را به صورت حلقه در بیارید تا تیزی میلیه از بین برود خدای نکره به پرنده آسیب جراحتی وارد نشود .

بابت تخمها از زمان متولد گذشته . گاهی دیده شده دمای محیط سر باشد جوجه ها دیرتر رشد میکنند ودیرتر متولد میشند.

نه اینگه به روال عادی رشد کنند غذای داخل تخم تمام شود. نه فعالیت رشد جنین در تخم کم میشود مثال مانند آهسته کردن نوار. اما رشد اصلی را و تشکیل دادن عضای بدن

انجام میشود . نگران نباشید . این نوع در متولد شدن هم بوده.

فقط مراقب باشید رطوبت هوای منزل اندازه باشد تا تخم ها پوسته شان نرم باشد که جوجه توانایی شکستن پوسته را داشته. گاهی پدرمادر جوجه ها کمک میکنند

اما اگر احساس کردید پوسته شکسته شده اما جوجه خیلی خسته است کمی درز به پوسته دهید تا پرنده از خستگی در تخم خفه نشود .

............
    من ابتگاری دستگاه جوجه کشی ساختم .خودم به جوجه ها کمک میکردم از تخم بیرون بیان . مثال تخم مرغ ها از 21 روز هم گذشته بودن اما بازهم زنده مانده بودن داخل تخم.

یا تخم اردک ها از 28 روز به 32 روز کشید تا متولد بشن .

در این امر باید خیلی دقت کرد تا جوجه ها نارس به دنیا نیایند .

اوایل نمیدانستم که رطوبت چقدربرای تشکیل عضای بدن پرنده مفید است . دستگاه رطوبت ساز نزاشتم.

جوجه مرغ ها نارس به دنیا آمدن یکی پاش برعکس بود دیگری زباش بیرون خیلی بد .

اما با تجربه ای که بدست آوردم دیگر به مشکل بر نخوردم.

الانم در ساخت یه دستگاه پیشرفته هستم. که تمام اتوماتیک هست.

وای من چقدر حرف زدم شرمنده
    از اینکه تونستید دستگاه جوجه کشی بسازید خیلی خوشحالم.بحث رطوبت یه بحث خیلی مهمه.هرجایی رو نمیشه با جای دیگه در مورد رطوبتش مقایسه کرد.علت اینکه گفته میشه موقع جا گرم کردن پرنده قفس رو دائما جابجا نکنید هم همینه.جفت بر اساس فضا و محیط پیرامونی شرایط رو میسنجن و اگر محیا بود تخم میذارن.و این جابجایی تمام امکان سنجی های جفت رو از بین میبره.به عنوان مثال رطوبت شهر یزد یا اصفهان با شهرهای شمالی یا جنوبی کشور قابل مقایسه نیست و از طرفی هم کشور ایران با کشور استرالیا قابل مقایسه نیست.باز توی همین شهر تهران شما اسفند و فروردین و اردیبهشت رو با تیر و مرداد مقایسه کنید.خیلی از جفت های پیر هم توی سه ماه اول تخم گذاری میکنن و خیلی از جفت های جوون و با تجربه توی دو ماه دوم جوجه هارو به حال خودشون رها میکنن و توی لونه نمیتونن دووم بیارن و جوجه ها تلف میشن.بهرحال موقع تخم گذاری و بخصوص جوجه شدن تخم ها باید خیلی به رطوبت توجه کرد بخصوص به جفت هایی که توی خونه نگهداری میشن و اطرافشون بخاری یا شومینه هست که کلا رطوبت هوارو از بین میبره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    اینم اضافه کنم گاهی وقتها پرنده ماده بعداز گذاشتن همه تخم ها بر روی تخم ها میخوابد . ولی ما از زمان اولین تخم تاریخ میزنیم. همین باعث

میشه که اشتباه کنیم.

مثال اگر پرنده 3 تخم بگذارد روز 3 روی تخمها میخوابد. ولی باید از روز 3 تاریخ رابزنیم. که به مدت 21 روز .

جوجه ها متولد بشن از سایزشون میتوانید خصوصیات پرندتون را تشخیص بدید . اگر سایز جوجه ها یک اندازه بودند بدانید پرنده ماده از تخم گذاری آخرین تخم روی تخم ها خوابیده

.اگر سایزهای رشد جوجه ها یکی بزگ یکی کوچک بود پرنده ماده از روز اول تخم گذاری روی تخمها خوابیده .

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    این دستگاه رطوبت سنج رو از کجا بگیرم میشه قیمتشو هم بگین؟

2 تا سوال دیگه داشتم

1-امروز دیدم یکی از عروس هام مدفوع کرده تو لونه برای اولین بار جریانش چیه؟رو تخمها نه ها یه خورده اونورتر

2-فکر کردم دیدم نمیتونم به جوجه ها خودم با سرنگ غذا بدم میترسم ولی دوست دارم اهلی و دستیش کنم راه حل دیگه ای هستش که دستی کنم خودم غذا ندم؟

اگه تو 50 روزگیش اهلیش کنم (دونه خور شد)میتونم دستیش کنم چند روز یا چند ماه طول میکشه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    این دستگاه رطوبت سنج رو از کجا بگیرم میشه قیمتشو هم بگین؟

2 تا سوال دیگه داشتم

1-امروز دیدم یکی از عروس هام مدفوع کرده تو لونه برای اولین بار جریانش چیه؟رو تخمها نه ها یه خورده اونورتر

2-فکر کردم دیدم نمیتونم به جوجه ها خودم با سرنگ غذا بدم میترسم ولی دوست دارم اهلی و دستیش کنم راه حل دیگه ای هستش که دستی کنم خودم غذا ندم؟

اگه تو 50 روزگیش اهلیش کنم (دونه خور شد)میتونم دستیش کنم چند روز یا چند ماه طول میکشه؟
    دستگاه رطوبت ساز برای کار تکثیر توی تعداد بالا و سالن ها جوابگو هست و مناسب خونه نیست.همون دستگاه بخور و حوله نمدار برای کار خونه ای و تعداد بسیار محدود کافیه.
    ببینید پرنده ای که مدت هاس از تخم و جوجه مراقبت میکنه در بعضی اوقات به حدی بهش فشار میاد که بی اختیار توی جایی مثل لونه هم مدفوع میکنه که باید توی یک فرصت مناسب با یه چیزی تخلیش کنید.چیزی عجیب نیست و بعد از این هم پیش خواهد اومد.
    جوجه ای که دونه خور شده از پدرو مادر که جدا بشه خیلی راحت ظرف مدت دو الی سه روز اگر وقت بذارین رام و دستی میشه و بهتون عادت میکنه.ضمن اینکه میتونید توی سن 25 روزگی به بعد توی روز از لونه خارج کنید و نوازشش کنید تا وقتی که دون خور شد ترسی از دست انسان نداشته باشه.

صفحه 287 از 1915 نخستنخست ... 1872372682692702712722732742752762772782792802812822832842852862872882892902912922932942952962972982993003013023033043053063373877871287 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)