کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman11111372 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید،
    امروز مجبور شدم جای عروسامو عوض کنم جایی که بردمشون چند سال غیر مسکونی بوده و کلی گرد و خاک داشت،کااااملا تمیزش کردم ولی هنوز بوی گرد و خاک به مشامم میرسه ولی چون مجبور بودم جاشون رو عوض کردم و الان داخل همین محیط هستن و هیچ اثری از گرد و خاک نیست
    امشب دیدم که یکی از عروسا نوبتی چشماشو میبنده بعضی وقتا هم جفتش رو با هم میبنده
    سیزده تا دیگه عروس هم پیشش هستن ولی اوتا همچین مشکلی ندارن به نظرتون بخاطر محیط جدیشون که الوده بوده هستش یا خدایی نکرده مریض شده
    درضمن خیلی هم سره حال و شادابه نر هستش حتی امروز جفت گیری هم انجام داده
    ممنون میشم زودتر راهنمایی کنید
    سلام ، تشكر

انتظارتون در پاسخ به اين سوال كمي عجيبه ، وقتي همه چيز مرتبه و سرحاله ، نكته مبهمي وجود نداره كه بهش شك كنيم . بنده چطور بدونم مشكلي داره يا نه ؟!
    چشمها و اطراف پلك ، قرمز يا مرطوب نشده ؟ صورتشو روي ني هاي نشيمن نمي ماله؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    24606
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    چند نمونه كتاب هست توي بازار ولي اطلاع ندارم تا چه حد مطالبش ميتونه شما رو در جهت رسيدن به هدفتون ، راهنمايي كنه . شماره اي هم خصوصي ميزارم براي مشورت گرفتن .

نگهداري و پرورش عروس هلندي : دكتر مجتبي خداپرست

پرورش ، نگهداري و بيماريهاي عروس هلندي : دكتر احسان مقدس

راهنماي كاربردي پرورش عروس هلندي : مهندس شهرام مقصودي
    واقعا ممنون میشم اگه شمارتون رو بزارین و بتونم باهاتون تو این امر مشورت کنم

فرستاده شده از BLN-L21ِ من با Tapatalk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezabeigi نمایش پست ها
    واقعا ممنون میشم اگه شمارتون رو بزارین و بتونم باهاتون تو این امر مشورت کنم

فرستاده شده از BLN-L21ِ من با Tapatalk
    خواهش میکنم. شماره کسی که در کار پرورش طوطی هستن خصوصی براتون گذاشتم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سانان
    شماره عضویت
    24075
    سلام ، تشكر

انتظارتون در پاسخ به اين سوال كمي عجيبه ، وقتي همه چيز مرتبه و سرحاله ، نكته مبهمي وجود نداره كه بهش شك كنيم . بنده چطور بدونم مشكلي داره يا نه ؟!
    چشمها و اطراف پلك ، قرمز يا مرطوب نشده ؟ صورتشو روي ني هاي نشيمن نمي ماله؟
    نه دور چشمش قرمز شده نه علامت خاصی داره فقط چشمش همش یکی در میون بسته
    صورتش رو هم روی نی نمیکشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman11111372 نمایش پست ها
    نه دور چشمش قرمز شده نه علامت خاصی داره فقط چشمش همش یکی در میون بسته
    صورتش رو هم روی نی نمیکشه
    شاید استرس ناشی از جابجاییه که حالت تیک عصبی براش ایجاد کرده. شاید هم مسئله مهمی نباشه. اجازه بدید چند روز بگذره تا ارامششو بدست بیاره ، شاید بهتر بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    22358
    سلام. حال طوطیتون چطوره؟ بهتر شد؟

مصرف نخود فرنگی . لوبیا سبز و جو پرک مانعی نداره. توی لیست تغذیه که گذاشته بودم ، نوشته شده .مطالعه نکردید؟!
    حال طوطیم کاملا خوبه خدا رو شکر، ممنون.
    لیستو خیلی وقت پیش مطالعه کرده بودم، لوبیاسبز یادم نمونده بود، جو رو هم میدونستم میشه بهش بدم ولی گفتم شاید جو سالم و جو پرک شرایط استفادشون یکی نباشه.
    لوبیاسبزو بامیه رو خام بهش بدم بهتره یا پخته؟
    مقدار استفاده ی جو پرک هفته ای یک بار خوبه؟
    ببخشید پرریزی تو این فصل طبیعیه؟طوطیم چند روزه گاهی یکی دو تا پر ازش میریزه.
    ممنون.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24646
    سلام
    من یه چند روزی هست یه عروس هلندی ماده خریدم.از وقتی که آوردمش خونه بیحال یه گوشه نشسته غذا و آب خیلی خیلی کم میخوره، در این حد که حتی ندیدم غذا و آب خوردنشو.(عکسشو میزارم)
    مدفوعش هم کمی آبکی هست.بعضی موقع ها میلرزه و لرزیدنش و پشت سر هم نیست.بعضی موقع ها هم پراشو تمیز میکنه ولی اونم نه زیاد ، در حد یکی دو دقیقه.(عکسشو میزارم)
    وقتی میخوام بیارمش بیرون پراشو یجوری مثل اینکه میخواد پرواز کنه نیمه باز نگه میداره.(اهلی هم نیست ,ناجور دست آدمو گاز میگیره وقتی به دست میگیریم)

دکتر بردمش , چند تا دارو داد بهش, گفت که هر روز یکیشو تو فلان مقدار آب حل کن بزار تو ظرف آبش که بخوره. مشکل اینجاست که نه آب میخوره و نه غذا.(چند تا مولتی ویتامین و یه مایع سفید رنگ توی سرنگ دادن)(عکسشو میزارم)
    دمای هوا هم تقریبا در حد 20-28 درجه میشه.(دمای اتاق تو این فصل البته در تبریزیم ما)

و یکی ام اینکه ایا الان میتونم حمامش کنم؟ به مشکل نمیخوره؟

اگه ممکنه راهنماییم کنید، احساس میکنم دارو و درمانش جواب نمیده چون غذا و آب نمیخوره.میخوام ببینم چه کاره دیگه ای نیازه تا انجام بدم خودم.

http://s8.picofile.com/file/8326850284/IMG_0499.JPG

http://s9.picofile.com/file/8326850300/IMG_0511.JPG

http://s9.picofile.com/file/8326850326/IMG_0495.JPG

http://s8.picofile.com/file/8326850334/IMG_0501.JPG

http://s8.picofile.com/file/8326851026/IMG_0512.JPG
    ویرایش توسط mahdyyy : 19th May 2018 در ساعت 07:58 PM دلیل: آپلود عکس

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud neyzeh نمایش پست ها
    حال طوطیم کاملا خوبه خدا رو شکر، ممنون.
    لیستو خیلی وقت پیش مطالعه کرده بودم، لوبیاسبز یادم نمونده بود، جو رو هم میدونستم میشه بهش بدم ولی گفتم شاید جو سالم و جو پرک شرایط استفادشون یکی نباشه.
    لوبیاسبزو بامیه رو خام بهش بدم بهتره یا پخته؟
    مقدار استفاده ی جو پرک هفته ای یک بار خوبه؟
    ببخشید پرریزی تو این فصل طبیعیه؟طوطیم چند روزه گاهی یکی دو تا پر ازش میریزه.
    ممنون.
    خواهش ميكنم

حبوبات و غلات بخار پز بشه و قبل ازاون حبوبات رو ٢٤ ساعت خيس كنيد كه نفاخ نباشه . لوبيا سبز هم پخته . غلات 15درصد رژيم غذاييشونو شامل ميشه . بنابراين تركيبشون ( من جمله جو پرك ) ٢-٣ بار در هفته باشه . مصرف بي اندازه جو ، موجب تولك رفتن پرنده ميشه .

تغيير ناگهاني دما ، استرس ، جابجايي ، يا تغذيه يكنواخت گرم و چرب ، باعث پرريزي ميشه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdyyy نمایش پست ها
    سلام
    من یه چند روزی هست یه عروس هلندی ماده خریدم.از وقتی که آوردمش خونه بیحال یه گوشه نشسته غذا و آب خیلی خیلی کم میخوره، در این حد که حتی ندیدم غذا و آب خوردنشو.(عکسشو میزارم)
    مدفوعش هم کمی آبکی هست.بعضی موقع ها میلرزه و لرزیدنش و پشت سر هم نیست.بعضی موقع ها هم پراشو تمیز میکنه ولی اونم نه زیاد ، در حد یکی دو دقیقه.(عکسشو میزارم)
    وقتی میخوام بیارمش بیرون پراشو یجوری مثل اینکه میخواد پرواز کنه نیمه باز نگه میداره.(اهلی هم نیست ,ناجور دست آدمو گاز میگیره وقتی به دست میگیریم)

دکتر بردمش , چند تا دارو داد بهش, گفت که هر روز یکیشو تو فلان مقدار آب حل کن بزار تو ظرف آبش که بخوره. مشکل اینجاست که نه آب میخوره و نه غذا.(چند تا مولتی ویتامین و یه مایع سفید رنگ توی سرنگ دادن)(عکسشو میزارم)
    دمای هوا هم تقریبا در حد 20-28 درجه میشه.(دمای اتاق تو این فصل البته در تبریزیم ما)

و یکی ام اینکه ایا الان میتونم حمامش کنم؟ به مشکل نمیخوره؟

اگه ممکنه راهنماییم کنید، احساس میکنم دارو و درمانش جواب نمیده چون غذا و آب نمیخوره.میخوام ببینم چه کاره دیگه ای نیازه تا انجام بدم خودم.

http://s8.picofile.com/file/8326850284/IMG_0499.JPG

http://s9.picofile.com/file/8326850300/IMG_0511.JPG

http://s9.picofile.com/file/8326850326/IMG_0495.JPG

http://s8.picofile.com/file/8326850334/IMG_0501.JPG

http://s8.picofile.com/file/8326851026/IMG_0512.JPG
    سلام
    عكسها گوياي بيماريش هست . خوشبختانه دارو در اختيار داريد و مشكل ، تمايل نداشتنشه. ماده داخل سرنگ رو اطلاع ندارم چه دارويي هست ، اميدوارم انتي بيوتيك باشه. دوتاي ديگه هم كه ويتامينه . بيماريشو چي تشخيص دادن ؟ اگر ممكنه باهاشون تماس بگيريد ، هم نوع بيماري و هم دارويي كه در سرنگ هست رو سوال كنيد كه مطمئن بشم انتي بيوتيكه . اگر بتونيد دما رو ثابت و روي ٢٨-٣٠ نگه داريد ، خوبه .

چرا عروس ديگه رو جدا نكرديد؟!! مبتلا ميشه. سريعا جداش كنيد ، قفس، و ظروف تميز براش بزاريد و از دانهايي كه مشترك ، مصرف كردن در ظرفش قرار نديد . قفس و ظروف عروس بيمار هم ضدعفوني كنيد .

داروها رو به موقع مصرف كنه ، بيماريش برطرف ميشه . ناچارا بايستي هر يكساعت ، خودتون از دارو و ويتامينهايي كه در اب هست ، با قطره چكان ، در دهانش بريزيد. آهسته و از كنار منقار پايين ، و از پلتهاي كمكي ويتامينه ، سرلاك يا دانهاي اسياب شده براي تقويتش استفاده كنيد . با شرايطي كه داره ، شكستن دانها و غذا خوردن براش مشكله . اگر اب ، ميوه و سبزي ( محدود بعلت اسهالي كه مبتلاست ) هم مصرف نكنه ، به زودي با كم آبي بدن مواجه و دِهيدراته ميشه . چاره اي جز تغذيه دستي نيست ، مثل يك جوجه ، در غير اينصورت ، أميدي به بهبودش نيست .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24646

47

سلام
    عكسها گوياي بيماريش هست . خوشبختانه دارو در اختيار داريد و مشكل ، تمايل نداشتنشه. ماده داخل سرنگ رو اطلاع ندارم چه دارويي هست ، اميدوارم انتي بيوتيك باشه. دوتاي ديگه هم كه ويتامينه . بيماريشو چي تشخيص دادن ؟ اگر ممكنه باهاشون تماس بگيريد ، هم نوع بيماري و هم دارويي كه در سرنگ هست رو سوال كنيد كه مطمئن بشم انتي بيوتيكه . اگر بتونيد دما رو ثابت و روي ٢٨-٣٠ نگه داريد ، خوبه .

چرا عروس ديگه رو جدا نكرديد؟!! مبتلا ميشه. سريعا جداش كنيد ، قفس، و ظروف تميز براش بزاريد و از دانهايي كه مشترك ، مصرف كردن در ظرفش قرار نديد . قفس و ظروف عروس بيمار هم ضدعفوني كنيد .

داروها رو به موقع مصرف كنه ، بيماريش برطرف ميشه . ناچارا بايستي هر يكساعت ، خودتون از دارو و ويتامينهايي كه در اب هست ، با قطره چكان ، در دهانش بريزيد. آهسته و از كنار منقار پايين ، و از پلتهاي كمكي ويتامينه ، سرلاك يا دانهاي اسياب شده براي تقويتش استفاده كنيد . با شرايطي كه داره ، شكستن دانها و غذا خوردن براش مشكله . اگر اب ، ميوه و سبزي ( محدود بعلت اسهالي كه مبتلاست ) هم مصرف نكنه ، به زودي با كم آبي بدن مواجه و دِهيدراته ميشه . چاره اي جز تغذيه دستي نيست ، مثل يك جوجه ، در غير اينصورت ، أميدي به بهبودش نيست .

از هم جدا شدنی،نر که زرد رنگه هست جیغ و داد میزد واسه همین مجبور میشدم کنار هم نگهشون دارم.صدای همدیگرو شنیدنی بیتابی میکردن. اما الان جداشون کردم و اتاقارو تاریک کردم تا بخوابن.

بله فکر کنم دکتر بخاطر اسهالش که توی جعبه ی دیگه ای که برده بودمش و توی‌اون مدفوعشو دیده بود آنتی بیوتیک دادن(یک ماده ی سفید با بوی تقریبا شبیه نعناست و سبزیجاتی متمایل به این بو داره بوی دارو. متاسفانه شمارشونو نداشتم زنگ بزنم.در کل دکتر چیز زیادی که بدرد بخوره نگفت به من.۳۰ تومن هم ویزیت گرفتن ( و ۲۰تومن هم واسه داروهاش!)که من کلا متعجب موندم،اصلا یک دقیقه هم پرنده رو تو‌دستش نگه نداشت که نگاه کنه اینور اونورشو ببینه چیزی هست یا نه!)

از داروهاش هم با همون مقدار که تجویز کرده بودن بوسیله سرنگ بهش دادم، هم از انتی بیوتیک هم از قرص ویتامینش.

میشه دانهاشو خودم اسیاب کنم بزارم تو ظرف؟(ارزن) یا از بیرون بخرم؟اگه دانهای اسیابو نخوره چیکار کنم؟سرلاک باید بدیم با سرنگ؟
    واسه دهیدراته نشدنش همینطور که با سرنگ بهش اب میدم میتونه مشکل کم ابیشو حل کنه ؟
    ممنون که وقت میزارید و پاسخ میدید به سوالاتا، خدا اجرتون بده.

صفحه 1839 از 1915 نخستنخست ... 8391339173917891820182118221823182418251826182718281829183018311832183318341835183618371838183918401841184218431844184518461847184818491850185118521853185418551856185718581889 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 21 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 21 مهمان ها)