همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    خیلی ممنون... خیالم راحت شد... دو تاشون رو گذاشتم روبرو هم ... مشکلی نداره؟؟؟ ولی توی قفس جدا هستن... ماده ام چون دستی بود در قفسشو باز گذاشتم که طبق عادت توی خونه میچرخه... نر رو هنوز هیچ کاری بهش نکردم(((حموم یا انداختن کنار ماده)))

کی حمومش کنم و قرارش بدم کنار ماده؟؟؟

ارزن- تخمه- سیب- خیلی کم نون- یه سری تخمه-دونه تقویتی ک قاطی هست. که نمیدونم چی هست ولی از اینا هست که بسته 1 کیلوییش طرف 25-30 تومن در میاد و عکس عروس روش هست دارم. که هنوز نریختم...

برای اماده کردن برای جفتگیری و اینکه در تخم گذاشتم ماده مشکلی پیش نیاد چکار کنم؟؟؟ ماده ام 1-2 هفته هست از پر ریزی اومده بیرون... نر هم فکر کنم تازه درومده... چون یکم لاغره و گه گداری 1 دونه از پرهای کوچیکش کف قفس هست.... ساقش خونی نیست....
    فعلا تا دو هفته اصلا کاری به کارش نداشته باشید تا ترسش کاملا از محیط بریزه و بعد اگر خواستید جفت رو توی یک قفس بذارید و برای تقویتشون هم که فراوون در مورد تغذیه بحث شده.تا تکمیل پرهاشون از غذاهای گرم اصلا استفاده نکنید و از آوی مینرال یا مودا استفاده کنید.حمام هم الان لازم نیست و ایشالا با گرم شدن هوا هر دو هفته یکبار یه ظرف آب براشون بذارید تا خودشون آب تنی کنن.ضمن اینکه از الان ماده رو هم به قفسی شدن عادت بدین تا کم کم به شرایط جفت شدن عادت کنه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام ماده بالاخره مدفوع کرد ونگرانیم بجا بود.یه مقدار خیلی کمی مدفوعش قرمزه مثل اینکه خونی باشه.میتونم ببرمش پیش دامپزشک؟یانه دست نزنم.
    ماده ازدستم کاهو گرفت وخورد ،وقتی تو قفس بود زیاد نمیخورد.نشستم جلوش انقدر جلوش نگه داشتم که کلی بخوره ولی الان که مدفوع کرد یه مقدارخونیه.لازمه نگران باشم یانه همون بادست تلاشم رو ادامه بدم وبهش بدمم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    تقریبا 3 روز اخر هفته بهشون غذای گرم میدادم اما تخم افتابگردان و ارزن و تخم کتان غذای هر روزشون هست
    ایا جداشون کنم یا خیر ؟ طوری که همدگه رو ببینید اما دور باشند و نر و ماده اماده بشند ؟
    از قطره ad3ec خوبه استفاده کنم برای عروسا ؟ یه تعداد میگن این قطره ها نطفه رو از بین میبره... بهتره به عروس که قبلا جوجه داده ندیم... یه سریا میگن قطره به جفت مولد بدی تعداد تخم هایی هم که میزاره بیشتر میشه پیشنهاد شما چیه ؟
    جفت مولد رو از هم جدا نمیکنن.عواقب بدی داره که بدترین حالتش ممکنه یه طرف از جفت اعتصاب غذا کنه و تلف بشه.موردی که همین امروز از قزوین تماس گرفت و گفت به سفارش همون یه سریا نر رو از ماده برای تقویت کردن مجدد جدا کرد تا بتونه نر رو تعویض کنه و ماده امروز بعد پنج روز غذا نخوردن تلف شد.من هزاربار گفتم و یک میلیارد بار دیگه هم میگم این روش من در آوردی جدا کردن جفت اگر قراربود جواب بده الان همه ی دوستان جفت مولد داشتن و دیگه هیچکس مشکلی نداشت.البته با سرو صدایی هم که اینا راه میندازن با شنیدن صدای همدیگه وقتی از هم دور باشن الان تیمارستانا هم وضعشون بد نبود.اون قطره هم یه قطره ی تقویتی هست که روی نطفه ی پرنده ی نر خیلی تاثیر داره و موقع جا گرم کردن تا ابتدای تخم گذاری به پرنده داده میشه تا درصد جوجه شدن تخم ها بالا بره حالا چه ربطی به تعداد تخم ها داره از اون سوالاس که باید همه ی علما جمع بشن تا به یه اجماع توی جوابش برسن.تعداد تخم فقط فقط فقط فقط به آمادگی بدن ماده و تغذیه ی قبل تخم گذاری بر میگرده.دقیقا مثل جفت شدنش و آماده شدنش برای تخم گذاری.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام ماده بالاخره مدفوع کرد ونگرانیم بجا بود.یه مقدار خیلی کمی مدفوعش قرمزه مثل اینکه خونی باشه.میتونم ببرمش پیش دامپزشک؟یانه دست نزنم.
    ماده ازدستم کاهو گرفت وخورد ،وقتی تو قفس بود زیاد نمیخورد.نشستم جلوش انقدر جلوش نگه داشتم که کلی بخوره ولی الان که مدفوع کرد یه مقدارخونیه.لازمه نگران باشم یانه همون بادست تلاشم رو ادامه بدم وبهش بدمم.
    خودش کم کم به خوردن کاهو ترقیب میشه وقتی امتحان کرد و نگران نباشید.تصور کن اگر کاهو نخورده بود و این مدفوع خشک شده بود توی بدنش چه اتفاقی میفتاد.نیازی نیست به دامپزشک مراجعه کنید فعلا.ماده اگر از قفس دور بشه ممکنه دیگه پیش تخم ها برنگرده و جفت از روی تخم ها بلند بشن.ضمن اینکه این پرنده در حال تخم گذاریه و ممکنه با انجام آزمایشات مختلف روش باعث بشن بهش آسیبی برسه.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    کسی لینک غذا دادن به بچه عروس رو به من نمیده پیداش نکردم

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    کسی لینک غذا دادن به بچه عروس رو به من نمیده پیداش نکردم
    بخش مربوط به جوجه سرنگی رو مطالعه کنید

بزرگ کردن جوجه طوطی سانان

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    من اخرین سوال رو بپرسم شرمنده
    من در حال حاضر یه قفس خریدم حدود 60 پول دادم بابتش خیلی شل و ول هست دربشو باز میکنی صدا ایجاد میکنه اصلا یه وضعی هست...
    ایا به نظرتون تو قفس قناری بزارمشون و لونه رو هم از بیرون بزنم و حال کنند ایا تنگ نیست خیلی ؟ یا 2 قفس قناری که قبلا مال فنچام بود به هم وصل هست رو بهشون اختصاص بدم ؟؟ ممنون میشم در این باره نظر بدید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    من اخرین سوال رو بپرسم شرمنده
    من در حال حاضر یه قفس خریدم حدود 60 پول دادم بابتش خیلی شل و ول هست دربشو باز میکنی صدا ایجاد میکنه اصلا یه وضعی هست...
    ایا به نظرتون تو قفس قناری بزارمشون و لونه رو هم از بیرون بزنم و حال کنند ایا تنگ نیست خیلی ؟ یا 2 قفس قناری که قبلا مال فنچام بود به هم وصل هست رو بهشون اختصاص بدم ؟؟ ممنون میشم در این باره نظر بدید
    سلام.معمولا اکثر کسایی که تکثیر میکنند از این نوع قفس،یعنی همون قفس قناری ولی سایز بزرگش استفاده میکنند .لونه روهم همون بیرون نصب میکنن.وراضی هستن.
    ولی کسایی که توخونه وبرای زیبایی میخوان معمولا از قفس های تزیینی استفاده میکنن.
    چون تو زیرزمین نگهداری میکنی پس خیالت راحت قفست تنگ نیست.قیمتشم 15هزارتومنه و به نظرم عالیه(من اگر جفت جدیدی بگیرم حتما از این نوع قفس استفاده میکنم!)

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    از اینکه بخاطر پرندت به دردسر افتادی شاید تا حدودی خسته شده باشی ولی شاید حالا متوجه بشی که چرا نمیشه به پرنده هر دارویی رو تجویز کرد درصورتیکه الان خیلی راحت میتونی براساس همین یه برگه بری و برای از بین بردن عفونت بدن پرنده داروی مورد نظرت رو خریداری کنی.البته این قابل توجه همه ی دوستان هست که با یک نمونه گیری ساده چقدر مشکل ساده میشه.تا وقت داری برای درمانش طبق داروی مورد نیاز اقدام کن.در مورد درمان با سیر و دوغ هم فکر میکنم حالا به این نتیجه رسیده باشی که هر درمانی برای پرنده ی تزئینی مناسب نیست و راه های سریعتر و مستند تری وجود داره.
    بله درسته آقای اسکندری.همش از بی تجربه ای بود.اینهمه با دکتر و پرنده فروش حرف زدم نگفتن یه آزمایش ازش بگیرم.شهر کوچیک این مشکلات رو داره!پرنده فروش امروز آدرس آزمایشگاه رو از من میپرسید!
    خیلی ممنون از راهنمایی های شما هم.
    در مورد سیر و دوغ هم بله درست میگید. وقتی بهش دادم یه مدت خوب شد ولی دوباره اسهال شروع شد. امروز هم دکتر آزمایشگاه گفتن سولتریم بدم بهش.
    با یه آزمایش میشد از 2 ماه پیش درمانش کرد.هم طوطیم ازیت نشه هم خودم.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    دوستان نزدیک تبریز زلزله اومد خونه ی ما هم لرزید عروسهام بد جور ترسیدن الان رو تخمها نمیخوابن چیکار کنم؟

صفحه 269 از 1915 نخستنخست ... 1692192502512522532542552562572582592602612622632642652662672682692702712722732742752762772782792802812822832842852862872883193697691269 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)