کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24646
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    تا ٣ روز قابل استفادست . يعني بعد از تهيه محلول، بزاريد توي يخچال و هر روز به اندازه نياز پرنده ازش برداريد . ولي اينكار مشكله . ميتونيد ويتامين محلول كه كاملتر هم هست تهيه كنيد ، ( تابرتيل توتال ) / ٣بار در هفته ، ٨ قطره در ٤٠ سي سي اب يا ١ قطره در دهان .

فعلا بايد تا ٣ روز ديگه صبر كنيد ، اگر نشانه هايي بهبودي ديده نشد ، دارو مينويسم براش. فقط تقويتش كنيد . غذا خوردن رو به عهده خودش نزاريد. حتي ميتونيد سرلاك طوطي تهيه كنيد كه كمبودهاش جبران بشه ولي نبايد گرسنه بمونه ، ضعيفتر و مقاومتش نسبت به بيماري ، كم ميشه .
    دوباره سلام

خواستم خبر بهبودیه عروس خانمم رو بدم
    خدارو شکر و به لطف شما و دامپزشک الان حالش بهتر شده نسبت به قبلش.غذا و آبشو الان دیگه خودش میخوره.
    واسه بیماریش حدس میزنم احتمالا ارزن هاشون که تازه خریده بودم مشکل داشتن، احساس میکنم بعد خورد اونا اینطوری شدن.الان بهش تخمه قرمز میدم میخوره.
    الان فقط یه مشکلی هستاونم اینکه الان این عروس خانم هم زیاد غذاشو میخوره همم که خیلیییییییییییی زیاد مدفوع میکنه یه شب تا صبح گذاشته بودم یه جای ثابت خوابیده بود صبح پاشدم دیدم یه تلّه مدفوع کرده بیچاره کرده منو با این کارش راست روده شده انگار.عیبی نداره این کارش؟ مشکلی چیزی نداره؟

سنش هم از اونجایی که گرفتمش گفت 8 ماهشه و بالغه و آماده ی جفت گیری و تخم گذاشتهایا این حرفش درسته؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdyyy نمایش پست ها
    دوباره سلام

خواستم خبر بهبودیه عروس خانمم رو بدم
    خدارو شکر و به لطف شما و دامپزشک الان حالش بهتر شده نسبت به قبلش.غذا و آبشو الان دیگه خودش میخوره.
    واسه بیماریش حدس میزنم احتمالا ارزن هاشون که تازه خریده بودم مشکل داشتن، احساس میکنم بعد خورد اونا اینطوری شدن.الان بهش تخمه قرمز میدم میخوره.
    الان فقط یه مشکلی هستاونم اینکه الان این عروس خانم هم زیاد غذاشو میخوره همم که خیلیییییییییییی زیاد مدفوع میکنه یه شب تا صبح گذاشته بودم یه جای ثابت خوابیده بود صبح پاشدم دیدم یه تلّه مدفوع کرده بیچاره کرده منو با این کارش راست روده شده انگار.عیبی نداره این کارش؟ مشکلی چیزی نداره؟

سنش هم از اونجایی که گرفتمش گفت 8 ماهشه و بالغه و آماده ی جفت گیری و تخم گذاشتهایا این حرفش درسته؟
    سلام ، ببخشيد متوجه نميشم . عروستون مشكلش چي بوده و چه دارويي مصرف كرده ؟

عروس ٨ ماهه بالغه و اماده جفتگيري ؟!!!! سن بلوغ در عروس هلندي ١.٥ سالگيه و از اين سن به بعد قادر به توليد مثله .

ضمنا پست قبل ، به جاي پماد جنتامايسين از اريترومايسين استفاده كنيد .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قمری
    شماره عضویت
    19644
    سلام خسته نباشید دیشب ی جفت عروس گرفتم به شرط جفت و مولد ولی دوستم دیدشون گفت نر خیلی جوونه بعد ماده خوراکش خوبه و فضلش سیاه سفیده ولی نر چیزی نخورده از دیشب فضلشم یکم ابکی شده و سبز عکسشون گذاشتم اگه لطف کنید جنسیت وسنشون بهم بگین ممنون میشم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24646
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdyyy نمایش پست ها
    سلام
    من یه چند روزی هست یه عروس هلندی ماده خریدم.از وقتی که آوردمش خونه بیحال یه گوشه نشسته غذا و آب خیلی خیلی کم میخوره، در این حد که حتی ندیدم غذا و آب خوردنشو.(عکسشو میزارم)
    مدفوعش هم کمی آبکی هست.بعضی موقع ها میلرزه و لرزیدنش و پشت سر هم نیست.بعضی موقع ها هم پراشو تمیز میکنه ولی اونم نه زیاد ، در حد یکی دو دقیقه.(عکسشو میزارم)
    وقتی میخوام بیارمش بیرون پراشو یجوری مثل اینکه میخواد پرواز کنه نیمه باز نگه میداره.(اهلی هم نیست ,ناجور دست آدمو گاز میگیره وقتی به دست میگیریم)

دکتر بردمش , چند تا دارو داد بهش, گفت که هر روز یکیشو تو فلان مقدار آب حل کن بزار تو ظرف آبش که بخوره. مشکل اینجاست که نه آب میخوره و نه غذا.(چند تا مولتی ویتامین و یه مایع سفید رنگ توی سرنگ دادن)(عکسشو میزارم)
    دمای هوا هم تقریبا در حد 20-28 درجه میشه.(دمای اتاق تو این فصل البته در تبریزیم ما)

و یکی ام اینکه ایا الان میتونم حمامش کنم؟ به مشکل نمیخوره؟

اگه ممکنه راهنماییم کنید، احساس میکنم دارو و درمانش جواب نمیده چون غذا و آب نمیخوره.میخوام ببینم چه کاره دیگه ای نیازه تا انجام بدم خودم.

http://s8.picofile.com/file/8326850284/IMG_0499.JPG

http://s9.picofile.com/file/8326850300/IMG_0511.JPG

http://s9.picofile.com/file/8326850326/IMG_0495.JPG

http://s8.picofile.com/file/8326850334/IMG_0501.JPG

http://s8.picofile.com/file/8326851026/IMG_0512.JPG
    مشکلش رو اینجا بهتون گفته بودم.داروهاشو هم از دامپزشک گرفته بودم.(ویتالین ، آنتی بیوتیک مایع سفید رنگ ، یک قرص ویتامین<عکسش هست اینجا>).
    مشکلش این بود یه گوشه کز میکرد و نه غذا و نه آب میخورد. شما گفتین با سرنگ داروهاشو بدید و غذا هم مجبروی بهش بدید وگرنه ضعیف میشه. مدفوعش هم مشکل داشت آبکی بود(عکسش هست اینجا).
    مشکل دقیقش رو دکتر نگفت ، من گفتم فکر کنم اسهال باشه چون مدفوعشو دیده بود ایشونم گفته بودن آره احتمالا اسهاله و دارو داده بودن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24601
    نقل قول نوشته اصلی توسط parnaz7297 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر.
    من برای عروس هلندی نرم که1سال و2ماهشه حدودا دوهفته میشه که یه ماده9ماهه که تازه پرریزیش تموم شده خریدم....میخوام این دوتا رو جفت کنم چون نرم خیلییییی مست بود و روز و شب حرف میزد و اواز میخوند.متاسفانه نرم با چوب جفت گیری داشت شاید بیش از10بار در روز خیلی مست بود.الان دوهفته اس که ماده رو اوردم تو خونه از طریق دور اشنایی میخواستم جفتشون کنم.صدای همو میشنون خیلیییی خوب جواب میدن خیلی .ماده ام علائم مستی رو نداره مثلا این که جیر جیر کنه یا خم بشه رو چوب.ولی تا نر رو میبینه یا صداشو میشنوه خیلیییی بیتابی میکنه که بره پیشش ولی نرم بی احساس شده.راستی نرم دوهفته ای میشه رفته تولک از مستی زیاد...اما پراش خیلی دیر میریزه مثلا هفته ای2-3تا پر میبینم که افتاده کف قفس.فک کنم از اینه که گرمی بهش میدم.مستیش هم خیلی کم شده خیلییی کم اواز میخونه.چند شب پیش یکم هفت تخم دادم خورد همون شب کلی اواز خوند.ولی دوباره فرداش ساکت شد.چند روز پیش دوتاشونو بردم رو مبل چند دقیقه ازاد پیش هم گزاشتم برای اولین بار....نرم یواشکی به ماده نزدیک میشد و دمش رو میکشید ماده جیغ میزد....بعد وقتی نرم حواسش نبود ماده یواشکی نردیک میشد دم یا ناخنشو میکشیدسریع جداشون کردم.
    این کارشون طبیعیه یا نه؟من تجربه جفت زدن عروس نداشتم...
    امروزم دوباره ازادشون کردم یه ظرف غذا گذاشتم وسط دوتاشون رفتن خوردن ولی نرم خیلی پرخاشگر شده همش دم ماده رو میکشید یا میخواست بهش حمله کنه.اینا بخاطر پرریزیشه؟؟؟ولی ماده ام خیلی بهش علاقه داره هرجا نر میره ماده هم میره دنبالش یا پرواز میکنه میره پیشش.
    به نظرتون چیکار کنم؟الان جفتشون بزنم؟یا اینکه سردی بدم به نر که لکش تموم بشه بعد جفت بزنم؟
    قبلا اینقد سرد نبود واسه خواهرم و دختربچه های مهمونا کلی سوت میزد الان بی احساس و پرخاشگر شده.
    راستی ماده کاملا دستیه و نر نیمه دستیه.رو دست نمیاد اصلن همه رو گاز میگیره ولی فقط گاهی میزاره من نازش کنم.نمیتونم نرمو عوض کنم خیلی دوسش دارم و حرف میزنه ماده ام هم خیلی دوسش دارم.لطفاااا بگید چیکار کنم؟؟ممنون
    سلام.الان یه ماهی میشه که ماده رو اوردم خونمون.دو سه هفته دور اشنایی دادم بعد قفساشونو کنار هم گذاشتم.همش پیش هم بودن.چند روزیه ماده یکمی پشتش خمه.به یک پرورش دهنده عکسشو نشون دادم گفت تخم داره احتمالا تا2هفته دیگه تخم میزاره .گفتن لونه نصب کنم و نر و ماده رو بزارم پیش هم.دیشب لونه رو نصب کردم و نرو وارد قفس ماده کردم.ماده خیلی تمایل داشت بره پیش نر و میرفت سرشو خم میکرد انگار اماده جفتگیری بود اما نر همش بهش حمله میکرد و دنبالش میکرد.در حدی که رفتن کف قفس ماده میدوید نر هم دنبالش میکرد مثل تام و جری.نر ماده رو میزد ترسیدم زخمیش کنه واسه همین از هم جداشون کردم.
    چرا اینجوری شدن؟؟خوب میشن یا نه؟اینارو به اون پرورش دهنده گفتم و گفتم که نر عادت به جفتگیری با چوب داره.سن نر زیاد نیس1سال و 2ماهشه.گفتن ممکنه لازم باشه نرتو تعویض کنی....اره؟؟من نمیتونم نرمو عوض کنمممم
    راهی هست جفت بشن؟وقتی از هم دورن صدای همو میشنون قشنگ جواب میدن.مخصوصا ماده خیلی بی تابی میکنه.مست مسته.الان دوباره قفساشونو جدا کردم گذاشتمشون کنار هم.دو سه هفته پیش که از قفس اوردمشون بیرون یه ظرف غذا گزاشتم براشون با هم غذا میخورن کاری نداشتن به هم فقط گاهی نر تهاجمی رفتار میکرد البته اصلا دنبال ماده ندوید و اذیتش نکرد.اینو به پرورش دهنده گفتم گفتن شاید نرت خیلی مست شده و رفتارش تهاجمیه.گفتن خنکی بدم و وقتی رابطشون خوب شد دوباره مست کنم نر رو...به نظرتون درست میشه؟نظرتون چیه؟ماده ام هم10یا 11ماهشه.ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24717
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliasgharmasudi نمایش پست ها
    سلام
    من یه جفت عروس گرفتم اخیرا،الان یکی از پرنده ها هنگام تنفس صدا میده،دهنش هم بازه هنگام تنفس،غذا میخوره،آب هم همین طور
    علایم سرما خوردگی داره آره؟
    چیکار کنم واسه درمانش؟
    از دامپزشک دورم متاسفانه،همین طور اهلی نیستن پرنده ها
    در ضمن واسه گرم نگه داشتنشون تو تابستون،چیکار کنم؟ چون دیگه شوفاژ و سیستم گرمایش نمیشه تو خونه روشن کرد
    با لامپ معمولی میشه گرمشون نگخ داشت یا مضره این کار؟
    ذلیل سرما خوردنش احتمال بالا مربوط به نبود سیستم گرمایشیه
    در ضمن بینی پرنده جزیی قرمز رنگه
    البته پرنده بیمار آلبینو دوکت هستش

چرا کسی جواب نمیده؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    چرا کسی جواب نمیده؟
    دما روی چند هست ؟

شما سعی کنید دما رو روی 28 الی 30 در این چند روز تنظیم کنید ، اکثرا با گرم کردن محیط خوب میشن و حل میشه ، اگر مشکلش حل نشد با گرم کردن محیط بگید که واستون دارو تجویز کنند

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    چرا کسی جواب نمیده؟
    اگر با علائم عفونی مثل ابریزش از چشم ، بینی یا عطسه همراه نیست فعلا دارو لازم نداره مگر اینکه بیماری آسم داشته باشه. چند سالشه؟ دما رو مطابق گفته دوستمون بالا ببرید تا ببینیم تغییری در وضعیتش ایجاد میشه یا خیر.

برای گرم نگهداشتن همینکه در محیط نگهداری ، کولر روشن نباشه یا مقابل پنجره قرار نداشته باشن کافیه. اگر شرایط نامناسب بود لامپ مخصوص طوطی سانان از پت شاپ تهیه کنید. لامپهای عادی برای بینایی طوطی مضر هستن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قمری
    شماره عضویت
    19644
    اساتید خواهشا جواب منم بدین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدمشکین نمایش پست ها
    اساتید خواهشا جواب منم بدین
    سوالتون رو بفرمایید!

صفحه 1845 از 1915 نخستنخست ... 8451345174517951826182718281829183018311832183318341835183618371838183918401841184218431844184518461847184818491850185118521853185418551856185718581859186018611862186318641895 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 15 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 15 مهمان ها)