کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13896
    با سلام
    تو یه جا خوندم کرم میل ورم برای عرئس هلندی خوبه و میتونیم بهش بدیم البته بصورت خشک و اینکه با غذای دیگه مخلوط بشه ولی کامل شرح نداده بود
    میخاستم ببینم آیا درسته و اینکه چجوری باید به عروس هلندی داد و به چه مقدار
    در ضمن در مورد جلبک اسپیرونا هم یکم توضیح بدین

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    23457
    سلام
    من یه جوجه عروس سرلاکی دارم
    خیلی سوال راجع بش دارم و نیاز به کمک فوری دارم میشه بگید کجا سوالاتمو بپرسم
    وقتی به جوجم با سرنگ سرلاک میدم سمت چب پایین گردنش یکم متورم میشه و بعد چند دقیقه میره علتش چیه؟؟؟ واین که حس میکنم امروز رنگ چینه دانش یکم تیره شده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliali6263 نمایش پست ها
    با سلام
    تو یه جا خوندم کرم میل ورم برای عرئس هلندی خوبه و میتونیم بهش بدیم البته بصورت خشک و اینکه با غذای دیگه مخلوط بشه ولی کامل شرح نداده بود
    میخاستم ببینم آیا درسته و اینکه چجوری باید به عروس هلندی داد و به چه مقدار
    در ضمن در مورد جلبک اسپیرونا هم یکم توضیح بدین
    سلام ، كرمها بصورت زنده و خشك قابل استفاده است كه از هركجا تهيه ميكنيد ، مقدار و نحوه مصرفش روي بسته بندي درج شده . اگر خشك مصرف بشه ، ميتونيد با ميوه يا مقدار محدودي از دان روزانه هم مخلوط كنيد. يا يكبار روزانه در ظرف جداگانه كوچك بزاريد .

جلبك اسپيرولينا هم بهتره حدودا ٢-٥ درصد رژيمشون رو تشكيل بده. بصورت مكملهاي مخصوص طيور هم عرضه ميشه . هم ميل ورم و هم اين جلبك براي دوران جوجه كشي هم استفاده ميشه .

جلبک اسپیرولینا https://www.google.com/url?sa=t&sour...tV_hsfzkol6VuH

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط عروس فسقلی نمایش پست ها
    سلام
    من یه جوجه عروس سرلاکی دارم
    خیلی سوال راجع بش دارم و نیاز به کمک فوری دارم میشه بگید کجا سوالاتمو بپرسم
    وقتی به جوجم با سرنگ سرلاک میدم سمت چب پایین گردنش یکم متورم میشه و بعد چند دقیقه میره علتش چیه؟؟؟ واین که حس میکنم امروز رنگ چینه دانش یکم تیره شده

سلام. میتونید همین تاپیک سوال بپرسید. قبل از اون این مقاله رو بخونید :

https://www.google.com/url?sa=t&sour...UzzWpziZc1xTqM

به اصول تغذیه کردن با سرلاک اشنایی دارید؟ کاملا رعایت میشه که بیش از حد رقیق و یا غلیظ نباشه ؟ انباشتگی و عدم هضم سرلاک باعث متورم و تیره رنگ شدن طولانی مدت چینه دان میشه که اگر ادامه پیدا کنه غذا در داخل چینه دان فاسد و موجب مرگ جوجه میشه. گاهی هم فشار بیش از حد ، باعث پارگی اون میشه. تورم و تغییر رنگ کوتاه مدت بعد از تغذیه طبیعیه.

تا زمانی که غذا کاملا هضم نشده ، وعده بعدی داده نشه. دقت کنید و حتما لینکی که گذاشتم مطالعه کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده (عروس هلندی و کوتوله برزیلی)
    شماره عضویت
    23481
    سلام وقتتون بخیر
    جفت عروس هلندی من 4 تا جوجه حدودا 10 روزه داره. متاسفانه از امروز دو تا از جوجه ها به شدت چینه دانشون ورم کرده (البته داخلش هیچی نیست) مثل حباب شده حتی تا گردن و زیر نوک هم اومده. میخواستم راهنمایی بفرمایید علت و راه چاره و درمانش چیه؟
    با تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط fkhashayi نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر
    جفت عروس هلندی من 4 تا جوجه حدودا 10 روزه داره. متاسفانه از امروز دو تا از جوجه ها به شدت چینه دانشون ورم کرده (البته داخلش هیچی نیست) مثل حباب شده حتی تا گردن و زیر نوک هم اومده. میخواستم راهنمایی بفرمایید علت و راه چاره و درمانش چیه؟
    با تشکر
    سلام . مورد بسيار اورژانسيه و خطرناك . والدين تغذيشون ميكنن؟ چه غذاهايي در اختيارشونه ؟ از كجا ميدونيد غذا در چينه دان نيست ؟ ممكنه غذاي مانده در دسترس والدين بوده يا بدرستي هضم نشده كه منجر به تخمير مواد غذايي ميشه ، يا جوجه ها به عفونت كانديديازيس مبتلا هستن . بايد حتما توسط متخصص طيور معاينه بشن . محتويات چينه دان ازمايش بشه تا به علت پي ببرن . اگر هم چينه دان پر باشه ، سريعا نياز به تخليه داره . چون در اين حالت ، متاسفانه فرصت زيادي براي درمان نيست .

اگر به دامپزشك دسترسي داريد هر چه زودتر مراجعه كنيد . در غير اينصورت مراحلي كه عرض ميكنم انجام بديد.

اول چينه دان رو لمس كنيد اگر خاليه ، نيم سي سي روغن زيتون بديد و يك ربع بعد از اون ، يك قطره سركه سيب در نيم سي سي آب گرم حل كنيد ( براي هر كدوم ، جداگانه يك قطره ) و خيلي آهسته از كنار منقار پايين بريزيد دهانشون .

اگر خالي نيست ، دستها رو خوب شستشو بديد و با سرنگ استريل ( بدون سوزن ) محتويات چينه دان رو خارج كنيد . خيلي آهسته بدون اينكه پيستون سرنگ رو با عجله بكشيد . مطمئن باشيد كه كاملا خالي شده . شدت كشيدگي به حدي نباشه كه چينه دان فرو رفته و فرم چروك به خودش بگيره چون امكان پارگيش وجود داره . بعد از تخليه ، به هر كدوم ، نيم سي سي روغن زيتون بديد و يك ربع بعد از اون ، يك قطره سركه سيب در نيم سي سي آب گرم حل كنيد مثل روش بالا ( براي هر كدوم ، جداگانه يك قطره ) و خيلي آهسته از كنار منقار پايين بريزيد دهانشون . چينه دان هم با دو انگشت ، دوراني بدون فشار ، ماساژ بديد . اگر انشالله زنده موندن ، فردا اول وقت حتما براي معاينه به متخصص مراجعه كنيد . اگر عفونت كانديديازيس باشه ، جوجه هاي ديگه و والدين هم در خطرن .

متاسفانه اروميه ازلحاظ ارائه خدمات دامپزشكي ضعيفه . فقط همين يك مورد رو از نت پيدا كردم . كه ايشون هم تخصصشون طيور صنعتيه . ولي شايد بتونن كمكتون كنن.

دكتر مسعود امينی

ارومیه - خیابان كاشانی، کوچه 12 - مجتمع 21 - طبقه 1 - واحد 2

(044) 32249430

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    سلام وقت بخیر

چند روزی هست که 2 جفت از عروس ها خیلی خیلی صبح ها سر صدا می کنند ، در حد جیغ زدن خیلی بلند ، قبلا سر صدا داشتند دیگه نه اینقدر بلند و جیغ زدن

قابل ذکر هست که ماده ها حدود 11 الی 13 ماهه هستند و نرها 9 الی 10 ماهه هستند

یه جا مطلبی خوندم که نوشته بود در حال بالغ شدن هستند و اماده جفتگیری که این سر صداها رو در میارند ولی من تا به حال هیچ حرکتی که نشان از جفتگیری باشه ندیدم

و اگر صحیح هست مطلب بالا

به نظرتون براشون لونه بذارم یا صبر کنم ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    23376
    سلام مرسی از راهنمایی شما
    من بعد از اینکه جوجه دیگه به دنیا اومد پرنده نر رو جدا کردم و یک روز از اینکه ماده جوجه رو بزنه جلوگیری کردم و از روز دوم به بعد مشکل برطرف شد
    الان جوجه حدود 20 روز داره ولی از امروز صبح سرش رو کف لونه گذاشته و بالا نمیاره و سینش هم باد کرده
    به نظر شما مشکلش چیه؟
    یک جوجه (نه جوجه های این سری) رو به دلیل اینکه با سرلاك بهش غذا میدادم و غذا یکم مونده بود معدش ترش کرد و از دستش دادم
    اما این جوجه توسط ماده تغذیه شده امکانش هست که مشکلش همین باشه؟!
    ( غذای ماده: ارزن، تخم مرغ پخته ، گندم پخته)

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط _Animals_lover نمایش پست ها
    سلام مرسی از راهنمایی شما
    من بعد از اینکه جوجه دیگه به دنیا اومد پرنده نر رو جدا کردم و یک روز از اینکه ماده جوجه رو بزنه جلوگیری کردم و از روز دوم به بعد مشکل برطرف شد
    الان جوجه حدود 20 روز داره ولی از امروز صبح سرش رو کف لونه گذاشته و بالا نمیاره و سینش هم باد کرده
    به نظر شما مشکلش چیه؟
    یک جوجه (نه جوجه های این سری) رو به دلیل اینکه با سرلاك بهش غذا میدادم و غذا یکم مونده بود معدش ترش کرد و از دستش دادم
    اما این جوجه توسط ماده تغذیه شده امکانش هست که مشکلش همین باشه؟!
    ( غذای ماده: ارزن، تخم مرغ پخته ، گندم پخته)
    سلام. اول یه قطره سرکه سیب در یک سی سی اب حل کنید بهش بدید . بعد ازاون سریعا به دامپزشک مراجعه کنید . اصلا فرصت ندارید. احتمال هر مشکلی هست و از راه دور تشخیص علت غیر ممکنه.

دکتر برهانی کیا:

خیابان کبیری (دزاشیب). خ رمضانی. نبش کوچه بنفشه. پلاک 53/ 09126166561

بیمارستان شبانه روزی ایرانیان بخش پرندگان مراجعه کنید:

همت. پاسداران. نگارستان یکم. پلاک 15 / 02122843643

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedf1 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر

چند روزی هست که 2 جفت از عروس ها خیلی خیلی صبح ها سر صدا می کنند ، در حد جیغ زدن خیلی بلند ، قبلا سر صدا داشتند دیگه نه اینقدر بلند و جیغ زدن

قابل ذکر هست که ماده ها حدود 11 الی 13 ماهه هستند و نرها 9 الی 10 ماهه هستند

یه جا مطلبی خوندم که نوشته بود در حال بالغ شدن هستند و اماده جفتگیری که این سر صداها رو در میارند ولی من تا به حال هیچ حرکتی که نشان از جفتگیری باشه ندیدم

و اگر صحیح هست مطلب بالا

به نظرتون براشون لونه بذارم یا صبر کنم ؟
    سلام ، بله درسته ، در حال بلوغ هستن و چون هنوز تجربه كافي ندارن و تازه شروع تغييرات هورموني هست ، بهتره تا دوسالگيشون صبر كنيد كه توليدمثل و مراقبت از جوجه ها موفقيت اميز باشه . اگر با ديدن همديگه ، بي تابي ميكنن ، جدا و دور از هم نگهشون داريد .

صفحه 1792 از 1915 نخستنخست ... 79212921692174217731774177517761777177817791780178117821783178417851786178717881789179017911792179317941795179617971798179918001801180218031804180518061807180818091810181118421892 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)