کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    24151
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    حدودا ١/٥-٢ ماهه و ماده هست . بعد از پرريزي اول ، جنسيتش به طور قطع مشخص ميشه . دانخور شده ؟ چرا بالهاش چيده شده؟
    بله دانخور شده و بالهاشم فکر میکنم صاحب قبلیش چون طوطی را وارد هوای ازاد میکرده بالهاشا چیده. به نظرتون سالمه یا مشکلی داره؟وچون ماده است میشه بهش اموزش داد یا نه
    و کی پرریزی داره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    24124
    ببخشید من اینجا زیاد سوال میکنم
    ولی چند روزه ب پرندم دقت میکنم صداش یکم گرفته موقع جیغ زدن و خوندنش البته وقتی که اروم اینکارو میکنه
    ولی هیچکدوم از علائم سرماخوردگی رو که تو انجمن خوندم نداره
    غذا رو هم خیلی عادی میخوره و مدفوعش هم هیچ مشکلی نداره مخرجش هم کاملا تمیز هست
    فقط من آبی رو که این چند روز دادم بش یه مقدار سرد بود و همین طور ذرت و گندمی که پخته بودم سرد بود میتونه دلیلش از این باشه؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام مجدد
    آرا هست اما علاقه ای به هم ندارن مخصوصا آرا
    پرهای پروازش رو همون پرنده فرشی چید
    از روز اول همینه هرکی نزدیکش میره مثل سگ کین کورسو بهش حمله‌میکنه
    بیرون قفس هم راه میر جیع جیغ میکنه روانیمون کرده انقد کع این جیغ میزنه آرام سرصدا نداره
    سلام ، ببخشيد متوجه نشدم . ميفرماييد غير ازين عروس ، طوطي آرا هم در اون محيط نگهداري ميكنيد ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Iman6560 نمایش پست ها
    بله دانخور شده و بالهاشم فکر میکنم صاحب قبلیش چون طوطی را وارد هوای ازاد میکرده بالهاشا چیده. به نظرتون سالمه یا مشکلی داره؟وچون ماده است میشه بهش اموزش داد یا نه
    و کی پرریزی داره
    سلامتيش كه از عكس قابل تشخيص نيست ! بايد متخصص طيور معاينش كنن. در صورتي كه خوب غذا ميخوره ، خواب و دفعش طبيعيه ، كسل و بي حوصله نيست ، عطسه نميزنه و..... فعلا ميشه گفت سلامته .

بله قابل اموزشه ، ولي سخنگوييش به خوبي جنس نر نيست.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrm1375 نمایش پست ها
    ببخشید من اینجا زیاد سوال میکنم
    ولی چند روزه ب پرندم دقت میکنم صداش یکم گرفته موقع جیغ زدن و خوندنش البته وقتی که اروم اینکارو میکنه
    ولی هیچکدوم از علائم سرماخوردگی رو که تو انجمن خوندم نداره
    غذا رو هم خیلی عادی میخوره و مدفوعش هم هیچ مشکلی نداره مخرجش هم کاملا تمیز هست
    فقط من آبی رو که این چند روز دادم بش یه مقدار سرد بود و همین طور ذرت و گندمی که پخته بودم سرد بود میتونه دلیلش از این باشه؟؟؟
    ذرت و گندم چون هضم مشكلي دارن هم بايد خوب پخته بشه و هم كمي گرم بهش بديد . اگر سرد مصرف كنه ، دچار مشكل در هضم ميشه . از طرفي طبعش گرمه و مصرف زيادش ، به خودي خود باعث گرفتگي صدا ميشه . اب سرد هم همينطور .
    اب جوشيده و ولرم مصرف كنه . كمي برگ كاهو ، يا تخم خرفه يا يك برش كوچك خيار براش بزاريد. ( هر كدام كه در دسترستون بود نه با هم )

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    22358
    سلام ، لطف كنيد عكس واضح و نزديك ازش بزاريد . دم و تاج مشخص باشه .

حتما معاينه اي بشه بهتره

بيماري كبد چرب از طريق ازمايش اثبات ميشه . تغيير رنگ مدفوع ، دلايل مختلف داره ، لزوما به بيماري كبد مربوط نميشه . تا زماني هم كه به اينصورت تغذيه بشه ، هر روز بايد منتظر يه مشكل جديد باشيد.

دو روز يكبار ، يك عدد برگ كاسني بهش بديد يا اگر دستيه و براتون سخت نيست ، از تركيب عرق كاسني در اب ، با قطره چكان و خيلي اهسته روزي سه بار ، دو سي سي داخل منقارش بريزيد ، به شكلي كه وارد ريه نشه .
    سلام. هنوز اسهال عروسم خوب نشده، آب زیادی توی مدفوعش هست و رنگش سبز کمرنگه، میشه لطف کنید بگید از الان تا یک روز آینده دقیقا چه چیزایی بهش بدم بخوره؟ امروز براش روی کته بادوم رنده شده ریختم خیلی کم ازش خورد سیب زمینی پخته هم همینطور، از غذاهای دیگه چی بهش بدم این روزا؟ مثلا جوانه گندم و عدس بهش بدم یا نه؟ممنون میشم راهنمایی کنید نگرانشم.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام ، ببخشيد متوجه نشدم . ميفرماييد غير ازين عروس ، طوطي آرا هم در اون محيط نگهداري ميكنيد ؟
    بله یه آرا آبی طلایی توی سایت تاپیکشم هست الماس
    از هم‌ دورن کلا مطمعنم عروس هیچ گونه علاقه ای به دیدنشم‌نداره چ برسه بخاد بخاطرش سرصدا کنه
    راستی یچیزی یادم‌اومد‌از روز اول تا الان همیشه ی لرزش خفیف توی قفسه سینش داره وقتی نزدیکشیم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    24124
    ذرت و گندم چون هضم مشكلي دارن هم بايد خوب پخته بشه و هم كمي گرم بهش بديد . اگر سرد مصرف كنه ، دچار مشكل در هضم ميشه . از طرفي طبعش گرمه و مصرف زيادش ، به خودي خود باعث گرفتگي صدا ميشه . اب سرد هم همينطور .
    اب جوشيده و ولرم مصرف كنه . كمي برگ كاهو ، يا تخم خرفه يا يك برش كوچك خيار براش بزاريد. ( هر كدام كه در دسترستون بود نه با هم )
    اخ اخ من هرو روز بهش ذرت و گندم پخته شده میدم فک کنم زیاده روی کردم تو این کار
    اگه میشه یه تایپیکی بدید که اصول پایه ای رو گفته باشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud neyzeh نمایش پست ها
    سلام. هنوز اسهال عروسم خوب نشده، آب زیادی توی مدفوعش هست و رنگش سبز کمرنگه، میشه لطف کنید بگید از الان تا یک روز آینده دقیقا چه چیزایی بهش بدم بخوره؟ امروز براش روی کته بادوم رنده شده ریختم خیلی کم ازش خورد سیب زمینی پخته هم همینطور، از غذاهای دیگه چی بهش بدم این روزا؟ مثلا جوانه گندم و عدس بهش بدم یا نه؟ممنون میشم راهنمایی کنید نگرانشم.
    سلام ،
    بفرماييد در حال حاضر چه غذايي ميخوره ؟ يعني فقط مقدار كمي سيب زميني و بادام و كته ؟ هيج دانه اي نميخوره ؟

اشتهاي كمي داره ؟

بيحاله و خواب الوده ؟

ماش و عدس رو بپزيد ، پوست عدس رو جدا كنيد چون ملين هست ( اگر مشكل بود با پوست سرو بشه ) و بصورت تركيبي بهش بديد. هم براي رفع اسهال مناسبه و هم خواص زيادي داره . گندم و جوانه گندم ملين هست .

سركه سيب داديد ؟

به پت شاپ و كلينيك دامپزشكي دسترسي داريد ؟

حال عموميش رو به دقت توصيف كنيد .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrm1375 نمایش پست ها
    اخ اخ من هرو روز بهش ذرت و گندم پخته شده میدم فک کنم زیاده روی کردم تو این کار
    اگه میشه یه تایپیکی بدید که اصول پایه ای رو گفته باشه
    دوست عزيز ، هر كاري اصول و اندازه اي داره . هر روز گندم و ذرت ؟!!! تعادل بين طبع سرد و گرم ، بايستي رعايت بشه . همينكه با مشكل گوارشي روبرو نشده خداروشكر كنيد . چرا وقتي مسئوليتي در قبال يك حيوان داريد ، قبلتر تحقيق نميكنيد ؟ اينهمه مطلب مفيد در سايت هست . اگر كمي وقت بزاريد و صفحه أصلي انجمن رو مطالعه كنيد ، به پاسخ خيلي از سوالات ميرسيد.

تغذيه عروس هلندي https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=470
    فقط به اين مطلب اكتفا نكنيد . لينكهاي تغذيه و اموزشي بيشتري در انجمن هست.

صفحه 1821 از 1915 نخستنخست ... 8211321172117711802180318041805180618071808180918101811181218131814181518161817181818191820182118221823182418251826182718281829183018311832183318341835183618371838183918401871 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)