همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام.یه عروس نر خاکستری خریدم... امروز متوجه شدم که چشم راستشو میبنده... در صورت معمولی هم خیلی کم باز هست.....میخواستم بدونم چکارش کنم؟؟؟
    پمادی چیزی بمالم براش؟؟؟
    سلام.مبارکه.چند روزه که به محیط جدید منتقل شده؟مدفوع و تغذیش طبیعیه؟چرت میزنه و پرهاش پف کردس؟به هیچ وجه پمادی به چشمش نزنید بی دلیل تا مطمئن نشدید که چشم عفونت کرده.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.احتمالا باز هم یه مدفوع حجیم دفع خواهد کرد.خوب کاری کردی کاهو گذاشتی وگرنه به مرور دستگاه گوارشیش عفونت میکرد.میتونی چند پر سبزی تره هم بذاری ولی نیازی نیست و زیاد بهشون کاری نداشته باش بذار روال طبیعیه کارشون رو طی کنن.
    راستش از اون پستی که نوشتید احتمال داره تلف بشه ترسم زیاد شده،میترسم چیزیش بشه.
    احتمال میدم تخم بی نطفه بذاره به خاطر همین هم وبااینکه وقت نکردم که کارتن پلاست بذارم جلوی قفس یه دونه از این جدول تناوبی های بزرگ گاج رو گذاشتم جلوی لونه که دیگه اصلا مارو نبینن.الان احتمال داره راحت جفتگیری کنن؟
    من ازکجا بفهمم تخم گذاشته یانه؟تصمیم گرفتم اصلا طرف لونه نرم(هرچند واقعا والدین مسئولیت پذیری ان وبه هیچ وجه از رو تخم بلند نمیشن و ترس حالیشون نمیشه)میتونم اینطوری حساب کنم که بعد از هربارکه میاد برای دستشویی کردن تخم میذاره؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    راستش از اون پستی که نوشتید احتمال داره تلف بشه ترسم زیاد شده،میترسم چیزیش بشه.
    احتمال میدم تخم بی نطفه بذاره به خاطر همین هم وبااینکه وقت نکردم که کارتن پلاست بذارم جلوی قفس یه دونه از این جدول تناوبی های بزرگ گاج رو گذاشتم جلوی لونه که دیگه اصلا مارو نبینن.الان احتمال داره راحت جفتگیری کنن؟
    من ازکجا بفهمم تخم گذاشته یانه؟تصمیم گرفتم اصلا طرف لونه نرم(هرچند واقعا والدین مسئولیت پذیری ان وبه هیچ وجه از رو تخم بلند نمیشن و ترس حالیشون نمیشه)میتونم اینطوری حساب کنم که بعد از هربارکه میاد برای دستشویی کردن تخم میذاره؟
    نه بی دلیل نگران نباشید همیشه که قرار نیست پرنده تلف بشه.حساسیت زیاد باعث میشه همیشه پرنده استرس داشته باشه.چیزی نمیخواد به قفس بزنید تا شمارو ببینن یا نبینن.شما هستید که نباید بهشون سرک بکشید.عموما بعد از تخم گذاری مدفوع میکنن چون به نوعی راه مدفوعشون باز شده.در مورد جفت گیری هم زمان مشخصی نداره و خودشون غریزی زمان بندی میکنن.شما نگران نباشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام.یه عروس نر خاکستری خریدم... امروز متوجه شدم که چشم راستشو میبنده... در صورت معمولی هم خیلی کم باز هست.....میخواستم بدونم چکارش کنم؟؟؟
    پمادی چیزی بمالم براش؟؟؟
    کسی نیست جواب بده؟؟ چشمشو با یکم چایی سرد شده با گوش پاک کن شستم... یه چیزی هم ازش در اومد... مثل پوستی پرهاش... یه هم چین چیزی... ولی فکر کنم باز میبنده

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    کسی نیست جواب بده؟؟ چشمشو با یکم چایی سرد شده با گوش پاک کن شستم... یه چیزی هم ازش در اومد... مثل پوستی پرهاش... یه هم چین چیزی... ولی فکر کنم باز میبنده

سلام

ممکنه پوسته غلاف پرها رفته باشه توی چشمش.

چشمش ترشح نداره؟

اگر حس میکنید بهتر شده میتونید یکبار دیگه هم با چای خنک شده شستشو بدید چشمشو یا قطره اشک مصنوعی تا اگر چیزی رفته توی چشمش در بیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    در ادامه صحبت های نفیسه خانم، چون احتمال بیماری وجود داره در حال حاضر در جای گرم ازش نگهداری کنید (27 تا 30 درجه). و سعی کنید مشخصات بیشتری توضیح بدید:

1.اگر قبلا عروس داشتید، رفتار این یکی متفاوته؟ خیلی کسله و همش یک جا روی یک پاش میشینه؟
    2.چشمی که میبنده عفونت داره یا رنگش با چشم دیگه فرق میکنه؟ اون شیء که خارج شد دقیقا چی بود؟ حالت چرک وعفونت داشت؟ و آیا از چشمش مایع خاصی ترشح میشه؟
    3.اگر میتونید نوکش رو باز کنید و ببینید سقف منقار بالایی و زبونش لکه های سفید داره؟ رنگ پر هاش چطور؟ نسبت به پرنده های دیگه کدر تره؟

اگر میتونید چند تا عکس از این ناحیه ها بذارید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    در ادامه صحبت های نفیسه خانم، چون احتمال بیماری وجود داره در حال حاضر در جای گرم ازش نگهداری کنید (27 تا 30 درجه). و سعی کنید مشخصات بیشتری توضیح بدید:

1.اگر قبلا عروس داشتید، رفتار این یکی متفاوته؟ خیلی کسله و همش یک جا روی یک پاش میشینه؟
    2.چشمی که میبنده عفونت داره یا رنگش با چشم دیگه فرق میکنه؟ اون شیء که خارج شد دقیقا چی بود؟ حالت چرک وعفونت داشت؟ و آیا از چشمش مایع خاصی ترشح میشه؟
    3.اگر میتونید نوکش رو باز کنید و ببینید سقف منقار بالایی و زبونش لکه های سفید داره؟ رنگ پر هاش چطور؟ نسبت به پرنده های دیگه کدر تره؟

اگر میتونید چند تا عکس از این ناحیه ها بذارید.
    از چشمش هیچ ترشحی نداره... یه ماده دارم که توی ی قفس دیگس... ولی روبروی هم هستن... تا جدا شون میکنم سریع جیغ زدنو شروع میکنن ولی الان که روبروی همن یه جا تو دید هم جفتشون میشیننو صدایی در نمیارن... و یه چیز دیگه : تو مغازه که بود میخوند... ولی الان تک جیغ میزنه فقط... برای اینه که هنوز عادت نکرده به محیط؟؟؟؟ یا مادس؟؟؟ اینم عکس از نرم که عکس ها توی یه فایل زیپ 3 مگی هستن....

asda.zip

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام.با تشکر از نفیسه خانم و آقای داوینچی.آقای اسکندری بلافاصله ی جواب آقای sami-vlilaرو دادند ولی خودشون توجه نکردند.(بهتره زحمات عزیزان رو نادیده نگیریم.)
    حالا سوال خودم:
    امروز روز سومی میشه که ماده مدفوع نکرده.نگران شدم گفتم شاید تخم هم نذاشته باشه وتخم گیر کنه.نگاه کردم دیدم سه تا تخم هست.اما هنوز مدفوع نکرده.کاهو هم تاثیر نذاشت.اگر بجز کاهو وتره راهی هست بگید.
    جالب اینجاست که نر هم یا اصلا مدفوع نکرده یا مدفوعش رو تو لونه میکنه(که بعید میدونم چون لونه االان اصلا بو نمیده).
    من با اینا چیکارکنم.سه روز شد!!!

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    از چشمش هیچ ترشحی نداره... یه ماده دارم که توی ی قفس دیگس... ولی روبروی هم هستن... تا جدا شون میکنم سریع جیغ زدنو شروع میکنن ولی الان که روبروی همن یه جا تو دید هم جفتشون میشیننو صدایی در نمیارن... و یه چیز دیگه : تو مغازه که بود میخوند... ولی الان تک جیغ میزنه فقط... برای اینه که هنوز عادت نکرده به محیط؟؟؟؟ یا مادس؟؟؟ اینم عکس از نرم که عکس ها توی یه فایل زیپ 3 مگی هستن....

asda.zip
    تورم و قرمزی یا عفونت که به چشم من نمیاد

جنسیتش هم نر هست

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام.با تشکر از نفیسه خانم و آقای داوینچی.آقای اسکندری بلافاصله ی جواب آقای sami-vlilaرو دادند ولی خودشون توجه نکردند.(بهتره زحمات عزیزان رو نادیده نگیریم.)
    حالا سوال خودم:
    امروز روز سومی میشه که ماده مدفوع نکرده.نگران شدم گفتم شاید تخم هم نذاشته باشه وتخم گیر کنه.نگاه کردم دیدم سه تا تخم هست.اما هنوز مدفوع نکرده.کاهو هم تاثیر نذاشت.اگر بجز کاهو وتره راهی هست بگید.
    جالب اینجاست که نر هم یا اصلا مدفوع نکرده یا مدفوعش رو تو لونه میکنه(که بعید میدونم چون لونه االان اصلا بو نمیده).
    من با اینا چیکارکنم.سه روز شد!!!
    راه دیگه ای به نظر من نمیرسه

دستگاه بخور سرد اگر دارید روشن کنید احتمال داره کمکش کنه

ماده رفتار غیر عادی نداره؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    تورم و قرمزی یا عفونت که به چشم من نمیاد

جنسیتش هم نر هست

راه دیگه ای به نظر من نمیرسه

دستگاه بخور سرد اگر دارید روشن کنید احتمال داره کمکش کنه

ماده رفتار غیر عادی نداره؟
    نه اصلا حالش مثل اون روز بد نیست.خیلی راحت وقوی رو تخم ها خوابیده.مثل قبل از تخم گذاری سرحال به نظر میاد.
    راستی اگه من زیر اینها تخم یاکریم یا عروس هلندی بذارم نگهداری میکنن؟

صفحه 266 از 1915 نخستنخست ... 1662162472482492502512522532542552562572582592602612622632642652662672682692702712722732742752762772782792802812822832842853163667661266 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)