کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام.مشکلی برام پیش اومده لطفا راهنمایی کنید.
    جفت عروسی دارم که در هر تخم گذاری 4 تا تخم میکنند و مرتب رو تخم ها میخوابن و هر چهار تا جوجه میشه
    ولی در بزرگ کردن جوجه ها مشکل دارن.یکی یکی از جوجه ها تلف میشن.اکثر وقتها هر دو بیرون لونه میگردن و جوجه ها رو به حال خود میذارن.
    غذا میدن ولی نمیدونم دلیلش چیه میمیرن.بدنشون خیلی سرد میشه و زیر شکمشون حالت کبودی و متورم پیدا میکنه .
    چرا اینطوری میشه به نظرتون؟ممنون راهنمایی کنید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام.مشکلی برام پیش اومده لطفا راهنمایی کنید.
    جفت عروسی دارم که در هر تخم گذاری 4 تا تخم میکنند و مرتب رو تخم ها میخوابن و هر چهار تا جوجه میشه
    ولی در بزرگ کردن جوجه ها مشکل دارن.یکی یکی از جوجه ها تلف میشن.اکثر وقتها هر دو بیرون لونه میگردن و جوجه ها رو به حال خود میذارن.
    غذا میدن ولی نمیدونم دلیلش چیه میمیرن.بدنشون خیلی سرد میشه و زیر شکمشون حالت کبودی و متورم پیدا میکنه .
    چرا اینطوری میشه به نظرتون؟ممنون راهنمایی کنید.
    سلام. دوست عزیز وقتی چندین مورد از یک اتفاق مشابه پیش اومده ، بایستی برای بررسی ازمایشگاهی به دامپزشک مراجعه کنید. دلایل زیادی هست که باعث مرگ جوجه با این علایم میشه. ممکنه بیماریهای انگلی ، عفونی ( انتریت نکروتیک .....) مشکل در خونرسانی به اعضاء ، یا کمبود نوعی ویتامین باشه. و چون در یک جفت فقط این اتفاق میوفته میتونه بیماری ژنتیکی هم باشه. زمان رو از دست ندید تا در جوجه آوریهای بعدی موفق عمل کنند و جان این بی زبانها به خطر نیوفته.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. دوست عزیز وقتی چندین مورد از یک اتفاق مشابه پیش اومده ، بایستی برای بررسی ازمایشگاهی به دامپزشک مراجعه کنید. دلایل زیادی هست که باعث مرگ جوجه با این علایم میشه. ممکنه بیماریهای انگلی ، عفونی ( انتریت نکروتیک .....) مشکل در خونرسانی به اعضاء ، یا کمبود نوعی ویتامین باشه. و چون در یک جفت فقط این اتفاق میوفته میتونه بیماری ژنتیکی هم باشه. زمان رو از دست ندید تا در جوجه آوریهای بعدی موفق عمل کنند و جان این بی زبانها به خطر نیوفته.
    ممنون از جوابتون.
    جالب اینجاست که دفعه قبل چون دیدم یکی از جوجه ها خود به خود تلف شد (البته تقصیر والدین بود به این جوجه کم غذا میدادن)
    سه تای دیگه رو از لونه برداشتم که فکر کنم 2 روزه بودن ،خودم با سرلاک تغذیه کردم
    که همگی کاملا بزرگ شدن بدون هیچ مشکلی.
    اگه مشکل ژنتیکی بود که طبیعتا اونا هم باید میمردن.به دو چیز شک دارم :
    1-جوجه ها رو گرم نگه نمیدارن در نتیجه سرما میخورن.
    2 -جوجه ها رو درست تغذیه نمیکنن.به یکیش اونقدر غذا میده تا حد انفجار و به دیگری اصلا غذا نمیدن.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون.
    جالب اینجاست که دفعه قبل چون دیدم یکی از جوجه ها خود به خود تلف شد (البته تقصیر والدین بود به این جوجه کم غذا میدادن)
    سه تای دیگه رو از لونه برداشتم که فکر کنم 2 روزه بودن ،خودم با سرلاک تغذیه کردم
    که همگی کاملا بزرگ شدن بدون هیچ مشکلی.
    اگه مشکل ژنتیکی بود که طبیعتا اونا هم باید میمردن.به دو چیز شک دارم :
    1-جوجه ها رو گرم نگه نمیدارن در نتیجه سرما میخورن.
    2 -جوجه ها رو درست تغذیه نمیکنن.به یکیش اونقدر غذا میده تا حد انفجار و به دیگری اصلا غذا نمیدن.
    خواهش میکنم.
    در این مورد که خودتون بدون مشکل تغذیشون کردید صحبتی نشده بود! میتونه حدس شما درست باشه. وقتی قادر به نگهداری نیستن یا تعویضشون کنید یا از ابتدا خودتون جوجه ها رو بزرگ کنید. ناتوانی این والدین در نگهداری از جوجه ها ، اثبات شده است. دفعات بعدی اجازه ندید این اتفاق بیوفته.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13896
    سلام
    دیشب وقتی عروسمو آوردم بیرون متوجه شدم بینیش خیسه و لی صب که بلند شدم که چک کنم همونجوریه یا نه دیدم بینیش خشک شده مدفوعشم چک کردم معمولی بود.
    احتمال داره سرماخورده باشه؟؟
    ممکنه از تغذیه اینجوری شده باشه؟چون دیروز از این غذاها که به عنوان تشویقی میدن بهشون زیاد خورد.البته حبوباتشم پیش همونا بود.
    چیکار باید بکنم؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliali6263 نمایش پست ها
    سلام
    دیشب وقتی عروسمو آوردم بیرون متوجه شدم بینیش خیسه و لی صب که بلند شدم که چک کنم همونجوریه یا نه دیدم بینیش خشک شده مدفوعشم چک کردم معمولی بود.
    احتمال داره سرماخورده باشه؟؟
    ممکنه از تغذیه اینجوری شده باشه؟چون دیروز از این غذاها که به عنوان تشویقی میدن بهشون زیاد خورد.البته حبوباتشم پیش همونا بود.
    چیکار باید بکنم؟؟؟
    سلام. فعلا تا مشخص شدن اینکه ایا واقعا سرماخورده یا خیر صبر کنید. تشویقی هم به اندازه داده بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13896
    سلام. فعلا تا مشخص شدن اینکه ایا واقعا سرماخورده یا خیر صبر کنید. تشویقی هم به اندازه داده بشه.
    یه جایی خونده بودم هر به یه مدتی برای جلوگیری از سرماخوردگی و بهتر شدن وضعیت جسمانی میتونیم بهشون سرکه سیب بدیم
    درست هست؟؟؟
    اگه درسته مقدارش چقدره و هر به چه مدتی؟؟؟
    درضمن گفته بود تو فصل سرما کم کم جیره دونه هایی با طبع گرم به غذاهاشون اضافه کنیم
    اینم درسته؟؟؟
    مثل تخم شلغم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    یه جایی خونده بودم هر به یه مدتی برای جلوگیری از سرماخوردگی و بهتر شدن وضعیت جسمانی میتونیم بهشون سرکه سیب بدیم
    درست هست؟؟؟
    اگه درسته مقدارش چقدره و هر به چه مدتی؟؟؟
    درضمن گفته بود تو فصل سرما کم کم جیره دونه هایی با طبع گرم به غذاهاشون اضافه کنیم
    اینم درسته؟؟؟
    مثل تخم شلغم
    بله هر دو مورد صحیحه. اگر پستها رو دنبال کرده باشید ، به دوستان ، مکرر توصیه شده .

سرکه سیب هفته ای دوبار ، نصف قاشق چایخوری در نصف ظرف ابخوری یا یک قطره در یک سی سی اب با قطره چکان داده بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13896
    امروز متوجه شدم مدفوعش یکم آبکی شده.ولی آبریزشش قطع شده.
    باید چیکار کنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    امروز متوجه شدم مدفوعش یکم آبکی شده.ولی آبریزشش قطع شده.
    باید چیکار کنم
    جای گرمتری بزاریدش. سرکه سیب حتما به ابخوردنش اضافه کنید. دانهای با طبع گرم کمتر و طبع معتدل و خنک بیشتر در اختیارش باشه این مدت، نه اینکه دانهای گرم حذف بشه.
    میوه و سبزی کمتر بخوره چون مدفوعش نرمال نیست.

تخم چغندر . برگ اسفناج . گلابی. برگ گشنیز. تخم کلم قمری. تخم کاسنی .هلو، سیب پخته و گرم ( سیب درختی ) مقاومت بدنشو بالا میبره. تخمه و اکثر اجیلها طبیعت گرمی دارن. این مدت کمتر از همیشه مصرف کنه.
    ویتامین طیور هم داده بشه. ابخوردنش روزانه عوض بشه و با اب جوشیده گرم پر بشه.
    جوشانده بابونه هم براش خوبه ولی فعلا این غذاها رو مصرف کنه و بعد 3 روز وضعیتشو اطلاع بدید.
    چون تغییر چشمگیری نداشته و فعلا ثابته و مطمئن نیستید سرماخورده ، دارو نیاز نیست.

شبها قفس رو با پارچه نازکی بپوشونید ولی یکطرفش باز باشه برای رد و بدل شدن هوا.

صفحه 1778 از 1915 نخستنخست ... 77812781678172817591760176117621763176417651766176717681769177017711772177317741775177617771778177917801781178217831784178517861787178817891790179117921793179417951796179718281878 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)