کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،برزیلی،آوازه خوان،قناری،شاه طوطی
    شماره عضویت
    23531
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    بله يادمه ، براي همين دوباره سوال كردم كه مطمئن بشم .

لطف كنيد يكبار ديگه اسامي داروها رو بنويسيد ببينم چه ويتامينهايي داره . پيدا كردن پستهاي قبلي ، زمان بره .

چرا همه جفتها مشكل دارن ؟!!!

اخرين بار چه زماني از مكملها استفاده كرديد ؟

متاسفانه اسيبهاي كبدي ، وقتي خودشونو نشون ميدن كه ديگه فرصت درماني باقي نمانده . نگران اين مورد نباشيد . اگر به اندازه و در زمان مشخصي مصرف كردن ، مشكلي پيش نمياد .

در لانه رو ببنديد ، از هم جدا و با غذاهاي طبع خنك تغذيشون كنيد. كاسني ازين دسته است . سه روز متوالي ، ٣٠ سي سي در ٥٠ سي سي اب براي هر دو بزاريد . فكر ميكنم پيشتر ، دانها و سبزيجات گرم و خنك رو براتون توضيح داده باشم .
    منم برای همون به داروها شک کردم و قطع کردم تقریبا فکر کنم یک ماهی هست که بهشون دارو نمیدم،چون من سری قبلش که از جفتام جوجه گرفتم اونموقع بهشون ویتامین ad3e فقط میدادم و غذاهای نرمی که همیشه میدم هیچ مشکلیم نداشتن پرنده هام و هرکدوم چهارتا جوجه سالم و بیست روز برام بزرگ کردن و بعد از زیرشون برداشتم،ولی بعد داروها همه ی پرنده ها باهم مشکل پیدا کردن و تقریبا روح و روان واسه من نذاشتن غصه ی یکیشون تموم میشه یکی دیگه شون مشکل پیدا میکنه،این فکر نکنم بی علت باشه چون من هرروز بهشون انواع و اقسام غذای نرم و میدم و سنگ کف دریا و صدف خورد شده و اینجور چیزام همیشه تو قفسشون هست.
    داروها یکیش ferti-vit بود که هر۱۵ روز دوروز پشت هم میخوردن، ویتامین e و سلنیوم هفته ای ی بار، کلسیم و فسفر و منیزیم و عناصرکمیاب هفته ای یک بار ،مولتی ویتامین و اسیدآمینه هفته ای یک بار پروکسین (پرو بیوتیک) هفته ای یک بار ، پلت هم آسیاب میکردم و روی غذای نرمشون به همراه پودر کلسیم میدادم،نیومایسین ۲۰ و داکسی ساکلین وmutavigor و هم گفته بود واسه جوجه ها دوروز درمیان

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23531
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar411 نمایش پست ها
    منم برای همون به داروها شک کردم و قطع کردم تقریبا فکر کنم یک ماهی هست که بهشون دارو نمیدم،چون من سری قبلش که از جفتام جوجه گرفتم اونموقع بهشون ویتامین ad3e فقط میدادم و غذاهای نرمی که همیشه میدم هیچ مشکلیم نداشتن پرنده هام و هرکدوم چهارتا جوجه سالم و بیست روز برام بزرگ کردن و بعد از زیرشون برداشتم،ولی بعد داروها همه ی پرنده ها باهم مشکل پیدا کردن و تقریبا روح و روان واسه من نذاشتن غصه ی یکیشون تموم میشه یکی دیگه شون مشکل پیدا میکنه،این فکر نکنم بی علت باشه چون من هرروز بهشون انواع و اقسام غذای نرم و میدم و سنگ کف دریا و صدف خورد شده و اینجور چیزام همیشه تو قفسشون هست.
    داروها یکیش ferti-vit بود که هر۱۵ روز دوروز پشت هم میخوردن، ویتامین e و سلنیوم هفته ای ی بار، کلسیم و فسفر و منیزیم و عناصرکمیاب هفته ای یک بار ،مولتی ویتامین و اسیدآمینه هفته ای یک بار پروکسین (پرو بیوتیک) هفته ای یک بار ، پلت هم آسیاب میکردم و روی غذای نرمشون به همراه پودر کلسیم میدادم،نیومایسین ۲۰ و داکسی ساکلین وmutavigor و هم گفته بود واسه جوجه ها دوروز درمیان
    از وقتی که ما این داروهارو دادیم دیگه روی خوش زندگی و ندیدیم قبل از اون داشتیم راحت زندگیمونو میکردیم؛بابت راهنماییاتونم واقعا ممنون

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    25103
    1 گرفتگی دماغش بنظرم سرماخوردگی باشه جسم خارجی گیر نکرده عزیز ابریش بینی اینا اصلا نداره_اب و غذاشو به موقع میخوره _هر از گاهی بالاشو تمیز میکنه_ بعضی وقتا میلرزه_ یکم کسله عین نر سرحال نیستش مشکل من فقط بینیشه که با دیگری و بینی نر خیلی فرق داره شما زحمته زوم کنید ببینید

2 سوال دیگه هم اینه سبزیجات و میوه جات میتونم روزانه بهشون بدم!؟ اخه یکم کاهو خوردن دسشویشون خیلی شل شد

http://uupload.ir/files/sd88__20180704_215001.jpg
    http://uupload.ir/files/3hek__20180704_213230.jpg

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط king.Of.pain نمایش پست ها
    1 گرفتگی دماغش بنظرم سرماخوردگی باشه جسم خارجی گیر نکرده عزیز ابریش بینی اینا اصلا نداره_اب و غذاشو به موقع میخوره _هر از گاهی بالاشو تمیز میکنه_ بعضی وقتا میلرزه_ یکم کسله عین نر سرحال نیستش مشکل من فقط بینیشه که با دیگری و بینی نر خیلی فرق داره شما زحمته زوم کنید ببینید

2 سوال دیگه هم اینه سبزیجات و میوه جات میتونم روزانه بهشون بدم!؟ اخه یکم کاهو خوردن دسشویشون خیلی شل شد

http://uupload.ir/files/sd88__20180704_215001.jpg
    http://uupload.ir/files/3hek__20180704_213230.jpg
    منفد سمت راست درگیره یا هر دو؟

از کی این مشکلو داره؟

چه دلیلی برای گرفتگی بینی دارید؟ بدون دلیل که نمیتونیم اثباتش کنیم. سرماخوردگی که علائم داره و درصورتی میشه گفت گرفتگی ناشی از سرماخوردگیه که با ترشحات همراه و مسیر تنفس مسدود شده باشه. در اینصورت تنفس پرنده با مشکل همراهه ، و صدای سوت یا حباب مانند از بینی شنیده میشه یا پرنده بخاطر تحریک مخاط، مدام عطسه میزنه.

کدوم یک ازین مشخصات رو داره؟ بنده ترشحی در بینی ندیدم. فقط منفذ سمت راست خیلی کوچکتر به نظر میاد که بیشتر شبیه گرفتگی از مواردی هست که پیشتر عرض شد( تجمع ذرات غذا ... )
    اگر دستیه حتما این مورد رو بررسی و با استفاده از گوش پاک کن منفذ رو تمیز کنید. دقت داشته باشید سخت شده یا ترشحات بینی هست ، فردا اطلاع بدید.

تغذیه بایستی کامل ، مفید و متنوع و مجاز باشه. شامل انواع دان ، مغزهای مجاز ( مصرف هفتگی و محدود ) ، تخم مرغ ، حبوبات ، غلات ، جوانه ها، میوه و سبزی .... در عین تنوع طبع سرد و گرم رعایت بشه که نه اسهال بشن نه کسل. اگر بی رویه با مواد غذایی طبع گرم تغذیه بشن تولک میرن.

لینک زیر در مورد تغذیه است مطالعه کنید

http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    25103
    منفد سمت راست درگیره یا هر دو؟

از کی این مشکلو داره؟

چه دلیلی برای گرفتگی بینی دارید؟ بدون دلیل که نمیتونیم اثباتش کنیم. سرماخوردگی که علائم داره و درصورتی میشه گفت گرفتگی ناشی از سرماخوردگیه که با ترشحات همراه و مسیر تنفس مسدود شده باشه. در اینصورت تنفس پرنده با مشکل همراهه ، و صدای سوت یا حباب مانند از بینی شنیده میشه یا پرنده بخاطر تحریک مخاط، مدام عطسه میزنه.

کدوم یک ازین مشخصات رو داره؟ بنده ترشحی در بینی ندیدم. فقط منفذ سمت راست خیلی کوچکتر به نظر میاد که بیشتر شبیه گرفتگی از مواردی هست که پیشتر عرض شد( تجمع ذرات غذا ... )
    اگر دستیه حتما این مورد رو بررسی و با استفاده از گوش پاک کن منفذ رو تمیز کنید. دقت داشته باشید سخت شده یا ترشحات بینی هست ، فردا اطلاع بدید.

تغذیه بایستی کامل ، مفید و متنوع و مجاز باشه. شامل انواع دان ، مغزهای مجاز ( مصرف هفتگی و محدود ) ، تخم مرغ ، حبوبات ، غلات ، جوانه ها، میوه و سبزی .... در عین تنوع طبع سرد و گرم رعایت بشه که نه اسهال بشن نه کسل. اگر بی رویه با مواد غذایی طبع گرم تغذیه بشن تولک میرن.

لینک زیر در مورد تغذیه است مطالعه کنید

http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495
    فقط یکی بینی سمت راستش ( همون عکس تکی )

2 روزه متوجه شدم خیلیم حساسم چیزی میشه خیلی زود میفهمم

احتمال زیاد کولر ابی به خاطر گرما از صب تا شب روشنه دما میاد پایین ولی نه خیلی زیاد دماسنج گذاشتم 26 نشون میده اگه درست نشون بده

اصلا هیچ ترشح و صدایی هم نمیاد ازش غذا و ابشم خدارو شکر خوبه گهگاهی فقط میلرزن در حالی که هوا هم گرمه

اگه سرماخوردگیه میتونید بگید چطوری رفع میشه چون اصلا دستیم نیست خارجش کنم خیلی عصبی و ترسو هم هست 2 هفتست خریدم اعتماد نداره بهم [emoji17]

Sent from my G8142 using Tapatalk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    همونطور كه قبلا عرض كرده بودم ، مكملهايي كه تهيه كرديد مشكلي ندارن ، شايد چون همزماني در مصرفشون اتفاق افتاده كمي دردسر ايجاد كرده .

اينطور كه بي حاليشون به نظر مياد ، اگر امكانش هست ، حتما به دكتر براي معاينه دو جفت فعلي مراجعه كنيد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23531
    همونطور كه قبلا عرض كرده بودم ، مكملهايي كه تهيه كرديد مشكلي ندارن ، شايد چون همزماني در مصرفشون اتفاق افتاده كمي دردسر ايجاد كرده .

اينطور كه بي حاليشون به نظر مياد ، اگر امكانش هست ، حتما به دكتر براي معاينه دو جفت فعلي مراجعه كنيد.
    چشم؛ نبود ویتامین دی توی این داروها نمیتونه علتش باشه؟چون ویتامین دی باعث جذب کلسیم میشه؟اینام محیطشون نورگیرنیست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    چشم؛ نبود ویتامین دی توی این داروها نمیتونه علتش باشه؟چون ویتامین دی باعث جذب کلسیم میشه؟اینام محیطشون نورگیرنیست
    اگر خاطرتون باشه در مورد ferti_vit عرض کرده بودم ویتامین کاملتری نسبت به انواع دیگه ای هست که تهیه کردید. در ترکییاتش د3 و کلسیم موجود بود و حتی گفته شد میتونید فقط همین نوع رو بهشون بدید+ پروبیوتیک .
    اگر استفاده کردید مشکل کمبود d3ندارن. فقدان یا کمبود ویتامین د بر باروری تاثیر داره. باعث ضعیف شدن یا نگرفتن نطفه و از بین رفتن جنین قبل از تولد میشه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط king.Of.pain نمایش پست ها
    فقط یکی بینی سمت راستش ( همون عکس تکی )

2 روزه متوجه شدم خیلیم حساسم چیزی میشه خیلی زود میفهمم

احتمال زیاد کولر ابی به خاطر گرما از صب تا شب روشنه دما میاد پایین ولی نه خیلی زیاد دماسنج گذاشتم 26 نشون میده اگه درست نشون بده

اصلا هیچ ترشح و صدایی هم نمیاد ازش غذا و ابشم خدارو شکر خوبه گهگاهی فقط میلرزن در حالی که هوا هم گرمه

اگه سرماخوردگیه میتونید بگید چطوری رفع میشه چون اصلا دستیم نیست خارجش کنم خیلی عصبی و ترسو هم هست 2 هفتست خریدم اعتماد نداره بهم [emoji17]

Sent from my G8142 using Tapatalk
    جايي بزاريد كه هوا يكنواخت و دما بالاتر باشه . تا ٢٨ درجه .

به گفته شما و عكسي كه ديدم ، هيچ علايمي كه نشان دهنده سرماخوردگي باشه نداره پس نبايد دارو مصرف كنن . اين گرفتگي ، شايد از مدتها قبل بوده ، چون ظاهرا سفت شده . اگر انسداد بيني در اثر تجمع مواد مختلف باشه، ازطريق ساكشن ، انتي بيوتيك و ضدالتهاب برطرف ميشه كه اينها بعهده دامپزشكه و درصورتي امكان پذيره كه كاملا دستي باشه . در اين شرايط كه عضو جديد منزلتون هستن ، نبايد خيلي بهشون نزديك بشيد تا اعتماد كنن .

گاهي لرزش ها يك عامل بيروني داره ، مثل حضور افراد . جايي قرار نديد كه رفت و امد مداوم افراد منزل رو شاهد باشن يا سرو صدا و هياهوي زياد رو بشنون .

اگر به پت شاپ دسترسي داريد ويتامين مخصوص طيور ، ( هر برندي كه موجود بود و البته معتبر مثل تابرنيل ) تهيه كنيد و اطلاع بديد تا روش مصرفشو خدمتتون بگم .

* روزي ١٠ دقيقه بخور اكاليپتوس با فاصله از قفس قرار بديد كه دستگاه تنفس رو ضدعفوني كنه . دستگاه نزديك قفس و بيشتر از ١٠ دقيقه نباشه ، استنشاق بيش از اندازه اش ، مسموميت زاست . ( تا ٥ روز انجام بديد)

* براي تقويت سيستم ايمني ، هفته اي دو بار نصف قاشق چايخوري سركه سيب در نصف ظرف ابخوريشون بريزيد ، ٤-٥ ساعت باشه و بعد اب ساده بزاريد .

اگر اين مدت علائمي مشاهده كرديد اطلاع بديد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23531
    اگر خاطرتون باشه در مورد ferti_vit عرض کرده بودم ویتامین کاملتری نسبت به انواع دیگه ای هست که تهیه کردید. در ترکییاتش د3 و کلسیم موجود بود و حتی گفته شد میتونید فقط همین نوع رو بهشون بدید+ پروبیوتیک .
    اگر استفاده کردید مشکل کمبود d3ندارن. فقدان یا کمبود ویتامین د بر باروری تاثیر داره. باعث ضعیف شدن یا نگرفتن نطفه و از بین رفتن جنین قبل از تولد میشه.
    مصرف کردم، منم بخاطر اینکه سه سری شش تخم بدون نطفه داشتیم و اینسری که پاهای جوجه ها باز بود،دوتاشون پنج تا تخم گذاشته بودن ولی واسه یکیشون چهارتا جوجه شد و یکیش بدون نطفه بود و یکیشونم سه تاش و ی تخمشم ضعیف بود نطفه ش و یکیشم که نطفه نداشت، یکیشونم چهارتا تخم گذاشت که دوتاش نطفه دار بود ؛ولی هرسه جوجه هاشون پاهاشون باز بود، اینسریم که سه تا تخم جوجه هاش کامل شده بودن اما چند روز قبل تولد مردن تو تخم میگم؛ در کل خیلی ممنون از راهنماییاتون شرمنده خیلی اذیت شدید

صفحه 1858 از 1915 نخستنخست ... 8581358175818081839184018411842184318441845184618471848184918501851185218531854185518561857185818591860186118621863186418651866186718681869187018711872187318741875187618771908 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)