همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    کسی نمیدونه اون یکی ویتامینا چیه؟
    سلام. chaky جان ببخشید من اسمتونو نمیدونم

من مارک نوترکس رو شنیدم

صبر کنید تا بگردم درموردش مطلب پیدا کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام اگه شد به از عید یه جفت عروس بخرم .چند سوال دارم عروس در سال چند بار میشه ازش جوجه گرفت چند تا جوجه . ایا جنبه اقتصادی هم داره

سلام

بهترین حالت 3 بار در سال هست ولی اگر تغذیه عالی باشه و خوب تقویت بشن دفعات بیشتری میشه

حساب کنید که جفتگیری تا تخم گذاری 10-15 روز 21 روز هم خوابیدن روی تخم 50 روز هم برای پرورش جوجه در نظر بگیرید

البته اگر جوجه از 25روزگی جدا بشه و سرنگی تغذیه بشه 25 روز کم میشه

از3 تا 5 جوجه حالت معمول هست

میتونه جنبه اقتصادی هم داشته باشه ولی. هزینه تغذیه جفتها در صورت داشتن چند جفت. و ریسک از بین رفتن جفت یا جوجه ها به دلایل مختلف رو هم در نظر بگیرید

آقای اسکندری بهتر میتونن در این موارد نظر بدن

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام

ميگم ميشه اين گلي خانم رو ببرم حمام؟آخه خيلي كثيف و سياه شده!! ديگه دارم با كلاغه قاطيش ميكنم

البته بيشتر بالها و دمش كثيفه.يا ميشه به جاي اينكه ببرمش حمام فقط شاهپرها و دمش رو بشورم كه بدنش هم خيس نشه؟

بعد يه سوال ديگه اينكه اگه دم و شاهپرهاش رو با شامپو بچه بشورم اشكالي داره؟

چرا کثیف شده؟ گلی خانوم شمام شلختس؟

اگه اجازه میده همون نوک پر و دمشو بشور

حموم تو این فصل با این هوای ناجور بهتره نره

شامپو هم بهتره استفاده نکنی ولی اگر با آب خالی پاک نشد خیلی خیلی کم بزن بهش شامپوی زیاد پراشو خراب میکنه

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    چرا کثیف شده؟ گلی خانوم شمام شلختس؟

اگه اجازه میده همون نوک پر و دمشو بشور

حموم تو این فصل با این هوای ناجور بهتره نره

شامپو هم بهتره استفاده نکنی ولی اگر با آب خالی پاک نشد خیلی خیلی کم بزن بهش شامپوی زیاد پراشو خراب میکنه
    نه بچم گلي كه خودش شلخته نيس.همش زير سر بچه هاي برادرمه. 1000بار بهشون گفتم وقتي ميخواين گلي رو نازي كنين دستاتونو بشورين كه كثيف نشه ولي كي گوش ميكنه

نميدونم اجازه ميده كه بشورمش يا نه حالا يه امتحاني ميكنم ببينمش چي ميشه
    ممنون كه جواب سوالمو دادي نفيسه جان

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام اگه شد به از عید یه جفت عروس بخرم .چند سوال دارم عروس در سال چند بار میشه ازش جوجه گرفت چند تا جوجه . ایا جنبه اقتصادی هم داره
    ببینید بستگی داره معمولا بین سه تا 4بار جوجه میدن.تخم هم هر سری بین 2تا8تا اما بستگی به سن داره وحالت هرمی یعنی از 2تا شروع میشه وزیاد میشه وبعدش دوباره شروع به کم شدن میکنه(بستگی به سن داره)
    جنبه ی اقتصادی هم بستگی به دید خودت داره.به نظر خودم شاید زیاد خوب نباشه چون شما باید سه ماه بهشون برسی آخرشم نهایتا 400تومن دستتو بگیره.شایدم بیشتر (اما خرج خودش رو در میاره و تازه یه پولی هم دستت میاد،که بنظرم همین که خرج خودشو دربیاره خیلی خوبه)
    اگر خواستید بگید تو پیام خصوصی یه جفت خوب سراغ دارم بهتون بگم.
    ببخشید اینجا حرف زدم اما این نتیجه ی تحقیقیات ومطالعه ی این چند وقتم بود

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید من رفتم total بگیرم ولی متاسفانه نبود تو داروخونه ولی بهم این ویتامینو داد nutrex nuvisol hatch L گفتش این هم ویتامین داره و هم اینکه مخصوص نطفه دار کردن هستش پشتش ویتامینارو نوشته B1,B2,B3,B6,B9,B12,PP,BIOTIN,L-carnitine به نظر شما خوبه این ویتامین؟

Product Name : Nuvisol Hatch L

Unit Size : 500 ml

Packaging Type : 500 ml sealed plastic bottle

Product Origin : Belgium

Nuvisol Hatch is a water-soluble vitamin supplement, high in L-Carnitine and nucleotides. It is designed for easy administration through the drinking water to broiler breeders and hatchlings in order to optimize their productivity

Nuvisol Hatch contains a range of vitamins improving zootechnical performances and the general health status of poultry. L-Carnitine and nucleotides turn Nuvisol Hatch into an unique health promotor, which gives your birds a flying start.

Major effects of L-Carnitine :

·optimizing the fat metabolism
    ·stimulating the immune response

Use Nuvisol Hatch to:

·improve hatchling quality (better growth, reduced mortality) by maximal utilization of fat from the yolk sac
    ·ensure the intake of L-Carnitine and other essential nutrients through the drinking water in stress conditions
    ·supply nucleotides in order to stimulate the immunity of the chicken

نام محصول: Nuvisol Hatch L
    واحد حجم: 500 میلی لیتر است.
    نوع بسته بندی: 500 میلی لیتر بطری های پلاستیکی مهر و موم شده
    ساخت: بلژیک
    Nuvisol Hatch L یک ویتامین مکمل محلول در آب است. میزان ال کارنیتین و نئوکلئوتید در آن زیاد است
    این محلول برای کنترل آسان رسیدن مواد مرود نیاز از طریق آب آشامیدنی به جوجه های گوشتی و تخم گذار توسط پرورش دهندگان طراحی شده تا بازدهی آنها بهینه شود
    Nuvisol Hatch L حاوی طیف وسیعی از ویتامینها برای بهبود اجرای برنامه های وابسته به فن تربیت حیوانات و بهبود وضعیت سلامت عمومی طیور است
    ال-کارنیتین و نئوکلئوتید و به نوعی Nuvisol Hatchارائه دهنده سلامت منحصر بفردی است برای پرندگان برای شروع اولین پرواز.

اثرات عمده ال-کارنیتین:
    · بهینه سازی سوخت و ساز چربی
    · تحریک کننده سیستم ایمنی بدن

موارد استفاده Nuvisol Hatch:
    · بهبود کیفیت جوجه سراز تخم دراورده (رشد بهتر ، کاهش مرگ و میر) با استفاده حداکثر از چربی از کیسه زرده
    · اطمینان حاصل شود که در شرایط استرس از ال-کارنیتین و سایر مواد مغذی ضروری از طریق آب آشامیدنی مصرف شود
    · نوکلئوتید منبع خوب تغذیه به منظور تحریک سیستم ایمنی جوجه است

دیگه شرمنده بهتر از این نشد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام چندتا سوال داشتم یادم رفت.
    کیوی برای طوطی سانان خوبه یا بد؟لیموشیرین چطور؟
    الان که من دارم توتال به پرنده هام میدم بازم نیازه که این میوه جات وسبزیجات رو بهشون بدم؟(خیلی سخته!!!)
    وسوال آخر:من بعد از کلی زیر و رو کردن خونه به این نتیجه رسیدم بهترین جایی که میتونم قفسشون رو بزارم زمین کنار میز تحریرم هست.چون واقعا جاهای دیگه یا دماشون مناسب نبود یا اینکه قفس خوب وای نمیساد.حالا زمین خوبه یانه حتما باید تو ارتفاع بین .5تا1.5متر باشه؟(سوال آخر تکراریه ببخشید،اما به نظرم بهترین جا یه ممکن گذاشتمشون)
    بازم سوال دارم اما بعدا
    ببخشید زیاد شد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام چندتا سوال داشتم یادم رفت.
    کیوی برای طوطی سانان خوبه یا بد؟لیموشیرین چطور؟
    الان که من دارم توتال به پرنده هام میدم بازم نیازه که این میوه جات وسبزیجات رو بهشون بدم؟(خیلی سخته!!!)
    وسوال آخر:من بعد از کلی زیر و رو کردن خونه به این نتیجه رسیدم بهترین جایی که میتونم قفسشون رو بزارم زمین کنار میز تحریرم هست.چون واقعا جاهای دیگه یا دماشون مناسب نبود یا اینکه قفس خوب وای نمیساد.حالا زمین خوبه یانه حتما باید تو ارتفاع بین .5تا1.5متر باشه؟(سوال آخر تکراریه ببخشید،اما به نظرم بهترین جا یه ممکن گذاشتمشون)
    بازم سوال دارم اما بعدا
    ببخشید زیاد شد
    هم لیمو شیرین و هم کیوی ویتامین سی دارن و خیلی مفیدن ولی خوب شما وقتی از توتال استفاده میکنی دیگه چه اصراری به استفاده از کیوی و لیموشیرین هست؟همون توتال هم کافیه ولی خوب میوه جات و سبزیجات به دلیل رنگدانه ها و طبیعی بودن خیلی مفیدتر هستن اما بجای این دوتا میوه کلم بروکلی استفاده کن معدن ویتامین سی هست.قفس پرنده کف زمین نباشه بهتره چون استرس کمتری بهشون وارد میشه و دما هم هرچی به سمت کف میریم سنگین تر و سردتر میشه ولی با این حال هرجا میذاریشون دیگه جاشون رو تغییر نده و ثابتش کن.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581
    سلام خحدمت همه ی دوستان
    من یه مشکل حل نشدنی دارم! عروس هلندی ماده ام چند وقته اسهال شدید داره. یکی از آقایون(arooseholandy)گفتند که سنگدونش عفونی شده.تتراسایکلین و پودر ors گفتن بدم. تتراسایکلین رو که به هیچ عنوان نمیخورد. با یه دکتر متخصص دام کوچک حرف زدم گفتن انروفلوکساسین بدم بهش.الان دو دوره بهش دادم.خوب میشه ولی همینکه دارو رو قطع میکنم دوباره اسهالش شروع میشه.البته خیلی کمتر. قبلا جنتاماسین تابرنیل هم دادم که اصلا اثر نکرد. و یه نکته دیگه اینه که برای دفع به خودش فشار میاره.یعنی یکم زیاد زور میزنه. به نظرتون باید چیکار کنم؟ وزن که اصلا کم نمیکنه.خیلی هم هوشیار و سرحال هست.خوراک خیلی خوبی هم داره.
    گفتم فعلا از دوستانی که تجربه دارن بپرسم.اون دکتر که اگه اینجوریه باید بیارید ارومیه بدیم ازمایش مدفوع و... .من خودم شهرستان هستم.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها

Product Name : Nuvisol Hatch L

Unit Size : 500 ml

Packaging Type : 500 ml sealed plastic bottle

Product Origin : Belgium

Nuvisol Hatch is a water-soluble vitamin supplement, high in L-Carnitine and nucleotides. It is designed for easy administration through the drinking water to broiler breeders and hatchlings in order to optimize their productivity

Nuvisol Hatch contains a range of vitamins improving zootechnical performances and the general health status of poultry. L-Carnitine and nucleotides turn Nuvisol Hatch into an unique health promotor, which gives your birds a flying start.

Major effects of L-Carnitine :

·optimizing the fat metabolism
    ·stimulating the immune response

Use Nuvisol Hatch to:

·improve hatchling quality (better growth, reduced mortality) by maximal utilization of fat from the yolk sac
    ·ensure the intake of L-Carnitine and other essential nutrients through the drinking water in stress conditions
    ·supply nucleotides in order to stimulate the immunity of the chicken

نام محصول: Nuvisol Hatch L
    واحد حجم: 500 میلی لیتر است.
    نوع بسته بندی: 500 میلی لیتر بطری های پلاستیکی مهر و موم شده
    ساخت: بلژیک
    Nuvisol Hatch L یک ویتامین مکمل محلول در آب است. میزان ال کارنیتین و نئوکلئوتید در آن زیاد است
    این محلول برای کنترل آسان رسیدن مواد مرود نیاز از طریق آب آشامیدنی به جوجه های گوشتی و تخم گذار توسط پرورش دهندگان طراحی شده تا بازدهی آنها بهینه شود
    Nuvisol Hatch L حاوی طیف وسیعی از ویتامینها برای بهبود اجرای برنامه های وابسته به فن تربیت حیوانات و بهبود وضعیت سلامت عمومی طیور است
    ال-کارنیتین و نئوکلئوتید و به نوعی Nuvisol Hatchارائه دهنده سلامت منحصر بفردی است برای پرندگان برای شروع اولین پرواز.

اثرات عمده ال-کارنیتین:
    · بهینه سازی سوخت و ساز چربی
    · تحریک کننده سیستم ایمنی بدن

موارد استفاده Nuvisol Hatch:
    · بهبود کیفیت جوجه سراز تخم دراورده (رشد بهتر ، کاهش مرگ و میر) با استفاده حداکثر از چربی از کیسه زرده
    · اطمینان حاصل شود که در شرایط استرس از ال-کارنیتین و سایر مواد مغذی ضروری از طریق آب آشامیدنی مصرف شود
    · نوکلئوتید منبع خوب تغذیه به منظور تحریک سیستم ایمنی جوجه است

دیگه شرمنده بهتر از این نشد

ممنون نفیسه جان از اطلاعاتت.اسم من پریسا هستش

من امروز تو خیابون دامپزشک تو تبریز بودم گفنم از اون یکی داروخونه ها هم بپرسم این ویتامینو تا توضیح بدن خیلیاشون نداشتن ولی فقط اینو بهم گفتن بهترین ویتامین از لحاظ ما این ویتامینه و از این بهتر ما ندیدیم این تبلیغ نیستا که من گرفتم واسه اونه نه فقط و فقط از زبان داروخونه ها میگم من فقط 1 روز استفاده کردم.بعد اون حرف گفتن با این ویتامین احتمال 90% نطفه دار شدن تخم هستش.

خوش به حالتون که همه جفت دارین و تخم میزارن بچه دار میشن ولی من چی خواهر و برادر جفت شدن که احتمال....میترسم یکیشو عوض کنم دیگه جفت نشن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    هم لیمو شیرین و هم کیوی ویتامین سی دارن و خیلی مفیدن ولی خوب شما وقتی از توتال استفاده میکنی دیگه چه اصراری به استفاده از کیوی و لیموشیرین هست؟همون توتال هم کافیه ولی خوب میوه جات و سبزیجات به دلیل رنگدانه ها و طبیعی بودن خیلی مفیدتر هستن اما بجای این دوتا میوه کلم بروکلی استفاده کن معدن ویتامین سی هست.قفس پرنده کف زمین نباشه بهتره چون استرس کمتری بهشون وارد میشه و دما هم هرچی به سمت کف میریم سنگین تر و سردتر میشه ولی با این حال هرجا میذاریشون دیگه جاشون رو تغییر نده و ثابتش کن.
    پس با این حساب فقط ارزن و هفت تخم و تخمه وتوتال وکف دریا وبلوک معدنی براشون کافیه؟واجب نیست چیز دیگه ای بدم؟
    خیلی ممنون کیوی رو به این دلیل پرسیدم که چون تو انسان ها تاثیر خاصی داره ومعمولا برای درمان بیماری یبوست استفاده میشه گفتم شادی دادنش مثل خیار ممنوع باشه چون دقیقا تاثیری که خیار رو طوطی میذاره ،کیوی همون تاثیر رو روی اکثریت انسان ها میذاره.
    اما یه چیز دیگه هم هست.طوطی های من اصلا به تخمه علاقه نشون نمیدن.چیکارکنم.چندتا براشون بریزم؟دیشب نزدیک30تا دونه براشون ریختم،الان هچی ازش نخوردن.

صفحه 231 از 1915 نخستنخست ... 1311812122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452462472482492502813317311231 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)