کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24783
    سلام .‌من یه عروس هلندی ماده خریدم مغازه دار گفت ۳ ماهشه ولی از روزی که اوردم ارزن و تخمه کتان نخورده و فقط ذرت میخوره و تخمه . دو هفته س همینطوریه . دیروز دست کشیدم زیرش تیز شده بود سینش. یا همون سینه کاردی . بهم گفتن روزی دو بار سرلاک بهش بده و تخمه و ذرت دیگه نده و فقط ارزن و کتان جلوش باشه و روزی دو بار سرلاک .‌این کار درسته ؟؟؟ با دادن سرلاک مشکل زیر سینه ش حل میشه ؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24783
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali70 نمایش پست ها
    سلام .‌من یه عروس هلندی ماده خریدم مغازه دار گفت ۳ ماهشه ولی از روزی که اوردم ارزن و تخمه کتان نخورده و فقط ذرت میخوره و تخمه . دو هفته س همینطوریه . دیروز دست کشیدم زیرش تیز شده بود سینش. یا همون سینه کاردی . بهم گفتن روزی دو بار سرلاک بهش بده و تخمه و ذرت دیگه نده و فقط ارزن و کتان جلوش باشه و روزی دو بار سرلاک .‌این کار درسته ؟؟؟ با دادن سرلاک مشکل زیر سینه ش حل میشه ؟؟
    لطفا جواب بدین زودتر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud neyzeh نمایش پست ها
    سلام.ببخشید من تو برنامه ی دیوار آگهی فروش پرنده هایی رو میبینم که شرایطشون خوب نیست، شما کمپین حمایتی از پرنده ها نمیشناسین که بتونن این پرنده ها رو بخرن و به آدم های خوب واگذار کنن؟ ببخشید سوالمو اینجا مطرح کردم نمیدونستم کجا باید این سوالو مطرح کنم.
    سلام ، خير ، از وجود چنين كمپيني اطلاع ندارم .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    مصرف مداوم ذرت بيمارش ميكنه . با وجودي كه غذا ميخوره ولي سينه كاردي شده ، و شايد مشكلي در جذب غذا داره چون غذاهاي نشاسته دار مثل ذرت و گندم ، طبيعتا چاق كننده هستن پس نبايد تا اين حد لاغر بشه ! اسهال هم هست ؟ با اشتها غذا ميخوره ؟

ذرت و تخمه رو به تدريج كم كنيد تا حذف بشه . كتان و ارزن + هفت تخم ( سه بار در هفته ) + ميوه و سيزيجات مجاز ، در اختيارش بزاريد. سرلاك طوطي هم در كنار وعده هاي ديگه ، داده بشه كه كمبودهاشو تا حدودي جبران كنه ولي اگر مشكل ، چيزي غير از سوء تغذيه باشه ، با اين ملاحظات ، برطرف نميشه . ويتامين مخصوص طوطي و اگر مقدور بود ، پروبيوتيك ( از داروخانه دامپزشكي ) تهيه كنيد .

تغذيه طوطي http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24783
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام
    مصرف مداوم ذرت بيمارش ميكنه . با وجودي كه غذا ميخوره ولي سينه كاردي شده ، و شايد مشكلي در جذب غذا داره چون غذاهاي نشاسته دار مثل ذرت و گندم ، طبيعتا چاق كننده هستن پس نبايد تا اين حد لاغر بشه ! اسهال هم هست ؟ با اشتها غذا ميخوره ؟

ذرت و تخمه رو به تدريج كم كنيد تا حذف بشه . كتان و ارزن + هفت تخم ( سه بار در هفته ) + ميوه و سيزيجات مجاز ، در اختيارش بزاريد. سرلاك طوطي هم در كنار وعده هاي ديگه ، داده بشه كه كمبودهاشو تا حدودي جبران كنه ولي اگر مشكل ، چيزي غير از سوء تغذيه باشه ، با اين ملاحظات ، برطرف نميشه . ويتامين مخصوص طوطي و اگر مقدور بود ، پروبيوتيك ( از داروخانه دامپزشكي ) تهيه كنيد .

تغذيه طوطي http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495
    الان دارم روزی ۳ بار بهش سرلاک میدم . حدودا ۷ سی سی هر دفعه . یکم اذییت میکنه واسه خوردنش چون عادت نداره . از موقعی که سرلاک بهش میدم کمی اسهال هم هست . طبیعیه این ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24783
    چقدر زمان میبره سینه اش خوب بشه ؟ با فرض اینکه سو تغدیه داشته و با سرلاک داره جبران میشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    الان دارم روزی ۳ بار بهش سرلاک میدم . حدودا ۷ سی سی هر دفعه . یکم اذییت میکنه واسه خوردنش چون عادت نداره . از موقعی که سرلاک بهش میدم کمی اسهال هم هست . طبیعیه این ؟
    منظورم از اسهال ، قبل از شروع سرلاك بود.

چه نوع سرلاكي مصرف ميكنه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24783
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    منظورم از اسهال ، قبل از شروع سرلاك بود.

چه نوع سرلاكي مصرف ميكنه؟
    سرلاک که دارم میدم اسهال شده . قبلا اینطور نبود . الان دانه مصرف نمیکنه فقط سرلاک میخوره ارزن و کتان نمیخوره . سرلاک راف

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سرلاک که دارم میدم اسهال شده . قبلا اینطور نبود . الان دانه مصرف نمیکنه فقط سرلاک میخوره ارزن و کتان نمیخوره . سرلاک راف
    تغيير ناگهاني غذا باعث اسهالش شده. هفته اي دو مرتبه ، يك قطره سركه سيب به يكي از وعده هاي سرلاكش اضافه كنيد . ارزن ، كتان و بقيه دانها رو خرد يا اسياب كنيد شايد تمايل پيدا كنه .
    چقدر زمان میبره سینه اش خوب بشه ؟ با فرض اینکه سو تغدیه داشته و با سرلاک داره جبران میشه
    دوست عزيز ، بيماري خاصي مثل سرماخوردگي نيست كه براش بتونيم زمان تعيين كنيم !! سينه كاردي شدن يعني نهايت ضعف پرنده و تا علت مشخص و برطرف بشه مدتها طول میکشه.
    اين مورد بايد جدي رسيدگي بشه . ممكنه حتي مبتلا به انگل باشه. ما نميدونيم مشكلش چيه . خواهشا تا دير نشده به متخصص طيور مراجعه كنيد.

دکتر طوسی زاده 09153025108

دکتر وکیلی / کلینیک افتاب

مشهد، بلوار وکیل آباد- بین دانش آموز و وکیل آباد 29- پلاک 657

اورژانس 24 ساعته و روزهای تعطیل

7639344
    8918500
    09153025108

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سانان
    شماره عضویت
    24075
    سلام
    چرا جوجه تازه متولد شده یعنی یک روزه پوست مربوط به چشماش سیاهه
    یکی از جوجه ها کلا سیاه و یه خورده ورم داره و یکی هم رنگ پوست خودش
    https://linksharing.samsungcloud.com...currentIndex=1

صفحه 1851 از 1915 نخستنخست ... 8511351175118011832183318341835183618371838183918401841184218431844184518461847184818491850185118521853185418551856185718581859186018611862186318641865186618671868186918701901 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 22 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 22 مهمان ها)