کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    25163
    سلام دوستان
    من یه عروس هلندی از دو ماهگی دارم الان ۵ ماهشه
    رامه و رو دست همه میاد و سرش رو خم می‌کنه برا همه تا نوازش کنن
    ولی تازگی‌ها وقتی رو دست میاد بعضی وقتها گاز میگیره
    چرا اینطوری شده؟
    چکار باید بکنم؟
    ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و قناری گلاستر و کوتوله برزیلی
    شماره عضویت
    26243
    سلام
    من یک عروس تازه دونخور خریدم ولی خیلی وحشیه نمیدونم چطوری رامش کنم ؟ کسی هست کمکم کنه ؟ تو سایت ها هم گذاشته بودن خوندم ولی روش شون منطقی نبود.الان نمیدونم چکارش کنم که دستی بشه ؟ لطفا راهنمایی کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    26367
    سلام.عروس هلندی در حد 17 روزه دارم. وقتی چشمانش را می بندد مقدار گردنش را کج می کند مثل انسان که وقتی ایستاده خوابیده باشد گردنش کج می شود.این طبیعی است؟

وقتی هم خوابش تمام میشه و بیدار میشه مقداری حرکت می کند از دوباره می خوابد.به خاطر جوجه بودن است؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    25163
    دوستان کسی نمیتونه کمک کنه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    25163
    نقل قول نوشته اصلی توسط kaktoos_1991_m نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه عروس هلندی از دو ماهگی دارم الان ۵ ماهشه
    رامه و رو دست همه میاد و سرش رو خم می‌کنه برا همه تا نوازش کنن
    ولی تازگی‌ها وقتی رو دست میاد بعضی وقتها گاز میگیره
    چرا اینطوری شده؟
    چکار باید بکنم؟
    ممنون
    دوستان کسی نمیتونه کمک کنه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nazanin8 نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بدونم چند وقت بعد از خرید عروس هلندی میتونم نزدیکش بشم؟

Sent from my iPhone using Parsipet
    سلام
    اگر بالغ شده و اهلی هست حدود یک هفته زمان میبره تا به محیط جدید عادت کند ولی اگر جوجه هست و احتمالا نیمه دستی بعد از ۳, ۴ روز تمرینات را شروع کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    26406
    با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی دوستان
    بنده به کمک فوری دوستانی که تجربه کافی دارند نیازمندم ، لطفا دریغ نکنید
    ===========================================
    من حدود 15 روز پیش یک عروس هلندی نر گرفتم که حدود 3 ماه سن داره ، بعد از 3 روز که در اتاق بود و غذا نمیخورد شروع به غذا خوردن کرد اما به مرور زمان و هر روز بدتر میشد تا 4 روز پیش که دائم ناله میکرد و کله رو لای پرها پنهان می کرد ، بردم دامپزشکی و معابینه کرد و گفت که خیلی وضعیتش حاد نیست و این داروها رو مصرف کنه خوب میشه ، داروها رو در آبش میریختم و مصرف هم می کرد اما بدتر شد و دیروز چشماش بسته شد و به سختی چشماش رو باز میکنه ... مجدد بردم یه دامپزشکی دیگه اینبار عکس گرفتن ، تست مدفوع کردن و ...
    اینبار گفت بخور با بروم هگزین ، قطره ast بدم و داروهای قبلی رو گفت که اشتباه بود و نباید دامپزشک میداده ....
    اما مشکلی که الان دارم ، هنوز خوب نشده ، از دیروز غذا نخورده ، چشماش همچنان بستست و همش خوابه ...
    چیکار از دست من بر میاد چیکار باید بکنم ؟ اون زمان که غذا هم میخورد به جز دون هیچ چیزی رو لب نمیزنه من غذای برند کی کی میخرم براشون که همچی داخلش هست و به جز اون هیچی نمیخوره
    یعنی واقعا در علم پزشکی هیچ راه حلی وجود نداره که این حیون رو کمک بکنه ؟ علارقم هزینه ای بسیار زیادی که کردم تا حالا حتی 1 درصد هم حال این بنده خدا بهتر نشده

حالات پرنده :
    یک سمت دماغ پر از ترشح هست
    وقتی صدا میکنه گلو خلطی هست
    چشماش رو به سختی باز میکنه و دائم خوابه
    از دیروز هم که دیگه غذا نمیخوره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    26406
    متاسفانه دیگه احتیاجی به پاسخ این سئوالات نیست ، چون نمک من امروز ساعت 5:43 دقیقه علارقم تمام تلاشی که کردم فوت کرد ....

اما لازم میدونم برای افرادی که در آبنده احتمالا با مشکل من مواجه میشن و متن رو می خونن توضیحاتی بدم .
    حدود 470 هزار تومان فقط هزینه ویزیت و ازمایش کردم بدون در نظر گرفتن هزینه داروها ، اما نه تنها مشکل عروس من حل نشد بلکه به مراتب بدتر شد و هربار که به دکترش میگفتم ، میگفت طبیعی هست و دارو روی عروس ها بخاطر حساسیت و ژنتیکشون پاسخگو نیست
    3 تا دکتر متفاوت بردمش ولی ظاهرا علم هنوز اونقدر در مورد پرندگان در ایران پیشرفت نکرده که درمان مطمئنی رو داشته باشند .

نکته :
    تجربه من به من آموخت که اگر روزی دوباره خواستم پرنده رو تجربه کنم و اگر حتی حالش بد بود ، هرگز به پزشک مراجعه نکنم ... من پرندم رو در سلامتی کامل و برای معابنه بردمش و مرد وای به روزی که ....
    تجربه شخصی من به من آموخت که این صنف هم مانند دیگر شغل ها الویت براشون پول هست ، یعنی یجوری برنامه رو میچینن که شما مجدد برگردید و ....
    درمان خانگی به مراتب بهتر از درمان توسط پزشک هست .
    اینها فقط تجربیات شخصی من نیست ، شما مختار هستید که با سلیقه خودتون رفتار کنید

من تمام تلاش خودم رو کردم که عامل مرگ یک موجود زنده و افریده خدا نباشم ، اما ظاهرا خیلی موفق نبودم .
    به هر حال ...

یک ماده دارم که افسرده شده و از لحظه مرگ نر نه غذا میخوره نه آب و رفته زیر کابینت آشپزخونه قایم شده و علارقم اینکه تلاش کردم بگیرمش اما از دستی بودن خارج شده و نوک میزنه ... بیرون نمیاد و از اونجایی که نمی خوام دیگه هیچ حیوانی رو تجربه کنم نیت دارم که واگذارش کنم به کسی که تجربه کافی رو داره و امکانش رو داره که ازش نگهداری کنه ، غذای کی کی و سرلاک و وسایل بازی و همه تجهیزاتی که ازش دارم رو میدم فقط بشرط اینکه مطمن بشم پیش شما خوشحاله ... در صورت تمایل همینجا پیام بگذارید چند روز دیگه چک میکنم و پاسخ میدم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    26447
    سلام. من یه عروس هلندی رو حدود یک هفته هست که خریدم. به گفته فروشنده حدود دوماهه باید باشه. توی همین چند روز خیلی دستی و رام شده. دوتا سوال دارم :
    1- یکی دوروز اول دونه نمیخورد ولی سفیده تخم مرغ رو دوست داشت. الان ارزن و کتان و گندم پخته هم میخوره. ولی اصلا میوه نمیخوره. مثلاً هویج پخته و رنده کردم لب نزد. چجوری باید میوه خور بشه؟ میوه ها رو باید رنده کنم؟
    2- یه وقتهایی نوکش رو با سرعت دورمیله های قفس میگیره. یا مثلاً تاب براش گذاشته بودیم، خیلی محکم زنجیر تاب رو می جوید. یه جوری که حس میکنی داره حرص میخوره!تاب رو از قفسش بیرون آوردیم.
    آیا این حرکات عادیه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي + طوطي كوتوله برزيلي + ماهي
    شماره عضویت
    26448
    با سلام.
    من عروس هلنديم رو از٣٥ روزگي با سرلاك بزرگ كردم.الان ٧٥ روزشه اما هيچ تمايلي به دانه و ميوه و سبزيجات و تخم مرغ نداره...منم مجبورم بهش خمير نون،موز له شده و حبوبات پخته و له شده بدم.
    ممكنه راهنماييم كنيد چجوري دون خورش كنم؟

صفحه 1873 از 1915 نخستنخست ... 873137317731823185418551856185718581859186018611862186318641865186618671868186918701871187218731874187518761877187818791880188118821883188418851886188718881889189018911892 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)