کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirreza1 نمایش پست ها
    سلام
    من یک عروس هلندی ماده دارم که الان که حدودا ۱۷ ماهشه که از دو ماهگی بزرگش کردم
    حدود 15 اردیبهشت ‍3 تا تخم هرز گذاشت حدود 10 روز پیش یک جفت آوردم براش فرداش باز تخم گذاشت تا چهارمین و 4 روز پیش گذاشت که تخم ها بدون نطفه هستن
    الان بیشتر وقتا نر رو تخما میخوابه
    از حدود 3 روز پیش ماده همش کز میکنه به نظرم بی حال هستش و و فقط پف میکنه و میخوابه
    دمش هم تکون میخوره.ضربان قلبش یکم تند تر شده
    .اشتهاش کمی کمتر شده.اسهال هم نداره.مدفوعش عادیه
    حدود یگ هفتست حموم نمیکنه
    امروز هم بدنش به نظرم سرد بود
    میشه راهنمایی بکنید؟ خیلی نگرانشم
    سلام. چون عروستون بار دومیه که تخمگذاری میکنه نمیشه دقیقا گفت 4 تخمه هست یا بیشتر .
    فاصله بین دو تخمگذاری کوتاه بوده و علاوه بر ضعیف شدنش ممکنه درگیر بیماری دیگه ای هم باشه.

سری دوم بلافاصله بعد از ورود نر ، از روی مستی بوده . اگر مطمئنید بی نطفه هست بردارید که بیشترازین انرژیشون هدر نره. فعلا هم جداشون کنید ، لانه رو بردارید و بفرمایید تغذیه ماده این مدت چی بوده؟

موقع دفع زور میزنه؟ رنگ مدفوع ؟ زیر دم رو نگاه کنید اگه برجستگی داره ، شاید تخم در مجرا گیر کرده. تنفسش مشکل نشده؟ تب نداره؟بالهاشو گاهی اویزون نمیکنه؟

دم زدن از نشانه های یبوست یا انسداد مجرای تخم هست ( به دلیل عفونت ، یا ناهنجاری دستگاه تناسلی )

از نشانه های بالا ، کدومو داره؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    22120
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. چون عروستون بار دومیه که تخمگذاری میکنه نمیشه دقیقا گفت 4 تخمه هست یا بیشتر .
    فاصله بین دو تخمگذاری کوتاه بوده و علاوه بر ضعیف شدنش ممکنه درگیر بیماری دیگه ای هم باشه.

سری دوم بلافاصله بعد از ورود نر ، از روی مستی بوده . اگر مطمئنید بی نطفه هست بردارید که بیشترازین انرژیشون هدر نره. فعلا هم جداشون کنید ، لانه رو بردارید و بفرمایید تغذیه ماده این مدت چی بوده؟

موقع دفع زور میزنه؟ رنگ مدفوع ؟ زیر دم رو نگاه کنید اگه برجستگی داره ، شاید تخم در مجرا گیر کرده. تنفسش مشکل نشده؟ تب نداره؟بالهاشو گاهی اویزون نمیکنه؟

دم زدن از نشانه های یبوست یا انسداد مجرای تخم هست ( به دلیل عفونت ، یا ناهنجاری دستگاه تناسلی )

از نشانه های بالا ، کدومو داره؟
    تغذیه ش برنج،ارزن،تخم مرغ،میوه و سبزیجات
    رنگ مدفوعش مثل همیشه ست سبز و رگه های سفید.
    موقع دفع زور نمیزنه تا جایی که دیدم. ایندفعه بهش توجه میکنم میگم.زیر دمش عادیه.دست میزنم نرم تقریبا.دیروز برای احتیاط بهش روغن زیتون زدم.
    تنفسش مشکلی نداره.ولی فکر کنم تند تند نفس میکشه یکم.ضربانش از قبل بیشتر شده.تب نداره امروز سرد بود بدنش
    بالهاشم آویزون نیست
    احساس میکنم خوابیدنی که پف میکنه یکم پشتش حالت قوز مانندی داره.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrreza1 نمایش پست ها
    تغذیه ش برنج،ارزن،تخم مرغ،میوه و سبزیجات
    رنگ مدفوعش مثل همیشه ست سبز و رگه های سفید.
    موقع دفع زور نمیزنه تا جایی که دیدم. ایندفعه بهش توجه میکنم میگم.زیر دمش عادیه.دست میزنم نرم تقریبا.دیروز برای احتیاط بهش روغن زیتون زدم.
    تنفسش مشکلی نداره.ولی فکر کنم تند تند نفس میکشه یکم.ضربانش از قبل بیشتر شده.تب نداره امروز سرد بود بدنش
    بالهاشم آویزون نیست
    احساس میکنم خوابیدنی که پف میکنه یکم پشتش حالت قوز مانندی داره.
    ویتامین مخصوص طوطی حتما بهش بدید ضعیف شده. سردی بدنش به همین خاطر هست. تخم کتان . هفت تخم و جوانه هم در اختیارش بزارید. تا دو روز ، روزی یکبار نصف قاشق چایخوری سرکه سیب در نصف ظرف ابخوریش بریزید چند ساعتی مصرف کنه بعد اب تمیز بزارید که اگر مشکل ناچیزی هست برطرف بشه. ولی برای اطمینان از وضعیتش حتما به یک متخصص طیور هم مراجعه کنید. ممکنه شروع یک عفونت گوارشی باشه. چون علایم یه کم مشکوکه ، نمیتونم با قطعیت بگم مشکلش چیه . کدوم شهر هستید دامپزشک معرفی کنم؟

و اینکه ایا میله های قفس هم میجوه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    22120
    ویتامین مخصوص طوطی حتما بهش بدید ضعیف شده. سردی بدنش به همین خاطر هست. تخم کتان . هفت تخم و جوانه هم در اختیارش بزارید. تا دو روز ، روزی یکبار نصف قاشق چایخوری سرکه سیب در نصف ظرف ابخوریش بریزید چند ساعتی مصرف کنه بعد اب تمیز بزارید که اگر مشکل ناچیزی هست برطرف بشه. ولی برای اطمینان از وضعیتش حتما به یک متخصص طیور هم مراجعه کنید. ممکنه شروع یک عفونت گوارشی باشه. چون علایم یه کم مشکوکه ، نمیتونم با قطعیت بگم مشکلش چیه . کدوم شهر هستید دامپزشک معرفی کنم؟

و اینکه ایا میله های قفس هم میجوه؟
    محض احتیاط تتراسایکلین بدم بهش؟
    اردبیل هستم ویتامین انسانی نمیتونید معرفی کنید فعلا؟ برای طوطی و باید بگردم پیدا کنم
    با میله های قفس کاری نداره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ما که نمیدونم مشکلش چیه. شاید اصلا بیمار نباشه و فقط کمی ضعیف شده . متاسفانه دامپزشک پیدا نکردم.

مولتی ویتامین نوزاد / نیم سی سی از مکمل رو در 150 سی سی اب حل کنید 7_8ساعت باشه بعد اب تمیز بزارید . هفته ای 2_3بار.

از نر جداش کنید. تخمهای پوچ و لانه رو بردارید.

خصوصیتونو چک کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    22120
    ما که نمیدونم مشکلش چیه. شاید اصلا بیمار نباشه و فقط کمی ضعیف شده . متاسفانه دامپزشک پیدا نکردم.

مولتی ویتامین نوزاد / نیم سی سی از مکمل رو در 150 سی سی اب حل کنید 7_8ساعت باشه بعد اب تمیز بزارید . هفته ای 2_3بار.

از نر جداش کنید. تخمهای پوچ و لانه رو بردارید.

خصوصیتونو چک کنید
    خیلی ممنون
    فقط یه سوال:
    دو روز اول و سرکه سیب بدم بعدش تتراسایکلین رو شروع کنم؟ یا همزمان بدم ؟
    تتراسایکلین انسانی باشه خیلی فرق میکنه ؟
    سرکه سیب رو هر چند ساعت یکبار بدم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrreza1 نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    فقط یه سوال:
    دو روز اول و سرکه سیب بدم بعدش تتراسایکلین رو شروع کنم؟ یا همزمان بدم ؟
    تتراسایکلین انسانی باشه خیلی فرق میکنه ؟
    سرکه سیب رو هر چند ساعت یکبار بدم ؟
    مگه پیام رو دریافت نکردید؟ توضیح دادم خدمتتون! شما سرکه سیب رو به روشی که خصوصی عرض کردم فردا و پس فردا بهش بدید و از فردا هم همزمان درمانو شروع کنید.. مصرفشون به هم ارتباطی نداره.
    این نوعی که نوشتم دامی هست . انسانی 100 میلی گرم / محتویات کامل یک کپسول در 0.4 لیتر که تقریبا همون نیم لیتر میشه .

سرکه فقط یکبار در روز و دو روز متوالی داده بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل / گربه
    شماره عضویت
    22021
    سلام لطفا سریع پاسخ بدید

من میخوام طی 2 هفته آینده یک عروس هلندی بخرم .

مغازه هم پیدا کردم ولی مطمئن نیستم که منصف هست یا نه

اولا که میگه همه عروس هلندی هاش 270 تومان ! ( قیمت خوبه ؟ ) (لوتینو و خاکستریو ابلغ داره )

دوم میگه ارزن و کتان رو سری اول رایگان میده ! (خوبه ؟ )

سوم میگه ویزیت دامپزشک رایگان رو بهتون میدیم ( یه نفر اونجا هست که یک خانوم مسنی هستند که انگار دامپزشکه اما نمی دنم هست یا نه گفته هرموقه مریض شد ویزیت می کنه )

در ضمن قفس e5 قیمتش چنده ؟ آیا مناسبه عروس هلندیه ؟

چه مولتی ویتامینی رو بخرم ؟ قیمتش چنده ؟ چه جوری مصرف کنم؟

آیا خرید پلت لازمه ؟ چه مارک بخرم ؟ قیمتش چنده ؟ چطور مصرف کنم ؟

با تشکر.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطى
    شماره عضویت
    22062
    سلام عروس هلندياى من هنوزم بعد اين همه مدت هر طور ك براشون سبزيجات و ميوه ميدارم نميخورن فقط انواع تخم ها رو ميخورن حالا چكار كنم يكى از دوستان فرموده بودند روى ميوه ها و سبزيجات كمى تخم كتان و تخم ارزن بريزم اين كار رو هم انجام دادم بازم نخوردن لطفا راهنماييم كنيد ممنون������

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط chakavak نمایش پست ها
    سلام عروس هلندياى من هنوزم بعد اين همه مدت هر طور ك براشون سبزيجات و ميوه ميدارم نميخورن فقط انواع تخم ها رو ميخورن حالا چكار كنم يكى از دوستان فرموده بودند روى ميوه ها و سبزيجات كمى تخم كتان و تخم ارزن بريزم اين كار رو هم انجام دادم بازم نخوردن لطفا راهنماييم كنيد ممنون������
    سلام. متاسفانه به خاطر تغذیه نادرستی که توی مغازه داشتن، عادت دادنشون کار مشکلیه. پشتکار داشته باشید چون راه دیگه ای نداره. با سبزیجات و میوه براشون نردبان بسازید. توجهشون جلب میشه. با یکی دوبار نتیجه ای نداره.

صفحه 1749 از 1915 نخستنخست ... 74912491649169917301731173217331734173517361737173817391740174117421743174417451746174717481749175017511752175317541755175617571758175917601761176217631764176517661767176817991849 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 22 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 22 مهمان ها)