همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    پس با این حساب آقای اسکندی هر تخم که یک روز در میان تخم میزارن(مثلا 3 یا 4 تخم) باید حداقل 3 بار جفت گیری بشه تا تخم دوم نطفه دار بشه این عمل هر دفعه 3 بار جفتگیری بشه تا تخم 4 هم نطفه دار بشه؟
    بله باید برای هر تخم بین سه الی چهار بار جفت گیری کامل صورت بگیره تا اگر نر قبلا سابقه ی بارور کردن تخم هارو داشته بشه گفت تخم ها قطعا بارور خواهد شد.حالا هر چندتا تخم میخواد باشه که معمولا برای تخم گذاری بصورت غریزی خود جفت یکی دو ساعت قبل تخم گذاری جفت گیری رو انجام میدن که علتشم هم از بین رفتن اسپرم های پرنده ی نر در بدن پرنده ی ماده به دلیل حرارت بالای بدن پرنده ی ماده در زمان تخم گذاری هست. ولی یک سری از جفت ها که تخم های زیادی میذارن در تخم های آخر مثلا پنجم الی ششم دیگه از لونه خارج نمیشن و ماده از روی آمادگی خودش تخم گذاری میکنه و به همین دلیل مشاهده میشه که از 5 تخم مثلا 4 تخم جوجه میشه و یکی پوچ میشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    ماده در زمانی که کسی به لونش سرک میکشه پرهاش رو پوف میده و دائم روی پاهاش تکون میخوره تا در صورتیکه به سمت لونش احساس خطری کرد حالت تهاجمی میگیره.ضمن اینکه باید خدمتت عرض کنم به لونشون کمتر سرک بکش.با تفاسیری که میگی فکر میکنم روزهای آخر انتظارت باید باشه.هرچند جدیدا آقا رضا توی زمینه عروس هلندی داری رو دست ما بلند میشیا.
    سرک نمیکشم از جلوی لونه کلش دیده میشه.عکسشو که دیدید وروردی لونه انقدر بزرگه که بیشتر فضای داخلش دیده میشه.
    من هر چقدرم یاد بگیرم بازم پیش شما شاگرد کوچیکی بیشتر نیستم اگرم جایی جواب کسی رو میدم فقط برای اینه که میخوام بهشون کمک کنم وگرنه هرچی یاد گرفتم از شما ونفیسه خانم بوده(البته دوتا کتابم تازه خوندم!!!)
    شرمنده اینو یادم رفت بپرسم.
    منظورتون از جمله ی قرمز اینه که میخوان جفت گیری کنن؟یا تخم بذارن؟(یادتونه مرغ عشق هام حتی دم ماده مثل نبض میزد اما آخرشم تخم نذاشت!!!می ترسم ایناهم اینجوری شن)
    ویرایش توسط رضا قلیخانی : 9th January 2013 در ساعت 11:25 PM دلیل: سوال

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سرک نمیکشم از جلوی لونه کلش دیده میشه.عکسشو که دیدید وروردی لونه انقدر بزرگه که بیشتر فضای داخلش دیده میشه.
    من هر چقدرم یاد بگیرم بازم پیش شما شاگرد کوچیکی بیشتر نیستم اگرم جایی جواب کسی رو میدم فقط برای اینه که میخوام بهشون کمک کنم وگرنه هرچی یاد گرفتم از شما ونفیسه خانم بوده(البته دوتا کتابم تازه خوندم!!!)
    آقا رضا مگه کتاب عروس هلندی هستش؟و یا کتاب الکترونیکی هستش؟لطف میکنین بگین اسمه کتاب و یا کتاب الکترونیکی چیه؟درسا آقای اسکندری و خانوم نفیسه بهمون اطلاعات کامل میده ولی باید زیاد مزاحم نشیم و یه خورده از کتابم مطالعه کنیم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    آقا رضا مگه کتاب عروس هلندی هستش؟و یا کتاب الکترونیکی هستش؟لطف میکنین بگین اسمه کتاب و یا کتاب الکترونیکی چیه؟درسا آقای اسکندری و خانوم نفیسه بهمون اطلاعات کامل میده ولی باید زیاد مزاحم نشیم و یه خورده از کتابم مطالعه کنیم
    بله من دوتا کتاب از بازار پرندگان خریدم با عنوان" عروس هلندی "یکیش نویسندش آقای مقدس بود قیمت3500درمورد عروس که قسمت بیماری هاش خیلی خوب بود ویکی دیگه با همین عنوان نویسندش یادم نیست6000تومن اما بنظرم زیاد جالب نبود وبیشتر به تئوری میخورد!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    شرمنده اینو یادم رفت بپرسم.
    منظورتون از جمله ی قرمز اینه که میخوان جفت گیری کنن؟یا تخم بذارن؟(یادتونه مرغ عشق هام حتی دم ماده مثل نبض میزد اما آخرشم تخم نذاشت!!!می ترسم ایناهم اینجوری شن)
    شما ماشالا هم اطلاعات خوبی داری وهم اینکه بسیار پیگیرو علاقه مند هستی و این حس کنجکاوی و خیر خواهیت بسیار با ارزشه.من که چیزی بلد نیستم و یه مقدار فقط تجربم بیشتره.با شرایطی که نوشتی و قرمزم کردی به نظرم دیگه باید شاهد تخم گذاریشون باشی.ولی اجازه بده با روند خودشون جلو برن که مایوس نشی.جفت عروس های شما بسیار جفت خوبی هستن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    با سلام
    جفت عروسام برای اولین بار 5 تا تخم دارن در حال حاضر که به نوبت هم با عروس ماده جا به جا میشن.... البته ما عروس نر رو تا حالا بیرون از لونه ندیدیم.... روزا همش تو لونه هست....
    روزا که تو لونه رو تخم ها هست از 5 تخم چند تخم زیرش هست و 2 تاش و گاهی 3 تاش زیر شکمش هست که کاملا معلوم میشه و بیرون هست و همه تخم ها رو درست نمیپوشونه ایا این مشکلی نیست ؟
    دما هم 24 درجه تا 26 درجه هست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    با سلام
    جفت عروسام برای اولین بار 5 تا تخم دارن در حال حاضر که به نوبت هم با عروس ماده جا به جا میشن.... البته ما عروس نر رو تا حالا بیرون از لونه ندیدیم.... روزا همش تو لونه هست....
    روزا که تو لونه رو تخم ها هست از 5 تخم چند تخم زیرش هست و 2 تاش و گاهی 3 تاش زیر شکمش هست که کاملا معلوم میشه و بیرون هست و همه تخم ها رو درست نمیپوشونه ایا این مشکلی نیست ؟
    دما هم 24 درجه تا 26 درجه هست
    سلام.مبارکه.در طول روز اکثر اوقات نر روی تخم ها میخوابه و ماده بیشتر شب ها یا اوقاتی که نرها برای غذا خوردن لونه رو ترک میکنن از تخم هانگداری میکنن.نیازی نیست که کل تخم ها پوشیده بشه.حرارتی که از سمت بدن پرنده به تخم وارد میشه از طریق پوسته ی آهکی به کل تخم منتقل میشه و فقط نطفه ی در حال رشد نباید سرد بشه که حتی همین دمای ثابتی که شما تامین میکنید باعث میشه در خیلی از اوقات جفت احساس کنن دمای مورد نیاز تخم ها تامینه و از روی تخم ها بلند بشن.جفت بخوبی میدونن چطور دمای تخم هاشون رو تامین کنن و حتی چطور جاشون رو جابجا کنن تا همیشه یک تعدادیشون زیرشون قرار نگیره و بقیه بیرون بمونن.در حالت کلی نگران نباشید چون به کار خودشون وارد هستن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام.من یک طوطی عروس دارم..چطور باید بفهمم نره یا ماده؟سنشو چطور باید بفهمم؟هر چی فروشنده گفته بود دروغ بود.برا همین پرسیدم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    سلام دوست عزیز عکسشو توی اپلود سنتر سایت اپلود کنید و اینجا قرار بدید ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام.من یک طوطی عروس دارم..چطور باید بفهمم نره یا ماده؟سنشو چطور باید بفهمم؟هر چی فروشنده گفته بود دروغ بود.برا همین پرسیدم
    سلام.اگر بتونی یه عکس ازش بذاری خیلی راحت تر میشه در موردش نظر حدودی داد.چون به طور دقیق نمیشه نظری داد که سنش چقدره.اما در مورد جنسیتش.چند وقته دارینش؟چه رنگیه؟ندیدین این چند وقته بزنه زیر آواز و بخونه؟یکم توضیح بدین در مورد و لطفا چندتا عکس هم ضمیمه کنید تا بشه بحث کرد در موردش.

صفحه 234 از 1915 نخستنخست ... 1341842152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452462472482492502512522532843347341234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)