همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط niloufar نمایش پست ها
    واقعا ممنونم از توجه و راهنماییتون
    فقط یه سوال
    واقعا امکان داره هیچ کدوم از تخم ها جوجه نشه؟؟؟؟
    امکان داره تخم ها نطفه نداشته باشه؟
    من دارم روز شماری میکنم
    هیچ راهی نیست بفهمم تخم ها نطفه داره یا نه؟
    خودشون خیلی دارن زحمت میکشن.. امیدوارم حد اقل 2تاش جوجه شه!
    الان که تعداد تخم ها زیاد شده ماده اصلا از لونه بیرون نمیاد (مامان خوبیه)
    اکثر وقت ها هم باهم تو لونه رو تخم ها میخوابن..

سلام

بله امکانش هست توی اولین سری تخم گذاری بدلیل بی تجربگی نر و ماده هیچ کدوم از تخمها جوجه نشن

ممکنه توی جفت گیری نر بی تجربه باشه و تخم ها بی نطفه باشن

یا توی نگهداری بدلیل نابلد بودن جفت تخمها جوجه نشن

الان چند روز از تخمگذاری میگذره؟

ایشالا که جوجه میشن

پدر و مادر خوبین

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

بله امکانش هست توی اولین سری تخم گذاری بدلیل بی تجربگی نر و ماده هیچ کدوم از تخمها جوجه نشن

ایشالا که جوجه میشن

پدر و مادر خوبین
    ایشون به اسم مولد خریدن ودر واقع سری دوم تخم گذاری هست،بازم این احتمال میره که جوجه نشن؟(چون خودمم همینجوریم میپرسم)

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    ایشون به اسم مولد خریدن ودر واقع سری دوم تخم گذاری هست،بازم این احتمال میره که جوجه نشن؟(چون خودمم همینجوریم میپرسم)

سلام

با هر بار تخم گذاری و جوجه داری تجربه بیشتر میشه

اگر سری قبل جوجه ها خوب و سالم بدنیا اومدن و بزرگ شدن

نگرانی در این مورد نباید داشته باشید

ولی در هر صورت یک درصد هم احتمالشو در نظر داشته باشید

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    با عرض سلام دوباره به دوستای عزیزمسوال اولم اینکه اگه عکس عروس هامو نشون بدم میتونین تشخیص بدین چند سالشونه؟یا چند ماهشونه؟چون فروشنده میگه 7 ماهشونه ولی اینا 5 یا 6 بار جفتگیری میکنن و اگه روز رو از 100 حساب کنیم 80% تو لونه هستن حتی در قفس رو که باز میکنم تا بیان بیرون 2 دقیقه میان بیرون باز میرن داخله لونه شون.ولی تا اینجایی که اطلاع دارم خوندم تو این سن محاله ممکن تخم کنن سن هر دوتاشون یکیه ولی نمیدونم چند ماهشونه اساتید عکس بزارن میتونین تشخیص بدین؟سوال دوم اینکه اینا خیلی با هم خوبن جفتگیری میکنن و با هم میرن تو لونه ولی یک دفعه تو یه لحظه یکیش اون یکی رو بد جور میزنه در حد مرگ امروز ماده پدر نر و در آورد دیروزم برعکس نر پدر ماده رو در آورد منم مجبور میشدم یکیشو در بیارم بعد 5 دقیقه مثل قبل میشدن با هم میرن لونه بازم جفتگیری میکنن مشکله اینا چیه یه دفعه اینطوری میشن؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    با عرض سلام دوباره به دوستای عزیزمسوال اولم اینکه اگه عکس عروس هامو نشون بدم میتونین تشخیص بدین چند سالشونه؟یا چند ماهشونه؟چون فروشنده میگه 7 ماهشونه ولی اینا 5 یا 6 بار جفتگیری میکنن و اگه روز رو از 100 حساب کنیم 80% تو لونه هستن حتی در قفس رو که باز میکنم تا بیان بیرون 2 دقیقه میان بیرون باز میرن داخله لونه شون.ولی تا اینجایی که اطلاع دارم خوندم تو این سن محاله ممکن تخم کنن سن هر دوتاشون یکیه ولی نمیدونم چند ماهشونه اساتید عکس بزارن میتونین تشخیص بدین؟سوال دوم اینکه اینا خیلی با هم خوبن جفتگیری میکنن و با هم میرن تو لونه ولی یک دفعه تو یه لحظه یکیش اون یکی رو بد جور میزنه در حد مرگ امروز ماده پدر نر و در آورد دیروزم برعکس نر پدر ماده رو در آورد منم مجبور میشدم یکیشو در بیارم بعد 5 دقیقه مثل قبل میشدن با هم میرن لونه بازم جفتگیری میکنن مشکله اینا چیه یه دفعه اینطوری میشن؟
    دوست عزیز سلام.اینکه گفته میشه که محاله ممکنه توی این سن تخم بگذارن کاملا اشتباه هست و اصلا چنین چیزی نیست.اگر هرکدوم از دوستان خواستن من شماره تماس دوستانی(بیشتر از دو نفر)که از هشت ماه و ده ماهه جوجه گرفتن رو در اختیارتون میگذارم تا با صاحب جفت ها هم صحبت کنید.جفتی که داره جا گرم میکنه از قفس نباید بیاد بیرون و نیابد مزاحمشون بشید.چون تجربه اول هست ممکنه توی تخم گذاری مشکلاتی براشون پیش بیاد و یا کامل نتونن همه ی رفتارهای جفت مولد رو انجام بدن که این مشکلات و درگیری های بین جفت تا چهار ماه دیگه همه از بین خواهد رفت و صاحب یک جفت با تجربه خواهید شد.در مورد سن هم اگر شک دارین میتونین عکس قرار بدین تا بهتر بشه نظر داد.ولی اگر فروشنده از سنشون مطمئنه دیگه جای سوال نیست.بهتره خوب تقویتشون کنید و این سری ازشون توقع تخم گذاری فوری و احتمالا جوجه دادن نباشید.بازم تکرار میکنم خواهر گلم من از نر ده ماهه و ماده ی هشت ماهه هم جوجه گرفتم و در پرنده ها هیچ قانونی وجود نداره.کسانی هم که بکل منکر ماجرا میشن چون تجربش رو ندارن یک سری دانسته های دیگران رو فقط کپی پیست میکنن.

همکار قدیمی (مترجم انجمن پارسی پت)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی مرغ عشق سگ
    شماره عضویت
    11030
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

ایشالا که جوجه میشن

پدر و مادر خوبین

همون طور که دوستمون گفت سری دومه
    البته دست من نبود
    فروشنده گفت 1 سری جوجه دادن..
    اما انگار نر خیلی بی تجربست (نسبت به ماده هم سنش پایین تره هم وقتی تنها تو لونه رو تخم ها میخوابه کل تخم ها رو نمیونه پوشش بده..!! اما ماده نه.. کاملا مسلطه)
    امروز روز یازدهمه, فردا دوازده دیگه چیزی نمونده...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط niloufar نمایش پست ها
    همون طور که دوستمون گفت سری دومه
    البته دست من نبود
    فروشنده گفت 1 سری جوجه دادن..
    اما انگار نر خیلی بی تجربست (نسبت به ماده هم سنش پایین تره هم وقتی تنها تو لونه رو تخم ها میخوابه کل تخم ها رو نمیونه پوشش بده..!! اما ماده نه.. کاملا مسلطه)
    امروز روز یازدهمه, فردا دوازده دیگه چیزی نمونده...
    یازده از تخم چندم؟شما ملاک رو برای جوجه شدن احتمالی آخرین تخم قرار بده.چون نمیدونی کدوم تخم اولین تخم هست و کدوم آخرین تخم و احتمال داره بین تخم ها فاصله بیفته در جوجه شدن.یعنی از اولین تخم تا آخرین تخم تعداد روزهارو جمع بزنین با 19 وبعد اگر جوجه نشدن با خیال راحت به تخم ها دست بزنین.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام.اینکه گفته میشه که محاله ممکنه توی این سن تخم بگذارن کاملا اشتباه هست و اصلا چنین چیزی نیست.اگر هرکدوم از دوستان خواستن من شماره تماس دوستانی(بیشتر از دو نفر)که از هشت ماه و ده ماهه جوجه گرفتن رو در اختیارتون میگذارم تا با صاحب جفت ها هم صحبت کنید.جفتی که داره جا گرم میکنه از قفس نباید بیاد بیرون و نیابد مزاحمشون بشید.چون تجربه اول هست ممکنه توی تخم گذاری مشکلاتی براشون پیش بیاد و یا کامل نتونن همه ی رفتارهای جفت مولد رو انجام بدن که این مشکلات و درگیری های بین جفت تا چهار ماه دیگه همه از بین خواهد رفت و صاحب یک جفت با تجربه خواهید شد.در مورد سن هم اگر شک دارین میتونین عکس قرار بدین تا بهتر بشه نظر داد.ولی اگر فروشنده از سنشون مطمئنه دیگه جای سوال نیست.بهتره خوب تقویتشون کنید و این سری ازشون توقع تخم گذاری فوری و احتمالا جوجه دادن نباشید.بازم تکرار میکنم خواهر گلم من از نر ده ماهه و ماده ی هشت ماهه هم جوجه گرفتم و در پرنده ها هیچ قانونی وجود نداره.کسانی هم که بکل منکر ماجرا میشن چون تجربش رو ندارن یک سری دانسته های دیگران رو فقط کپی پیست میکنن.
    ممنون دوست عزیز ولی فروشنده خودش نمیدونه چون اون روز که بهش گفتم جفت گیری کردن کلا خشکش زد گفت فکر نکنم به اون زودی جفت بشن بعدش گفت که اگه جفت بشن پس معلومه که 8 ماهشونه با این حرفش مطمین شدم که الکی یه سنی میگه.چشم اگه اومدن از لونه بیرون عکس میندازم ازشون میفرستم عکس رو از کجا بندازم؟دمشون یا نیم رخ بندازم یا از روبه رو؟

اون یکی سوالمو جواب بدینن ممنون میشم.چرا یک دفعه قاطی میکنن؟اونقدر میزنن که اگه نیارم بیرون میکشه اون یکی رو؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز ولی فروشنده خودش نمیدونه چون اون روز که بهش گفتم جفت گیری کردن کلا خشکش زد گفت فکر نکنم به اون زودی جفت بشن بعدش گفت که اگه جفت بشن پس معلومه که 8 ماهشونه با این حرفش مطمین شدم که الکی یه سنی میگه.چشم اگه اومدن از لونه بیرون عکس میندازم ازشون میفرستم عکس رو از کجا بندازم؟دمشون یا نیم رخ بندازم یا از روبه رو؟

اون یکی سوالمو جواب بدینن ممنون میشم.چرا یک دفعه قاطی میکنن؟اونقدر میزنن که اگه نیارم بیرون میکشه اون یکی رو؟
    توی وقتی که از لونه خودشون میان بیرون و نه شما میاریدشون بیرون چندتا عکس از همه جهت ازشون بگیرید ضرر نداره.معمولا جفت هایی که بی تجربه هستن برای رفتن توی لونه باهم درگیری پیدا میکنن چون هردو همزمان میخوان بیرون از لونه باشن یا همزمان برن توی لونه و اینجور مواقع یکی از طرفین که قوی تر باشه به اون یکی زور خواهد گفت که مسئله ی طبیعی هست و نگران نباشید.از این درگیری های جزئی بینشون زیاد هست.

همکار قدیمی (مترجم انجمن پارسی پت)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی مرغ عشق سگ
    شماره عضویت
    11030
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    یازده از تخم چندم؟شما ملاک رو برای جوجه شدن احتمالی آخرین تخم قرار بده.چون نمیدونی کدوم تخم اولین تخم هست و کدوم آخرین تخم و احتمال داره بین تخم ها فاصله بیفته در جوجه شدن.یعنی از اولین تخم تا آخرین تخم تعداد روزهارو جمع بزنین با 19 وبعد اگر جوجه نشدن با خیال راحت به تخم ها دست بزنین.

یازده روز از تخم اول
    اما من فقط تاریخ تخم اول و میدونم
    بقیه رو ننوشتم
    سومین تخم و حدود 6 روز بعد از اولین تخم گذاشت
    الان فکر کنم از 3 تا تخم بیشتره
    4 روزه تو لونه رو نگاه نکردم..

صفحه 226 از 1915 نخستنخست ... 1261762072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412422432442452763267261226 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)