کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10558
    در ضمن چند تا سوال دارم کهبچه ها چه موقع از لانه بیرون می آیند وکامل راه میروند وغذا میخورند چون نر من پر بچه را میکنه میپرسم الن نزدیک 20 روزشان هست وپر دارند ماده من ادرار میکنه بیشتر ادرارش آب هست ومدفوعش شبیه تکه های کرم من امروز درون آبشون تتراسکلین وضد انگل ریختم میخواستم بدانم مشکلی برای بچه ها پیش نمی آورد؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    پاکستانی ها معمولا جثه کوچیک و ظریفی دارن

فکر نمیکنم اونها هم عقیم باشن
    والا فکر کنم این عروس هم خیلی بزرگ جسه نیست و لاغر اندامه... راه حلی نیست بشه قطعی تشخیص داد ؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط shopezoon نمایش پست ها
    ببخشید میشه به من بگید این چیه که زیر شکمشان هست پس چرا پدر ومادرشان این طوری نیستند
    اعضای داخلی بدنش هست با بزرگتر شدن جثه بدن شکل اصلی خودشو پیدا میکنه

در ضمن چند تا سوال دارم کهبچه ها چه موقع از لانه بیرون می آیند وکامل راه میروند وغذا میخورند چون نر من پر بچه را میکنه میپرسم الن نزدیک 20 روزشان هست وپر دارند ماده من ادرار میکنه بیشتر ادرارش آب هست ومدفوعش شبیه تکه های کرم من امروز درون آبشون تتراسکلین وضد انگل ریختم میخواستم بدانم مشکلی برای بچه ها پیش نمی آورد؟
    اصلا سرخود دارو مصرف نکنید

غذاهای گرم بهشون ندید ممکنه که نر بخواد دوباره جفت گیری کنه و بچه ها رو مزاحم میبینه و بهشون آسیب میزنه

نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    والا فکر کنم این عروس هم خیلی بزرگ جسه نیست و لاغر اندامه... راه حلی نیست بشه قطعی تشخیص داد ؟
    فکر نمیکنم راه قطعی داشته باشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نفیسه خانوم جواب کامل رو خدمتتون دادن.مدفوعش رو اگر میتونید یک عکس بذارید بهتر میشه نظر داد.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    در مورد عقیم بودن عروس های پاکستانی این قضیه رو کامل فراموش کنید که از بیخ و بن باطله.یکسری از پرنده ها که تخم های آخرهستن به دلیل اینکه جوجه های بزرگتر بیشتر غذا از پدرو مادر میگیرن ریزتر میشن و باید فقط خوب تغذیه بشن.ضمن اینکه پرنده ی چاق و تپل اصلا به درد نمیخوره.اون پرنده چربی داره و باید در طول روز حداقل نیم ساعت پر بزنه تا چربی آب کنه اگر ماده باشه و بعد تخم گذاری کنه تا تجمع چربی ها باعث گیر کردن تخم توی بدنش نشه.برای نمونه یکسری عروس های تپل رو بذارید چند ثانیه روی هوا بال بزنن بعد ببینید چطور له له میزنن و میفتن روی زمین حین پرواز.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    در مورد عقیم بودن عروس های پاکستانی این قضیه رو کامل فراموش کنید که از بیخ و بن باطله.یکسری از پرنده ها که تخم های آخرهستن به دلیل اینکه جوجه های بزرگتر بیشتر غذا از پدرو مادر میگیرن ریزتر میشن و باید فقط خوب تغذیه بشن.ضمن اینکه پرنده ی چاق و تپل اصلا به درد نمیخوره.اون پرنده چربی داره و باید در طول روز حداقل نیم ساعت پر بزنه تا چربی آب کنه اگر ماده باشه و بعد تخم گذاری کنه تا تجمع چربی ها باعث گیر کردن تخم توی بدنش نشه.برای نمونه یکسری عروس های تپل رو بذارید چند ثانیه روی هوا بال بزنن بعد ببینید چطور له له میزنن و میفتن روی زمین حین پرواز.
    به پرنده فروشی گفتم عروس های شما کجایی هست !؟ 1 ماه پیش گفت یعنی چی کجایی هست گفتم جوجه ایرانه گفت نه از زاهدان اومده گفتم بهش برای من ایرانی پیدا کن خندش گرفته بود که دنبال جفت ایرانی هستم میگفت به هیچ عنوان به این پرنده ها سوزن نمیشه شد و عقیم نمیشه عروسی و گفت اینا همش الکی هست نمیدونم این قضیه تا چه حد راست هست....

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    به پرنده فروشی گفتم عروس های شما کجایی هست !؟ 1 ماه پیش گفت یعنی چی کجایی هست گفتم جوجه ایرانه گفت نه از زاهدان اومده گفتم بهش برای من ایرانی پیدا کن خندش گرفته بود که دنبال جفت ایرانی هستم میگفت به هیچ عنوان به این پرنده ها سوزن نمیشه شد و عقیم نمیشه عروسی و گفت اینا همش الکی هست نمیدونم این قضیه تا چه حد راست هست....
    ببین دوست عزیزم بنا به خیلی دلایل نمیشه قضیه رو خیلی باز کرد ولی میشه ازت بپرسم جوجه ای که نهایتا پنجاه روزش شده و به ایران ارسال میشه رو ازکجا میشه تشخیص داد نر خواهد شد یا ماده که بیان نرهارو عقیم کنن؟آیا میدونی هزینه ی هر سرنگ چقدر هست برای عقیم کردن؟اگر در نظر بگیریم هیچی هیچی که عروس هلندی وارد ایران نشه و فقط پنج هزارتا وارد ایران بشه به نظرت چند روز و چند نفر لازم هست که بیان یکی یکی این پرنده هارو بغیر از مسئله تشخیص جنسیت بشینن یکی یکی عقیم کنن؟آیا با منطق این قضیه جور در میاد چه از نظر هزینه و چه وقت و چه نیرو کار به صرفه هست؟من بهترین ماده ای که دارم یک ماده ی خاکستری هست که تازه وارد مغازه ها شده بود و شاه تخم بود خریدم و نگه داشتم تا بالغ شد و به محض اینکه براش جفت انداختم شاید باورش برای خیلی ها سخت بود ولی در یکسال هفت دوره تخم گذاری کردو چیزی حدود 25تا جوجه بزرگ کرد.حتی برای اینکه تخم گذاریش رو عقب بندازم یک ماه فقط بهش ارزن و یک روز در میون کاهو دادم و لونش رو هم برداشتم ولی وقتی رفتم بهش سر بزنم دیدم کف قفس تخم گذاری کرده و روی تخم هاشم خوابیده.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10558
    غذای گرم فرمودید نده یعنی چه چیزهایی ندم؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    غذای گرم فرمودید نده یعنی چه چیزهایی ندم؟

منظور غذاهایی هست که طبع گرم دارن

مثل شاهدونه. جوانه گندم. کتان. کافیشه. و ....

الان شما بهشون چی میدید؟

جوجه ها تا 40-50 روزگی طول میکشه تا دونخور بشن کامل

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10558
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    منظور غذاهایی هست که طبع گرم دارن

مثل شاهدونه. جوانه گندم. کتان. کافیشه. و ....

الان شما بهشون چی میدید؟

جوجه ها تا 40-50 روزگی طول میکشه تا دونخور بشن کامل
    الان من کتان وارزن و شاهدانه ودانه تقویتی میدم ویک روز در میان تخم مرغ
    بله نر من مست شده وبرای همین پر بچهها را میکند چون دیشب مندیدم که صدایی که موقع جفت گیری در می آورد را از خودش در آورد چکار کنم که از مستی دربیاد و پرهای جوجه هایش را نکند؟

صفحه 212 از 1915 نخستنخست ... 1121621931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292302312623127121212 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)