کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    29805
    سلام خوبيد؟من يك عروس هلندي ٣٠ روزه البينو گرفتم
    روز اولي كه گرفتم فروشنده بيرون گذاشته بودش كه احتمالا باد سردي بهش خورده بود و طبق گفته خودش تا الان از مادر تغذيه ميشده و فقط يك روز سرلاك كه ميگفت خارجيه و ماركش نميدونست بهش داده ، من رفتم يك سرلاك پادوان كه خود فروشنده اونو به بسته هاي ١٠٠ گرمي تقسيم كرده بود خريدم ولي عروس هلنديم بنظر خيلي بي حال ميومد و اصلا نميخورد ١-٢ وعده پادوان دادم بعدش رفتم اگزكت گرفتم كه اونو كه دادم خيلي با ولع ميخورد ولي ديدم يكم اسهال گرفته و همچنان بيحاله و اينم بگم كلا داخل دماي بين ٣٠-٣٢ درجه نگهش داشتم (نزديك پكيج داخل كارتن) بردمش دامپزشك اما فك كنم زياد سر در نمياورد اما گفت سرلاكه خيلي بو تندي داره شايد خراب شده باشه واسه همين عوضش كن و يك انتيبيوتيك خيلي ضعيف كه اسمشو نگفت و يكي ديگه كه براي دفع قارچ و باكتري هست به صورت پودر داشت قاطي كرد گفت بهش بزه كه من خيلي كم توي يك وعده غذايي با سرلاكش ميدم واسه همين باز همون پادوان رو براش شروع كردم
    سرلاكشم هر ٥ ساعتي تقريبا ٥-٦ سي سي ميدم ولي زماني كه اگزكت ميخورد ٤ ساعتي ١٠ سيسي كمتر راضي نميشد الان دارم هر ٤-٥ ساعت ٥-٦ سي سي ميدم چون گفتن كمش كن
    الان شكل مدفوعش اينجوره و بيحالم هست همچنان ، بنظرتون وضعيتش چجوره و چيكار كنم؟ يكبارم ٣ قطره سركه سيب توي سرلاكش ريختم دادم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    29805
    اينم يك عكس ديگه
    فاصله زماني بين اين دوتا تقريبا
    https://uupload.ir/view/efpf_trim.c8...3e0ed116b.mov/٥ دقيقه بوده ، خيلي زياد مدفوع ميكنه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    29805
    ببخشيد با گوشي درست نميشه پست گذاشت در پاسخ بالا وسط متن يك ويدئو هم لينكش درج شده كه فيلم عروس هلندي و صداش هست
    موقع گرسنگي اينجور صدا ميده ، تو بقيه موارد صدا اصلا نميده
    بنظرم صداش خس خس داره ، شايدم صداي جوجگيه و من نميشناسم

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr.barfak نمایش پست ها
    سلام خوبيد؟من يك عروس هلندي ٣٠ روزه البينو گرفتم
    روز اولي كه گرفتم فروشنده بيرون گذاشته بودش كه احتمالا باد سردي بهش خورده بود و طبق گفته خودش تا الان از مادر تغذيه ميشده و فقط يك روز سرلاك كه ميگفت خارجيه و ماركش نميدونست بهش داده ، من رفتم يك سرلاك پادوان كه خود فروشنده اونو به بسته هاي ١٠٠ گرمي تقسيم كرده بود خريدم ولي عروس هلنديم بنظر خيلي بي حال ميومد و اصلا نميخورد ١-٢ وعده پادوان دادم بعدش رفتم اگزكت گرفتم كه اونو كه دادم خيلي با ولع ميخورد ولي ديدم يكم اسهال گرفته و همچنان بيحاله و اينم بگم كلا داخل دماي بين ٣٠-٣٢ درجه نگهش داشتم (نزديك پكيج داخل كارتن) بردمش دامپزشك اما فك كنم زياد سر در نمياورد اما گفت سرلاكه خيلي بو تندي داره شايد خراب شده باشه واسه همين عوضش كن و يك انتيبيوتيك خيلي ضعيف كه اسمشو نگفت و يكي ديگه كه براي دفع قارچ و باكتري هست به صورت پودر داشت قاطي كرد گفت بهش بزه كه من خيلي كم توي يك وعده غذايي با سرلاكش ميدم واسه همين باز همون پادوان رو براش شروع كردم
    سرلاكشم هر ٥ ساعتي تقريبا ٥-٦ سي سي ميدم ولي زماني كه اگزكت ميخورد ٤ ساعتي ١٠ سيسي كمتر راضي نميشد الان دارم هر ٤-٥ ساعت ٥-٦ سي سي ميدم چون گفتن كمش كن
    الان شكل مدفوعش اينجوره و بيحالم هست همچنان ، بنظرتون وضعيتش چجوره و چيكار كنم؟ يكبارم ٣ قطره سركه سيب توي سرلاكش ريختم دادم
    سلام
    اولا ظاهر مدفوعش چیزی نشون نمیده
    دوما سرلاک بر اساس تجربم سرلاک گرین بخر ساخت داخل هست باکیفیت عالی قیمت مناسب
    سوما سرخود انتی بیوتیک نده وقتی میگی دکتره سر در نیورد پس داروشو نده
    تا کشت مدفوع انجام نشه نباید سرخود انتی بیوتیک بدی
    خیلی زیاد مدفوع میکنه خب زیادم غذا میخوره دیگه
    اون صدا هم که میگی موقع غذا خوردن اگر صدایی شبیه اتصالی برق هست طبیعیه
    ولی ب نظرم شما اگر تحربشو نداری سمت جوجه سرلاکی البینو نرو چون این نژاد عروس از بقیه ضعیف ترهست و بسیار حساس هستن
    در ضمن سرکه سیب هیچ کاری نمیکنه پس نیاز نیست

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    29808
    سلام ببخشید من یه سوال داشتم عروس هلندی 2ماه لوتینو گرفتم500 دو روز پیش سالم سالم هستش بعد که اوردم خونه نمیدونم نوکش چیجوری شیکست یه کوچلو، خون هم نیامده بعدشم ارزن تخمه بلال اینام میخوره هیچ مشکلی نداره ولی وقتایی که اب میخوره بعدش یه صدای خروچ خرچی در میاره از خودش بعدشم همین الان که چراغ اتاقمو خاموش کردم همش با دندون صدای خرچ خورچ در میاورد می خواستم بدونم طبیعی یا می خواد حرف بزنه یا بخاطر شکستگی نوکش اینجور میکنه لطفا بگید چه غذایی بدم نوکش رشد کنه و خوب بشه

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط 021Amin نمایش پست ها
    سلام ببخشید من یه سوال داشتم عروس هلندی 2ماه لوتینو گرفتم500 دو روز پیش سالم سالم هستش بعد که اوردم خونه نمیدونم نوکش چیجوری شیکست یه کوچلو، خون هم نیامده بعدشم ارزن تخمه بلال اینام میخوره هیچ مشکلی نداره ولی وقتایی که اب میخوره بعدش یه صدای خروچ خرچی در میاره از خودش بعدشم همین الان که چراغ اتاقمو خاموش کردم همش با دندون صدای خرچ خورچ در میاورد می خواستم بدونم طبیعی یا می خواد حرف بزنه یا بخاطر شکستگی نوکش اینجور میکنه لطفا بگید چه غذایی بدم نوکش رشد کنه و خوب بشه
    طوطی ها‌ قبل از خابیدن معمولا این صدا رو در میارن عادیه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    29814
    سلام من یه عروس هلندی حدودا 3 ساله دارم که مشکا پر ریزی زیادی داشت ی مدت پیشش نبودم وقتی برگشتم تا حالا پر ریزی زیادی داره قشمت بال شکم و دم کامل ریخته نمیتونه پرواز کنه مشکل تنفسی شدیدی هم داشت و میدونم از محیط نیس نه عطر نه جارو برقی نه هیچ چیز مشابهی اطرافش استفاده نمیکنم به شدت لاغره اما خوب غذا میخور البته فقط ارزن و کتان براش پلت و غذاهای دیگه گرفتم ولی اصلا نخورد تخم مرغ و سبزیجات هم نمیخوره پیش دامپزشک رفتم تا برای مشکل تنفسی و پرریزی دارو بده فلوکساسین 10 درصد روزی 15 واحد انسولین داد تا 7 روز هر 12 ساعت با قطره ad الان دو روز و نیمه با دارو پیش میرم اما تازه شروع کرد به استفراغ کردن نمیدونم چیکار کم دانه ها رو سالم بالا میاورد حساسیت ه دارو هست یا نکنه من ویتامین یا دارو رو در مقدار اشتباه بهش دادم نمدونم باید دارو رو قطع کنم یا اصلا از دارو این مشکل ایجاد شده

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    29825
    سلام دوستان من یک عروس هلندی دارم از جوجگی بزرگش کردم سرلاک بلو دادم الان حدود سه هفته هست دونه میخوره اما از دیروز به یکی از گلدان هام نوک زده و باعث مسمومیتش شده که بالا آورد خوب شد اما اشتهاش خیلی کم شده و رنگ مدفوعش طبیعی نیست سبز لجنی شده دو نه رو برمیداره میندازه نمیخوره سفیده تخم مرغ هم نمیخوره با سرنگ بهش دادم حالش در کل خوبه اما حتما یه مشکلی داره که رنگ مدفوعش تغییر کرده ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه احساس میکنم کناره زبونش کمی آسیب دیده امکان داره به دلیل دادن سرکه سیب باشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    29829
    سلام. عروس هلندی 4 ماهه دارم . از دیروز مرتب بالا میاره و استفراغ میکنه . بی حال شده و یکجا میشینه و کسل هست . پرهای سرش هم حالت چسبیده و خشک پیدا کرده . مشکلش چی میتونه باشه . قبل از اینکه به این حالت دربیاد به مدت یک هفته مدفوعش سبز خیلی روشن و سفت بود . اما سرحال بود . توضیح اینکه 2 هفته است که خریدمش. لطفا راهنمایی کنید .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    29834
    سلام خسته نباشید..
    عروس هلندی ۴ روزه دارم غذا در چینه دانش انباشته شده از صبح و هضم نشده چه کار باید بکنم؟

صفحه 1905 از 1915 نخستنخست ... 905140518051855188618871888188918901891189218931894189518961897189818991900190119021903190419051906190719081909191019111912191319141915 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)