کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس و ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    23729
    سلام
    ببخشید طوطی عروس من حدود یک ماهشه که پشت تاجش(پس سرش) کچل ( طاس) این طبیعی است یا درمانی دارد یا در می آید؟
    فقطو هویچ ، کاهو ، تخم مرغ( سفیده) می خوره و ارزن و کتان را نمی خورداین برای چیست؟
    اگه راهنمایی کنید ممنون می شم

یاعلی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadraas نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید طوطی عروس من حدود یک ماهشه که پشت تاجش(پس سرش) کچل ( طاس) این طبیعی است یا درمانی دارد یا در می آید؟
    فقطو هویچ ، کاهو ، تخم مرغ( سفیده) می خوره و ارزن و کتان را نمی خورداین برای چیست؟
    اگه راهنمایی کنید ممنون می شم

یاعلی
    سلام ، اگر عروستون لوتينو هست ، اين كچلي ژنتيكي هست .

طوطي عروس يكماهه دانخور شده ؟!!! خب مشخصه چرا نميخوره ، چون زمانش نيست ، نميتونه دانها رو بشكنه . غذاهاي نرمو انتخاب ميكنه كه باز هم براي مصرف اونها زوده و ممكنه در هضمش مشكل ايجاد بشه . مگه با سرلاك تغذيه نشده ؟ در حال حاضر ، غير از مواردي كه فرموديد ، سرلاك نميخوره ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23729
    سلام
    بله طوطی م لوتینو است و یک ماهو 2 هفته اش هست من اون را تازه خریدم و اولین رورز چی زی نمی خورد ولی الان چرا می خوره و سرلاکی نیست پیش مادرش بزرگ شده وتازه ازش جدا شده و آیا پر های پشت تاجش در می آید یا نه.

کی دون خور می شه ؟ خیلی ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23729

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    سلام وقت بخیر

من 3 جفت البینو داشتم

که الان 2 جفت که ماده هاشون سنشون تقریبا بین 12 الی 14 ماهه بود ، انشاالله تا 2 هفته دیگه تخم میذارند و تمامی علائم از جمله باد کردن پشت کمرشون و ... همه رو دارند

اما 1 جفت که ماده اش سنش بین 2 الی 3 سال هست هیچ خبری نیست با توجه به اینکه هم نرش سنش حدود 15 ماه هست و هم ماده سنش بالاست و خیلی قبل تر از جفت های بالا واسشون لونه گذاشتم.
    البته جفت گیری و تو لونه خوابیدن در طول روز رو داره اما توی این 3 الی 4 ماه هیچ خبری نیست از زمانی که لونه گذاشتم اما برای 2 جفت بالا بعد از 20 روز لونه گذاشتن شاهد تمامی علائم تخمگذاری هستم اما در این جفت نه

حالا ایا امکان داره اصلا نتونه تخم بذاره ؟ چون این ماده غیر رام بود و از جای دیگه ای تهیه کردم ؟
    از نظر ظاهری و سلامتی الحمدالله خیلی حالش خوبه و سرحاله
    و چنین چیزی اصلا ممکن هست این پرنده نتونه تخم بذاره و هیچ مشکلی واسش پیش نیاد ؟ البته روال جفتگیری رو قشنگ اجرا میکنن و تقریبا جفتگیری به صورت کامل اجرا میشه

از لحاظ تغذیه ای و محیط و اب و هوا در بهترین شرایط هستند

ممنون میشم راهنمایی کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23729
    سلام
    بله طوطی م لوتینو است و یک ماهو 2 هفته اش هست من اون را تازه خریدم و اولین رورز چی زی نمی خورد ولی الان چرا می خوره و سرلاکی نیست پیش مادرش بزرگ شده وتازه ازش جدا شده و آیا پر های پشت تاجش در می آید یا نه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadraas نمایش پست ها
    سلام

سلام. به هر حال برای دونخور شدن کامل هنوز زوده.2_2/5 ماهگی زمان مناسبشه. میوه جات و غذاهای دیگه رو که در لیست تغذیه طوطی ها در انجمن هست به صورت تکه شده بدون هسته براش بزارید و از دو هفته دیگه دانها رو خرد کنید تا روش خوردنشو یاد بگیره و دو هفته بعد از اون ، کم کم دانهای کامل و خرد نشده رو به برنامه غذاییش اضافه کنید.

کچلی پشت تاج همینجور میمونه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedf1 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر

من 3 جفت البینو داشتم

که الان 2 جفت که ماده هاشون سنشون تقریبا بین 12 الی 14 ماهه بود ، انشاالله تا 2 هفته دیگه تخم میذارند و تمامی علائم از جمله باد کردن پشت کمرشون و ... همه رو دارند

اما 1 جفت که ماده اش سنش بین 2 الی 3 سال هست هیچ خبری نیست با توجه به اینکه هم نرش سنش حدود 15 ماه هست و هم ماده سنش بالاست و خیلی قبل تر از جفت های بالا واسشون لونه گذاشتم.
    البته جفت گیری و تو لونه خوابیدن در طول روز رو داره اما توی این 3 الی 4 ماه هیچ خبری نیست از زمانی که لونه گذاشتم اما برای 2 جفت بالا بعد از 20 روز لونه گذاشتن شاهد تمامی علائم تخمگذاری هستم اما در این جفت نه

حالا ایا امکان داره اصلا نتونه تخم بذاره ؟ چون این ماده غیر رام بود و از جای دیگه ای تهیه کردم ؟
    از نظر ظاهری و سلامتی الحمدالله خیلی حالش خوبه و سرحاله
    و چنین چیزی اصلا ممکن هست این پرنده نتونه تخم بذاره و هیچ مشکلی واسش پیش نیاد ؟ البته روال جفتگیری رو قشنگ اجرا میکنن و تقریبا جفتگیری به صورت کامل اجرا میشه

از لحاظ تغذیه ای و محیط و اب و هوا در بهترین شرایط هستند

ممنون میشم راهنمایی کنید
    با سلام
    در ادامه پرسش بالا
    2 جفتی که گفتم تخم گذاشتند و یکی از جفت ها 24 ساعته روی تخم هستند و روی تخم میشینند
    ولی یکی از جفت ها 1 شب روی تخم خوابید و بعد از اون تخم رو زیر پوشال ها غرق یا قایم میکنه و تخم رو میبرن زیر پوشال ها و جفتشون میان بیرون

به نظر شما چیکار کنم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedf1 نمایش پست ها
    با سلام
    در ادامه پرسش بالا
    2 جفتی که گفتم تخم گذاشتند و یکی از جفت ها 24 ساعته روی تخم هستند و روی تخم میشینند
    ولی یکی از جفت ها 1 شب روی تخم خوابید و بعد از اون تخم رو زیر پوشال ها غرق یا قایم میکنه و تخم رو میبرن زیر پوشال ها و جفتشون میان بیرون

به نظر شما چیکار کنم ؟
    سلام

اگر فقط زمانی که توی لونه نیستن اینکارو میکنن مسئله ای نیست. داخل لونه میرن دیگه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام

اگر فقط زمانی که توی لونه نیستن اینکارو میکنن مسئله ای نیست. داخل لونه میرن دیگه؟
    نه نمیرفتند
    مجبور شدم یه بار دوباره سطح رو مسطح کنم و تخم رو بیارم بالا و الان که تخم دوم رو گذاشته فعلا هیچ چیزی رو گود نکرده و از دیشب نشتسه روی تخم ها

در رابطه با سوال هم که نقل قول کردم و اون بالا نوشتم ممنون میشم توضیح بدید

صفحه 1803 از 1915 نخستنخست ... 80313031703175317841785178617871788178917901791179217931794179517961797179817991800180118021803180418051806180718081809181018111812181318141815181618171818181918201821182218531903 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)