کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    28812
    سلام وخسته نباشید من یک جفت عروس هلندی دارم . عروس هلندی نر حدودا هفت ماهه و عروس هلندی ماده حدودا یک سال و نیم . امروز دیدم که عروس هلندی ماده در ظرف غذا نشسته و یک کم حالت قوسی دارد و عروس نر سوارش شده و ورجه وورجه میکند عروس ماده هم صدا های ریز وکوچکی در می اورد. نمیدونم ایا جفت گیری بود یا چی . اخه عروس نر خیلی جوونه . لطفا زود تر جواب که ایا نیاز به لونه هست یا نه چون من هنوز براشون لونه نخریدیم چون فکر می کردم خیلی زود باشه . لطفا هرچه زودتر جواب بدین . ممنون
    ببخشید بابت نحوه سوال چون من دقیقا نمیدونم کجا باید سوال پرسید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    28812

7 سوالمو جواب بدید لطفا

اگه میشه سوالمو زودتر جواب بدید الان سه روز گذشته نر بیشتر برای ماده آواز میخونه اما ماده زیاد توجه نمیکنه ایا این طبیعیه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    28893
    سلام روزتون بخیر جوجه های عروس هلندیم دو روزه حالشون بده انگار سرما خوردن بیحالن همش چرت میزنن تعادل ندارن روی پاشون وایسن و همش میفتن یکیشون لرز داره..یکیشون ۲۱روزشه و اون یکی ۱۷روز...جوجه هام سرلاکی هستن و تو این دو روز تمایلی به غذا خوردن ندارن بااین وضعیت کرونا همه جا بستس نمیتونم ببرمشون دامپزشکی توروخدا کمکم کنین حالشون خیلی بده میترسم تلف بشن😭😭

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    28956
    سلام. خودت بهشون غذا میدی؟ اگر جواب مثبته. با سرنگ بهشون سرلاک مخصوص بده.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    28956
    بله طبیعیه. باید صبور باشید. دما و نور رو کنترل کنید. وجود یک لانه درون قفس ضروریست

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    28964
    سلام یه جفت طوطی عروس خریدم که 5عدد جوجه داشتن و بعد از یک هفته که اوردم خونه جوجه اخری که از همه کوچیکتر بود بی حال بود و خودم بهش سرلاک دادم
    پدر یا همون نر سرحاله ولی ماده داخل مدفوعش ارزن داره مشگلش چیه کسی میتونه راهنمایی کنه فروشنده میگفت به خاطر غذا دادن به جوجه ها ضعیف شده درسته؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali1215 نمایش پست ها
    سلام یه جفت طوطی عروس خریدم که 5عدد جوجه داشتن و بعد از یک هفته که اوردم خونه جوجه اخری که از همه کوچیکتر بود بی حال بود و خودم بهش سرلاک دادم
    پدر یا همون نر سرحاله ولی ماده داخل مدفوعش ارزن داره مشگلش چیه کسی میتونه راهنمایی کنه فروشنده میگفت به خاطر غذا دادن به جوجه ها ضعیف شده درسته؟
    غذای هضم نشده داخل مدفوع جوجه طوطی میتونه نشانه وجود بیماری بسیار جدی باشه....ببریدش کلینیک دامپزشکی!

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    28990
    سلام
    امیدوارم دیر نشده باشه چون من خودم تازه عضو شدم.
    ببینید من سال ۹۸ حوالی خرداد طوطی هام چهارتا جوجه داشتن که یکییش همین علائمی که جوجه های شما داشتنو نشون میدادن. بردمشون دامپزشکی اینو بهم گفتن "پودر سریا محصول شرکت تابرنیل یا پودر آلفاسریل رو حدود یه گرم تو یه لیتر آب حل کنید بعد با اون آب به مدت ۵ روز سرلاکشونو درست کنید و بهشون بدید بخورن. بعد به مدت ۱۰ تا ۱۵ روز استراحت بدید و اگه تو این مدت خودشون قادر بودن غذا بخورن روی غذای نرم تخم مرغی پودر پروبیوتیک بریزید تا ترکیب باکتری های مفید روده دوباره بعد از مصرف آنتی بیوتیک نرمال بشه اما اگه خودشون نتونستن دون بخورن حدود نیم گرم پودر پروبیوتیک که نصف دوز مصرفی تو غذای تخم مرغی هستو تو یک لیتر آب حل کنید و با اون بهشون سرلاک بدید این روش واسه من جواب داد امیدوارم که طوطی هاتون همیشه سالم باشن ".

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    28990
    سلام به همه دوستان
    راستش دلیل اینکه من اینجا مزاحمتون شدم اینه که یه مشکلی واسه جفت مولدم پیدا شده که دیگه عقلم قد نمیده چجوری باید حلش کنم.
    راستش من دوتا طوطی عروس (نر) بلق (ماده) لوتینو دارم که تو سه سال تا الان ۱۰ تا جوجه دادن. این سری آخر خواستم بهشون استراحت بدم جداشون کردم که طوطی نر خیلی بیتابی میکرد و مجبور شدم بدمش یه مدت خونه اقوام. حدود یه دو سه ماهی میشه برگردوندمش و غذاشونو در سطح عالی حفظ کردم و لونه گذاشتم بعد جفت گیری مادم ۴ تا تخم گذاشت همه بدون نطفه. خلاصه تخما رو بعد ۲۰ روز ورداشتم باز ۴ تا گذاشت بدون نطفه. الان سوال من اینه که نر که همونه و ماده هم که همونه جفت گیری هم که کردن چرا تخما بدون نطفه میشه ؟
    ضمنا باید بگم من از مولتی ویتامین و آمینو اسید ویتاسید استفاده کردم. دو دوره تو ۴۰ روز اگه لطف کنید پیشنهاد یا راه حل بهم بدید ممنون میشم. 🙏🙏🙏🙏🙏

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    28992
    سلام من یک جفت عروس هلندی سه روزه خریدم دیروز ماده تخم گزاشته ولی فک کنم جفت گیری نکردن مشکل اینجاس که نر خیلی ارومه و ساکت و انگار داره چرت میزنه غذا خوب میخوره مدفوع هم بنظر میاد مشکلی نداره بنظرتون مشکل چیه وقتیم میره کنار ماده باهم دعوا میکنن

صفحه 1893 از 1915 نخستنخست ... 893139317931843187418751876187718781879188018811882188318841885188618871888188918901891189218931894189518961897189818991900190119021903190419051906190719081909191019111912 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)