کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی(گل باقالی)
    شماره عضویت
    24210
    مال منم همینجوریه ولی پنج ماهشه نر هم هست لطفا پاسخ بدید نگرانشم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی(گل باقالی)
    شماره عضویت
    24210

پف کردن و بی حالی

سلام
    خسته نباشید
    من دیروز یه عروس هلندی(گل باقالی)خریدم
    نره
    دیروز با این که خیلی نوک میزد و جیغ میکشید،پراشو زدیم
    بیشتر خوابه و پف میکنه
    وقتی میگیرمش دستم میپره رو مبل جلو آینه بعدم پف میکنه و میخوابه
    بیشترم تخمه میخوره من ندیدم چیز دیگه ای بخوره
    کمکم کنید خیلی نگرانشم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی(گل باقالی)
    شماره عضویت
    24210
    سلام چجوری باید تو این سایت پیام ارسال کرد؟
    من دوتا پیام فرستادم نمیدونم فرستاده شد یا نه چرا گیج کنندس اینجا

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط نرگس خانوم نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    من دیروز یه عروس هلندی(گل باقالی)خریدم
    نره
    دیروز با این که خیلی نوک میزد و جیغ میکشید،پراشو زدیم
    بیشتر خوابه و پف میکنه
    وقتی میگیرمش دستم میپره رو مبل جلو آینه بعدم پف میکنه و میخوابه
    بیشترم تخمه میخوره من ندیدم چیز دیگه ای بخوره
    کمکم کنید خیلی نگرانشم
    سلام. چه نکته مبهمی وجود داره اینجا که گیجتون کرده؟!!

مسئله گیج کننده و اسفبارتر اینه که شما پرهای طوطی تازه وارد رو زدید در صورتی که اینکار بدترین شکنجه برای هر پرنده ایه و انتظار دارید حالش خوب باشه و افسرده نشه!!

چرا قبل از خرید تحقیق نمیکنید با یک طوطی چطور باید برخورد کرد،؟! چرا تصور میکنید حیوانات درک و احساس ندارن و تصمیمی که براشون گرفته میشه به نفعشونه ؟؟!!

بارها توصیه شده پرها رو نزنید هویت رو از پرنده میگیرید ، افسرده و بیمار میشه ولی متاسفانه با حیوانات مثل یک ابزار رفتار میشه!!

پرندگانی مثل طوطی در برقراری ارتباط ، سختگیر هستن و مدتها زمان میبره تا به محیط و صاحب جدید عادت کنن. اصول کار به اینصورت هست که 2_3 هفته بهش زمان داده بشه و جای ارام و بی رفت و امد قرار بگیره تا موقعیت جدیدیشو درک و کم کم با اطرافیان ارتباط برقرار کنه چون طوطی تازه وارد بشدت استرس داره و اگردر رفتار باهاش بی احتیاطی بشه حتی از استرس زیاد به بیماری پرکنی هم دچار میشه.

در این مدت حتی برای محبت کردن هم نباید بهش نزدیک شد یا توی دست گرفتش و برای تعویض اب و غذا هم خیلی احتیاط میشه.

شما این مسائل رو که رعایت نکردید هیچ ، طوطی که فقط یک روز از ورودش به منزل میگذره و تماما پر از استرس هست رو توی دست گرفتید و پرهاشو زدید!!!! رفتاری که برای طوطیهای دستی هم بسیار آزار دهنده است!

اوضاع تغذیه اش هم که خوب نیست و اینطور بی ملاحظه پیش برید دوام نمیاره.

اگر میتونه خوب غذا بخوره ، استفراغ ، اسهال یا علائم دیگه ای از بیماری نداره ، مشکلش، مکان جدید و اتفاقیه که براش افتاده و هفته ها زمان لازمه تا شاید کمی عادی بشه و بتونه فراموشش کنه. ولی اگر غذا نمیخوره یا مشکلی در هضمو دفع داره حتما به متخصص طیور مراجعه کنید.

لطف کنید ازش فاصله بگیرید و در اتاق جداگانه ای نگهداری کنید تا آرامششو بدست بیاره. به تغذیه اش مطابق لینک زیر رسیدگی کنید. تخمه غذای روتین طوطی نیست ومصرف مداوم ، بیمار و عمرشو کوتاه میکنه.

هر روز چند عدد از مقدار تخمه کم و به غذاهای دیگه اضافه کنید. پراکندگیش در ظرف غذا به طور روزانه خیلی محدود و یا فقط دو بار در هفته ، باشه. تغییر و جایگزینی غذا هم به مرور انجام بشه.

تغذیه https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

سعی نکنید در این وضعیت با توی دست گرفتن یا بازی کردن ، اذیتش کنید. به تنها چیزی که فعلا احتیاج داره آرامشه. بعد از مدتی که کمی تغییر حالت در رفتارش دیدید ، کم کم برقراری ارتباط رو شروع کنید ولی اصولی نه به روش خودتون.

چیدن پر هم روش خاص خودشو داره که امیدوارم ، لااقل این مورد رو رعایت کرده باشن.

اموزش https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=1283

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی(گل باقالی)
    شماره عضویت
    24210

حالش بهتر شده،ادامه بدم؟

سلام از یه نفر که عروس هلندی داشت پرسیدم پراشو بزنم گفت بیار تا بزنم اگر میدونستم نمیزدم
    گفت از همون اول یه جای شلوغ بزارش خوشبختانه اینکارو نکردم الانم از صبح بهتر شده غذا میخوره
    براش یه چوب تو خونه آویزون کردم غذاشو که میخوره میارمش رو اون البته تو اتاق غیر خودم کسی نیس که شلوغ باشه گاهی وقتا خودش میاد رو دستم کمتر میخوابه الان بنظرتون همینجوری ادامه بدم یا تو قفس بمونه؟اسباب بازی هم براش بزارم؟باهاش حرف نزنم؟مرسی
    یه عالمه تو سایت میچرخم تا بالاخره شانسی یه جا پیدا میکنم سوالمو بپرسم چجوری بزارم؟
    یه سوال دیگه الان میشه بگید پنج ماهشه نرم هست چی بیشتر بهش بدم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام از یه نفر که عروس هلندی داشت پرسیدم پراشو بزنم گفت بیار تا بزنم اگر میدونستم نمیزدم
    گفت از همون اول یه جای شلوغ بزارش خوشبختانه اینکارو نکردم الانم از صبح بهتر شده غذا میخوره
    براش یه چوب تو خونه آویزون کردم غذاشو که میخوره میارمش رو اون البته تو اتاق غیر خودم کسی نیس که شلوغ باشه گاهی وقتا خودش میاد رو دستم کمتر میخوابه الان بنظرتون همینجوری ادامه بدم یا تو قفس بمونه؟اسباب بازی هم براش بزارم؟باهاش حرف نزنم؟مرسی
    یه عالمه تو سایت میچرخم تا بالاخره شانسی یه جا پیدا میکنم سوالمو بپرسم چجوری بزارم؟
    یه سوال دیگه الان میشه بگید پنج ماهشه نرم هست چی بیشتر بهش بدم؟
    سلام.

اگه با بیرون اومدن مشکل و استرس نداره ، بیارید بیرون ولی نه اینکه مدام توی دست بگیریدش. اجازه بدید خودش انتخاب کنه کجا باشه. زمانی که مراقبش هستید در قفسو باز کنید اگر مایل باشه میاد بیرون.

برای اسباب بازی کمی زوده چون اشنایی با وسایل بازی هم باید به مرور انجام بشه که نترسه. مثلا خارج از قفس باهاش از طریق این وسایل، بازی کنید تا هم ترسش بریزه هم یاد بگیره چطور موقع تنهایی ، خودشو سرگرم کنه.

باهاش صحبت کنید ولی خستش نکنید تا سرحالتر بشه.

سوالتونو که باید همین تاپیک بپرسید !مثل این چند پستی که گذاشتید .

تغذیه به جنسیت ارتباطی نداره. باید کامل و متنوع باشه . لینکشو براتون گذاشتم ، مطالعه نکردید؟!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی(گل باقالی)
    شماره عضویت
    24210
    سلام
    کمتر میخوابه اما هنوز پف میکنه و میلرزه اول که اومده بود مدفوعش زرد بود الان سبز و زرد شده غذاهایی که بهش میدیم و غیر از ارزن و کتان و تخمه نمیخوره(بیشتر تخمه) وقتیم میخوام از قفس بیارمش بیرون در میره
    اینکه میلرزه خیلی نگران کنندس چیکارش کنم؟
    منظورتون از کاهو و جعفری و گشنیز خودشه یا تخمش؟
    میترسه وقتی میخوام بیارمش بیرون ولی وقتی میزارمش رو تاب که از سقف آویزون کردم باز بعدش از اونجا دل نمیکنه مگه اینکه گرسنش بشه درم نمیبینه که بخواد بیاد بیرون الان بیارمش بیرون،نیارمش؟؟؟!!!!
    شما یه اسم ساده و خوب که راحت بتونه یاد بگیره سراغ ندارین؟
    مرسی که اینقدر اهمیت میدین برخلاف بعضیا که حتی به جوجه که دست فروشا میفروشن هم رحم نمیکنن واقعا خوشحال شدم از آشنایی تون.
    شانسی سه تا عکس آپلود کردم نمیدونم میرسه به دستتون یانه ولی بالاخره اونی که تو قفسه مال امروزه دوتای دیگه مال دیروز.
    چطوری صفحه آپلود رو بیارم؟
    بعد از آپلود که چند تا لینک اومد یعنی عکس برا شما اومد؟
    من خیلی از این چیزا سر در نمیارم.
    قفسشو میخوام با اسپری رنگ کنم ولی یه جا گفته بود قفس رو رنگ نکنید الان رنگ نکنم؟
    ببخشید که خیلی پرحرفی کردم آخه هی یادم میومد اضافه میکردم.
    خیلی ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ببر رو مگه میشه خونگی کرد؟؟؟
    شماره عضویت
    18985
    خبر بد اینکه عفونت روده داره و سرما هم خورده.
    روش درامنش اینکه برای درمان عفونت روده باید تو دمای 30_32 نگهش داری و از چای معمولی و ذغال سنگ استفاده کنی.
    برای سرماخوردگیش هم استفاده از غذاهای مقوی ، جلوگیری از کوران و تغییرات دما در محل نگهداری قناری بیمار.یک قاشق چایخوری روغن اکالیپتوس در یک فنجان آب جوش ریخته در جلوی سوراخ قفس نگهدارید بطوری که پرنده از بخار متصاعد شده استنشاق نماید ولی این کار نباید زیاد باشد زیرا ممکن است موجب خفگی پرنده شود.
    غذای سبزی و پرتقال شیرین باید همه روزه به پرنده داده شود یعنی روزی دو بار صبح و بعد از ظهر تعویض شود تا از پلاسیدگی و ترشیدگی آن جلوگیری شود.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    کمتر میخوابه اما هنوز پف میکنه و میلرزه اول که اومده بود مدفوعش زرد بود الان سبز و زرد شده غذاهایی که بهش میدیم و غیر از ارزن و کتان و تخمه نمیخوره(بیشتر تخمه) وقتیم میخوام از قفس بیارمش بیرون در میره
    اینکه میلرزه خیلی نگران کنندس چیکارش کنم؟
    منظورتون از کاهو و جعفری و گشنیز خودشه یا تخمش؟
    میترسه وقتی میخوام بیارمش بیرون ولی وقتی میزارمش رو تاب که از سقف آویزون کردم باز بعدش از اونجا دل نمیکنه مگه اینکه گرسنش بشه درم نمیبینه که بخواد بیاد بیرون الان بیارمش بیرون،نیارمش؟؟؟!!!!
    شما یه اسم ساده و خوب که راحت بتونه یاد بگیره سراغ ندارین؟
    مرسی که اینقدر اهمیت میدین برخلاف بعضیا که حتی به جوجه که دست فروشا میفروشن هم رحم نمیکنن واقعا خوشحال شدم از آشنایی تون.
    شانسی سه تا عکس آپلود کردم نمیدونم میرسه به دستتون یانه ولی بالاخره اونی که تو قفسه مال امروزه دوتای دیگه مال دیروز.
    چطوری صفحه آپلود رو بیارم؟
    بعد از آپلود که چند تا لینک اومد یعنی عکس برا شما اومد؟
    من خیلی از این چیزا سر در نمیارم.
    قفسشو میخوام با اسپری رنگ کنم ولی یه جا گفته بود قفس رو رنگ نکنید الان رنگ نکنم؟
    ببخشید که خیلی پرحرفی کردم آخه هی یادم میومد اضافه میکردم.
    خیلی ممنون
    سلام ، خواهش ميكنم

پست قبلي ، جوري از ارامش بيرون از قفسش گفته بوديد ، تصور كردم مشكلي با شما و موقع بيرون امدن نداره !! وقتي فرار ميكنه بزاريد همونجا باشه . اينهم نوعي استرسه . ديگه بهش دست نزنيد ، ممكنه در اين رفت و أمدها ، اسيب ببينه .

لرزشش بعد از پرچيني شروع شد يا از ابتدا بود يا زماني كه مضطربه ؟ بيني و چشمهاش رطوبت نداره ؟ عطسه ؟ مشكل تنفسي؟ جاي خنك نگه ميداريد ؟

براي تغيير غذايي ، پستهاي قبل رو بخونيد ، توضيح داده شده چطور به غذاهاي جديد عادتش بديد.

مدفوعش اسهاله ؟

در اين سايت اپلود كنيد http://uupload.ir/ ، گزينه لينك مستقيم براي فروم رو كپي و اينجا paste كنيد .

قفس و وسايل رنگي نبايد در اختيارش باشه . طوطيها عادت به جويدن دارن و اين رنگها و مواد شيميايي باعث مسموميتشون ميشه . بوي رنگ هم مسموميت زاست ، در معرضش نباشه . قفس بزرگتري تهيه كنيد كه فضائي براي وسايل بازي و تاب هم داشته باشه .

وقت بزاريد و تمامي مطالب تالار طوطي سانان رو بدقت مطالعه كنيد . هم مقاله هاي اموزشي هست هم تغذيه اي . به پاسخ بيشتر سوالاتتون ميرسيد .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی1235 نمایش پست ها
    خبر بد اینکه عفونت روده داره و سرما هم خورده.
    روش درامنش اینکه برای درمان عفونت روده باید تو دمای 30_32 نگهش داری و از چای معمولی و ذغال سنگ استفاده کنی.
    برای سرماخوردگیش هم استفاده از غذاهای مقوی ، جلوگیری از کوران و تغییرات دما در محل نگهداری قناری بیمار.یک قاشق چایخوری روغن اکالیپتوس در یک فنجان آب جوش ریخته در جلوی سوراخ قفس نگهدارید بطوری که پرنده از بخار متصاعد شده استنشاق نماید ولی این کار نباید زیاد باشد زیرا ممکن است موجب خفگی پرنده شود.
    غذای سبزی و پرتقال شیرین باید همه روزه به پرنده داده شود یعنی روزی دو بار صبح و بعد از ظهر تعویض شود تا از پلاسیدگی و ترشیدگی آن جلوگیری شود.
    سلام

مشكلي هست دوست عزيز ؟!

صفحه 1815 از 1915 نخستنخست ... 8151315171517651796179717981799180018011802180318041805180618071808180918101811181218131814181518161817181818191820182118221823182418251826182718281829183018311832183318341865 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)