کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedf1 نمایش پست ها
    خیلی ممنون

والا در این رابطه هیچ رفرنس داخلی نداشتیم و برای من بعد از خوندن رفرنس های خارجی خیلی خیلی عجیب بود که چرا تا به حال برای مطلب به این مهمی هیچ جا صحبتی نشده و با یه سرچ ساده Bloody feather Cockatiel تو اینترنت متوجه شدم که کلا این پر باید در بیاد و کلی مطلب در این باره نوشتند و کلی از دامپزشک هاشون در این رابطه صحبت کردند و حتی داخل یوتیوب هم سرچ کنید همین جمله رو کلی منبع با توضیح دکتر و افراد با تجربه و نحوه در اوردن پر رو میان توضیح میدن

و زمانی هم که از منابع داخلی نا امید شدم به پزشکان خوب تهران و شهر خودمون پیام دادم و نظر اونها هم بر خارج کردن پر بود

و متاسفانه با پرخونی خود پرنده هم در اذیت هست و اگر دست بزنید به همون قسمت حتی پرهایی که محکم سرجاشون هستند احساس درد می کنند و واکنش نشون میدن و داخل یکی از رفرنس ها خوندم حتی میتونه باعث مرگ پرنده بشه

باز هم خیلی ممنون از لطف و پاسخگویی شما
    درست ميفرماييد ، براي همين عرض كردم به شيوه صحيح بايد بيرون كشيده بشه كه مشكلي پيش نياد. اگر براتون امكان پذير نيست ، به دكتر طوسي زاده يا وكيلي مراجعه كنيد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    23341
    سلام، یه عروس هلندی لوتینوی نر دارم؛ مست و سالم ب نظر میرسه؛ 20 روز پیش براش یه ماده گرفتم ک فروشنده میگفت سه بار جوجه داده؛ سعی کردم به روش دور آشنایی با هم جفتشون کنم؛ وقتی ماده رفت تو قفس نرم استقبال چندانی نکرد؛ 2 روزه براشون لونه گذاشتم. چندتا سوال دارم:
    1. ماده چشماش به گردی نر نیست، دلیل خاصی داره؟ نشونه بیماریه یا مهم نیست؟
    2. لونه یه در کشویی داره کنارش؛ وقتی میذارمش لونه کامل تاریک میشه؛ تاریک بودن لونه طبیعیه؟ و مشکلی برای رفت و آمد عروسا به لونه حساب نمیشه؟
    ممنون میشم جواب بدین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Newmoon نمایش پست ها
    سلام، یه عروس هلندی لوتینوی نر دارم؛ مست و سالم ب نظر میرسه؛ 20 روز پیش براش یه ماده گرفتم ک فروشنده میگفت سه بار جوجه داده؛ سعی کردم به روش دور آشنایی با هم جفتشون کنم؛ وقتی ماده رفت تو قفس نرم استقبال چندانی نکرد؛ 2 روزه براشون لونه گذاشتم. چندتا سوال دارم:
    1. ماده چشماش به گردی نر نیست، دلیل خاصی داره؟ نشونه بیماریه یا مهم نیست؟
    2. لونه یه در کشویی داره کنارش؛ وقتی میذارمش لونه کامل تاریک میشه؛ تاریک بودن لونه طبیعیه؟ و مشکلی برای رفت و آمد عروسا به لونه حساب نمیشه؟
    ممنون میشم جواب بدین
    سلام

١- أصولا گرد نبودن چشم نشانه بيماري نيست . اگر وضعيت دفع ، اشتها ، پرها و رفتارش نرماله ، چرت نميزنه وچشمها اشك الود. نيست ، ، مشكلي نداره .

٢- خير ، لانه هايي كه در كشويي دارند ، گزينه هاي خوبين . تاريكي لانه هم مسئله اي ايجاد نميكنه ، اگر جفتها موافق باشن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    23341
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام

١- أصولا گرد نبودن چشم نشانه بيماري نيست . اگر وضعيت دفع ، اشتها ، پرها و رفتارش نرماله ، چرت نميزنه وچشمها اشك الود. نيست ، ، مشكلي نداره .

٢- خير ، لانه هايي كه در كشويي دارند ، گزينه هاي خوبين . تاريكي لانه هم مسئله اي ايجاد نميكنه ، اگر جفتها موافق باشن.
    ***سپاس ممنون از پاسخ ***

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    23234
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، پا يا ناخنش به جايي گير نكرده ؟ وقتي نشسته ، عكس پاشو بزاريد ببينم قارچ نداشته باشه . با كيفيت و از نزديك .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نفرمودید ضربه خورده یا خیر. ظاهرا که مشکلی نداره. با روغن زیتون یا ویتامین آد چربش کنید. اگر محیط افتابگیر دارید، حتما روزی ده دقیقه افتاب بگیره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    23376
    سلام
    من یه جفت عروس هلندی دارم که برای دفعه دوم تخم گذاشتن
    و امروز یکی از جوجه ها تخم دراومد اما والدین جوجه رو زخمی کردن
    پرنده نر جوجه رو میزد به همین خاطر از قفس خارج کردمش و ماده هم روی اون نمیشست و نوکش میزد
    و در نهایت جوجه مرد
    دوتا تخم دیگه احتمالا تا دو روز دیگه جوجه میشن
    به نظر شما کاری باید براشون انجام بدم تا جوجه های بعدی سالم بمونن؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    23379
    سلام دوستان! دو هفته ایه که یک جوجه عروس هلندی نر حدود 5 ماهه(به گفته صاحب مغازه!) خریدیم و با گذشت دو هفته هنوز رام نشده و مارو نوک میزنه... الان کارایی ک میکنه اینه ک از دست ما غذا میخوره و مثل اول خودش رو باد نمیکنه که خوب این یه نشونه از رام شدنه. دوستان ممنون میشم بگین چن وقت طول میکشه ک رام بشه و شروع ب صحبت و آواز کنه چون واقعا استرس دارم بابت این قضیه و اینکه شک دارم صاحب مغازه راست گفته باشه ک این پنج ماهشه و نر هست. یک عکس ازش هم گذاشتم متشکر میشم جواب بدین و منو از استرس در بیارین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط _Animals_lover نمایش پست ها
    سلام
    من یه جفت عروس هلندی دارم که برای دفعه دوم تخم گذاشتن
    و امروز یکی از جوجه ها تخم دراومد اما والدین جوجه رو زخمی کردن
    پرنده نر جوجه رو میزد به همین خاطر از قفس خارج کردمش و ماده هم روی اون نمیشست و نوکش میزد
    و در نهایت جوجه مرد
    دوتا تخم دیگه احتمالا تا دو روز دیگه جوجه میشن
    به نظر شما کاری باید براشون انجام بدم تا جوجه های بعدی سالم بمونن؟
    سلام ، خيلي متاسفم . اگر والدين جوان و تازه كار هستن ، احتمال مرگ جوجه هاي اينده هم وجود داره . به فاصله چند ماه تخمگذاري كردن ؟ لانه استاندارده ؟ زياد بهشون نزديك ميشيد يا دست به قفس ميزنيد ؟ از نظر غذايي ، تامين هستن ؟ كمبود يا اختلال در هر يك از مواردي كه عرض شد ، اين ناهنجاريهاي رفتاريو سبب ميشه .

يا تخمها رو به لانه جفت مولد منتقل كنيد ( در صورتي كه بتونيد مولدهايي كه به طور همزمان با اين جفت تخمگذاري كردن يا جوجه هايي با تفاوت يكي دو روزه دارند ) يا اگر تجربه كافي داريد ، خودتون بعد از تولد، با سرلاك ، جوجه ها رو تغذيه كنيد . يعني با لانه از قفس خارج و در دما و موقعيت استاندارد و مناسب جوجه نگهداري كنيد . اگر هم هيچكدوم مقدور نيست ، با يك فروشنده مجرب صحبت كنيد شايد بتونن كمكتون كنن.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ArminUnity نمایش پست ها
    سلام دوستان! دو هفته ایه که یک جوجه عروس هلندی نر حدود 5 ماهه(به گفته صاحب مغازه!) خریدیم و با گذشت دو هفته هنوز رام نشده و مارو نوک میزنه... الان کارایی ک میکنه اینه ک از دست ما غذا میخوره و مثل اول خودش رو باد نمیکنه که خوب این یه نشونه از رام شدنه. دوستان ممنون میشم بگین چن وقت طول میکشه ک رام بشه و شروع ب صحبت و آواز کنه چون واقعا استرس دارم بابت این قضیه و اینکه شک دارم صاحب مغازه راست گفته باشه ک این پنج ماهشه و نر هست. یک عکس ازش هم گذاشتم متشکر میشم جواب بدین و منو از استرس در بیارین
    سلام ، براي دستي شدن ، دو سه هفته ديگه زمان لازمه. مقاله هاي اموزشي انجمن رو بخونيد .
    اين نوع نژاد كه اگر اشتباه نكنم ، در اصطلاح ،گلباقالي هست و نژاديه كه عموما ماده هست . حدود سنيش ( هر چند دقيق نميشه گفت ) همون پنج ماهه هست . به لكه هاي زرد رنگ روي شاهپر ها دقت كنيد ، نشانه ماده بودنشه . بعد از اولين پرريزي ، ميتوان تعيين جنسيت كرد ولي در اين نژاد ، نياز نميشه جون اكثرا ماده هستن.

صفحه 1790 از 1915 نخستنخست ... 79012901690174017711772177317741775177617771778177917801781178217831784178517861787178817891790179117921793179417951796179717981799180018011802180318041805180618071808180918401890 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)