صفحه 28 از 1915 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647781285281028 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 271 به 280 از 19143
    کاربر ساده

شماره عضویت
    3384
    سلام من امروز به جمع شما پيوستم تا يه كمكي بهم بكنيد.
    چند روز طول مي كشه تا جوجه هاي كاكاتيل متولد بشن؟
    وقتي جوجه متولد مي شن چه غذايي بايد به پدر و مادرشون بدم؟
    الآن كه پرنده ها رو تخم خوابيدن چه غذايي بايد بهشون بدم و دماي اتاق چقدر بايد باشه؟
    ممنونم.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash نمایش پست ها
    با تشکر از شما خانم شيکرا يک نکته را بايد در مورد مطلبي که نوشتيد توضيح بدم که کاکاتيل لوتينو با آلبينو متفاوت است کاکاتيل آلبينو داراي پرهاي کاملا سفيد و گونه هاي سفيد و چشمان قرمز است و بسيار کمياب است.
    سلام
    ممنون از دقت نظرتون
    من کاملا می دانم که لوتینو و آلبینو با هم فرق دارند کلا هر حیوانی که نام آلبینو ( که در فارسی بهش میگن زال) را یدک میکشه به این مفهوم است که اون پرنده رنگدانه های خودش را از دست داده ، آلبینو خالص کاملا سفیده و رنگ چشمش هم قرمزه اگر رنگ چشمش قرمز نباشه یعنی خالص نیست ... اما لوتینو .... لوتینو در کاکتیل ها ، طوطی است که همه رنگدانه های خودش را کامل از دست نداده و برای همین رنگ اش به لیمویی میزنه ...یک لوتینو خالص هم رنگ چشمش قرمزه .. اما مثلا گردوی من که لوتینو بود رنگ چشمش قرمز نبود برای اینکه مادرش گل باقالی بود و پدرش لوتینو ... خالص بودن یا نبودن پرنده هم بر میگرده به اینکه چند تا نسل قبلش پدر و مادر خالص بودند یا نه
    و اینکه در هر بار جفت گیری چه ژنهایی را به بچه هاشون منتقل کردند...

کاربر ساده

شماره عضویت
    3384
    ممنون می شم به سئوال منم جواب بدین.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3362
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    تمام توصیه هایی که دوستان به شما کردند ( در مورد اسباب بازی و غیره ) را عمل کنید خوب است
    یه یک نکته هم توجه کنید ( البته اگر طوطیتون سالمه و پف کردنش دلیل مریضی نباشه ) ... کاکتیل ها بعد از 11 ماهگی کم کم اندامهای جنسی شون کامل میشه ( تا دوسالگی که به بلوغ کامل میرسند) و در این زمان اخلاقشون کمی تغییر می کنه کسی که در رفتار های پرنده اش دقیق باشه این را به راحتی متوجه میشه ...بعضی اوقات کمی خشن میشن و بعضی وقت ها به نظر میاد که افسرده شدند کاکتیل های نر از یکسال و نیم تا دوسالگی رفتارهای جفت یابی از خودشون نشون میدن که بارها توسط کاربرانی که با این حالت آشنا نبودن و یا بار اولشون بود کاکتیل نگهداری می کردند در فرومهای مختلف پرسیده و یا گزارش شده
    به نظرم نباید نگران باشی .... فقط حواست باشه که بیشتر بهش توجه کنی و همون طور که دوستان هم بهت توصیه کردن به خورد و خوراکش برس ..... اسباب بازی مخصوص کاکتیل هم وجود داره مثل تاپ و نخ های کنفی که بهش توپ های کوچک چوبی وصل شده و کامل برای کاکتیل مناسبه خودت هم می تونی براش درست کنی .... کاکتیل را خیلی راحت میشه سرگرم کرد .... حتی یک دسته نوار کاغذی هم می تونه سرگرمش کنه ...
    برای گرفتن جفت هنوز زوده طوطی شما در حال بلوغ است اگر تصمیم داری که براش جفت بگیری حداقل صبر کن که دوسالش را تمام کنه بعد براش جفت بگیر ....
    اینکه میگی ساکت است منظورت اینه که از اول ساکت بوده یا جدیدا ساکت تر شده (اگر مورد دوم هست یکی از دلایلش می تونه همون باشه که گفتم یکیش هم می تونه تغییر فصل باشه )
    تغییر فصل و آب و هوا هم روی طوطی ها خیلی اثر میذاره که شاید کمتر کسی بهش توجه کنه طوطی ها به طور ذاتی مال مناطقی هستند که تغییرات آب و هوایی درش کم است خصوصا کاکتیل که بومی استرالیا است ( اختلافات و نوسانات دما در مقایسه با نقاط شمالی تر یا جنوبی تر کره زمین فرق می کنه ) این مسئله هنگام انتقال طوطی ها از زادگاه اصلیشون بارها گزارش شده که با تغییر فصل گاهی باعث تغییر اخلاقشون میشه حتی طوطی های پرورشی در منطقه جدید هم ( مثلا طوطی هایی که در ایران به دنیا آمده و تولید شده اند)این حالت ها از خودشون نشون میدن ( شاید به نظر خنده دار و یا مسخره بیاد ) ولی کسایی که در رفتار طوطیشون دقیق باشند متوجه تغییرات پرنده شون در فصول مختلف میشن
    ممنونم دوست خوبم رفتار کوکو خیلی به اینا که گفتی نزدیکتره خیلی از بار فکریم رو کاهش دادی در ضمن از بقیه یدوستانهم ممنونم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط RAGBAR نمایش پست ها
    الآن كه پرنده ها رو تخم خوابيدن چه غذايي بايد بهشون بدم و دماي اتاق چقدر بايد باشه؟
    ممنونم.
    عروس هلندی های من در پاسیو بچه دار شدن برای همین اطلاعات دقیق رو می زارم دوستان با تجربه تر بگن ولی مدت لازم برای جوجه شدن 18-21 روز هست غذای هم که از قبل از جفت گیری باید کامل باشه یعنی زمانیکه سن طوطیها مناسب هست و دارین شرایط را برای جفت گیریشون مهیا می کنی تغذیشونم باید کامل کنی که می تونی غذایی کاکاتیل رو ببینی ولی مصرف مواد کلسیم دار خیلی در این دوره مهم هست کمبود کلسیم در دوره تخم گذاری خیلی خطرناک هست و حتی می تونه باعث مرگ عروس ماده بشه. بنابراین اگر کف دریا دارین و مصرف نمی کنن از مواد غذایی کلسیم دار مثل پوسته تخم مرغ بروکلی گردو و.... استفاده کنید اگر مصرف اینجور مواد طبیعیشون کافی نیست از کلسیم های پرندگان که در پت شاپها هست باید استفاده کنید .

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    ممنونم.
    با سلام خدمت دوست عزیز

جوجه کامل عروس اگر براش مشکلی پیش نیاد و مراحل طبیعی از جمله دمای محیط رعایت بشه در طی سه هفته از تخم بیرون میاد

در زمانی که عروس تخم گذاری کرده به هیچ وجه دمای اتاق نه سرد و نه گرم بشه و معتدل باشه.کمی از بخور استفاده کنید تا محیطش کمی مرطوب بمونه.(در حد کم !!!!! )

عروس ها در جایی باشند که به هیچ وجه رفت و آمد نباشه و فقط خود شما برای تعویض غذا و آب برین

در این زمان از دانه های مقوی استفاده کنید.هفت تخم دارای تمامی این تخم هاست و انرژی کاملی داره.در هفته 2بار زرده تخم مرغ رو رنده کنید و با سیاه دانه مخلوط کنید و به عروس هاتون بدین

انشاالله جوجه هایی زیبا برای شما بیاورند

کاربر ساده

شماره عضویت
    3384
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoak128 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوست عزیز

جوجه کامل عروس اگر براش مشکلی پیش نیاد و مراحل طبیعی از جمله دمای محیط رعایت بشه در طی سه هفته از تخم بیرون میاد

در زمانی که عروس تخم گذاری کرده به هیچ وجه دمای اتاق نه سرد و نه گرم بشه و معتدل باشه.کمی از بخور استفاده کنید تا محیطش کمی مرطوب بمونه.(در حد کم !!!!! )

عروس ها در جایی باشند که به هیچ وجه رفت و آمد نباشه و فقط خود شما برای تعویض غذا و آب برین

در این زمان از دانه های مقوی استفاده کنید.هفت تخم دارای تمامی این تخم هاست و انرژی کاملی داره.در هفته 2بار زرده تخم مرغ رو رنده کنید و با سیاه دانه مخلوط کنید و به عروس هاتون بدین

انشاالله جوجه هایی زیبا برای شما بیاورند
    از اينكه جواب من رو كامل داديد ممنونم. ولي خوب با جوابتون خيلي نگران شدم. آخه الان ديگه 18 روزه از زمان تخم*گذاري عروسا گذشته و من نمي دونستم كه بايد بخور براشون بذارم. اما هميشه يه ظرف آب تو قفس داشتن و هر دو (پدر و مادر) آبتني مي كردن. دماي هوا بيشتر اوقات براشون ثابت بوده. خيلي نگرانم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    از اينكه جواب من رو كامل داديد ممنونم. ولي خوب با جوابتون خيلي نگران شدم. آخه الان ديگه 18 روزه از زمان تخم*گذاري عروسا گذشته و من نمي دونستم كه بايد بخور براشون بذارم. اما هميشه يه ظرف آب تو قفس داشتن و هر دو (پدر و مادر) آبتني مي كردن. دماي هوا بيشتر اوقات براشون ثابت بوده. خيلي نگرانم.
    سلام دوست عزیز

نه اصلا نگران نباشید.بخور دادن یک کار واجبی نیست.چون عروس ذاتن پرنده های مناطق گرم و مرطوب استوایی هستند بخور دادن کمی شرایط مثل زندگی طبیعیشون میکنه و اصلا کاری به تخم ها نداره خیالتون راحت
    :smile (230)::smile (230)::smile (230):

بخور دادن یک فایده خوب دیگه ای که داره اینکه چون عروس ها کرک زیادی رو از خودشون میریزن همین بخور و رطوبت باعث میشه تا در هوا معلق نباشن تا خدایی نکرده از راه دهان تو بدن کسی نره که اگر کسی آسم داشته باشه خطرناکه

انشالله جوجو های نازتون زودتر سر از تخم میارن بیرون.ولی کار اصلی و دشوار بعد از بیرون اومدنشون از تخمها شروع میشه که باید نگهداری دقیقی انجام بدین

ما رو بی خبر نذارین

موفق باشین

:smile (48)::smile (48)::smile (48):

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی داشتم!(سورنا)
    شماره عضویت
    3326

ماشالا به اعصاب و اراده ی دوستان!...(ما که کف کردیم!)...

[QUOTE=hoak128;16495]

با سلام

دوست عزیز بردن نام فروشندگان به هر دلیل ممنوع میباشد !!!

در مورد سوالتون.به نظر من و تجربه اندکی که دارم جوجه های فصل بهار مخصوصا جوجه های اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت بهتر از بقیه هستند

همچنین برای نوع عروس لوتینو من جایی ندیدم که گفته باشن این نوع طوطی ها کم هوش ترن ولی این نژاد از عروسها حساس تر و احساسی ترند نسبت به بقیه نژادها

با سلام!
    دوست عزیز چند بار می گی خودت خسته نشدی؟
    بار اول که گفتی متوجه شدم دیگه!....
    درضمن اگر خیلی دوست دارین اسم کسی اینجا برده نشه،من هم کمکتون می کنم!
    در صفحه ی اول این تاپیک یک نفر از یکی از فروشندگان اسم برده،و شکایت و گله و فلان و فلان که...
    که کلی هم بحثش کش دار شد!و....
    بگذریم چندان تمایلی به ادامه ی این بحث ندارم!...
    دوستان این که عروس لوتینو(اگر درست نوشته باشم)کور رنگی داره و به رنگ های خاص مثل
    قرمز واکنش نشون نمی ده راسته؟...
    اینکه چشمش قرمزه یعنی فقط تو عکسا و از دور این طوره یا از نزدیک هم همین طوره؟...
    و اینکه هر عیب داخلی و مشکلی که لوتینو ممکنه داشته باشه (مثل قرمزی چشم،کوررنگی و...)رو اگر می شه بگید!
    تا هممون آگاه شیم!
    شاد و سر خوش باشید و با پرنده هاتون حال کنید!...:smile (13):

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    [quote=سورنا;17627]
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoak128 نمایش پست ها

با سلام

دوست عزیز بردن نام فروشندگان به هر دلیل ممنوع میباشد !!!

در مورد سوالتون.به نظر من و تجربه اندکی که دارم جوجه های فصل بهار مخصوصا جوجه های اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت بهتر از بقیه هستند

همچنین برای نوع عروس لوتینو من جایی ندیدم که گفته باشن این نوع طوطی ها کم هوش ترن ولی این نژاد از عروسها حساس تر و احساسی ترند نسبت به بقیه نژادها

با سلام!
    دوست عزیز چند بار می گی خودت خسته نشدی؟
    بار اول که گفتی متوجه شدم دیگه!....
    درضمن اگر خیلی دوست دارین اسم کسی اینجا برده نشه،من هم کمکتون می کنم!
    در صفحه ی اول این تاپیک یک نفر از یکی از فروشندگان اسم برده،و شکایت و گله و فلان و فلان که...
    که کلی هم بحثش کش دار شد!و....
    بگذریم چندان تمایلی به ادامه ی این بحث ندارم!...
    دوستان این که عروس لوتینو(اگر درست نوشته باشم)کور رنگی داره و به رنگ های خاص مثل
    قرمز واکنش نشون نمی ده راسته؟...
    اینکه چشمش قرمزه یعنی فقط تو عکسا و از دور این طوره یا از نزدیک هم همین طوره؟...
    و اینکه هر عیب داخلی و مشکلی که لوتینو ممکنه داشته باشه (مثل قرمزی چشم،کوررنگی و...)رو اگر می شه بگید!
    تا هممون آگاه شیم!
    شاد و سر خوش باشید و با پرنده هاتون حال کنید!...:smile (13):
    دوست عزیز من من به خاطر احترام به شما متن اول شما که حاشیه ای پاک نمیکنم.از شما هم تقاضا دارم در این تاپیک که مخصوص عروس هاست صحبت حاشیه ای نکنید.پیشاپیش ممنونم

در مورد سوالتون من تا الان نشنیدم که بگن عروس کور رنگی داشته باشه یا حتی نژاد لوتینو

با زهم تحقیق میکنم و جواب شما رو میگم

با تشکر

صفحه 28 از 1915 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647781285281028 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)