کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13896
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    جای گرمتری بزاریدش. سرکه سیب حتما به ابخوردنش اضافه کنید. دانهای با طبع گرم کمتر و طبع معتدل و خنک بیشتر در اختیارش باشه این مدت، نه اینکه دانهای گرم حذف بشه.
    میوه و سبزی کمتر بخوره چون مدفوعش نرمال نیست.

تخم چغندر . برگ اسفناج . گلابی. برگ گشنیز. تخم کلم قمری. تخم کاسنی .هلو، سیب پخته و گرم ( سیب درختی ) مقاومت بدنشو بالا میبره. تخمه و اکثر اجیلها طبیعت گرمی دارن. این مدت کمتر از همیشه مصرف کنه.
    ویتامین طیور هم داده بشه. ابخوردنش روزانه عوض بشه و با اب جوشیده گرم پر بشه.
    جوشانده بابونه هم براش خوبه ولی فعلا این غذاها رو مصرف کنه و بعد 3 روز وضعیتشو اطلاع بدید.
    چون تغییر چشمگیری نداشته و فعلا ثابته و مطمئن نیستید سرماخورده ، دارو نیاز نیست.

شبها قفس رو با پارچه نازکی بپوشونید ولی یکطرفش باز باشه برای رد و بدل شدن هوا.
    سرکرو طبق فرمایش شما هفته ای 2 بار نصف قاشق چایخوری بریزم تو آب جوشیده شده؟؟؟
    تخم کلم قمری ، تخم کاسنی ، تخم چغندر به چه نسبتی مخلوط کنم؟؟؟جدا بزارم براش؟؟چه مدت بهش بدم یا همیشه دردسترسش باشه؟؟
    بعد چوبای نردبانشو داره میجوه این دلیل خاصی داره؟؟قبلا این کارو نمیکرد.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliali6263 نمایش پست ها
    سرکرو طبق فرمایش شما هفته ای 2 بار نصف قاشق چایخوری بریزم تو آب جوشیده شده؟؟؟
    تخم کلم قمری ، تخم کاسنی ، تخم چغندر به چه نسبتی مخلوط کنم؟؟؟جدا بزارم براش؟؟چه مدت بهش بدم یا همیشه دردسترسش باشه؟؟
    بعد چوبای نردبانشو داره میجوه این دلیل خاصی داره؟؟قبلا این کارو نمیکرد.
    عرض کردم نصف قاشق چایخوری سرکه سیب در نصف ظرف ابخوری ( ترجیحا اب جوشیده گرم نه اینکه اب جوش!!! ) اب و مایعات خنک براش خوب نیست.

از هر کدوم دانه ها ، یک قاشق مربا خوری. 2_3 بار در هفته در ظرف جدا. در کنارش حتما دانهای گرمتر هم نصف این مقدار بزارید. بعد از درمان به روال عادی برگرده. این ها جزو دانهای روتین هست ولی در دوران بیماری ، پرریزی ، تولید مثل و در فصول مختلف ، میزانش تغییر میکنه ولی حذف نمیشه. چون سرشار از ویتامین و خواص متعدده. میزان ترکیب دانها در بخش تغذیه طوطی توضیح داده شده.

بهش ویتامین میدید؟ کف دریا در قفسش هست؟ در کل تغذیه اش رو بفرمایید. اگر کمبود داشته باشه شروع به جویدن اشیاء اطرافش میکنه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13896
    عرض کردم نصف قاشق چایخوری سرکه سیب در نصف ظرف ابخوری ( ترجیحا اب جوشیده گرم نه اینکه اب جوش!!! ) اب و مایعات خنک براش خوب نیست.

از هر کدوم دانه ها ، یک قاشق مربا خوری. 2_3 بار در هفته در ظرف جدا. در کنارش حتما دانهای گرمتر هم نصف این مقدار بزارید. بعد از درمان به روال عادی برگرده. این ها جزو دانهای روتین هست ولی در دوران بیماری ، پرریزی ، تولید مثل و در فصول مختلف ، میزانش تغییر میکنه ولی حذف نمیشه. چون سرشار از ویتامین و خواص متعدده. میزان ترکیب دانها در بخش تغذیه طوطی توضیح داده شده.

بهش ویتامین میدید؟ کف دریا در قفسش هست؟ در کل تغذیه اش رو بفرمایید. اگر کمبود داشته باشه شروع به جویدن اشیاء اطرافش میکنه.
    بله هفته ای 2 بار هردفعه 4 قطره داخل طرف آبخوریش میریزم(مولتی ویتامین آویسول)
    کف دریا نداره چون موقع خرید گفتن خوب نیست براش بجاش سنگ کلسیم گرفتم و همیشه داخل قفسش هست
    دونه هاشم ارزن،کتان،شاهدونه و تخمه به مقدار خیلی کم
    هفته ای 2 بار حبوبات و تخم بلدرچین با زرده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    بله هفته ای 2 بار هردفعه 4 قطره داخل طرف آبخوریش میریزم(مولتی ویتامین آویسول)
    کف دریا نداره چون موقع خرید گفتن خوب نیست براش بجاش سنگ کلسیم گرفتم و همیشه داخل قفسش هست
    دونه هاشم ارزن،کتان،شاهدونه و تخمه به مقدار خیلی کم
    هفته ای 2 بار حبوبات و تخم بلدرچین با زرده
    کف دریا هیچ مشکلی نداره.جز یک مورد که اونهم همیشه اتفاق نمیوفته. یک ماده معدنی طبیعی و دریاییه. نگرانی بابت استفاده اش ، بخاطر خرد شدنش هست که ممکنه در دستگاه گوارش پرنده ایجاد مشکل کنه که شاید هیچ وقت هم این اتفاق نیوفته.

شاهدانه نباید همراه با بقیه دانها مرتب داده بشه. بسیار چرب. گرم و مست کننده است. دو هفته یکبار یک قاشق چایخوری بیشتر نیاز نیست یا بصورت جوانه. برای وضعیت فعلیش هم خوب نیست. تخمه هم محدود.

تغذیه عروس هلندی https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=470

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13896
    کف دریا هیچ مشکلی نداره.جز یک مورد که اونهم همیشه اتفاق نمیوفته. یک ماده معدنی طبیعی و دریاییه. نگرانی بابت استفاده اش ، بخاطر خرد شدنش هست که ممکنه در دستگاه گوارش پرنده ایجاد مشکل کنه که شاید هیچ وقت هم این اتفاق نیوفته.

شاهدانه نباید همراه با بقیه دانها مرتب داده بشه. بسیار چرب. گرم و مست کننده است. دو هفته یکبار یک قاشق چایخوری بیشتر نیاز نیست یا بصورت جوانه. برای وضعیت فعلیش هم خوب نیست. تخمه هم محدود.

تغذیه عروس هلندی https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=470
    بخش تغذیرو قبلا مطالعه کرده بودم
    الان منظور شما اینه که بجای سنگ کلسیم از کف دریا استفاده کنم؟؟؟؟یا همین سنگ کلسیم خوبه؟؟؟آخه خیلی هم ازش استفاده نمیکنه
    الان حدود 2 کیلو دون داره چجوری میشه شاهدونه هارو جدا کرد؟؟یا باید یه بار دیگه غذا درست کنم براش.؟؟؟؟؟
    تخمه هارو میشه جدا کرد
    سوالاتم خیلی زیاده!!!!و من هم تو اطلاعاتی که میگیرم از جاهای مختلف باعث سردرگمی میشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    بخش تغذیرو قبلا مطالعه کرده بودم
    الان منظور شما اینه که بجای سنگ کلسیم از کف دریا استفاده کنم؟؟؟؟یا همین سنگ کلسیم خوبه؟؟؟آخه خیلی هم ازش استفاده نمیکنه
    الان حدود 2 کیلو دون داره چجوری میشه شاهدونه هارو جدا کرد؟؟یا باید یه بار دیگه غذا درست کنم براش.؟؟؟؟؟
    تخمه هارو میشه جدا کرد
    سوالاتم خیلی زیاده!!!!و من هم تو اطلاعاتی که میگیرم از جاهای مختلف باعث سردرگمی میشه
    سنگ کلسیم خوبه بزارید باشه. فقط علت نامناسب بودن کف دریا رو عرض کردم.

نمیشه جدا کرد. مصرف کنه. ولی سری بعد دانها رو جداگانه تهیه کنید تا با توجه به شرایط عروستون میزانشو بتونید تغییر بدید. وقتی ترکیبی تهیه میکنید احتمال اینکه دانهای نامرغوب ، کهنه یا خراب هم بینش باشه هست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20381
    سلام دوستان.
    یه سوال ؟
    دو شب پیش یه جفت عروس مولد خریدم که وقتی رفتم بیارمشون کاملا با هم خوب بودند و حتی یکبار هم پیش من جفت گیری کردند و حتی یک عدد تخم هم گذاشته بودند.
    این جفت و از سالن تکثیر خریدم و مطمئنم بهشون.

از دو روز پیش که آوردم اصلا طرف لونه نرفتند شاید یکی یا دوبار نر رفته تو لونه ولی سریع اومده بیرون.
    و پایین قفس هم برای دون خوردند نمیاند و خیلی سری میاند و دوباره میرند جای خودشون.

از چیه و باید چیکار کنم؟؟
    آیا لونه و تخم را بردارم یا باشه؟
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Oranous نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    یه سوال ؟
    دو شب پیش یه جفت عروس مولد خریدم که وقتی رفتم بیارمشون کاملا با هم خوب بودند و حتی یکبار هم پیش من جفت گیری کردند و حتی یک عدد تخم هم گذاشته بودند.
    این جفت و از سالن تکثیر خریدم و مطمئنم بهشون.

از دو روز پیش که آوردم اصلا طرف لونه نرفتند شاید یکی یا دوبار نر رفته تو لونه ولی سریع اومده بیرون.
    و پایین قفس هم برای دون خوردند نمیاند و خیلی سری میاند و دوباره میرند جای خودشون.

از چیه و باید چیکار کنم؟؟
    آیا لونه و تخم را بردارم یا باشه؟
    ممنون
    سلام. از جابجاییه. احتمال اینکه دیگه لانه نرن و تخم خراب بشه هست. ولی شما فعلا چیزیو برندارید و به قفس کمتر نزدیک بشید تا لااقل استرسشون کمتر بشه. جفتهایی که با تخم یا جوجه خریداری و جابجا میشن این مشکل براشون پیش میاد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20381
    سلام. از جابجاییه. احتمال اینکه دیگه لانه نرن و تخم خراب بشه هست. ولی شما فعلا چیزیو برندارید و به قفس کمتر نزدیک بشید تا لااقل استرسشون کمتر بشه. جفتهایی که با تخم یا جوجه خریداری و جابجا میشن این مشکل براشون پیش میاد.
    ممنون از لطفتون.
    چقدر زمان میبره؟
    و آیا درست میشه؟؟

یه جفت دیگه هم دارم نزدیک همین جفت ند.
    اونا روزی چند بار جفت گیری دارند.
    تاثیر داره رو اینا؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Oranous نمایش پست ها
    ممنون از لطفتون.
    چقدر زمان میبره؟
    و آیا درست میشه؟؟

یه جفت دیگه هم دارم نزدیک همین جفت ند.
    اونا روزی چند بار جفت گیری دارند.
    تاثیر داره رو اینا؟؟
    خواهش میکنم. زمان خاصی نمیشه تعیین کرد. بستگی داره کی خودشونو با محیط وفق بدن. همینجوری که نمیمونه . بالاخره باید زندگی کنن. هر چه کمتر استرس داشته باشن زودتر محیط جدید رو میپذیرن.

حضور جفت دیگه از یه طرف میتونه خوب از طرفی مخرب باشه. خوبیش اینه که باعث میشه به نوعی تداعی کننده محیط قبلی زندگیشون باشه. و بدیش اینکه چون تازه وارد هستن و هنوز این مکان رو قلمروی خودشون نمیدونن ، با دیدن جفت احساس کنن فضای جدید به اونها تعلق نداره و این بیشتر مضطربشون کنه و جفتگیری به تاخیر بیوفته. برای تولید مثل اول باید ارامش روحی داشته باشن. تا وقتی شرایط اماده نباشه اقدام نمیکنن. این موضوعیه که خودشون بررسیش میکنن و دست کسی نیست. شما فقط باید این اعتماد رو بهشون بدید و ارامشو فراهم کنید.

صفحه 1779 از 1915 نخستنخست ... 77912791679172917601761176217631764176517661767176817691770177117721773177417751776177717781779178017811782178317841785178617871788178917901791179217931794179517961797179818291879 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)