کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    25214
    آخرین غذایی که خورده گندم خیس شده بود هر روز تا گندم نخوره آروم نمیگیره انگار بی قراره امروزم مثل هر روز براش گندم ریختم. من فقط دیدم ساکت نشسته یه گوشه، ورش داشتم گذاشتمش رو پام یدفعه استفراغ کرد. متوجه نشدم که چیزی خورده یا نه . همیشه تو خونه آزاده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sara12345 نمایش پست ها
    دکتر بردمش کربن اکتیو داد که بدم بهش ولی نمیخوره یکم با آب مخلوط کردم با سرنگ دادم بهش ولی نمیدونم خورد یا نه. یه نوع آنتی بیوتیکم داد که با آب قاطی کنم هر ۶ ساعت چند قطره بدم بهش. ولی اصلا هیچ فرقی نکرده بد ترم شده������
    نظر ایشونم مسمومیت بوده. نگفتن با چی مسموم شده؟ به جای گریه تلاش کنید. اطلاعات و نظرات متفاوته با گریه که مشکلی حل نمیشه. به ادرسی که گذاشتم مراجعه کنید. از دکتر تقاضا کنید اگر علائم مسمومیت با فلزات میبینن ( بر اساس شواهد ظاهری و عکس از چینه دان ) ca_edta و پنسیلامین تزریق و روغن معدنی خوراکی تجویز کنن .

شما سعی کنید مرتب بهش مایعات بدید و هر 12 ساعت یک قطره پارافین خوراکی ولی خواهشا مراجعه به دامپزشک رو در اولویت قرار بدید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی(گل باقالی)
    شماره عضویت
    24408
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    نظر ایشونم مسمومیت بوده. نگفتن با چی مسموم شده؟ به جای گریه تلاش کنید. اطلاعات و نظرات متفاوته با گریه که مشکلی حل نمیشه. به ادرسی که گذاشتم مراجعه کنید. از دکتر تقاضا کنید اگر علائم مسمومیت با فلزات میبینن ( بر اساس شواهد ظاهری و عکس از چینه دان ) ca_edta و پنسیلامین تزریق و روغن معدنی خوراکی تجویز کنن .

شما سعی کنید مرتب بهش مایعات بدید و هر 12 ساعت یک قطره پارافین خوراکی ولی خواهشا مراجعه به دامپزشک رو در اولویت قرار بدید .
    سلام.عروس من از اولین باری که شروع به پرریزی کرد تا الان مدام پرریزی داره جایی هم از بدنش دیده نمیشه پراش تا رشد میکنه هنوز خیلی بلند نشده دوباره میریزه دوباره رشد میکنه وقتی اوردمش دو ماهش بود الان حدودا پنج ماهشه نر هست سرحالم هست.
    بعد امروز من نبودم یکم بلال خام خورده خیلی کم.مشکلی براش پیش میاد؟
    بعد در مورد دادن برنج،اشکال نداره بهش بدم ؟چندروز یه بار؟
    به آینه خیلی عادت داره تا نبرمش جلو آینه اروم نمیگیره.چرا؟بعد چجوری از آینه جداش کنم.ساعت ها جلوش وایمیسته
    ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    25325
    سلام وقتتون بخیر. امروز بر اثر یک حادثه کل دم عروس هلندی من کنده شده چقدر طول میکشه دوباره در بیاد؟ باید کار خاصی انجام بدم؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    25303
    سلام.4 روز پیش از بازار پرنده خلیج ی جوجه عروس هلندی 20 روزه گرفتم.کلا سیری ناپذیر بود و همیشه گرسنه بود.منم چون تجربه جوجه سرلاکی رو نداشتم طبق گفته دامپزشک بازار پرنده ها تقریبا هر 2تا 3ساعت 2 تا 3 میل سرلاک اگزکت بهش میدادم.همه چی طبیعی بود...رفتار و مدفوع و ...تا اینکه دیشب سرلاکش تموم شد و ی سرلاک جدید مخصوص طوطی با تاریخ مصرف بهش دادم.چون طعمش جدید بود ی مقدار بیشتر خورد حدود 4 میل.اما شب تا صبح اسهال شد و بالا آورد.امروز صبح پیش دامپزشک رفتیم و دکتربا آزمایش مدفوع و عکس رادیولوژی تشخیص pdd داد. از صبح تاحالا بیحال بود داروهاش و غذاش رو به زور خورد اما از یک ساعت پیش حالش بهتر شده و خودش درخواست غذا کرد.غذاش رو خورد و الان هم پارچه روی قفس گذاشتم و خوابیده.
    میخواستم بدونم امکان زنده موندنش چند درصده؟و اینکه چند جا خوندم که پرنده ای که این بیماری رو میگیره تا آخر عمر همیشه باهاش درگیره و نباید با پرنده های دیگه باشه و حتی جفتگیری هم نباید بکنه...
    ممنون میشم راهنماییم کنید...
    در ضمن امروز حدود ساعت 6:30 بازار پرندگان خلیج بودم.با چشم دیدم که به ی جوجه 2 روزه حدود 5،6 میل با سرنگ سرلاک دادن تا حدی که چینه دون جوجه مثل بادکنک در حال ترکیدن بود.متاسفانه اونا فقط فکر فروش هستند و دامپزشکای این جور جاها هم دقت لازم رو ندارن.چون تجربه کردم خواستم بگم که تا حد امکان موقع خرید دقت کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    25341
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    من یه عروس 45 روزه دارم یکم پرای سرش در نیومده ولخته راهکاری داره ؟؟؟
    بعد کی باید دون خور بشه تو قفسش دون و آب گذاشتم ولی نمیخوره فقط گاها آب میخوره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سانان
    شماره عضویت
    24075
    سلام خسته نباشید
    یکی از جوجه عروسام پاش شکسته به نظرتون چیکارش کنم
    چهار روزشه کلا
    از ته رانش شکسته بهش دست هم که میزنم قشنگ‌مشخصه درد میکشه از حرکات و صداش
    همون روز اول پیش پدر مادرش این انفاق براش افتاد جداش کردم و سره لاکیش کردم
    به نظرتون خوب میشه یا نه بهتره که خلاصش کنم چون درد داره زبون بسته

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    25303
    متاسفانه جوجه ما دیشب مرد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    25303
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_HM نمایش پست ها
    سلام.4 روز پیش از بازار پرنده خلیج ی جوجه عروس هلندی 20 روزه گرفتم.کلا سیری ناپذیر بود و همیشه گرسنه بود.منم چون تجربه جوجه سرلاکی رو نداشتم طبق گفته دامپزشک بازار پرنده ها تقریبا هر 2تا 3ساعت 2 تا 3 میل سرلاک اگزکت بهش میدادم.همه چی طبیعی بود...رفتار و مدفوع و ...تا اینکه دیشب سرلاکش تموم شد و ی سرلاک جدید مخصوص طوطی با تاریخ مصرف بهش دادم.چون طعمش جدید بود ی مقدار بیشتر خورد حدود 4 میل.اما شب تا صبح اسهال شد و بالا آورد.امروز صبح پیش دامپزشک رفتیم و دکتربا آزمایش مدفوع و عکس رادیولوژی تشخیص pdd داد. از صبح تاحالا بیحال بود داروهاش و غذاش رو به زور خورد اما از یک ساعت پیش حالش بهتر شده و خودش درخواست غذا کرد.غذاش رو خورد و الان هم پارچه روی قفس گذاشتم و خوابیده.
    میخواستم بدونم امکان زنده موندنش چند درصده؟و اینکه چند جا خوندم که پرنده ای که این بیماری رو میگیره تا آخر عمر همیشه باهاش درگیره و نباید با پرنده های دیگه باشه و حتی جفتگیری هم نباید بکنه...
    ممنون میشم راهنماییم کنید...
    در ضمن امروز حدود ساعت 6:30 بازار پرندگان خلیج بودم.با چشم دیدم که به ی جوجه 2 روزه حدود 5،6 میل با سرنگ سرلاک دادن تا حدی که چینه دون جوجه مثل بادکنک در حال ترکیدن بود.متاسفانه اونا فقط فکر فروش هستند و دامپزشکای این جور جاها هم دقت لازم رو ندارن.چون تجربه کردم خواستم بگم که تا حد امکان موقع خرید دقت کنید.
    متاسفانه جوجه من امروز مرد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_HM نمایش پست ها
    متاسفانه جوجه من امروز مرد
    تجربه شد که نباید جوجه سرلاکی رو بخرید ، سعی کنید جوجه تازه دونخور بخرید و با اینچنین مشکلات دست و پنجه نرم نکنید

و اگر قرار بر این هست که دوباره جوجه سرلاکی بخرید ، مطالعه و نظرات پرورش دهندها رو هم بپرسید

صفحه 1862 از 1915 نخستنخست ... 8621362176218121843184418451846184718481849185018511852185318541855185618571858185918601861186218631864186518661867186818691870187118721873187418751876187718781879188018811912 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)