کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24151
    [QUOTE=animal lover;290529]سلام. ببخشید منظورتون چیه که کاری کنید زجر نکشه؟!!

نتیجه گیری ها رو بر چه اساسی ارائه دادن؟ فقط معاینه یا ازمایش؟ طوطیتون فقط مشکل تنفسی داره؟ غذا خوردن و مدفوعش طبیعیه؟ غذای هضم نشده توی مدفوعش هست یا استفراغ و تب داره؟ الان دقیقا چه علائمی داره ؟

اسم بیماری که گفتن pbfd یا سیتاکوزیس نبود؟[/QUOTE
    فکر کنم نیو کاسل باشه اسمش.بد نفس میکشه غذاکم میخوره مدفوعش سبز بی رنگه مدام بیحاله و اصلا صدایی نداره . خیلی عطسه میکنه.میخوام قبل از مردنش زجر نکشیده باشه داره تند تند نفس میکشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    [QUOTE=Iman6560;290533]
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. ببخشید منظورتون چیه که کاری کنید زجر نکشه؟!!

نتیجه گیری ها رو بر چه اساسی ارائه دادن؟ فقط معاینه یا ازمایش؟ طوطیتون فقط مشکل تنفسی داره؟ غذا خوردن و مدفوعش طبیعیه؟ غذای هضم نشده توی مدفوعش هست یا استفراغ و تب داره؟ الان دقیقا چه علائمی داره ؟

اسم بیماری که گفتن pbfd یا سیتاکوزیس نبود؟[/QUOTE
    فکر کنم نیو کاسل باشه اسمش.بد نفس میکشه غذاکم میخوره مدفوعش سبز بی رنگه مدام بیحاله و اصلا صدایی نداره . خیلی عطسه میکنه.میخوام قبل از مردنش زجر نکشیده باشه داره تند تند نفس میکشه
    اگر واقعا تشخیصشون صحیح باشه که متاسفانه درمانی نداره چون با مشخصاتی که میفرمایید به فرم احشایی این بیماری مبتلا شده ولی نمیتونیم هم بی تفاوت باشیم تا زمان از دست بره. در هر حال باید تا اخرین لحظه تلاش کنید و تنها کاری که میتونید برای رنج کمترش انجام بدید همین رسیدگی هست. یک درصد تصور کنید که تشخیصشون نادرست بوده . اگر منتظر باشیم تا اتفاقی که پیش بینی کردن رخ بده ، یعنی ناامیدی مطلق و این صحیح نیست. حتی اگر هم واقعا نیوکاسل باشه باز هم یکسری راههای درمانی باید طی بشه.

ضمنا شما زمان زیادی نیست این طوطی رو خریدید پس این مدت دوره کمون بیماریو میگذرونده و به احتمال زیاد پرندگان دیگه فروشنده هم مبتلا هستن. لطف کنید این مورد رو بهشون اطلاع بدید.

پیام خصوصیتونو چک کنید سریعا.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24151
    [QUOTE=animal lover;290536]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Iman6560 نمایش پست ها

اگر واقعا تشخیصشون صحیح باشه که متاسفانه درمانی نداره چون با مشخصاتی که میفرمایید به فرم احشایی این بیماری مبتلا شده ولی نمیتونیم هم بی تفاوت باشیم تا زمان از دست بره. در هر حال باید تا اخرین لحظه تلاش کنید و تنها کاری که میتونید برای رنج کمترش انجام بدید همین رسیدگی هست. یک درصد تصور کنید که تشخیصشون نادرست بوده . اگر منتظر باشیم تا اتفاقی که پیش بینی کردن رخ بده ، یعنی ناامیدی مطلق و این صحیح نیست. حتی اگر هم واقعا نیوکاسل باشه باز هم یکسری راههای درمانی باید طی بشه.

ضمنا شما زمان زیادی نیست این طوطی رو خریدید پس این مدت دوره کمون بیماریو میگذرونده و به احتمال زیاد پرندگان دیگه فروشنده هم مبتلا هستن. لطف کنید این مورد رو بهشون اطلاع بدید.

پیام خصوصیتونو چک کنید سریعا.
    پیامی توی خصوصی نیمده
    من پیام دادم خصوصیتون چک کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    [QUOTE=Iman6560;290537]

پیامی توی خصوصی نیمده
    من پیام دادم خصوصیتون چک کنید
    فرستادم هر موقع رسید اطلاع بدید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هلندی
    شماره عضویت
    24319
    سلام وقتتون بخیر
    ببخشید یه سوال داشتم هنلدی من وقتی پیشش نیستی غذا شم میخوره و ساکته اما نزدیکش بشی صدای قیژ قیژ در میاره دلیلش چیه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط کاکلی گل باقالی نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر
    ببخشید یه سوال داشتم هنلدی من وقتی پیشش نیستی غذا شم میخوره و ساکته اما نزدیکش بشی صدای قیژ قیژ در میاره دلیلش چیه
    سلام. یعنی بهش نزدیک نشید هیجان زده میشه. هنوز بهتون عادت نداره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هلندی
    شماره عضویت
    24319
    اگه نزدیکش بشم قیژ قیژ میکنه و گاهی هم دنبالم جیغ میزنه ینی عادت کرده بهم دیگه
    ولی قیژ قیژ کردنش رو اعصاب خانواده رفته دیگه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    24124

11

سلام ، تشكر

فقط يك روز گذشته ، صبور باشيد.

جداي از مسائلي مثل بيماري ، مصرف بي رويه غذاهاي طبع گرم ، استرس ، الرژي ، وجود دود دخانيات ، گردو غبار در محيط .... اين گرفتگي ها گاهي بعلت تغييراتيه كه طي تكامل حنجره رخ ميده . چون تازه شروع به ريزه خواني كرده و هنوز تارهاي صوتي ثبات كامل رو نداره .

٤-٥ روز از غذاهاي طبع خنك مثل كاهو، تخم كاهو ، خرفه ، برگ يا تخم كاسني ، تخم يا برگ گشنيز ، يك برش كوچك خيار، ليمو شيرين ، خيلي كم گرمك ( ازينها هر كدوم كه در دسترستون بود ، دركنار دانها و ميوه هايي كه در لينك خونديد ، روزانه يك وعده مصرف كنه ) .

( از دانها هر كدام ، يك قاشق چايخوري ، سبزيجات يك برگ ، ليمو و گرمك به اندازه يك قوطي كبريت ) تخم مرغ ابپز و گرم هم مفيده . ( هفته اي دو بار )

از عللي هم كه گفته شد بر گرفتگي صدا تاثير داره ، هر موردي به نظرتون مياد ، برطرف و نتيجه رو بعد از ٥ روز اعلام كنيد . در مصرف غذاهاي خنك ، زياده روي نكنيد كه منجر به اسهال ميشه . اگر اين مدت هيچ تغييري نداشت و يا احساس كرديد ، گرفتگي صدا ، در حال پيشرفت هست ، به متخصص طيور مراجعه كنيد .

سلامی دوباره
    گرفتگی صدا بهتر شده نسبت به قبل اما تو صدای ریز خوندن همچنان احساس گرفتگی میکنم من ( توی همه چیز پرنده عادی هست) به نظرتون در حال یادگیری ریز خوندن هست؟؟؟
    یه سوال دیگه این که موسیقی تاثیری روی پرنده داره؟؟ چون من روزی یک ساعت یا کم تر موسیقی شاد بی کلام بون بیس استفاده میکنم؟؟
    یه درخواست دیگه این که فروشنده ب من گفت نر هست اما من با سرچ تو اینترنت حس میکنم ماده هست.عکسشو بدم میتونید کمک کنید؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24151
    http://p30up.ir/uploads/f054362549.png <br>
    <br>
    http://p30up.ir/uploads/f2470547.png <br>
    <br>
    http://p30up.ir/uploads/f031015507.png <br>
    <br>
    http://p30up.ir/uploads/f37388285.png

سلام میخوام یکی از این چهار تا را بخرم
    بگید که کدومش بهتره
    جنسیت هرکدوم چیه
    سن هرکدوم چقدره
    و هرکدوم چقدر می ارزند

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrm1375 نمایش پست ها
    سلامی دوباره
    گرفتگی صدا بهتر شده نسبت به قبل اما تو صدای ریز خوندن همچنان احساس گرفتگی میکنم من ( توی همه چیز پرنده عادی هست) به نظرتون در حال یادگیری ریز خوندن هست؟؟؟
    یه سوال دیگه این که موسیقی تاثیری روی پرنده داره؟؟ چون من روزی یک ساعت یا کم تر موسیقی شاد بی کلام بون بیس استفاده میکنم؟؟
    یه درخواست دیگه این که فروشنده ب من گفت نر هست اما من با سرچ تو اینترنت حس میکنم ماده هست.عکسشو بدم میتونید کمک کنید؟؟؟
    سلام. بله میتونه همونطور که قبلا گفته شد بخاطر شروع اواز و ریزه خوانی ها باشه. چون هنوز حنجره به طور کامل تکامل پیدا نکرده.

موسیقی هم تاثیر داره ولی برای پرندگانی که فعالیت اصلیشون اوازه خوانیه. البته تاثیر اواز پرندگان بیشتر از موسیقیه. برای طوطیها که در سخنگویی ، بیشتر از اوازه خوانی فعالیت دارن ، صدای ضبط شده و اموزش کلمات ، کمک بیشتری میکنه. البته در کنارش موسیقی و اواز عروس هلندی هم بشنوه خوبه.

عکسشو بزارید. https://www.google.com/url?sa=t&sour...a-bdd8xPe2JsAh

صفحه 1826 از 1915 نخستنخست ... 8261326172617761807180818091810181118121813181418151816181718181819182018211822182318241825182618271828182918301831183218331834183518361837183818391840184118421843184418451876 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)