همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط lindo نمایش پست ها
    اوه اما احساس میکنم که ازم نمیترسه
    راستی این روزا زیادی پر آرایی میکنه...هر چقدرم براش ظرف میزارم جلو آفتاب نمیره توی ظرف...فقط ازش آب میخوره...چیکارش کنم؟
    فعلا برای حمام کردن پرنده عجله نکنید.با توجه به فصل سرما همون سه ای چهار هفته یکبار کافیه.ترس توی وجود پرنده ای که بالغ بوده و در حال رام شدنه ذاتی هست و توی بلند مدت از بین خواهد رفت.عجله نکنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    مخوام حمام کنه!!چیکار کنم که بره تو ظرف؟!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    مخوام حمام کنه!!چیکار کنم که بره تو ظرف؟!
    حمام کردن اجباری توی شرایطی که پرندتون در حال رام شدن و اعتماد کردن به شماست ممکنه باعث ترسش از شما بشه و دوباره به حالت قبل برگرده و همه ی این زحمات شما به هدر بره.شما فقط توی یک محیط با دمای مناسب یک ظرف که به اندازه ی چهار سانت عمق داشته باشه با آب ولرم در اختیارش قرار بدین تا اگردوست داشت اونم به فاصله ی سه الی چهار هفته در میون توی فصل سرما تا خودش حمام کنه.نهایتا با یک ظرف آبپاش میتونید آب رو به سمتش اسپری کنید که عرض کردم الان زمان مناسبی نیست و اجازه بدین تا پرنده اعتمادش کاملا به شما جلب بشه و بعد اقدام به این کار بکنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    حمام کردن اجباری توی شرایطی که پرندتون در حال رام شدن و اعتماد کردن به شماست ممکنه باعث ترسش از شما بشه و دوباره به حالت قبل برگرده و همه ی این زحمات شما به هدر بره.شما فقط توی یک محیط با دمای مناسب یک ظرف که به اندازه ی چهار سانت عمق داشته باشه با آب ولرم در اختیارش قرار بدین تا اگردوست داشت اونم به فاصله ی سه الی چهار هفته در میون توی فصل سرما تا خودش حمام کنه.نهایتا با یک ظرف آبپاش میتونید آب رو به سمتش اسپری کنید که عرض کردم الان زمان مناسبی نیست و اجازه بدین تا پرنده اعتمادش کاملا به شما جلب بشه و بعد اقدام به این کار بکنید.
    اینا رو خودم میدونستم و دقیقا همین کارا رو کردم...مشکل من اینه که هروقت میاد بغلم کل تنمو کثیف میکنه ... نمیدونم چی میگن بهش اما فک کنم بهش میگن شوره نه؟خلاصه رو کل هیکل ما از این دونه های سفید میریزه...پر هاشم آشفته س...ظرفم گذاشتم نرف

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    خونمون تویه خیابون اصلیه.و به خاطر عملیات عمرانی سمت خونمون سر وصدای زیادی میاد،نزدیک پنجرست بله.عوض کردم و گذاشتمشون زمین.حالا با اینکه صداهم میاد ساکت شدن.به مرغ عشق ها زیاد توجه نمیکنن اما همینکه دیدنشون ساکت شدن ودیگه سر وصدا نکردن.حالا چیکارکنم وصلشون کنم بالا یانه؟آقای اسکندری گفتن احتمال داره لونه رو بخوان امتحانی لونه رو وصل کردم ساکت شدن اما وقتی صدای ماشین اومد با وحشت رفتن تو لونه وبعدش یه سر جیغ میکشیدن.
    حالا چیکارکنم لونه رو باید وردارم یانه؟اگر بزارمشون بالا بازم نمیترسن؟
    لطفا پاسخ اینو بدید.میدونم آقای اسکندری گفتن تو این شرایط کار درستی نیست.اما تنها راه ساکت کردنشون لونه بود واز وقتی گذاشتم پرنده ی نر بیشتر اوقات رو توی لونست.
    و بابت توتال وad3eمن الان هر دو رو دارم اما یکیش رو باید بدم به کسی.حالا موندم کدوم رو انتخاب کنم؟ ولی AD3Eرو برای کسی خریدم اما الان برای خودم هنوز نتونستم بگیرم گفتم اگه فعلا واجب نیست همون توتال رو استفاده کنم

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    اینا رو خودم میدونستم و دقیقا همین کارا رو کردم...مشکل من اینه که هروقت میاد بغلم کل تنمو کثیف میکنه ... نمیدونم چی میگن بهش اما فک کنم بهش میگن شوره نه؟خلاصه رو کل هیکل ما از این دونه های سفید میریزه...پر هاشم آشفته س...ظرفم گذاشتم نرف
    دوست عزیز این گرد پر ها چیزیه که همه طوطی ها دارن و بین طوطی ها کاکاتو و عروس از همه بیشتر دارن

هیچ راهی هم نداره که یه عروس اینها رو نداشته باشه

حتی حموم کردن زیاد هم کمکی نمیکنه

بلکه حموم زیاد باعث از بین رفتن پرها و بدتر شدنش میشه و پوستش رو هم خراب میکنه

لطفا پاسخ اینو بدید.میدونم آقای اسکندری گفتن تو این شرایط کار درستی نیست.اما تنها راه ساکت کردنشون لونه بود واز وقتی گذاشتم پرنده ی نر بیشتر اوقات رو توی لونست.
    و بابت توتال وad3eمن الان هر دو رو دارم اما یکیش رو باید بدم به کسی.حالا موندم کدوم رو انتخاب کنم؟ ولی AD3Eرو برای کسی خریدم اما الان برای خودم هنوز نتونستم بگیرم گفتم اگه فعلا واجب نیست همون توتال رو استفاده کنم

اگر میخوایید برای جفت گیری آمادشون کنید از آ د 3 ای همراه با کلسیم استفاده کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    میشه راجع به لونه راهنماییم کنید.اونو که گذاشتم هم آروم شدن وهم اینکه نر رفته توش وبیشتر وقت اونجا هست .حالا من باید چیکارکنم باشه یا ورش دارم؟انگار تویه لونه که نشسته وماده میخواد بهش غذا بده باهم دعواشون میشه،کف لونه باید چیزی بریزم؟ازکجا بگیرم؟
    وقتی ماده میخواد به نر که تو یه لونست غذا بده دعواشون میشه وبعد از اون نر سه تا صوت پشت سر هم وکوتاه میزنه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    میشه راجع به لونه راهنماییم کنید.اونو که گذاشتم هم آروم شدن وهم اینکه نر رفته توش وبیشتر وقت اونجا هست .حالا من باید چیکارکنم باشه یا ورش دارم؟انگار تویه لونه که نشسته وماده میخواد بهش غذا بده باهم دعواشون میشه،کف لونه باید چیزی بریزم؟ازکجا بگیرم؟
    وقتی ماده میخواد به نر که تو یه لونست غذا بده دعواشون میشه وبعد از اون نر سه تا صوت پشت سر هم وکوتاه میزنه
    با لونه گذاریه بی موقع شما خودتون باعث میشید که پرندتون تخم گذاریش به هم بخوره.الان که نر توی لونه رفته دیگه نمیشه به لونه دست زد و بهش یه شوک وارد کرد و باعث ترسش از لونه شد.وقتی پرنده ها هنوز به محیط جدید عادت نکردن و شما لونه گذاری میکنید با یک صدای کوچیک یا یک تغییر کوچیک سریع جفت ممکنه لونه رو ترک کنن و دیگه به تخم ها سر نزنن.بهرحال دیگه لونه گذاری انجام شده و نر داره جا گرم میکنه.میتونید ماسه بادی یا چیپس چوب تهیه کنید و توی لونه بریزید تا خودشون لونه رو مرتب کنن هرچند ممکنه کاملا لونه رو خالی بکنن.لونه هم الان آماده توی مغازه ها هست و میتونید تهیه کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    با لونه گذاریه بی موقع شما خودتون باعث میشید که پرندتون تخم گذاریش به هم بخوره.الان که نر توی لونه رفته دیگه نمیشه به لونه دست زد و بهش یه شوک وارد کرد و باعث ترسش از لونه شد.وقتی پرنده ها هنوز به محیط جدید عادت نکردن و شما لونه گذاری میکنید با یک صدای کوچیک یا یک تغییر کوچیک سریع جفت ممکنه لونه رو ترک کنن و دیگه به تخم ها سر نزنن.بهرحال دیگه لونه گذاری انجام شده و نر داره جا گرم میکنه.میتونید ماسه بادی یا چیپس چوب تهیه کنید و توی لونه بریزید تا خودشون لونه رو مرتب کنن هرچند ممکنه کاملا لونه رو خالی بکنن.لونه هم الان آماده توی مغازه ها هست و میتونید تهیه کنید.
    گفتم که صبح از ساعت 9یک ضرب جیغ میکشیدن وهیچ رقمه ساکت نمیشدن از وقتی لونه رو گذاشتم ساکت شدن وتونستیم یه نفس راحت بکشیم.وگرنه من تازه قطره خریدم و...وقصد لونه گذاری نداشتم فقط خواستم ببینم دلیل اینهمه جیغ چیه ولونه گذاری ساکتشون میکنه یانه که دیدم لونه ساکتشون کرد.
    گذاشتمشون یه جایه بلند تقریبا همون دومتری.الان زیاد نمیترسن اما بازم من میترسم.قطره رو نباید بدم دیگه؟دعواشون چیز عادیی هست؟راستی ماده رو زیادتو لونه راه نمیده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    گفتم که صبح از ساعت 9یک ضرب جیغ میکشیدن وهیچ رقمه ساکت نمیشدن از وقتی لونه رو گذاشتم ساکت شدن وتونستیم یه نفس راحت بکشیم.وگرنه من تازه قطره خریدم و...
    گذاشتمشون یه جایه بلند تقریبا همون دومتری.الان زیاد نمیترسن اما بازم من میترسم.قطره رو نباید بدم دیگه؟دعواشون چیز عادیی هست؟
    مگه قرار بوده پرنده ها وقتی میان توی خونه ای ساکت بشینن که چون جیغ میزدن براشون لونه گذاری کردین؟هر پرنده ای یک سری مشکلاتم داره نگهداریش که در مورد عروس هلندی این جیغ هاش یکیشونه.شما اگر توتال میدادین که محدودیت زمانی نداره که چه وقتی مصرف بشه و چه وقتی مصرف نشه و میتونید همیشه مصرف کنید.اگرم ad3e مصرف میکنید که با لونه گذاری دیگه باید ادامه پیدا کنه.جفت ها معمولا زیاد با هم کش مکش دارن و طبیعیه.

صفحه 222 از 1915 نخستنخست ... 1221722032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312322332342352362372382392402412723227221222 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)