کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر محمد 2 نمایش پست ها
    کل علائم تخم گذاری چیه یا همون امادگی
    آواز خواندن های پی در پی و با صدای بلند نر مخصوصا جلوی ورودی لانه . این علامت در غروب ها خیلی بیشتر به چشم میخوره
    رفت و آمد های پی در پی نر و بیشتر ماده به داخل لانه
    ماندن ماده در لانه خیلی وقتا تا چندین ساعت
    غذا دادن های نر به ماده
    تمیز کردن لانه و در برخی موارد ساختن محلی در گوشه لانه با پوست تخمه و خورده ریزه های چوب و هر چیزی که دم دستشون باشه
    جفت گیری های روزانه (خیلی وقتا روزی چندین بار)
    و و و .....

کلا کاملا مشخصه

موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    عروس ماده بنده هم 2-3 روزی هست پف میکنه و انگار چرت میزنه گاهی اوقات... در روز 2-3 بار از رو مستی اواز میخونه با صدای ریز عروس نر فکر کنم باید تو لک باشه چون 3-4 تا پر بیشتر برای دمش باق نمونده همش ریخته اما پرهای بال هش شاه پرهاش خیلی بلند شده....
    امروز صبح هم که عروس نر زحمت کشیده در رو باز کرده رفتم دیدم بله عروس ماده رو زمین و عروس نر هم رو قفس اون عروس نر ... تو یک دقیقه اینقدر جیغ کشیدن گفتم خدایا چی شده بعد دیدم بله.... خوبه بازم پنجره باز هست فرار نمیکنه این بار 3 بود....
    لونه عروس رو 2 روزی هست دربشو پوشوندم نتونن برن تو لونه عروس ها اماده بشن... پیشنهاد شما چیه ؟
    شما هم اجازه بدین تا دوران پرریزی عروس نر تموم بشه و وقتی دیگه هیچ پری از بدنش نیفتاد با دادن غذاهای گرم و مقوی آماده ی جفت شدنش کن و بعد در لونه رو باز کن که خیالت از آمادگیشون راحت باشه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    با سلام
    چشم داداش میزارم پر ریزی کنه لونه رو اکی میکنم

2 جفت دارم عروس
    یکی که کلا نر و ماده تو یه قفس هستند و لونه هم دارند یکی هم که نر خیلی اماده بود و ماده اصلا اماده نبود پرهای کمر و گردنش رو کند که خون راه افتاد الان 10 روزی میشه از هم جدا هستند و پرهای سر و گردن عروس ماده در اومده کامل پرهای دم هم 2 پر زرد رنگ رشد کرده بقیه پرهاش همونجوری که بوده هست.... عروس نر هم هنوز به شدت اماده هست و نمیدونم من کی عروس ماده رو بندازم تو قفس نره.... این عکس امروز عروس ماده هست که اماده نبود عروس خاسکتری

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    با سلام
    چشم داداش میزارم پر ریزی کنه لونه رو اکی میکنم
    2 جفت دارم عروس
    یکی که کلا نر و ماده تو یه قفس هستند و لونه هم دارند یکی هم که نر خیلی اماده بود و ماده اصلا اماده نبود پرهای کمر و گردنش رو کند که خون راه افتاد الان 10 روزی میشه از هم جدا هستند و پرهای سر و گردن عروس ماده در اومده کامل پرهای دم هم 2 پر زرد رنگ رشد کرده بقیه پرهاش همونجوری که بوده هست.... عروس نر هم هنوز به شدت اماده هست و نمیدونم من کی عروس ماده رو بندازم تو قفس نره.... این عکس امروز عروس ماده هست که اماده نبود عروس خاسکتری
    سلام.همین الانم میتونی ماده رو بندازی کنار نر و اگر دیدی بازم نر شروع به کندن پرهای ماده کرد باید نر رو عوض کنی چون این دفعه اگه کند نشون میده که عصبی هست نر و هرکاری کنی درمانی نداره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    ببخشید عروس ماده ام اصلا نمی تونه بپره مال چیه!
    و اصلا در لانه نمی روند شاید هم می روند ما نمی بینم باید من چکار کنم ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ببخشید عروس ماده ام اصلا نمی تونه بپره مال چیه!
    و اصلا در لانه نمی روند شاید هم می روند ما نمی بینم باید من چکار کنم ؟
    دوست عزیزم پرواز نکردن چندین دلیل میتونه داشته باشه ولی عمده ترینش اینه که شاید چون تا حالا از قفس بیرون نیومده اصطلاحا بال هاش گرفته و بسته شده که به مرور زمان که از قفس بیان بیرون و شروع به بال زدن بکنن دوباره ترسشون از پرواز میریزه و میتونن اوج بگیرن که یه مقداری زمان میبره.توی لونه نرفتن هم دلایل زیادی میتونه داشته باشه که یا بالغ نشدن و یا ناآماده هستن و فعلا برای تخم گذاری آماده نیستن و باید منتظر بمونی تا آماده بشن و بعد لونه گذاری کنی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    دوست عزیزم پرواز نکردن چندین دلیل میتونه داشته باشه ولی عمده ترینش اینه که شاید چون تا حالا از قفس بیرون نیومده اصطلاحا بال هاش گرفته و بسته شده که به مرور زمان که از قفس بیان بیرون و شروع به بال زدن بکنن دوباره ترسشون از پرواز میریزه و میتونن اوج بگیرن که یه مقداری زمان میبره.توی لونه نرفتن هم دلایل زیادی میتونه داشته باشه که یا بالغ نشدن و یا ناآماده هستن و فعلا برای تخم گذاری آماده نیستن و باید منتظر بمونی تا آماده بشن و بعد لونه گذاری کنی.
    نه تا حلا تو قفس بزرگی بودن و هنوز هم هستن یک دفعه از اون موقع که باد کرده اینطوری شده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نه تا حلا تو قفس بزرگی بودن و هنوز هم هستن یک دفعه از اون موقع که باد کرده اینطوری شده
    نه ربطی به پف کردن و توی لک رفتن و این بحث ها نداره و قفس هم هرچقدر قفس باشه بازم قفسه و وقتی طوطی که استفاده از منقارش جزو ذاتشه میتونه با منقار بالا بره دیگه خودش رو به زحمت نمیندازه که بال بزنه و باید ببینی توی فضای باز چطور بال میزنه.در حالت کلی حساس نشو روی پرنده هات.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    با سلام
    دوستان جفت جدیدم رو که تو یه قفس انداختم یه دفعه جفتگیری کردن همون روز دیگه خبری از جفتگیری نیست... نمیدونم ماده بارور شده یا نه.
    ضمن اینکه دم عرس ماده هم خیلی اشفته شده نمیدونم باز میخواد پرریزی ککنه 2 تا دم های سمت چپ و راست عروس ماده خاکستریم که زرد هست اویزون شده.... نر هم که اصلا مستی نمیکنه دیگه....
    براشون هر صبح جوانه گندم میدم + تخم کتان و هفت تخم شاهدونه و کافیشه هم میزارم اما این 2 غذای کافیشه و شاهدونه رو لب نمیزنن... چیکار کنم مستی نر و ماده زیاد بشه و جفتگیری کنند باز

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو،عروس هلندی،شاه طوطی
    شماره عضویت
    9893
    نقل قول نوشته اصلی توسط پدرام.ا نمایش پست ها
    چرا جوجه ملنگو هایه زرد همه میمیرن؟؟ چه فرقی بین ملنگو زرد{رنگی} و سبز هست که اینقدر ضعیفشون میکنه؟؟
    دوست عزیز اینجا تاپیک عروس هلندی هست نه ملنگو. ولی در جواب سوالتون : چون اکثر ملنگو های زرد وارداتی(پاکستانی) هستند در کل به خاطر شرایط غذایی و آب و هوایی و مدت زمانی که تو راه هستند تا به دست شما برسند ضعیف میشن و احتمال مردنشون از ملنگویه سبز که در داخل کشور هم تکثیر میشه و هم صید میشه بیشتر هست ولی این که شما میفرمایید همه ی ملنگوهای زرد میمیره درست نیست.

صفحه 187 از 1915 نخستنخست ... 871371681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062372876871187 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 14 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 14 مهمان ها)