همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    با سلام
    نفیسه جان من 2 تا جفت دارم یکی همون جفت قدیمی که 3 تخم بدون نطفه گذاشته بود 25 روز استراحت دادم باز لونه رو گذاشتم که جفتگیری مثل اینکه نر بلد نیست انجام بده !
    یکی هم جفت جدید که نر و ماده رو جدا کردم ماده پر ریزی کنه تا بعد دوباره بندازمشون تو یه قفس
    سلام.بهتره تعداد چوب های توی قفس رو زیاد کنی تا بهترین حالت رو برای جفت گیری انتخاب کنن و اگر دیدی نر باز هم نتونست درست جفت گیری کنه نر رو عوض کن چون چاره ای نداره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    سلام من دمای اتاقشون را 28 درجه رسوندم ایا حالا نتیجه می گیرم و نشانه های امادگی را دیدم دارن و بهشون رسیدگی دارم می کنم الان چند درصد وجود داره نتیجه بگیرم.
    با تشکر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.بهتره تعداد چوب های توی قفس رو زیاد کنی تا بهترین حالت رو برای جفت گیری انتخاب کنن و اگر دیدی نر باز هم نتونست درست جفت گیری کنه نر رو عوض کن چون چاره ای نداره.
    عزیز والا چوب الان 2 تا تو قفس هست یکی قسمت بالای قفس یکی هم قفس پایین قفس رو به رو ظرف دون خوری....

سوال دیگه هم دارم

بنده یه جفت عروس خریدم که مولد نیست تازه جفت شده بودن من فیلم جفتگیری رو تو گوشی فروشنده دیدم خریدم 270 ت عروس ها رو بعد اومدم خونه یه دفعه یکی بهم گفت باز جفتگیری کردن بعد ماده اجازه جفتگیری نمیداد عروس نر هم پرهای پشت سر و گردن و بالای چشم و کمر عروس ماده رو میکند به طوری که ماده از ناحیه کمر خونریزی کرد یه بالش مثل اینکه رگ خونی توش بوده..... من جدا کردم عروس نر و ماده رو اما رو به رو هم تو 2 قفس جدا هستند نمیدونم کی باید دوباره بندازمشون تو یه قفس میشه کمک کنید ؟این عکس عروس ماده ام هست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    عزیز والا چوب الان 2 تا تو قفس هست یکی قسمت بالای قفس یکی هم قفس پایین قفس رو به رو ظرف دون خوری....

سوال دیگه هم دارم

بنده یه جفت عروس خریدم که مولد نیست تازه جفت شده بودن من فیلم جفتگیری رو تو گوشی فروشنده دیدم خریدم 270 ت عروس ها رو بعد اومدم خونه یه دفعه یکی بهم گفت باز جفتگیری کردن بعد ماده اجازه جفتگیری نمیداد عروس نر هم پرهای پشت سر و گردن و بالای چشم و کمر عروس ماده رو میکند به طوری که ماده از ناحیه کمر خونریزی کرد یه بالش مثل اینکه رگ خونی توش بوده..... من جدا کردم عروس نر و ماده رو اما رو به رو هم تو 2 قفس جدا هستند نمیدونم کی باید دوباره بندازمشون تو یه قفس میشه کمک کنید ؟این عکس عروس ماده ام هست
    سلام.پرنده ی ماده ی خوبی دارید و سنی هم حدود دو سال داره.سری قبل هم خدمتت عرض کردم یک سری پرنده ها ذاتا عصبی هستن و کاری نمیشه کرد و به نظرم بعد سه هفته بندازشون پیش هم و اگر دیدی بازم شروع به کندن پرهای ماده کرد عوضش کن.به اون یکی نر هم یک بار دیگه فرصت تخم گذاری بده و اگر دیدی بازم تخم ها نطفه نداشت نر رو عوض کن.صدای پرنده ها داخل پرنده فروشی خیلی از پرنده های ناآماده رو برای جفت گیری تحریک میکنه و موقتی آماده ی جفت گیری میشن ولی بدن در حالت کلی آمادگی تخم گذاری و جفت گیری نداره و به همین خاطر وقتی خونه میبرید و تک میشن دیگه تمایلی به جفت گیری ندارن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر محمد 2 نمایش پست ها
    سلام من دمای اتاقشون را 28 درجه رسوندم ایا حالا نتیجه می گیرم و نشانه های امادگی را دیدم دارن و بهشون رسیدگی دارم می کنم الان چند درصد وجود داره نتیجه بگیرم.
    با تشکر
    سلام.شما برای پرنده هات دمای حداکثر مجاز رو انتخاب کردی و حواست باید خیلی باشه که نوسان دما توی اتاقشون نباشه که دچار تغییر ناگهانی بشه و پرنده ها سرما بخورن.بهتره حدود 25 الی 26 نگهداری کنی با پایین اومدن دما دچار مشکل نشی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9162
    سلام می خواستم بدونم علائم امادگی عروس هلندی چیه!!!!
    ایا باد کردن عروس ماده هم هست!!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    دوست عزیز باد کردن عروس میتونه از سرما هم باشه من مادم وقتی اماده تخم گذاری میشه خمار میشه و بی حوصله و از اونجایی که پر های پشت در اومده باد میکنه و بززرک میشه تا اساید چی بگن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    دوست عزیز باد کردن عروس میتونه از سرما هم باشه من مادم وقتی اماده تخم گذاری میشه خمار میشه و بی حوصله و از اونجایی که پر های پشت در اومده باد میکنه و بززرک میشه تا اساید چی بگن
    البته پف کردن میتونه از بیماری،آماده شدن برای تخم گذاری،رفتن توی لک و خیلی مسائل دیگه باشه.پرنده ی آماده ی تخم گذاری مدفوعش زیاد،بدبو و شل میشه و بسیار کم تحرک و بعضا با جیغ های بلند و در ساعاتی از روز هم به داخل لونه رفت و آمد میکنه تا شروع به تخم گذاری کنه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    البته پف کردن میتونه از بیماری،آماده شدن برای تخم گذاری،رفتن توی لک و خیلی مسائل دیگه باشه.پرنده ی آماده ی تخم گذاری مدفوعش زیاد،بدبو و شل میشه و بسیار کم تحرک و بعضا با جیغ های بلند و در ساعاتی از روز هم به داخل لونه رفت و آمد میکنه تا شروع به تخم گذاری کنه.
    عروس ماده بنده هم 2-3 روزی هست پف میکنه و انگار چرت میزنه گاهی اوقات... در روز 2-3 بار از رو مستی اواز میخونه با صدای ریز عروس نر فکر کنم باید تو لک باشه چون 3-4 تا پر بیشتر برای دمش باق نمونده همش ریخته اما پرهای بال هش شاه پرهاش خیلی بلند شده....
    امروز صبح هم که عروس نر زحمت کشیده در رو باز کرده رفتم دیدم بله عروس ماده رو زمین و عروس نر هم رو قفس اون عروس نر ... تو یک دقیقه اینقدر جیغ کشیدن گفتم خدایا چی شده بعد دیدم بله.... خوبه بازم پنجره باز هست فرار نمیکنه این بار 3 بود....
    لونه عروس رو 2 روزی هست دربشو پوشوندم نتونن برن تو لونه عروس ها اماده بشن... پیشنهاد شما چیه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9162
    کل علائم تخم گذاری چیه یا همون امادگی

صفحه 186 از 1915 نخستنخست ... 861361671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052362866861186 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)