کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedf1 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر

من 3 جفت البینو داشتم

که الان 2 جفت که ماده هاشون سنشون تقریبا بین 12 الی 14 ماهه بود ، انشاالله تا 2 هفته دیگه تخم میذارند و تمامی علائم از جمله باد کردن پشت کمرشون و ... همه رو دارند

اما 1 جفت که ماده اش سنش بین 2 الی 3 سال هست هیچ خبری نیست با توجه به اینکه هم نرش سنش حدود 15 ماه هست و هم ماده سنش بالاست و خیلی قبل تر از جفت های بالا واسشون لونه گذاشتم.
    البته جفت گیری و تو لونه خوابیدن در طول روز رو داره اما توی این 3 الی 4 ماه هیچ خبری نیست از زمانی که لونه گذاشتم اما برای 2 جفت بالا بعد از 20 روز لونه گذاشتن شاهد تمامی علائم تخمگذاری هستم اما در این جفت نه

حالا ایا امکان داره اصلا نتونه تخم بذاره ؟ چون این ماده غیر رام بود و از جای دیگه ای تهیه کردم ؟
    از نظر ظاهری و سلامتی الحمدالله خیلی حالش خوبه و سرحاله
    و چنین چیزی اصلا ممکن هست این پرنده نتونه تخم بذاره و هیچ مشکلی واسش پیش نیاد ؟ البته روال جفتگیری رو قشنگ اجرا میکنن و تقریبا جفتگیری به صورت کامل اجرا میشه

از لحاظ تغذیه ای و محیط و اب و هوا در بهترین شرایط هستند

ممنون میشم راهنمایی کنید
    نه نمیرفتند
    مجبور شدم یه بار دوباره سطح رو مسطح کنم و تخم رو بیارم بالا و الان که تخم دوم رو گذاشته فعلا هیچ چیزی رو گود نکرده و از دیشب نشتسه روی تخم ها

در رابطه با سوال هم که نقل قول کردم و اون بالا نوشتم ممنون میشم توضیح بدید
    اگر حین لانه سازی و تخم گذاری دخالتی در دکوراسیون لانه بشه والدین تخمها رو ترک میکنن یا اونها رو میشکنن. شرایط رو از اول، استاندارد ایجاد میکردید که مجبور به تغییر نباشید. انشالله که دیگه مشکلی پیش نیاد.

در مورد جفت البینویی که فرمودید ، امکان داره یکی از دو جفت توانایی باروری نداشته باشه و این مسئله عجیبی نیست.

اگر سابقه جوجه اوری در گذشته نداشتن ، شاید به زمان بیشتری نیاز دارن یا مواردی مثل بلند بودن پرهای زیر دم ماده ، نوردهی بالای محیط ، اختلالات هورمونی یا کمبودهای ویتامینی و اسید امینه مثل کمبود e ، c . روی . B5 . B12 . A. سلنیوم . کارنیتین . گلوتاتیون.ارژینین..... دخیل هستن.

از مکمل مخصوص دوران تولید مثل استفاده میکنید؟ تغذیه کاملی دارن ؟ دقت کنید نیازهای هر موجودی با دیگری متفاوته. اگر در شرایط فعلی ، تونستید از جفتهای دیگه جوجه بگیرید ، شاید این جفت در این محیط یا این شرایط تغذیه ای ، قادر به تولید مثل نباشن .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    اگر حین لانه سازی و تخم گذاری دخالتی در دکوراسیون لانه بشه والدین تخمها رو ترک میکنن یا اونها رو میشکنن. شرایط رو از اول، استاندارد ایجاد میکردید که مجبور به تغییر نباشید. انشالله که دیگه مشکلی پیش نیاد.

در مورد جفت البینویی که فرمودید ، امکان داره یکی از دو جفت توانایی باروری نداشته باشه و این مسئله عجیبی نیست.

اگر سابقه جوجه اوری در گذشته نداشتن ، شاید به زمان بیشتری نیاز دارن یا مواردی مثل بلند بودن پرهای زیر دم ماده ، نوردهی بالای محیط ، اختلالات هورمونی یا کمبودهای ویتامینی و اسید امینه مثل کمبود e ، c . روی . B5 . B12 . A. سلنیوم . کارنیتین . گلوتاتیون.ارژینین..... دخیل هستن.

از مکمل مخصوص دوران تولید مثل استفاده میکنید؟ تغذیه کاملی دارن ؟ دقت کنید نیازهای هر موجودی با دیگری متفاوته. اگر در شرایط فعلی ، تونستید از جفتهای دیگه جوجه بگیرید ، شاید این جفت در این محیط یا این شرایط تغذیه ای ، قادر به تولید مثل نباشن .
    من فکر کردم به خاطر بی تجربگی شون هست چون اولین بارشون هست
    از این به بعد دیگه دست نمیزنم و میذارم خودشون ازمون خطا داشته باشند

ماده اوایل چاقی مفرط داشت و الان به وزن نرمال رسیده و همه چیز عادی هست ، نوردهی هم بالا هست یه جورایی ، احتمالا برای کمبود های ویتامین هست

من تا به حال از هیچ مکملی استفاده نکردم و چون این ماده از ابتدا دست من نبوده و مثل بقیه نبوده که از جوجگی بزرگشون کنم برای تغذیه بله از سبزیجات استفاده نمیکنه

به نظر شما از چه مکمل هایی استفاده کنم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    من فکر کردم به خاطر بی تجربگی شون هست چون اولین بارشون هست
    از این به بعد دیگه دست نمیزنم و میذارم خودشون ازمون خطا داشته باشند

ماده اوایل چاقی مفرط داشت و الان به وزن نرمال رسیده و همه چیز عادی هست ، نوردهی هم بالا هست یه جورایی ، احتمالا برای کمبود های ویتامین هست

من تا به حال از هیچ مکملی استفاده نکردم و چون این ماده از ابتدا دست من نبوده و مثل بقیه نبوده که از جوجگی بزرگشون کنم برای تغذیه بله از سبزیجات استفاده نمیکنه

به نظر شما از چه مکمل هایی استفاده کنم ؟
    بي تجربگي هم بي تاثير نيست ، براي همين سوال كردم سابقه داشتن يا خير.

نوردهي در هيچ دوره اي نبايد بيش از اندازه باشه . همينكه روشنايي و تاريكي طبيعي روز رو داشته باشن خوبه . ولي در فصولي كه طول روز كوتاهتره ، ٣-٤ ساعت افزايش زمان روشنايي كافيه و با طولاني شدن روز ، به تدريج زمان نوردهيو كاهش بديد.

مكملهايي كه بايد در اين دوران مصرف بشه :
    ad3e ، nekton e , nekton s هست كه دو مورد اول ، توأم ، زماني استفاده ميشه كه از مصرف مورد سوم نتيجه نگرفته باشيم و اطمينان حاصل بشه كه ضعف يا مشكلي در اسپرم يا تخمك جفتها ، وجود داره . البته ميتونيد استفاده كنيد ولي بهتره اول با قطره ad3e ( تابرنيل ) شروع كنيد .

روش مصرف : از ٢٠ روز قبل از جفتگيري به مدت ٥ روز ، ٤ قطره در ٤٠ سي سي اب داده بشه ، ١٠ روز قطع ، و دوباره به مدت ٥ روز تا اخر تخمگذاري مصرف بشه . از فروشنده هم ميتونيد سوال كنيد . ( ٨-١٠ ساعت بعد ، اب ساده بزاريد )

در مواقع عادي ، مصرف هفتگي ( ٢-٣ بار ) مكمل تابرنيل توتال به تقويت عمومي بدن كمك ميكنه .

مصرف : ٦-٨ قطره در ٤٠ سي سي اب اشاميدني ( نصف روز باشه و بعد اب سأده )

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    23886
    سلام خسته نباشین،، میخوام چهار جفت عروس هلندی بگیرم مولد،، یه قفس بزگ سه متر در سه متر با ارتفاع دو متر با فنس واسشون درست کردم، و چهارتا هم لونه گزاشتم ، ،میخواستم ببینم همه شونو اگه داخل قفس کنم مشکلی پیش نمیاد برای جوجه کشی، میتونم همشون داخل همون قفس پرورش بدم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadrabani نمایش پست ها
    سلام خسته نباشین،، میخوام چهار جفت عروس هلندی بگیرم مولد،، یه قفس بزگ سه متر در سه متر با ارتفاع دو متر با فنس واسشون درست کردم، و چهارتا هم لونه گزاشتم ، ،میخواستم ببینم همه شونو اگه داخل قفس کنم مشکلی پیش نمیاد برای جوجه کشی، میتونم همشون داخل همون قفس پرورش بدم؟
    سلام ، ممنون

از يك جهت خوبه چون يك فضاي طبيعي براشون ايجاد ميشه ، ولي از جهات ديگه مضره ، بهتره جداگانه جفتها رو نگهداريد به چند دليل :

١- درگيري بين طوطيها ٢- سلب أسايش جفتها ٣- انتشار بيماري ٤- عدم دسترسي راحت به جفتها ٥- اسيب به تخمها ٦- رام نشدن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    سلام وقت بخیر

یکی از این جفت های که روی تخم هستند ماده اش پرهای اطراف سرش ریخته ؟ ایا این طبیعی هست ؟ یا نر این کار رو باهاش کرده ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و گرینچیک
    شماره عضویت
    17583
    سلام
    یه جفت عروس دارم بعد از باز کردن تخم از ده روزگی جوجه ها شروع میکنن به کندن پراشون
    ایا راهی داره که این عادت از سرشون بیوفته ؟
    دمای محیط حدود 27 درجه
    تغذیه وقتی جوجه دارن 1 هفته اول تخم مرغ اب پز بعدش یه روز درمیون گندم پخته یا تخم مرغ بعد 15 روز هم سبزی و هویچ اضافه میکنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام وقت بخیر

یکی از این جفت های که روی تخم هستند ماده اش پرهای اطراف سرش ریخته ؟ ایا این طبیعی هست ؟ یا نر این کار رو باهاش کرده ؟
    سلام. والا شما باید در جریان باشید که ایا کار نر هست یا خودبخود ریخته

بعضی ماده ها حین تخمگذاری ( خصوصا پی در پی ) بخاطر اینکه ضعیف میشن تولک میرن. تغذیه مناسب هست؟ پرهای ریز هم ریخته ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. والا شما باید در جریان باشید که ایا کار نر هست یا خودبخود ریخته

بعضی ماده ها حین تخمگذاری ( خصوصا پی در پی ) بخاطر اینکه ضعیف میشن تولک میرن. تغذیه مناسب هست؟ پرهای ریز هم ریخته ؟
    پی در پی نیست برای بار اولشون هست

تغذیه بله کاملا

نه پرهای پشت سر و اطراف گردن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    پی در پی نیست برای بار اولشون هست

تغذیه بله کاملا

نه پرهای پشت سر و اطراف گردن
    احتمالا شروع تولک هست. ماده هایی هم که مدام در لانه هستن دچار این مشکل میشن.
    با اینحال به رفتار نر دقت کنید. مراقب باشید با وضعی که ماده داره از غذاهای مست کننده یا مصرف دائم مکمل استفاده نکنید چون این مورد هم بر افزایش مستی تاثیر داره.

صفحه 1804 از 1915 نخستنخست ... 80413041704175417851786178717881789179017911792179317941795179617971798179918001801180218031804180518061807180818091810181118121813181418151816181718181819182018211822182318541904 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)