کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.نفیسه خانم توضیحات کامل رو دادن.فقط اضافه کنم ممکنه در سری اول تخمها به دلیل جابجایی چه نطفه دارباشه چه نباشه دیگه جفت روشون نخوابه و جوجه نشن ضمن اینکه یک سری از جفت ها تا آخرین تخم ماده روی تخم ها نمیخوابه و بعد از اون شروع به خوابیدن روی تخم ها میکنه.بهتره شما این سری اجازه بدی جفت روی تخم بخوابن تا روز آخر بعد تخم هارو دور بندازی تا جای جدید عادت خوابیدن روی تخم ها رو از سرشون نبره.
    با سلام مجدد
    والا چون ماشین تکون های شدید داشت من اومدم خونه با کلی ترس درب لونه رو باز کردم دیدم خداروشکر تخم ها نشکسته و سالم هستند... ضمن اینکه نر و ماده تو لونه بودن و محافظت میکردن... اومدم خونه یه کندلینگ کوچیک کردم نر و ماده هم تو لونه بودن و خودشون رو باد کرده بودن...
    نمیدونم دقیقا 29 این برج کندلینگ رو بکنم یا خیر..
    به گفته فروشنده جفت مولد هست هر سری 4 تا تخم گذاشته و نگفته جوجه شده یا خیر... برای همین که بی قراری بیش از حدی دارم و اولین تجربه هست دوست دارم کندلینگ کنم
    از 23-25 که بگیریم اخرین تخم یعنی تخم چهارم رو باید 4 روز بعد نطفه بزنه پس من 29 شهریور چهارشنبه میتونم نطفه رو مشاهده کنم در مورد تخم چهارم بقیه تخم ها هم اگر نطفه بخواد بزنه که تا حالا زده درسته ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    والا چون ماشین تکون های شدید داشت من اومدم خونه با کلی ترس درب لونه رو باز کردم دیدم خداروشکر تخم ها نشکسته و سالم هستند... ضمن اینکه نر و ماده تو لونه بودن و محافظت میکردن... اومدم خونه یه کندلینگ کوچیک کردم نر و ماده هم تو لونه بودن و خودشون رو باد کرده بودن...
    نمیدونم دقیقا 29 این برج کندلینگ رو بکنم یا خیر..
    به گفته فروشنده جفت مولد هست هر سری 4 تا تخم گذاشته و نگفته جوجه شده یا خیر... برای همین که بی قراری بیش از حدی دارم و اولین تجربه هست دوست دارم کندلینگ کنم
    از 23-25 که بگیریم اخرین تخم یعنی تخم چهارم رو باید 4 روز بعد نطفه بزنه پس من 29 شهریور چهارشنبه میتونم نطفه رو مشاهده کنم در مورد تخم چهارم بقیه تخم ها هم اگر نطفه بخواد بزنه که تا حالا زده درسته ؟

منطورتون اگه از نطفه زدن رشد نطفه داخل تخم و مشاهده رگه های خونی داخل اونه باید بگم که از همون روز اول چشم ها ، سر و سیستم عصبی شروع به شکل گیزی میکنه ، روز دوم گوشها و قلب شروع به شکلگیری میکنن و در انتهای روز دوم قلب هم شروع به تپیدن میکنه و شما از روز سوم تا پنجم به بعد میتونین با عمل کندلینگ نه فقط رگها بلکه ضربان قلب رو هم مشاهده کنین،،
    البته پیشنهاد میکنم عجله نکنین و زمانی که هیچکدوم از پرنده هاتون تو لونه نبودن اقدام به دسن بردن به قفسشون کنین.

پیروز باشید..

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط آیدین نمایش پست ها

منطورتون اگه از نطفه زدن رشد نطفه داخل تخم و مشاهده رگه های خونی داخل اونه باید بگم که از همون روز اول چشم ها ، سر و سیستم عصبی شروع به شکل گیزی میکنه ، روز دوم گوشها و قلب شروع به شکلگیری میکنن و در انتهای روز دوم قلب هم شروع به تپیدن میکنه و شما از روز سوم تا پنجم به بعد میتونین با عمل کندلینگ نه فقط رگها بلکه ضربان قلب رو هم مشاهده کنین،،
    البته پیشنهاد میکنم عجله نکنین و زمانی که هیچکدوم از پرنده هاتون تو لونه نبودن اقدام به دسن بردن به قفسشون کنین.

پیروز باشید..
    ایدین عزیز تشکر از توضیحاتت
    عروس ها گاها هر 2 تو قفس هستند یا فقط یکی تو قفس هست به هیچ عنوان ندیدم هر 2 بیرون باشن....

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    باسلام دوستان تخم کاکلی بچه شده الان مادرو بچه رو با چی تغذیه کنم ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    ایدین عزیز تشکر از توضیحاتت
    عروس ها گاها هر 2 تو قفس هستند یا فقط یکی تو قفس هست به هیچ عنوان ندیدم هر 2 بیرون باشن....
    خواهش میکنم
    این پیشنهاد رو نمی کنم که دست نو قفسشون ببرین و مجبورشون کنیین از ترس تخم ها رو رها کنن و بیان بیرون اما اگه لونه ی اونها بیرون قفسه و دری داره که مستقل از ورودی پرنده هاتونه ، میتونین از اون طریق اقدام کنین و سعی کنین تخم ها رو بعد از اینکه پرنده با حضور شما از لونه فرار کرد بردارید و خیلی با حوصله و البته سریع کندلینگ کنین.
    یه راه دیگه هم هست که خود پرنده ها از لونه بدون ترس و استرس بیان بیرون... دمای اتاق یا محیطی که قفسشون در اونجا قرار داره رو به ۳۵ تا ۳۷ درجه سانتی گراد برای دقایقی افزایش بدین... این درجه حرارتی چون نزدیک دمای مورد نیاز تخم هاست ( ۳۷.۵ ) پرنده می بینه که دمای محیط به اندازه دمای بدن خودش هست و نیازی به خوابیدن نیست و واسه تغذیه و نوشیدن وقت بیشتری میزاره و جفتش هم همون درک رو داره و داخل لونه نمیره تا اینکه شما دما رو به ۲۵ تا ۲۷ برسونین،،، این درست زمانیه که شما میتونین بدون وارد کردن ترس و شوک ناگهانی نسبت به هدفتون اقدام کنین..

موفق باشین

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    با سلام و تشکر از توضیحاتت ایدین عزیز والا عروس ها بی نهایت نترس هستند تو این امر و مواظبت میکنن از تخم ها به هیچ عنوان به زور هم بیرون نمیرن هر 2 درب لونه بیرون هست و میشه بازش کرد اما اصلا از قفس بیرون نمیرن فقط از رو تخم میرن کنار
    امروز دماسنج هم خریدم برای دمای محیط در کل دمای معمولی و عالی برای الان که تخم داره چقدر هست ؟؟ شب ها سرد میشه و روزها گرم این دماسنج رو خریدم فردا ببینم دما در ظهر چطوری وای میسته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    با سلام و تشکر از توضیحاتت ایدین عزیز والا عروس ها بی نهایت نترس هستند تو این امر و مواظبت میکنن از تخم ها به هیچ عنوان به زور هم بیرون نمیرن هر 2 درب لونه بیرون هست و میشه بازش کرد اما اصلا از قفس بیرون نمیرن فقط از رو تخم میرن کنار
    امروز دماسنج هم خریدم برای دمای محیط در کل دمای معمولی و عالی برای الان که تخم داره چقدر هست ؟؟ شب ها سرد میشه و روزها گرم این دماسنج رو خریدم فردا ببینم دما در ظهر چطوری وای میسته
    دمای ایده عال برای محیط اونها ۲۵ تا ۲۷ درجه است ،،،
    اگر از رو تخم ها کنار میرن هم بد نیست،، اتفاقا وقتی به زور هم بیرون نرن معنی اش وابستگی زیاد جفت به تخم هاشونه و این امر احتمال اینکه اونها بعد از کندلینگ قهر کنن یا روی تخم نخوابن رو خیلی کم میکنه....
    یک بار کندلینگ کنین و وقت رو دیگه بیش ار این از دست ندین چون اگه نطفه در حال رشد باشه،جنین رو نباید خیلی تکون داد....

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    دمای ایده عال برای محیط اونها ۲۵ تا ۲۷ درجه است ،،،
    اگر از رو تخم ها کنار میرن هم بد نیست،، اتفاقا وقتی به زور هم بیرون نرن معنی اش وابستگی زیاد جفت به تخم هاشونه و این امر احتمال اینکه اونها بعد از کندلینگ قهر کنن یا روی تخم نخوابن رو خیلی کم میکنه....
    یک بار کندلینگ کنین و وقت رو دیگه بیش ار این از دست ندین چون اگه نطفه در حال رشد باشه،جنین رو نباید خیلی تکون داد....
    با سلام فکر کنم برای کندلینگ زود باشه نظر شما چیه ؟ چون چهارمین تخم رو 24 ام یا 25 گذاشته امروز هم که 27 هست ایا رگ خونی مشخص میشه اصلا در صورت نطفه داشتن؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    با سلام فکر کنم برای کندلینگ زود باشه نظر شما چیه ؟ چون چهارمین تخم رو 24 ام یا 25 گذاشته امروز هم که 27 هست ایا رگ خونی مشخص میشه اصلا در صورت نطفه داشتن؟
    من یک بار توضیح کامل در مورد این سوال بهتون دادم...
    اگر تخم اول رو نگه داشته باشه با چهارمی خوابیده روش،، بله زوده اما اگه ۳ تای اول رو از همون اول روش خوابیده نه ، می تونین اون هارو ببینین،،
    در مورد رگه های خونی هم اون پست اول من رو در که در جواب همین سوال بود دوباره بخونین.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    من یک بار توضیح کامل در مورد این سوال بهتون دادم...
    اگر تخم اول رو نگه داشته باشه با چهارمی خوابیده روش،، بله زوده اما اگه ۳ تای اول رو از همون اول روش خوابیده نه ، می تونین اون هارو ببینین،،
    در مورد رگه های خونی هم اون پست اول من رو در که در جواب همین سوال بود دوباره بخونین.
    بهتره کندلینگ نکنم و تخم ها رو به حال خودش رها کنم...
    رفتم درب لونه رو باز کردم چراغ قوه به دست !
    میبینم یه تخم دیگه هم گذاشته تخم ها شد 5 تا....
    کلا کندلینگ نمیکنم دیگه امید به خدا.
    درصد اینکه نطفه دار باشه تخم ها به چی بر میگرده و از نظر شما چند تاش ممکنه نطفه داشته باشه ؟

صفحه 189 از 1915 نخستنخست ... 891391701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082392896891189 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)