کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قمری
    شماره عضویت
    19644
    جفت قبلی که خریدم پس دادم نرش یا همون طوسیه فضلش ابکی سبز بود و کم اشتها این جفت بجاش اوردم خداروشکر که خوبن تا الان فضلشون من اول همه چک میکنم بیماری روده ای نداشته باشن ظاهرم ماده یکم موهای سرش نامرتبه که فکر کنم واسه جفت گیریه ولی هیکلش دوبرابر نر اگه یکم راهنمایی کنید چجور میشه یکم چاقشون کنم کتان ارزن شاهدونه تخمه میدم بهشون سبزیجات هم کنارش با کف دریا ولی بازم اگه مواردی مثل سیب زمینی اب پزیا چیزای خونگی هست ممنون میشم بگین تقویتی های صنعتی قبول ندارم حقیقت مرسی ادمین جان

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی. عروس هلندی
    شماره عضویت
    22286
    [QUOTE=animal lover;291992]سلام. اینطور که از بین میره!!!! گناهداره زبون بسته. تغذیه طبع خنک در اختیارش بزارید. اگر لانه هم توی قفس داره درشو ببندید یا بردارید. و لطفا اگر مقدوره عروس رو به کسی واگذار کنید که بتونه براش جفت بیاره
    ممنون. آخه خیلی دستیه دلم نمیاد. لونه نداره کف قفس میزاره. طبع سرد جی بهش بدم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    22358
    سلام، خدا قوت. عروسم یه مدته گاهی میره جاهای دنج مث گوشه های کم نور بعد وقتی دستمو میبرم سمتش صدای هیس هیس درمیاره همون صدای ترسیدنشون، مشکلی از لحاظ روحی پیدا کرده؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سانان
    شماره عضویت
    24075
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    هر 4_5 ساعت ، 7_10 سی سی سرلاک طوطی لازم دارن.

این مطلب رو بخونید http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=15575
    ممنون،
    پیش پدر مادرش هم باشه مشکلی نداره؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman11111372 نمایش پست ها
    ممنون،
    پیش پدر مادرش هم باشه مشکلی نداره؟
    خواهش ميكنم

اگر تغذيشون نميكنن ، لانه رو خارج كنيد و خودتون بهشون غذا بديد .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    24124
    سلام پرنده من حدودا پنج ماهس میتونم برا اب تنی و حموم کردن اقدام کنم یا هنوز زوده؟؟
    یه سوال دیگه این که یه صداهای ریزی از خودش مثل اواز خوندن در میاره موقعی که تنهاس و اول صبحه این عادیه یا باید کاری انجام بدم؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    [QUOTE=mansoor.m;291999]
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. اینطور که از بین میره!!!! گناهداره زبون بسته. تغذیه طبع خنک در اختیارش بزارید. اگر لانه هم توی قفس داره درشو ببندید یا بردارید. و لطفا اگر مقدوره عروس رو به کسی واگذار کنید که بتونه براش جفت بیاره
    ممنون. آخه خیلی دستیه دلم نمیاد. لونه نداره کف قفس میزاره. طبع سرد جی بهش بدم.
    تغذيه كلي براي طوطيها

http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

طبع سرد ، كه بايد در هفته از هر كدام در حد كم ، برنامه ريزي شده در اختيارش بزاريد نه اينكه همه با هم مصرف بشه . مصرف بيش از اندازه تغذيه سرد باعث اسهالش ميشه و چون اونطور كه فرموديد ماهي يكبار تخم ميزاره ، پس بشدت اماده جفتگيريه و به نظر مياد تغذيه گرمي داشته باشه ، بنابراين اگر به طور ناگهاني شيوه تغذيه رو تغيير بديد و از غذاهاي سرد استفاده كنيد ، تولك ميره .

كاهو و تخم كاهو ، گشنيز و تخم گشنيز، خرفه ، هندوانه ، ارزن ، تخم كلم قمري كه همگي در هفت تخم ، موجوده . برگ ، تخم و عرق كاسني . كه عرق كاسني با وجود مصرف دانهاي خنك ديگه ، هفته اي يك مرتبه ٣٠ سي سي در ٥٠ سي سي اب خوردنش ، كافيه .

اين روش ممكنه تاحدودي جواب بده و از شدت امادگيش كم كنه ولي راه حل اصلي اوردن جفت هست كه به مرز تعادل برسه و انرژيش إتلاف نشه . اگر كنترل بشه ، سالي دو مرتبه ، تخمگذاري مطلوب خواهد داشت .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدمشکین نمایش پست ها
    جفت قبلی که خریدم پس دادم نرش یا همون طوسیه فضلش ابکی سبز بود و کم اشتها این جفت بجاش اوردم خداروشکر که خوبن تا الان فضلشون من اول همه چک میکنم بیماری روده ای نداشته باشن ظاهرم ماده یکم موهای سرش نامرتبه که فکر کنم واسه جفت گیریه ولی هیکلش دوبرابر نر اگه یکم راهنمایی کنید چجور میشه یکم چاقشون کنم کتان ارزن شاهدونه تخمه میدم بهشون سبزیجات هم کنارش با کف دریا ولی بازم اگه مواردی مثل سیب زمینی اب پزیا چیزای خونگی هست ممنون میشم بگین تقویتی های صنعتی قبول ندارم حقیقت مرسی ادمین جان
    شما اگر برنامه غذايي رو بخوبي رعايت كنيد ، وزن طبيعي رو بدست ميارن .
    ضمنا يكسري ويتامينها ، مواد معدني و اسيدهاي آمينه هستن كه به طور طبيعي از طريق غذاي روزانه ، دريافت و جذب نميشن ، و مكملهاي صنعتي ميتونه اين كمبودها رو جبران كنه.

تغذيه طوطي http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud neyzeh نمایش پست ها
    سلام، خدا قوت. عروسم یه مدته گاهی میره جاهای دنج مث گوشه های کم نور بعد وقتی دستمو میبرم سمتش صدای هیس هیس درمیاره همون صدای ترسیدنشون، مشکلی از لحاظ روحی پیدا کرده؟
    سلام ، تشكر

چه اتفاقي افتاده كه اينطور ترسيده ؟ چند ماهشه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrm1375 نمایش پست ها
    سلام پرنده من حدودا پنج ماهس میتونم برا اب تنی و حموم کردن اقدام کنم یا هنوز زوده؟؟
    یه سوال دیگه این که یه صداهای ریزی از خودش مثل اواز خوندن در میاره موقعی که تنهاس و اول صبحه این عادیه یا باید کاری انجام بدم؟؟
    سلام ،بله ميتونيد . دير هم شده . در دماي مناسب و با اب گرم . بعد هم خشك بشه و در مقابل جريان هوا قرا نگيره .
    صداهايي كه ميفرماييد ، شروع ريزه خوانيه . براي هر دو جنس ، ابتدا با ريزه خواني شروع ميشه . منتها در نرها منجر به اواز خواني و ماده در همين مرحله متوقف و نهايتا به جيغ و سوتهاي ممتد ختم ميشه ( هر دو در سنين بالاتر )

صفحه 1849 از 1915 نخستنخست ... 8491349174917991830183118321833183418351836183718381839184018411842184318441845184618471848184918501851185218531854185518561857185818591860186118621863186418651866186718681899 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)