کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliali6263 نمایش پست ها
    سلام
    باز من با سوالاتم اومدم
    فکر کنم عروسم داره پر ریزی میکنه.چون هر روز کلی از پراش میریزه.خونه شده پره پر.میخام ببینم تو این دوران اشتهای پرنده هم کم میشه؟؟؟؟در ضمن تو لک نرفته.خیلی هم سرحال و شادابه.فقط خوراکش کم شده به نظرم.
    مشکلی نداره؟؟
    بعد دوران پر ریزی میتونم جفت بندازم یا باید صبر کنم؟؟؟
    سلام ، سرحالم كه باشه ، شما بزاريدش مكان ارامتري استراحت كنه تا دوران پرريزي به خوبي طي بشه .
    اگر بالغه ، أواخر بهمن يا اوايل اسفند زمان مناسبيه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    23163
    ماده 1 ساعت پیش 2 بار استفراغ کرد بله امروز فقط دو تا گذاشته ماده اسهال داره والا گردنشو عقب پایین جلو اومد بعد بیرون ریخت آره غذا خورد یکم از قبل دیروز سر حالیش کم شده دو تا تخم گذاشته

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط alijavadii123@yahoo.com نمایش پست ها
    ماده 1 ساعت پیش 2 بار استفراغ کرد بله امروز فقط دو تا گذاشته ماده اسهال داره والا گردنشو عقب پایین جلو اومد بعد بیرون ریخت آره غذا خورد یکم از قبل دیروز سر حالیش کم شده دو تا تخم گذاشته
    نگفتید محتویات استفراغش چی بود؟ غذای هضم نشده یا مایعات؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    23163
    والا از پرنده فروش پرسیدم مدفوعشو نشون دادم گفت اشکالی نداره ممکمه ادرار و مدفوع با هم اومده باشه و بالا آوردن هم واسه تمرین دونه دادن واسه جوجه هاست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط alijavadii123@yahoo.com نمایش پست ها
    والا از پرنده فروش پرسیدم مدفوعشو نشون دادم گفت اشکالی نداره ممکمه ادرار و مدفوع با هم اومده باشه و بالا آوردن هم واسه تمرین دونه دادن واسه جوجه هاست
    درست گفتن. هم در زمان تخمگذاری گاهی استفراغ پیش میاد و هم برای ابراز محبت جفتها به هم یا به صاحبشونه و همینطور تمرینی برای جوجه دار شدن. طوطیها از طریق استفراغ ، که دراینحالت حاوی مواد غذایی هضم نشده نیست و فقط مقدار کمی مایعات هست و موقع این عمل ، پرنده متحمل هیچ فشار و رنج و بی تابی نیست ، محبتشونو ابراز میکنن. ولی استفراغی که با استرس و درد و مواد غذایی هضم نشده همراه باشه و پرنده بی اشتها و کسل بشه یا به همراه اسهال، نشانه بیماری جدی هست.

اسهال هم در زمان تخمگذاری پیش میاد.

نرو ماده رو زیر نظر بگیرید تا دو روز. اگر سرحالو پر اشتها بودن و اسهال و استفراغ متوقف شد که هیچ ، اگر ادامه پیدا کرد و بیحال شدن زمان رو از دست ندید و به متخصص طیور مراجعه کنید.

اگر غذاشون فقط اون موردی هست که فرمودید بسیار اشتباهه و مناسب نیست. بخش تغذیه رو بخونید. گندم هضمش مشکله نباید مرتب داده بشه. هفته ای 2_3بار و اندک مانعی نداره.
    ویتامین مخصوص طیور هم به آبخوردنشون اضافه کنید.

تا دو روز ، روزی یکبار ، نصف قاشق چایخوری سرکه سیب در نصف ظرف آبخوریشون اضافه کنید چند ساعتی مصرف کنن و بعد اب ساده بزارید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    با سلام جفت جدید من بالاخره از لک در اومدند و بعد از اینکه دیدم دارند مستی میکنند. 2 روز پیش لونه را نصب کردم.
    از روز اول خیلی خوب رفت و آمد دارند به لونه و هر دو باهم یا تک به تک میرند و میاند.
    جفت گیری این جفت خیلی جاله بدون صدا می باشد و هیچ گونه صدایی نداره.

فقط نمیدونم جفت گیری کامل دارند یا نه. من دو سه بار دیدم که نر رفته رو ماده و کمتر از یک دقیقه روش بوده که وقتی منو میبینه ماده از زیر نر فرار میکنه.
    نمیدونم چرا اینطوریه؟
    ممنون میشم یه توضیح بدید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    با سلام جفت جدید من بالاخره از لک در اومدند و بعد از اینکه دیدم دارند مستی میکنند. 2 روز پیش لونه را نصب کردم.
    از روز اول خیلی خوب رفت و آمد دارند به لونه و هر دو باهم یا تک به تک میرند و میاند.
    جفت گیری این جفت خیلی جاله بدون صدا می باشد و هیچ گونه صدایی نداره.

فقط نمیدونم جفت گیری کامل دارند یا نه. من دو سه بار دیدم که نر رفته رو ماده و کمتر از یک دقیقه روش بوده که وقتی منو میبینه ماده از زیر نر فرار میکنه.
    نمیدونم چرا اینطوریه؟
    ممنون میشم یه توضیح بدید
    سلام ،ظاهرا كه همه چيز خوبه . اگر خاطرتون باشه ، به دوستان ديگه هم اين موضوع تأكيد شده كه ، توليد مثل مسئله مهميه . جفتها بايد در ارامش كامل باشن . سرك كشيدن دائم به قفس ، ورود به حريم شخصيشونه. طوطيها حساسن و اين مورد ميتونه مضطربشون كنه و بر روند جفتگيري تاثير بدي بزاره . اگر هم قصدتون مراقبته ، از دور انجام بشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    23234
    سلام عروس من چهار ماهشه.سه هفته ای میشه که خریدمش از اول رام بود و رو دستم میاد و ازم نمیترسه ولی اصلا هیچ صدایی ازش درنمیادو تحرک نداره فقط وقتی که غذاش و بر میدارم سرو صدا میکنه و از قفس بالا میشه.به نظرتون این سکوتش علتی داره یا عادی ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی,همستر بود,مینا,لاک پشت,گربه,آکواریوم شیرین,ب
    شماره عضویت
    19171
    نقل قول نوشته اصلی توسط dorsa123 نمایش پست ها
    سلام عروس من چهار ماهشه.سه هفته ای میشه که خریدمش از اول رام بود و رو دستم میاد و ازم نمیترسه ولی اصلا هیچ صدایی ازش درنمیادو تحرک نداره فقط وقتی که غذاش و بر میدارم سرو صدا میکنه و از قفس بالا میشه.به نظرتون این سکوتش علتی داره یا عادی ؟
    درود بر شما.
    پر ریزی نداره ؟
    عطسه،خیسی چشم و بینی و علائم سرماخوردگی نداره ؟
    اگر دقیق ۴ ماهشه مشکلی نداره ولی اگر بالای ۵ هست احتمالا وقت پر ریزی هست.

Sent from my K00E using Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    23234
    بله دقیق ۴ ماهشه هیچکدوم از این علائمی که گفتیدرو نداره. ولی وقتی نفس میکشه میلرزه.انگار با درد نفس میکشه

صفحه 1788 از 1915 نخستنخست ... 78812881688173817691770177117721773177417751776177717781779178017811782178317841785178617871788178917901791179217931794179517961797179817991800180118021803180418051806180718381888 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)