کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    17796
    ديروز سركه سيبيو كه عرض كرده بوديد بهش دادم تا عصر يه ذره سر حالتر شد ولي همچنان كسل بود و چرت ميزد ولي از صبحش كه خيلي بي حال بود و بالاشو مينداخت بهتر شده بود
    بردمش دكتر گفت احتمال عفونت هست و اينكه مقداري سرماخورده
    يه دارو خودشون دادن كه هميني هست كه تو عكسه گفتن انتب بيوتيكه و ٨ساعت يك بار دو تاقطره بريزم تو سرلاك و بدمش و يه دارو هم گفتن از داروخانه بگيرم ...نيستات...اينم هر ٨ ساعت دو قطره
    اين داروها كه واسه پرنده مشكلي نداره؟ديشب و امروز صبح بهش دادم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط (Mohi) نمایش پست ها
    ديروز سركه سيبيو كه عرض كرده بوديد بهش دادم تا عصر يه ذره سر حالتر شد ولي همچنان كسل بود و چرت ميزد ولي از صبحش كه خيلي بي حال بود و بالاشو مينداخت بهتر شده بود
    بردمش دكتر گفت احتمال عفونت هست و اينكه مقداري سرماخورده
    يه دارو خودشون دادن كه هميني هست كه تو عكسه گفتن انتب بيوتيكه و ٨ساعت يك بار دو تاقطره بريزم تو سرلاك و بدمش و يه دارو هم گفتن از داروخانه بگيرم ...نيستات...اينم هر ٨ ساعت دو قطره
    اين داروها كه واسه پرنده مشكلي نداره؟ديشب و امروز صبح بهش دادم

سلام. هر دو داروی سیپراکس ( سیپروفلوکساسین ) و قطره نیستاتین مناسب هست. اولی برای درمان عفونتهای گوارشی و تنفسی و دومی در درمان عفونتهای قارچی کاندیدیازیس کاربرد داره. یکی از دلالیل ایجاد این قارچ ، افزایش و تجمع مخمرها در دهان ، چینه دان .. هست که از فساد و ماندگاری غذا در چینه دان یا ذرات غذایی باقیمانده در دهان ، بوجود میاد. عوامل دیگه ای هم تاثیر گذاره که عمده ترینش همین مورد بود.

مراقب تغذیه اش باشید. از غذاهایی مثل گندم ، بیشتر از یکمرتبه در هفته استفاده نکنید. نشاسته موجود در این نوع غلات ، برای هضم شدن به 3_4 ساعت زمان نیاز دارن که این مدت میتونه باعث فساد غذا در چینه دان جوجه های جوان بشه. جوانه ها جایگزین بهتری هستن.

تا زمانی که هنوز قدرت هضم رو به طور کامل بدست نیاورده ، تغذیه سنگین و دیر هضم ممنوعه. یا بعد از اون از ترکیب سرکه سیب استفاده کنید.

بعد از غذا ، دهانشو با گوش پاک کن اغشته شده به یک قطره سرکه سیب و یک سی سی اب ، تمیز کنید که ذرات باقی نمونه.

برای پاکسازی و ضدعفونی شدن چینه دان ، و تقویت سیستم ایمنی ، هفته ای دو بار ، نصف قاشق چایخوری سرکه سیب در نصف ظرف ابخوریش بریزید چند ساعتی باشه مصرف کنه و سپس اب ساده و تمیز بزارید.

عمده مصرف غذایی طیور ، دانهای مختلف و میوه هست . این مورد رو در نظر داشته باشید.

از مکمل مخصوص طوطی 2_3 بار در هفته استفاده کنید و تنوع غذاییشو ، متناسب به هر دوره سنی ، توسعه بدید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    24028

کنده شدن دم عروس هلندی

سلام خسته نباشید
    من یه عروس هلندی خریدم و تازه 2 روزه اوردمش و حدودا 1 ماهشه بعد طی یه حادثه پر های دمش کامل کنده شد.میخواستم ببینم حداکثر چه زمانی طول میکشه تا پر های دمش دوباره کامل مثل قبل بشه و چی باید بهش بدم و چیکار کنم؟
    مرسی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farhadsl96 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من یه عروس هلندی خریدم و تازه 2 روزه اوردمش و حدودا 1 ماهشه بعد طی یه حادثه پر های دمش کامل کنده شد.میخواستم ببینم حداکثر چه زمانی طول میکشه تا پر های دمش دوباره کامل مثل قبل بشه و چی باید بهش بدم و چیکار کنم؟
    مرسی
    سلام. تشکر

تا 1_1/5 ماه دیگه کم کم رشد میکنه ولی اگر این اتفاق نیوفتاد، صبور باشید تا اولین پرریزی یعنی حدود4.5_ 6 ماهگی و دوره اش 6_8 هفته است.

منظورتون ازینکه چه غذایی بهش بدید ، تغذیه کلی هست یا در رابطه با این مشکلش؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام و خسته نباشید.
    بنده یه جفتم از عروسا 5 تا تخم کرده که هر 5 تا رگ بسته. امروز که دیدم و کندلینگ میکردم یکی ازتخمها یه کوچولو ترک خورده بود.
    ولی جوجه توش بود و تکون میخورد فکر کنم حین جابه جایی ترک خورده؟
    بهترین کار چیه و چیکار باید کنم؟؟؟
    مرسی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید.
    بنده یه جفتم از عروسا 5 تا تخم کرده که هر 5 تا رگ بسته. امروز که دیدم و کندلینگ میکردم یکی ازتخمها یه کوچولو ترک خورده بود.
    ولی جوجه توش بود و تکون میخورد فکر کنم حین جابه جایی ترک خورده؟
    بهترین کار چیه و چیکار باید کنم؟؟؟
    مرسی
    سلام متشکرم

به قسمت شکسته فشار وارد نکنید. روی محل شکستگی ( فقط همین قسمت) یک لایه نازک چسب قطره ای بزنید. نوع دیگه ای استفاده نکنید . باید زود خشک بشه و فقط همون قسمت رو پوشش بده. روی سطح تخم پخش نشه. چون روزنه های هوایی بسته و جنین فوت میشه. بعد ازینکه از خشک شدنش مطمئن شدید و بوی تندش از بین رفت سریعتر به لانه بر گردونید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام متشکرم

به قسمت شکسته فشار وارد نکنید. روی محل شکستگی ( فقط همین قسمت) یک لایه نازک چسب قطره ای بزنید. نوع دیگه ای استفاده نکنید . باید زود خشک بشه و فقط همون قسمت رو پوشش بده. روی سطح تخم پخش نشه. چون روزنه های هوایی بسته و جنین فوت میشه. بعد ازینکه از خشک شدنش مطمئن شدید و بوی تندش از بین رفت سریعتر به لانه بر گردونید.

ممنون یکی از دوستان گفتند که لاک براق ناخن میتونید بزنید.
    یکی هم گفت که مدفوع خود پرنده را یه مقدار میتونید بزنید.

ایناهم میشه استفاده کرد یا بهترینش همون چسبه؟؟؟

هر کدوم از جفت های من ۵ تا تخم هست زیرشون.
    از این ۱۰ تا تخم ۹ تاش رگ بسته و یکی دیگه هنوز مشخص نیست.
    اگه همه تخم ها در بیاد جفت ها میتونند بزرگ کنند جوجرو یا باید عذای کمکی هم بدیم؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ممنون یکی از دوستان گفتند که لاک براق ناخن میتونید بزنید.
    یکی هم گفت که مدفوع خود پرنده را یه مقدار میتونید بزنید.

ایناهم میشه استفاده کرد یا بهترینش همون چسبه؟؟؟

هر کدوم از جفت های من ۵ تا تخم هست زیرشون.
    از این ۱۰ تا تخم ۹ تاش رگ بسته و یکی دیگه هنوز مشخص نیست.
    اگه همه تخم ها در بیاد جفت ها میتونند بزرگ کنند جوجرو یا باید عذای کمکی هم بدیم؟؟
    خواهش میکنم. لاک رو اطلاع ندارم ولی در مورد مدفوع شنیدم که پرورش دهنده ها استفاده میکنن اگر میزان شکستگی اندک باشه. ولی به عقیده بنده چون سطح تخم ، پر از منافذ ریز هست و جنین حساس، اگر مدفوع الوده به انگل باشه یا حتی اگر نباشه، ماندگاریش روی پوسته ، میتونه برای جنین بیماری زا باشه.

مشکلی برای بزرگ کردنشون ندارن مگر اینکه بار اول جوجه اوریشون باشه. به هر حال از همین حالا در مورد تغذیه با سرلاک مطالعه داشته باشید و نزدیک به زمان تولد جوجه ها سرلاک مرغوب تهیه کنید ، شاید نیاز شد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    خواهش میکنم. لاک رو اطلاع ندارم ولی در مورد مدفوع شنیدم که پرورش دهنده ها استفاده میکنن اگر میزان شکستگی اندک باشه. ولی به عقیده بنده چون سطح تخم ، پر از منافذ ریز هست و جنین حساس، اگر مدفوع الوده به انگل باشه یا حتی اگر نباشه، ماندگاریش روی پوسته ، میتونه برای جنین بیماری زا باشه.

مشکلی برای بزرگ کردنشون ندارن مگر اینکه بار اول جوجه اوریشون باشه. به هر حال از همین حالا در مورد تغذیه با سرلاک مطالعه داشته باشید و نزدیک به زمان تولد جوجه ها سرلاک مرغوب تهیه کنید ، شاید نیاز شد.
    ممنون مرسی.
    سری های قبل تا 3 جوجه را راحت بزرگ کردند.
    این سری نمیدونم چرا ماشالله 5 تا تخم کردند وهمش هم رگ بست.

برای سرلاکی باید کلا جدا کنم یا پیش جفت باشند و من غذای کمکی بهشون بدم؟؟

یه سوال دیگه اینکه به نظر شما پلاک انداختن در پای پرنده مشکلی ایجاد نمیکنه و از چند روزگی باید پلاک بندازیم و اگه فیلمی یا آموزش تصویری دارید ممنون میشم بذارید برام.

ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ممنون مرسی.
    سری های قبل تا 3 جوجه را راحت بزرگ کردند.
    این سری نمیدونم چرا ماشالله 5 تا تخم کردند وهمش هم رگ بست.

برای سرلاکی باید کلا جدا کنم یا پیش جفت باشند و من غذای کمکی بهشون بدم؟؟

یه سوال دیگه اینکه به نظر شما پلاک انداختن در پای پرنده مشکلی ایجاد نمیکنه و از چند روزگی باید پلاک بندازیم و اگه فیلمی یا آموزش تصویری دارید ممنون میشم بذارید برام.

ممنون
    خواهش میکنم.

اگر بعنوان غذای کمکی باشه بهتره ، که جوجه ها کنار والدین پرورش پیدا کنن.

حلقه پای استاندارد، مشکلی بوجود نمیاره. 8_10 روزگی .

اپارات سرچ کنید شاید فیلمش باشه.

صفحه 1807 از 1915 نخستنخست ... 80713071707175717881789179017911792179317941795179617971798179918001801180218031804180518061807180818091810181118121813181418151816181718181819182018211822182318241825182618571907 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)