همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام.دمای 29،30درجه برای عروس مشکلی پیش نمیاره؟برای تخم ها چطور؟نمیشه دما 30درجه باشه یه کاسه آب هم بذاریم کنار قفس تا رطوبت تخم ها تامین بشه؟

چرا 30 درجه؟

دما بین 25-27 درجه مناسبه

یه ظرف آب بگذارید روی شوفاژ یا بخاری که تو اتاقشونه

رطوبت زیاد هم باعث از بین رفتن تخم ها میشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    چرا 30 درجه؟

دما بین 25-27 درجه مناسبه

یه ظرف آب بگذارید روی شوفاژ یا بخاری که تو اتاقشونه

رطوبت زیاد هم باعث از بین رفتن تخم ها میشه
    دماسنج رو گذاشتم اونجایی که گذاشتمشون دیدم دما30درجه!!!خودمم تعجب کردم ولی احتمالا دیوار خیلی گرمه.چیکارکنم،بازم جابجاشون کنم بذارم یه جا که دماش کمتره یادست نزنم؟(راستی احتمالا تخم گذاشته چون اصلا مثل دیروز وپری روز نیست،یا شایدم کلا بیخیال تخم گذاشتن شده)

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    دماسنج رو گذاشتم اونجایی که گذاشتمشون دیدم دما30درجه!!!خودمم تعجب کردم ولی احتمالا دیوار خیلی گرمه.چیکارکنم،بازم جابجاشون کنم بذارم یه جا که دماش کمتره یادست نزنم؟(راستی احتمالا تخم گذاشته چون اصلا مثل دیروز وپری روز نیست،یا شایدم کلا بیخیال تخم گذاشتن شده)

نه کاری بهشون نداشته باش جابجاشون نکن

ایشالا که خبرای خوبی هست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10558
    سلام بچه ها من دوجفت عروس خریدم که یکی از همان روز اول جفت گیری کرد ولی تا الان تخم نگذاشته ولی کمرش قوس داره ولی جفت دومم تازه 5 روز جفت گیری کرده ولی شکمش باد کرده وبه احتمال زیاد تا چند روز آینده تخم میگذاره مگه عروس ها پس از 5 تا 6 روز پس از جفت گیری تخم نمیگذارند ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط shopezoon نمایش پست ها
    سلام بچه ها من دوجفت عروس خریدم که یکی از همان روز اول جفت گیری کرد ولی تا الان تخم نگذاشته ولی کمرش قوس داره ولی جفت دومم تازه 5 روز جفت گیری کرده ولی شکمش باد کرده وبه احتمال زیاد تا چند روز آینده تخم میگذاره مگه عروس ها پس از 5 تا 6 روز پس از جفت گیری تخم نمیگذارند ؟
    سلام.اینکه جفت رو خریدین و به محیط جدید منتقل کردین یعنی اینکه حداقل باید یک ماه بهشون فرصت بدین تا به محیط جدید عادت کنن و بعد لونه گذاری کنید تا دوره ی انتظار طولانی نشه.ممکنه حتی بین یک هفته تا سه هفته هم تخمگذاری طول بکشه تا اولین تخم گذاشته بشه.همه چیز به آمادگی جفت بر میگرده.ولی ایشالا جفت اول ظرف این روزها تخم گذاری رو شروع خواهد کرد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام.برای اینکه راحت بیام پارسی پت وعروس ها هم نترسن سعی کردم مشکلو حل کنم.حالا شما ببینید بگید نظرتون چیه؟اینطوری فقط جلوی قفس بازه واط سه طرف جایی رو نمیبینن.زیر لونه رو هم کتاب چیدم تا تعادل قفس خوب حفظ بشه ودماسنج رو هم روی خود لونه نصب کردم که دما رو راحت اندازه بگیرم.یکم شلخته شده ولی هدف اینه که عروس ها راحت باشن
    حالا نظرتون چیه؟خوبه؟فقط میترسم صدای کیبورد اذیتشون کنه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام من خیلی خوشحالم کسی نیاد جلو میزنمــــــــــــــــــش
    نگاه کردم تو لونه جفت ها دیدم به به عروسا یکی از تخم ها رو شکستن و خوردن... کف قفس دیدم نیمه دوم تخم افتاده توش خون بود....
    به این نتیجه پی بردم که عروسا تخم رو شکستن و خوردن... داشتم اب و غذای جفت رو به رو رو عوض میکردم دیدم صدای جیک جیک میاد دویدم دیدم بله بابا بزرگ شدم اولین جوجه از جفت جوونم بیرون اومده
    این جفت رو 6-7 ماه پیش خریدم و جوون بودن و این اولین دوره تخم گذاری بوده و 5 تخم گذاشتن و ماده خاکستری هست و نر ابلغ ...
    اولین تخم رو 8 و دومین رو 10 گذاشته از همون روز 10 هم میرفت تو لونه و بیرون نمیومدن امروز هم که 27 ام هست ایا این جوجه 17 روزه به دنیا اومده ؟ چون دقیقا اولین تخم رو 8 دیدم.... شاید هم از همون روز اول رو تخما خوابیده 19 روزه به دنیا اومده که بعد میدونم چون تخم تو لونه بود و هر 2 بیرون بودن...
    الان غذا بهشون چی بدم ؟
    تخم مرغ به هیچ عنوان نمیخوره اما سبزی گشنیز میخوره + ارزن دونه درشت + تخم کتان ایا همینا کافی هست؟ ممنون میشم کمک کنید اولین تجربه هست...
    ایا جوجه هاشون چه رنگی میشن ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام.یه جفت عروس هلندی هست که هر سری که جوجه میده از هر4تا تخم نهایتا 4تاش جوجه میشه و پرنده ی نر رو چند وقت بعد از ماده خریدن.
    و معمولا هم تو ی تابستون جوجه هاشون میمیرن.راستی این جفت تازه کارهم نیستن وتقریبا دوساله که دارن جوجه میدن
    حالا میخوام لطف کنید وراهنمایی کنید که ما چیکارکنیم که هرچهار تا تخم جوجه شن واز چه ی استفاده کنیم؟
    من برای این جفتad3eرو خریدم و قراره استفاده کنیم.لطفا همین امشب پاسخ بدید چون تا فردا صبح باید جواب ها رو بنویسم وبراشون ببرم(به خاطر عجله ام معذرت میخوام)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.برای اینکه راحت بیام پارسی پت وعروس ها هم نترسن سعی کردم مشکلو حل کنم.حالا شما ببینید بگید نظرتون چیه؟اینطوری فقط جلوی قفس بازه واط سه طرف جایی رو نمیبینن.زیر لونه رو هم کتاب چیدم تا تعادل قفس خوب حفظ بشه ودماسنج رو هم روی خود لونه نصب کردم که دما رو راحت اندازه بگیرم.یکم شلخته شده ولی هدف اینه که عروس ها راحت باشن
    حالا نظرتون چیه؟خوبه؟فقط میترسم صدای کیبورد اذیتشون کنه
    آقارضا یه خورده با سلیقه تر پارتیش بندی میکردی یه حموم دستیشویی هم توش در میاوردی راحت اجاره میرفتاکار خوبی کردی که دیدشون به سمت بیرون رو گرفتی.اینجوری دنج تر میشه جاشون و راحتتر هستن ولی از سری بعد ایشالا همه ی این کارها باید قبل از لونه گذاری انجام بشه که پرنده احساس نکنه محیط پیرامونیش تغییر کرده.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام من خیلی خوشحالم کسی نیاد جلو میزنمــــــــــــــــــش
    نگاه کردم تو لونه جفت ها دیدم به به عروسا یکی از تخم ها رو شکستن و خوردن... کف قفس دیدم نیمه دوم تخم افتاده توش خون بود....
    به این نتیجه پی بردم که عروسا تخم رو شکستن و خوردن... داشتم اب و غذای جفت رو به رو رو عوض میکردم دیدم صدای جیک جیک میاد دویدم دیدم بله بابا بزرگ شدم اولین جوجه از جفت جوونم بیرون اومده
    این جفت رو 6-7 ماه پیش خریدم و جوون بودن و این اولین دوره تخم گذاری بوده و 5 تخم گذاشتن و ماده خاکستری هست و نر ابلغ ...
    اولین تخم رو 8 و دومین رو 10 گذاشته از همون روز 10 هم میرفت تو لونه و بیرون نمیومدن امروز هم که 27 ام هست ایا این جوجه 17 روزه به دنیا اومده ؟ چون دقیقا اولین تخم رو 8 دیدم.... شاید هم از همون روز اول رو تخما خوابیده 19 روزه به دنیا اومده که بعد میدونم چون تخم تو لونه بود و هر 2 بیرون بودن...
    الان غذا بهشون چی بدم ؟
    تخم مرغ به هیچ عنوان نمیخوره اما سبزی گشنیز میخوره + ارزن دونه درشت + تخم کتان ایا همینا کافی هست؟ ممنون میشم کمک کنید اولین تجربه هست...
    ایا جوجه هاشون چه رنگی میشن ؟
    بابت جوجه که بهت تبریک میگم.در مورد تغذیه هم الان سبزیجات و میوه جات فقط هویج رنده شده اونم سه روز در میون.ارزن سه برابر تخم کتون توی ظرف جدا باشه با یک ظرف تخمه ی ریز.تکه های کوچک نون هم بهشون بده.جوانه گندم در هفته نهایتا بیست تا دونه.باعث اسهال جوجه ها میشه.سبزی جعفری و کاهو هم دیگه اصلا نده.

صفحه 249 از 1915 نخستنخست ... 1491992302312322332342352362372382392402412422432442452462472482492502512522532542552562572582592602612622632642652662672682993497491249 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)