همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    رشد بعضی طبیعی به نظرمیرسید و بعضی کمی کوچکتر بودن البته اگر به نوبت تخم گذاری چیده باشیدشون.
    نه آقای اسکندری به ترتیب نیستن معلوم نیست اولین تخمشون کدوم یکیه.فقط آقای اسکندری یه سوال فرض کنیم از این 4 تا یکیشون اولین تخم هستش باید 2 روزه دیگه در بیاد ولی جنین کمتر از نصف تخم هستش تو عکس چطوری تو این 2 روز کل تخم رو بگیره؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    نه آقای اسکندری به ترتیب نیستن معلوم نیست اولین تخمشون کدوم یکیه.فقط آقای اسکندری یه سوال فرض کنیم از این 4 تا یکیشون اولین تخم هستش باید 2 روزه دیگه در بیاد ولی جنین کمتر از نصف تخم هستش تو عکس چطوری تو این 2 روز کل تخم رو بگیره؟
    قرار نیست تمام تخم رو بگیره.یه محفظه هایی هم همیشه خالی میمونه که برای تنفس جنین هست که نور از این قسمت ها عبور خواهد کرد.جنینی که در داخل تخم قرار داره دقیقا شبیه به نوزاد انسان توی خودش جمع شدس و با جوجه ای که میبینید متفاوته.صبور باشید.

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1122 نمایش پست ها
    قبلا هم از این جفت 2 بار جوجه گرفتم و هیچ مشکلی پیش نیومد بود.آیا ممکنه ک جدیدا این مشکل برای ماده پیش اومده باشه؟
    و در مورد کشت مدفوع،فک نمیکنم تو شهرستان ها همچین کاری انجام بشه.در هر صورت من میپرسم.
    من لونه کاملا تمیز میکنم و دفعه قبل هم مقابل آفتاب گذاشتم.اما حدس میزنم با همه این حرف ها مشکل از لونس.
    مرسی
    از آقای اسکندری معذرت میخوام چون جواب سوال شما رو دادن من هم خواستم یه راهنمایی بکن دوست عزیز من به شخص خودم اگه بخوام میکروبی رو از بین ببرم این کارو میکنم محاله که ویروس یا میکروب و انگل و هر چی باشه با این روش 100% از بین میبرم.2 روش میگم یکیشو خوبه ولی اون یکی رو اصلا بهتون پیشنهاد نمیکنم چون خطرناکه.اولین روش رو میگم یک ظرف آب جوش (100 درجه) رو حاظر کنین بعد لونه رو داخلش بزارید حدود 2 یا 3 دقیقه مطمین باشین که محاله موجود زنده ای توش زنده بمونه همه ی میکروبها و هر چی باشه تو 100 درجه میمیره.روش دوم رو اصلا بهتون پیشنهاد نمیکنم ولی خودم چون تجربه شو دارم بلد و احتیاط لازم رو میکنم لونه رو تو یه ظرف بزرگ گذاشتم و داخلش آب ریختم تا آب کل لونه رو پوشوند بعد 2 سیم پیدا کردم زدم به پریز برق اون طرف سیمو لخت کردم یک طرف سیم رو سمت راست تو آب انداختم سیم دیگه رو سمت چپ ظرف انداختم نباید دستتون به آب و ظرف بخوره چون درجا برق به شدت میگیره آب کلا برق داشت و هر چی موجود زنده بود با این برق همشون مردن.خواهشا شما این روش رو انجام ندین روش اول خیلی بهتره.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام.دیشب که تخم ها رو چک کردم هیچ کدوم رگ خونی نداشتن.اولین تخم رو2یا4ام گذاشتن.نظرتون چیه؟همشون زرده و سفیدش مشخص بود ولی رگ نداشت.چند روز دیگه هم صبر کنم بعد تخم ها رو وردارم؟یانه؟
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    سلام ظهر بخیر
    2 تا سوال داشتم
    1-تو پرهای نر یه چیزی هستش که سفیده فکر کنم از بدنش در میاد دونه های سفیدن چی میتونه باشه؟
    2-امکان داره تخم اولی بدون نطفه باشه ولی بقیه اش نطفه دار باشه یا اینکه بی نطفه ها همیشه آخرین تخم ها میشه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام.دیشب که تخم ها رو چک کردم هیچ کدوم رگ خونی نداشتن.اولین تخم رو2یا4ام گذاشتن.نظرتون چیه؟همشون زرده و سفیدش مشخص بود ولی رگ نداشت.چند روز دیگه هم صبر کنم بعد تخم ها رو وردارم؟یانه؟
    ممنون
    نباید هی در لانه رو باز کنید یا تخم ها رو با دست بردارید....به هر حال با این شرایطی که میگید شانستون کمه
    من 2 سال پیش تخم طوطی از تایلند و کشور های اطرافش وارد میکردم . یک دستگاهی داشتن که تخم 2 روزه رو روش میذاشتن نبض نشون میداد!!!! تو ایران ندیدم و نمیدونم باشه ولی چیز جالبی بود خلاصه
    بهترین کار اینه که 18-19 روز صبر کنید...بهتر از اینه که تخم بشکنه یا جفت از ترس دیگه روش نشینن!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    ممنون
    سلام.شما که صبر کردی یه هفته دیگه هم صبر کن بعد به تخم ها دست بزن.عجله نکنید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    سلام ظهر بخیر
    2 تا سوال داشتم
    1-تو پرهای نر یه چیزی هستش که سفیده فکر کنم از بدنش در میاد دونه های سفیدن چی میتونه باشه؟
    2-امکان داره تخم اولی بدون نطفه باشه ولی بقیه اش نطفه دار باشه یا اینکه بی نطفه ها همیشه آخرین تخم ها میشه؟
    سلام.من هرچی فکر نکردم نتونستم انگل سفید به یاد بیارم و هرچی بوده یا قرمز بوده یا سیاه.که البته میتونید با اسپری خیلی راحت هر نوع انگلی باشه دفع کنید از بدن پرنده که توی مغازه هایی که طوطی میفروشن راحت میتونید پیدا و تهیه کنید.باز اگر براتون مقدوره عکس بذارید از چیزی که مد نظرتونه خیلی بهتره.
    باید در کار نیست ولی عموما تخم های آخر هستن که بدون نطفه هستن و تخم های اول نطفه دار هستن ولی ممکنه نطفه به دلیل جفت گیری ناقص به دلیل بی تجربگی جفت نطفه ضعیف باشه و رشد ناقص کنه و یا متولد نشه.

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    یه سوال عروس ها پرنده های باهوشی هستن؟
    به الفرض 6 تا تخم گذاشته 2 تاشو برداریم میفهمن یا نه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام.جفتی که ماده لوتینو و نر خاکستری باشه جوجه هاش چه رنگی میشن؟
    اگر یک جفت وایت فیس هر دو هم ناقل البینو باشن;چقدر احتمال داره جوجه ی البینو بدن؟یا ابلغ البینو؟
    ممنون

صفحه 278 از 1915 نخستنخست ... 1782282592602612622632642652662672682692702712722732742752762772782792802812822832842852862872882892902912922932942952962973283787781278 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)