همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من یه مشکل دارم الان 4 روز میشه که جفت عروس های جوان من که فکر کنم نر بالغ باشه و ماده هنوز کاملا بالغ نشده.
    تو لونه ای که براشون گذاشتم میرن صبح ظهر شب.... قدیم صدای پامو میشنیدن میپریدن بیرون الان هر 2 تو لونه ادا در میارن انگار رو تخم خوابیدن خودشون رو اینور اونور میکنن و خودشون رو باد میکنن...
    این 2 دیونه شدن ایا !؟ پیشنهادتون چیه ؟
    سلام.من متوجه یه مسئله نمیشم.شما که علم به این دارید که ماده هنوز کامل بالغ نشده دیگه لونه گذاری چرا آخه؟اینطوری پرنده ها دارن الان بصورت غریزی جا گرم میکنن ولی ممکنه بعد یک مدتی لونه براشون عادی بشه و هم پرنده ها بیخیال لونه بشن و هم شما دوباره داستان های سری قبل رو تکرار کنید.جفت تا در روز سه الی چهار مرتبه جفت گیری نکردن لونه گذاری اشتباه محض هست.حتی اگر توی سنی که پرنده ی ماده هنوز به بلوغ کامل نرسیده تخم گذاری کنه ممکنه به دلیل عدم تشکیل کامل تخم توی بدن پرنده ماده و گیرکردنش باعث مرگ ماده بشه.بهرحال این کار دقیقا جا گرم کردنه و ایشالا که پرنده ی ماده بالغ باشه و تخم گذاری انجام بده.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نمیدونم شاید هم عروس ماده بالغ شده باشه....
    من مثل قدیم دیگه مزاحم عروس ها نمیشم شاید جفتگیری هم میکنن.... به هر حال پیشنهاد شما چیست ؟ ایا لونه رو بردارم و تا نوروز صبر کنم ؟ و بعد لونه بزارم ؟ ضمن اینکه یه جفت دیگه ام هم تو پر ریزی هست و داره کم کم ماده پرهای سرش که عروس نر کنده بیرون میاد لونه برای اونها هم گذاشتم ایا اون لونه رو هم بردارم ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    سمت نياوران و منطقه يك....تغذيه ش از بده؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    نمیدونم شاید هم عروس ماده بالغ شده باشه....
    من مثل قدیم دیگه مزاحم عروس ها نمیشم شاید جفتگیری هم میکنن.... به هر حال پیشنهاد شما چیست ؟ ایا لونه رو بردارم و تا نوروز صبر کنم ؟ و بعد لونه بزارم ؟ ضمن اینکه یه جفت دیگه ام هم تو پر ریزی هست و داره کم کم ماده پرهای سرش که عروس نر کنده بیرون میاد لونه برای اونها هم گذاشتم ایا اون لونه رو هم بردارم ؟
    اگر بالغ شده که چه بهتر و ایشالا به زودی تخم گذای خواهند کرد و نیازی هم نیست دیگه به لونه دست بزنید.یه پیشنهاد هم میکنم که خودم اوایل کار تجربه کردم.تحت هیچ شرایط چه تخم گذای انجام بدن و چه انجام ندن اجازه ندین خاطره ی بدی از لونه توی ذهن پرنده باقی بمونه که باعث ترسش در آینده بشه.برداشتن ناگهانی لونه در شرایطی که الان دارن جا گرم میکنن استرس شدیدی به پرنده وارد میکنه.بهتره نگران نباشی و اجازه بدی که تخم گذاری انجام بدن ایشالا با این شرایط که میفرمایید کامل توی لونه موندگارن چند روزه.اون جفت رو هم پیشنهاد میکنم حداقل تا اوایل برج اسفند که پرریزی کاملا تموم شده و پرها رشد کردن براشون لونه نگذاری و بجاش خوب تقویتشون کنی تا اون موقع.با شروع شدن اسفند و رسیدن به فصل بهار خیلی از جفت ها چه جفت های پیر و چه جفت هایی که دفعه ی اولشون هست که تخم گذاری میکنن شروع به تخم گذاری و تکثیر میکنن منتها باید مثل الان صبور باشی تا ایشالا این سری نتیجه بگیری به لطف خدا.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط lindo نمایش پست ها
    سمت نياوران و منطقه يك....تغذيه ش از بده؟
    براتون آدرس رو پ خ میکنم.میشه غذاییش رو بفرمایید چیا میخوره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    ممنون ميشم....غذاش رو كه من ارزن و از اين غذا هايي كه همه جور تخمه داره بهش ميدم...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون ميشم....غذاش رو كه من ارزن و از اين غذا هايي كه همه جور تخمه داره بهش ميدم...
    ببین دوست عزیز یه پرنده که در قفس هست نیاز داره که تمام نیازهای طبیعیش رو تامین کنه که این به عهده ی کسی هست که ازش نگهداری میکنه.ارزن غذای اصلی عروس هلندی هست ولی نیاز به سبزیجات و میوه جاتم برای پرنده واجبه.شما توی یک هفته برای پرندتون از چه دانه های خشک و چه سبزیجات و میوه جاتی استفاده میکنید؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    سيب و سبزي خوردن معمولا براش ميزارم...با تخمه و ارزن....بعضي موقع ها هم اسفناج

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سيب و سبزي خوردن معمولا براش ميزارم...با تخمه و ارزن....بعضي موقع ها هم اسفناج
    بهتره براش یک غذایی خوب در نظر بگیرید تا ایشالا یک پرنده ی قوی و سالم داشته باشین.ارزن و مقداری تخمه و تخم کتون رو غذای اصلی و ثابتش قرار بدین برای هر روز تا مدتی که تک هست و جفت نداره.مقدار تخم کتون رو هم یک سوم ارزن در ظرف در نظر بگیرید و تعداد تخمه هاشم بیشتر از بیست تا دونه قرار ندین.یک تکه سنگ کف دریا حتما توی قفس بذارین.سعی کنید در هفته یکبار ده الی پانزده تا جوانه گندم بهش بدین بخوره حتما.از سبزی جعفری،کلم بروکلی،اسفناج،هویج رنده شده و بلال اگر هرکدوم در دسترستون بود هر سه روز در میون حتما براش بذارید تا بالاخره دستتون بیاد به کدوم بیشتر علاقه داره و به کدوم علاقه ای نداره تا کم کم علایقش دستتون بیاد و بتونید تقویتش کنید.اگر براتون مقدور بود یک قطره مودا محصول تابرنیل هم براش بخرید و طبق بروشور یک دوره براش مصرف کنید تا این پرهاشم به حالت شفاف و طبیعیه سابق برگرده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    واقعا ممنون...حتمت اين كارو ميكنم...من ميتونم id تونو داشته باشم؟آخه امشب نميشه ببرمش دكتر...

صفحه 210 از 1915 نخستنخست ... 1101601911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272282292603107101210 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)