کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    30175
    سلام
    دوستان من و همسرم دوس داریم جوجه عروس داشته باشیم ولی چون هردومون شاغل هستیم نگران تنها موندنش توی خونه هستیم. ما چهار روز هفته رو تا حدود ساعت 6 عصر بیرون هستیم و توی این مدت پرنده تنها میمونه توی قفس. این چقدر میتونه بد باشه؟ عروس با این شرایط میتونه کنار بیاد یا کلا نگیریم؟ و یا متلا تنها بمونه سر و صدا نمیکنه که همسایه ها شاکی بشن؟
    مرسی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    30183
    سلام خسته نباشین یسوال داشتم
    من یه جفت عروس خریدم ۲تا تخم داشتن سومیشم پیش خودم دادن روزا میرن تولونه ولی شبا موقع خواب بیرون میخوابن ولی صبح تا شب تو لونه هستن از تخم سومشونم ۳روز میگذره نه درست روتخما میخوابن ن تخم چهارمو میدن دلیلش چیه؟
    سوال بعدم اینکه اصلا صدا نمیکنن اروم ارون هیچ صدایی تو روز نمیکنن میشه براجابه جاییشون باشه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    نقل قول نوشته اصلی توسط asgarimohamad65 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشین یسوال داشتم
    من یه جفت عروس خریدم ۲تا تخم داشتن سومیشم پیش خودم دادن روزا میرن تولونه ولی شبا موقع خواب بیرون میخوابن ولی صبح تا شب تو لونه هستن از تخم سومشونم ۳روز میگذره نه درست روتخما میخوابن ن تخم چهارمو میدن دلیلش چیه؟
    سوال بعدم اینکه اصلا صدا نمیکنن اروم ارون هیچ صدایی تو روز نمیکنن میشه براجابه جاییشون باشه؟
    سلام
    احتمالا هیچ کدوم تخم ها نطفه نداشته باشند
    شما سه چهار روز دیگه تخم ها کدلینگ کن اگر بدون نطفه بود تخم ها و لانه را بردار و تا یک ماه جفت تقویت کن و مجدد لانه بزار.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو .کاسکو.اکلکتوس .عروس هلندی.طوطی برزیلی.قناری.ودی
    شماره عضویت
    30188
    با عرض سلام و خسته نباشید با اجازه مدیران محترم باید بگم که بعضی جفت ها میزارن وقتی کامل تخم هاشونو گذاشتن بعد میرن روش میخوابن بنده در یکی از جفت های خودم مشاهده کردم که تا تخم اخرو نزاشتن فقط روز ها به لونه رفت و امد دارن و روی تخما میخوابن البته مسعله شما فرق داره چون میگید 3 روز گذشته یعنی از تخم اول 9 روز میگذره و تخم اول خراب شده به احتمال زیاد بخاطر استرس شبا روی تخمشون نمیخوابن به هر جهت بهتر بود که روی تخم جابه جاشون نکنید بنظر من در لونه رو 1ماه ببند تقویتشون کن بعد باز در لونه رو باز کن انشالله بار بعدی شاهد جوجه های تپل مپل باشی با ارزوی موفقیت

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    28575
    سلام
    من یک عروس ماده دستی دارم که یک سال و 5 ماهشه و از جوجگی خودم بزرگ کردم
    حدود یک ماهه که براش یک نر گرفتم تقریبا نیمه دستیه
    بعد از یک هفته دو تا رو تو یک قفس گذاشتم چون ماده آماده است به نر اجازه جفتگیری میده لانه هم گذاشتم با هم داخل لانه می روند ام اکثرا به هم نوک میزنند مخصوصا ماده
    ضمنا ماده در مرحله پرریزی دوم است
    سوالم اینه که آیا با هم میتونند جفت شوند و اینکه ماده با توجه به پر ریزی امکان تخم گذاری دارد؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی و عروس هلندي
    شماره عضویت
    30196
    با سلام خدمت همه دوستان گرامي
    من يك جفت عروس هلندي لوتينو خريداري كردم الحمداله بسيار سالم و سرحال 5 تا 6 ماهه ولي مثل طوطي برزيلي هايي كه دارم
    1. علاقه اي به ميوه و سبزي و .. نشون نميدن ل 2. اينكه به چه مكمل هايي نياز دارند 3. از چند ماهگي به بلوغ جنسي ميرسن

لطفا راهنمايي بفرمايي با تشكر فراوان

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    30188
    با سلام خدمت شما وبا اجازه از مدیران محترم باید بگم که شما خیلی زود این دو رو کنار هم قرار دادید بهتر بود چند وقتی روش دور اشنایی را انجام میدادید ولی با این وجود اگه درگیری پیش نیومده مشکلی نداره واینکه گفتیئ ماده در لک هستش مگه توی این فصل باید لک برهلطفا تغذیتون روزانه تون رو بگید تا راهنماییتون کنم چون اینجور که معلومه تغذیه نامناسب و زیادی گرمی داشته که توی این فصل لک رفتهو این هم بگم که پرنده در دوران پرریزی تولید مثل نمیکند ولی کلا برای تکثیر پرنده و دیگر موجودات صبر حوصله حرف اولو میزنه موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    30188
    با سلام دوست عزیز شما اول غذاهایی رو که پرندتون دوست داره رو پیدا کنید سپس سالادی از چند نوع میوه <ترجیها سیب نباشه چون زود خراب میشه>رو درست کنید وزیر سالاد به مقداری کم غذایی که به ان علاقه داره رو بزارید بعد کم کم پرنده به غذاهای مختلف علاقه پیدا میکنه البته در برخی پرنده ها در فقط در زمان تولید مثل از میوه وسبزیجات... استفاده میکنند *سن بلوغ عروس هلندی معمولا بین 11تا 15 ماهه خودم 15 ماهه جفت میدم موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،ملنگو،مینا
    شماره عضویت
    30218
    سلام،یه سوال داشتم در مورد سرلاک ایرانی.میخواستم بدونم بعد از باز شدن کجا باید نگهداری کنیم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    28575
    نقل قول نوشته اصلی توسط AmiR.. نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما وبا اجازه از مدیران محترم باید بگم که شما خیلی زود این دو رو کنار هم قرار دادید بهتر بود چند وقتی روش دور اشنایی را انجام میدادید ولی با این وجود اگه درگیری پیش نیومده مشکلی نداره واینکه گفتیئ ماده در لک هستش مگه توی این فصل باید لک برهلطفا تغذیتون روزانه تون رو بگید تا راهنماییتون کنم چون اینجور که معلومه تغذیه نامناسب و زیادی گرمی داشته که توی این فصل لک رفتهو این هم بگم که پرنده در دوران پرریزی تولید مثل نمیکند ولی کلا برای تکثیر پرنده و دیگر موجودات صبر حوصله حرف اولو میزنه موفق باشید
    با سلام
    دوره پر ریزی اول هم سال قبل همین موقع بود تقریبا
    الان پر ریزی دوم هست
    تغذیه هم علاوه بر ارزن تخم کتان و آفتاب گردان روزی حدود ۱۰ عدد
    روزانه یا از کلم بروکلی فلفل دلمه جوانه گندم هفته ای یک بار سفیده تخم مرغ با تخم حرفه استفاده می کنم
    هفته ای یک بار هم هفت تخم
    کف دریا هم در قفس هست
    هفته ای یک بار هم مقدار کمی شاه دانه و کافشه

صفحه 1912 از 1915 نخستنخست ... 91214121812186218931894189518961897189818991900190119021903190419051906190719081909191019111912191319141915 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)