کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24934
    سلام دوستان
    یه جوجه عروس هلندی گرفتم که سرلاکی بود روزی ۴وعده بهش سرلاک میدادم الان سنش حدودا ۵۰روزه و پرهاش کامل شده و حتی پرواز میکنه اما دانه نمیخوره.
    بعضی وقتها چند ساعت گرسنه بوده ولی چیزی نخورده
    ارزن کتان و تخمه آفتابگردان همیشه در دسترسش هست و فقط بازی میکنه با دانه.
    چند روزی هست که گذاشتمش توی قفس مرغ عشقهام که ببینه و یادبگیره اما هیچ تاثیری نداشته،پیش یه پرنده فروش بردم گفت عجله نکن بهش سرلاک بده یاد میگیره(درحالیکه مرغ عشق سرلاکی داشتم پرهاش که کامل شده شروع کرده به دانه خوردن ولی عروس هلندی نگرانم کرده)لطفا راهنمایی کنید ممنون
    ویرایش توسط masoud69 : 16th June 2018 در ساعت 05:22 PM دلیل: یک مورد اضافه شد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. همه که به یک شکل رفتار نمیکنن. بعضی دیرتر دانخور میشن عجله نکنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24945
    سلام خسته نباشید من حدود ۵ روزه یه جفت عروس هلندی خریدم که اون ها رو به اسم چهار ماهه بهم فروختن میخواستم ببینم امکانش هست لطف کنید از روی عکس صحت رو تایید کنید و یه چیز دیگه همه میگن اگه میخواید عروس سخنگو داشته باشید تک بخرید ولی من بخاطر شرایطم مجبور بودم جفت بخرم حالا با این وضعیت اصلا میتونن حرف بزنن یا وقتمو صرف نکنم براش. ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

Sent from my iPhone using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdibond نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید من حدود ۵ روزه یه جفت عروس هلندی خریدم که اون ها رو به اسم چهار ماهه بهم فروختن میخواستم ببینم امکانش هست لطف کنید از روی عکس صحت رو تایید کنید و یه چیز دیگه همه میگن اگه میخواید عروس سخنگو داشته باشید تک بخرید ولی من بخاطر شرایطم مجبور بودم جفت بخرم حالا با این وضعیت اصلا میتونن حرف بزنن یا وقتمو صرف نکنم براش. ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

سلام . عروس گل باقالیتون ماده است و حدود سنی 4 ماه رو داره.
    از لوتینو یک عکس نزدیک از صورت و یک عکس کامل بزارید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندب
    شماره عضویت
    24949

راهنمایی

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.
    من یک عروس هلندی لوتیند ۳۵ - ۴۰ روزه دارم ، تا ۲۵ روزگی زیر پدر مادر بوده و ازون موقع من دارم بهش سرلاک میدم. دو تا مساله بوجود اومده که نیاز به راهنمایی دارم:

1 - خیلییییییی اذیت میکنه بعد دو هفته که دارم بهش سرلاک میدم ، به هیچ عنوان خودش راضی نمیشه بیاد بگیره ، گشنه هم گذاشتمش ولی فاییده نداشت ... حتما باید بگیرمش بزور بکنم تو حلقش کرمک رو... دوستان چکار کنم سرلاک راحت بگیره ؟ و اینکه چندوقت دیگه باید بهش بدم؟ هرچی بزرگتر میشه باید کمتر بدم؟

2 - مهمترین مساله اینه که من دنبال نر بودم ، اون موقع هم که اینو گرفتم تیغاله بود و تشخیص دشوار... الان که پراش در اومده میشه تشخیص داد که نر یا مادس؟
    اینم عکساش:

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Beni777 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.
    من یک عروس هلندی لوتیند ۳۵ - ۴۰ روزه دارم ، تا ۲۵ روزگی زیر پدر مادر بوده و ازون موقع من دارم بهش سرلاک میدم. دو تا مساله بوجود اومده که نیاز به راهنمایی دارم:

1 - خیلییییییی اذیت میکنه بعد دو هفته که دارم بهش سرلاک میدم ، به هیچ عنوان خودش راضی نمیشه بیاد بگیره ، گشنه هم گذاشتمش ولی فاییده نداشت ... حتما باید بگیرمش بزور بکنم تو حلقش کرمک رو... دوستان چکار کنم سرلاک راحت بگیره ؟ و اینکه چندوقت دیگه باید بهش بدم؟ هرچی بزرگتر میشه باید کمتر بدم؟

2 - مهمترین مساله اینه که من دنبال نر بودم ، اون موقع هم که اینو گرفتم تیغاله بود و تشخیص دشوار... الان که پراش در اومده میشه تشخیص داد که نر یا مادس؟
    اینم عکساش:

سلام. تا زمانی هم که پرریزی اول انجام نشه ، تشخیص جنسیت قطعی نیست مگر در نژادهای خاص.
    عروستون در حال حاضر نر هست. والبته نر هم باقی میمونه.

الان سنیه که باید دانخوردنو شروع کنه. سرلاک دو بار هر 12 ساعت حدود 11_15 سی سی لازمه.

با ارزن و کتان شروع کنید. خرد شده در ظرف بریزید . اگر بتونه به خوردنشون عادت کنه ، کم کم وقت حذف کردن سرلاکه. و بعد از یکهفته که توانایی دانخوردن رو پیدا کرد از مقدار دانهای خرد شده کم و به مقدار خرد نشده اضافه کنید تا طی یکهفته جایگزین بشه.

برای کمک به سرلاک خوردنش هم چون دیگه از سن بحرانی خارج شده و نگرانی نداره ، خیلی تلاش نکنید. با اضافه کردن دانها شاید مشکل برطرف بشه. اگر هم نشد ، چون دفعات مصرف سرلاک کمه ، زیاد وقتتونو نمیگیره . تحمل کنید تا دانخوردنو یاد بگیره. بعد از اون یک وعده و بعد به طور کامل ، سرلاک رو حذف کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24945
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام . عروس گل باقالیتون ماده است و حدود سنی 4 ماه رو داره.
    از لوتینو یک عکس نزدیک از صورت و یک عکس کامل بزارید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24945
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdibond نمایش پست ها

شرمنده یه چیز دیگه چون شنیدم دم تو تعیین جنسیت مهمه سوال میپرسم لویتنو من فرار کرد و وقتی که گرفتمش پراش کنده شد اگه میشه میخواستم توضیح بدید مشکلی براش پیش میاد یا در میاد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    خواهش میکنم. مسئله ای نیست. پرریزیو که بگذرونه ، درست میشه.

لوتینو هم ماده است. به لکه های زرد رنگ روی شاهپرها دقت کنید. اینها نشانه ماده بودنه.که روی دم هم اگر کنده نمیشد قابل رویت بود. سن زیادی هم نداره. همسن عروس دیگست. ولی مسئله مهم اینه که هیچموقع از روی عکس نمیشه سن دقیق رو تخمین زد. فقط میتونیم حدودی بگیم .گاهی با اختلاف چند ماه کم یا زیاد و گاهی دقیق .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24945
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    خواهش میکنم. مسئله ای نیست. پرریزیو که بگذرونه ، درست میشه.

لوتینو هم ماده است. به لکه های زرد رنگ روی شاهپرها دقت کنید. اینها نشانه ماده بودنه.که روی دم هم اگر کنده نمیشد قابل رویت بود. سن زیادی هم نداره. همسن عروس دیگست. ولی مسئله مهم اینه که هیچموقع از روی عکس نمیشه سن دقیق رو تخمین زد. فقط میتونیم حدودی بگیم .گاهی با اختلاف چند ماه کم یا زیاد و گاهی دقیق .
    بعد اینو به عنوان جفت به من فروختن اما هر دو ماده اند درسته؟

صفحه 1853 از 1915 نخستنخست ... 8531353175318031834183518361837183818391840184118421843184418451846184718481849185018511852185318541855185618571858185918601861186218631864186518661867186818691870187118721903 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)