کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    22638
    سلام بر تمام اعضای این فروم. من خیلی دوست دارم عروس بخرم . دربارشونم خیلی تحقیق کردم. فقط یه سوال پیش اومده برام . من تو سایتا و اینا خیلیا رو دیدم که عروس دست اموز بالغشونو برا فروش گذاشتن . بعضی هام گفتن نخرید خیلی هزینه داره . میگن که نگهدایش تو طولانی مدت خیلی سخته .1-چرا اینطوری میگن2-نظر خودتون چیه ممنون میشم که جوابمو بدین

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط lordamir نمایش پست ها
    سلام بر تمام اعضای این فروم. من خیلی دوست دارم عروس بخرم . دربارشونم خیلی تحقیق کردم. فقط یه سوال پیش اومده برام . من تو سایتا و اینا خیلیا رو دیدم که عروس دست اموز بالغشونو برا فروش گذاشتن . بعضی هام گفتن نخرید خیلی هزینه داره . میگن که نگهدایش تو طولانی مدت خیلی سخته .1-چرا اینطوری میگن2-نظر خودتون چیه ممنون میشم که جوابمو بدین
    سلام. طبیعتا نگهداری از یک موجود زنده که خواسته هاش رو با رفتارش نشون میده و زبان مشترک نداره مشکله.
    پرندگان کوچک هزینه چندانی ندارن ولی نباید بی توجه بود چون رسیدگی خاص خودشو میطلبه. تغذیه متنوع و اصولی ، لوازم اولیه و مناسب ، چکاپ به موقع در زمان بیماری ( با توجه به ویزیتهای نسبتا بالا) ، مهمتر از همه زمانی که بهش اختصاص میدید ، اینها رو در نظر بگیرید. اگر از هر لحاظ ، مکان ، هزینه و رسیدگی براتون مقدوره و زمان زیادی برای رسیدگی و توجه بهش دارید ،اقدام کنید . بالغو جوجه هم تفاوتی در اصل موضوع نداره. فقط اولی از آب و گل دراومده.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس
    شماره عضویت
    22658
    سلام من ی طوطی عروس دارم پر هاشو پف میکنه و اسهال میره بچس و 2 و 3 ماهشه کم هم غذا میخوره لطفا زود جواب بدید .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rana Or نمایش پست ها
    سلام من ی طوطی عروس دارم پر هاشو پف میکنه و اسهال میره بچس و 2 و 3 ماهشه کم هم غذا میخوره لطفا زود جواب بدید .
    سلام. طوطیتون بیماره . اسهال و بی اشتهایی باعث از دست دادن آب و املاح بدنش میشه. وقت رو تلف نکنید. اگه ادامه پیدا کنه از بین میره. لطفا سریعا به دامپزشک مراجعه کنید.

دکتر برهانی کیا

09126166561 خیابان کبیری (دزاشیب). خ رمضانی. نبش کوچه بنفشه. پلاک 53

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    21866
    سلام ببخشید عروس من عادت پیدا کرده صبح ها ساعت ۷ صبح این قدر جیغ میزنه تا از قفس بیارمش بیرون امروز هم که اوردمش بیرون روی قفسش نشست و مدام جیغ میزد ( یه جوری که انگار میخواد ما رو بیدار کنه نه اینکه ترسیده باشه) و وقتی میرفتم سمتش اروم میشد و ناز میکرد
    چیکار کنم که از سرش بیفته؟

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ¡Erfan! نمایش پست ها
    سلام ببخشید عروس من عادت پیدا کرده صبح ها ساعت ۷ صبح این قدر جیغ میزنه تا از قفس بیارمش بیرون امروز هم که اوردمش بیرون روی قفسش نشست و مدام جیغ میزد ( یه جوری که انگار میخواد ما رو بیدار کنه نه اینکه ترسیده باشه) و وقتی میرفتم سمتش اروم میشد و ناز میکرد
    چیکار کنم که از سرش بیفته؟

Sent from my iPhone using Parsipet
    سلام ، قبلا توي اين ساعت بيرون از قفس بوده ؟ چند ماهشه ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل / گربه
    شماره عضویت
    22021
    با سلام .

من امروز بلاخره یه عروس هلندی لوتینو خریدم

آوردمش خونه 1 ساعت ساکت بود و فقط رو چوب نشیمن بود تکون نمیخورد چشاشم هی میبست باز می کرد .

بعد 1 ساعت اومدم آب رو عوض کنم چون یه ذره کثیف بود هواسم پرت شد یه هو پر زد اومد بیرون که گرفتیمش و بعید میدونم چیزیش شده باشه ( یه برخورد خیلی ظریف با دیوار داشت که من دقیق ندیدم )

سالمه سالمه و از وقتی که رفتش تو قفس

انگار به قول معروف = یخش اب شده

از اون موقع داره دونه میخوره ولی سوالم اینه :

هی تو قفس بالا پایین میره هی راه میره این طبیعیه که آرومو قرار نداره ؟؟

درضمن براش یه آبخوری مخصوص قناری هم جدا گرفتم به نظرتون میتونه باهاش آب بخوره ؟؟

خیلی نگرانم لطفا سریع جواب بدید .با تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط دورفی نمایش پست ها
    با سلام .

من امروز بلاخره یه عروس هلندی لوتینو خریدم

آوردمش خونه 1 ساعت ساکت بود و فقط رو چوب نشیمن بود تکون نمیخورد چشاشم هی میبست باز می کرد .

بعد 1 ساعت اومدم آب رو عوض کنم چون یه ذره کثیف بود هواسم پرت شد یه هو پر زد اومد بیرون که گرفتیمش و بعید میدونم چیزیش شده باشه ( یه برخورد خیلی ظریف با دیوار داشت که من دقیق ندیدم )

سالمه سالمه و از وقتی که رفتش تو قفس

انگار به قول معروف = یخش اب شده

از اون موقع داره دونه میخوره ولی سوالم اینه :

هی تو قفس بالا پایین میره هی راه میره این طبیعیه که آرومو قرار نداره ؟؟

درضمن براش یه آبخوری مخصوص قناری هم جدا گرفتم به نظرتون میتونه باهاش آب بخوره ؟؟

خیلی نگرانم لطفا سریع جواب بدید .با تشکر
    سلام

بله طبيعيه ، تازه وارده و مضطرب . به قفسش نزديك نشيد ، توي دست نگيريدش ، سعي كنيد كمتر براي تعويض اب و دانه و تميز كردن بهش سر بزنيد . ولي به اندازه كافيه غذا داشته باشه براي يكي دو روز كه ارامتر بشه . اتاق ديگه اي بزاريد كه در معرض شلوغي و رفت و امد زياد نباشه .
    به خاطر فرم منقار ، نميتونه از ابخوري قناري اب بخوره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل / گربه
    شماره عضویت
    22021
    با سلام و تشکر بابت پاسخ سریعتون .

چند سوال دیگه هم داشتم .البته ببخشید زیاد سوال میپرسم

چه جوری با غذا هاش آشناش کنم ؟؟؟
    البته فروشنده به من گفت که تا ۱-۲ ماه اصلا از قفس درش نیار و من هم تنها کاری که بلدم برای آشنایی با غذا با دست غذا دادن بود

۲- چکاری انجام بدم که با من خو بگیره و زود رو دست بیاد
    چون معلومه پرنده آرومیه همین الانم بدون هیچ سروصدایی خوابیده

۳- فروشنده بع من چنتا محصول داد که شامل :
    دوتا ظرف برای قفس
    یه ظرف سفالی برای داخل قفس ( که یه غذایی رو که‌به گفته خودش بسیار گرون و با ارزشرو بریزم داخلش و درون قفس قرار بدم ) این مادع غذایی اسمش اکزکت یا همچین چیزی بود که فروشنده میگفت ۴۰ نوع گیاهو میوه و دونه از اینجور چیزاست نظرتوت راجع این ماده غذایی و طرز مصرف چیه؟؟؟

۴- کف دریا هم بهم داد ولی طرز مصرفو بلد نیستم ؟؟

۵-توی دوتا ظرف پلاستیکی که بهم داد گفت یکی آبخوری و یکی دونخوری
    من در تا هم‌ دونه ریختم و در عوض یه آبخوری مخصوص پرندگان کوچک نیز رایگان گرفتم که آبرو تو اون میریزم . آیا طرز استفاده من صحیحه ؟؟

بازم ببخشید که انقدر طولانی شد . با تشکر .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط دورفی نمایش پست ها
    با سلام و تشکر بابت پاسخ سریعتون .

چند سوال دیگه هم داشتم .البته ببخشید زیاد سوال میپرسم

چه جوری با غذا هاش آشناش کنم ؟؟؟
    البته فروشنده به من گفت که تا ۱-۲ ماه اصلا از قفس درش نیار و من هم تنها کاری که بلدم برای آشنایی با غذا با دست غذا دادن بود

۲- چکاری انجام بدم که با من خو بگیره و زود رو دست بیاد
    چون معلومه پرنده آرومیه همین الانم بدون هیچ سروصدایی خوابیده

۳- فروشنده بع من چنتا محصول داد که شامل :
    دوتا ظرف برای قفس
    یه ظرف سفالی برای داخل قفس ( که یه غذایی رو که‌به گفته خودش بسیار گرون و با ارزشرو بریزم داخلش و درون قفس قرار بدم ) این مادع غذایی اسمش اکزکت یا همچین چیزی بود که فروشنده میگفت ۴۰ نوع گیاهو میوه و دونه از اینجور چیزاست نظرتوت راجع این ماده غذایی و طرز مصرف چیه؟؟؟

۴- کف دریا هم بهم داد ولی طرز مصرفو بلد نیستم ؟؟

۵-توی دوتا ظرف پلاستیکی که بهم داد گفت یکی آبخوری و یکی دونخوری
    من در تا هم‌ دونه ریختم و در عوض یه آبخوری مخصوص پرندگان کوچک نیز رایگان گرفتم که آبرو تو اون میریزم . آیا طرز استفاده من صحیحه ؟؟

بازم ببخشید که انقدر طولانی شد . با تشکر .
    خواهش میکنم.

1_ برای ساعاتش برنامه ریزی کنید ، از انواع غذاهای مجاز ، مطابق اصول تغذیه ، در ظرفش بریزید. با مقدار کم شروع و به تدریج افزایشش بدید ( با توجه به سن و نیازش )

تغذیه https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

برای غذا دادن با دست و ارتباط برقرار کردن هنوز زوده. همونطور که عرض کردم فعلا استرس داره. اجازه بدید ارامششو به دست بیاره ، بعد از یکی دوهفته ، کم کم غذا دادن با دست رو شروع کنید.

اموزش روی دست امدن:
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...H8_7bDYzFMCjBQ

https://www.google.com/url?sa=t&sour...yAbzT_dVZAPw_A

https://www.google.com/url?sa=t&sour...2v0ECV_VpfvtMw

https://www.google.com/url?sa=t&sour...jXSpOGjX5KdQwQ

https://www.google.com/url?sa=t&sour...AqXaAQETM4m0Aw

مقالات اموزشی https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=1283

3_ غذای اگزکت که پیشنهاد دادن خوبه ولی اونقدرها هم گران قیمت نیست !به این محصولات پلت گفته میشه با هر برندی که باشه. که 25درصد غذاییشون رو تشکیل میده. دوبار در روز صبح و شب در ظرف غذای جدای از دانها براش بریزید.

4_ کف دریا رو بشورید با اب. با گیره مخصوصش توی قفس وصل کنید . خودش استفاده میکنه.

5_ظرفها رو مطابق اونچیزی که گفتن از اب و دانه پر کنید. ابخوری رایگان قابل استفاده برای طوطی هست؟ منظورتون مخصوص قناریه؟ 2_3 ظرف پلاستیکی دیگه برای پلت یا دانها و میوه جات که خرد شده در اختیارش میزارید تهیه کنید که اگر به شکل همزمان از چند نوع غذا خواستید بهش بدید با کمبود ظرف روبرو نشید.

صفحه 1766 از 1915 نخستنخست ... 76612661666171617471748174917501751175217531754175517561757175817591760176117621763176417651766176717681769177017711772177317741775177617771778177917801781178217831784178518161866 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 15 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 15 مهمان ها)