همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    دوستان امروز عروس ها رو با لونه کاملا شاکی برداشتم رفتم پرنده فروشی....
    مغازه دار هم تخم ها رو شکست.
    از 5 تخم 2 تخم جوجه خیلی خیلی بزرگ و کامل بود.... یکی خیلی کوچیک بود و 2 تا دیگه هم نمیدونم نطفه دار بوده یا خیر اما زرده بود وسطش هم یه کوچولو سیاه بود نمیدونم یارو میگفت اینم نطفه دار بوده شاید دروغ میگفته نمیدونم.... همگی هم خشک شده بودن.... طبق قراری که گذاشته بودیم نطفه دار نبود باید پس میگرفت اگر بود هم که باید میاوردم خونه....
    دلیل چی میتونه باشه ؟
    ضمن اینکه 2 تا تخم ها یا 3 تا دقیق یادم نیست خیلی خیلی ظریف ترک خورده بود دقیقه همون تخم های نطفه دار که جنین بزرگ داشت نمیدونم جوجه خواسته سوراخ کنه تخم رو نتونسته تلف شده یا خیر.... من از بس سرک کشیدم ترسیده پاهاش خرده بهشون و شکسته خیلی ترک ریز داشت.... دلیل این رو هم نمیدونم
    پیشنهاد چیه فعلا ؟ نر و ماده کامل پر ریزی کردن چون خیلی پرهاشون تازه و شفاف هست... لونه رو هم من برداشتم...
    ایا 10-12 روز دیگه لونه رو بزارم ؟ بعد ماه دی بهمن و اسفند رو استراحت بدم بهشون یا خیر ؟
    عروس نر خیلی اسرار به جفتگیری مجدد با ماده داره همش پرهای گردنشو میکنه...
    ممنون از اینکه این همه مدت کمک کردید.
    سلام.در اینکه شما بیش از حد به پرنده ها سرک میکشی هیچ شکی نیست و این میتونه باعث جابجایی و ترک خوردن دیواره ی تخم شده و جوجه ها تلف شدن اونم به دلیل اینکه تخم هواکشیده و جوجه عملا خفه شده وگرنه به هیچ وجه امکان نداره که جوجه به دلیل ناتوانی در شکستن تخم خفه شده باشه.شما حداقل سه هفته بهشون فرصت بده و توی این مدت تقویت کن و بعد لونه بذار.برای پیشگیری از ترک خوردن مجدد تخم ها سری بعد توی لونه رو با چیپس چوب پر کن اونا خودشون یک نقطه رو خالی میکنن و اونجا تخم گذاری میکنن واینطوری بعد از تکون خوردن تخمها به دیواره برخورد نمیکنن و احتمال شکستنشون هم کمتر میشه.چون این سه تا نطفه داشتن اون دوتا قطعا بدون نطفه فاسد شدن وگرنه نطفه باید رشد میکرد و یک جوجه ی کوچیک تلف میشد نه اینکه فاسد بشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    با سلام
    ایا عروس هم غار میکشه مثل کاسکو ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    با سلام
    ایا عروس هم غار میکشه مثل کاسکو ممنون
    سلام.خیر عروس غارنمیکشه وفقط برای اعلام حضور یآبراز عصبانیت ویا طلب چیزی جیغ میکشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.خیر عروس غارنمیکشه وفقط برای اعلام حضور یآبراز عصبانیت ویا طلب چیزی جیغ میکشه.
    والا این بچه که الان کمی بزرگ شده میری طرفش عین کاسکو غار بند میکشه نمیدونم حکمتش چیه ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    والا این بچه که الان کمی بزرگ شده میری طرفش عین کاسکو غار بند میکشه نمیدونم حکمتش چیه ممنون
    اون صداهایی که جوجه هادرمیارن غارنیست بلکه بیشتربرای طلب کردن غذابکارمیبرن وبعد55روزگی ازبین میره.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام دوستان
    جفت عروس های من 5 تا تخم یه چند تاش وجه بود یه چند تاش هم فقط نطفه که خشک شده بود منم لونه عروس رو برداشتم از همون فردای اون روز عروس نر و ماده خیلی خیلی جیغ میکشن از صبح تا ظهر و گاها تو قفس بال بال میکنند الان 7 روز میگذره که لونه رو برداشتم روز پنم لونه دیگه ای تهیه کردم براشون گذاشتم ( لونه قبلی دست ساز بود, استاندارد نبود )
    نمیدونم تو لونه میرن یا خیر تا حالا ندیدم اما چیکار کنم جیغ نکشه اینقدر ؟ دلیل این جیغ کشیدن ها چیه ؟ حتی 1 متری قفسش هم وایسم برای عوض کردن دون و اب خیلی میترسن....
    ممنون میشم کمک کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام دوستان
    جفت عروس های من 5 تا تخم یه چند تاش وجه بود یه چند تاش هم فقط نطفه که خشک شده بود منم لونه عروس رو برداشتم از همون فردای اون روز عروس نر و ماده خیلی خیلی جیغ میکشن از صبح تا ظهر و گاها تو قفس بال بال میکنند الان 7 روز میگذره که لونه رو برداشتم روز پنم لونه دیگه ای تهیه کردم براشون گذاشتم ( لونه قبلی دست ساز بود, استاندارد نبود )
    نمیدونم تو لونه میرن یا خیر تا حالا ندیدم اما چیکار کنم جیغ نکشه اینقدر ؟ دلیل این جیغ کشیدن ها چیه ؟ حتی 1 متری قفسش هم وایسم برای عوض کردن دون و اب خیلی میترسن....
    ممنون میشم کمک کنید
    سلام در مورد لونه گذاری کمی عجله کردی ولی خوب برای اینکه سر و صداشون از بین بره و از طرفی هم پرنده هات چربی نیارن اگر برات مقدوره روی دو الی سه ساعت بذار از قفس بیان بیرون و پرواز کنن وگرنه باید تا زمان آماده شدن مجددشون و سرگرم شدن به مسئله ی تخم گذاری و این بحث ها سرو صداشون رو تحمل کنی و چاره ای هم نداره.برداشتن لونه و دسته جمعی تخم ها عصبیشون کرده.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    با سلام من این جوجه 22 روزه رو از کی بیارم روی دست بای کار کردن باهاش؟ ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام. من یه عروس دستی ماده دارم.
    حدود یک سالش هست و فقط 2-3 هفته اولی که خریدمش از سر مستی تخم گذاشت و تا الان دیگه تخم نذاشته.

چون خیلی ازادش میذارم تو خونه فکر میکنم ددرری شده. تا میکنیش تو قفس میزنه زیر خوندن . بیرونم که میارمش ماده گچ مانن ( ماده سفیدی که میزنن بین سرامیک های دیوارو کف) رو میخوره. از این کارش کلافه شدم. چکار کنم؟؟؟؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    با سلام من این جوجه 22 روزه رو از کی بیارم روی دست بای کار کردن باهاش؟ ممنون
    فعلا زوده بگذارید بزرگتر بشه بعد

از الان هم هر از گاهی بیاریدش پیش خودتون نوازشش کنید یا بهش غذا بدید تا ازتون نترسه

نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام. من یه عروس دستی ماده دارم.
    حدود یک سالش هست و فقط 2-3 هفته اولی که خریدمش از سر مستی تخم گذاشت و تا الان دیگه تخم نذاشته.

چون خیلی ازادش میذارم تو خونه فکر میکنم ددرری شده. تا میکنیش تو قفس میزنه زیر خوندن . بیرونم که میارمش ماده گچ مانن ( ماده سفیدی که میزنن بین سرامیک های دیوارو کف) رو میخوره. از این کارش کلافه شدم. چکار کنم؟؟؟؟
    خوردن گچ دیوار یا فضله بدلیل کمبود مواد معدنی بدنش هست براش قطره مینرال بگیرید و بلوک معدنی هم براش بگذارید

عادت همیشه آزاد بودنشم کم کم از بین ببرید و ساعاتی از روز فقط بیاد بیرون اونم با نظارت خودتون چون ممکنه چیزی بخوره و مریض بشه

صفحه 194 از 1915 نخستنخست ... 941441751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132442946941194 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)