کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطى
    شماره عضویت
    22062
    ى سوال ديگه هم ك يادم رفته بود عروساى من گاهى خيلى سراسيمه فقط تو قفس راه ميرن تند تند پشت سرهم ميرن اين طرف و اون طرف قفس دليلش چى ميتونه باشه و چكار بايد كنم دو هفته است ك خريدمشون ولى هنوز هم خيلى راحت نيستن و ى سوال ديگه الان ك ٥ ماهه هستن ميتونم تربيتشون كنم؟!

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    نقل قول نوشته اصلی توسط chakavak نمایش پست ها
    ن سنشون رو نميدونم ولى فروشنده گفت حدود ٥ ماه دارن
    و مشكل ديگه اينه ك رژيمشون خيلى بده فقط تخم كتان و ارزن و... اين جور چيزا ميخورن راه چاره اى نيست؟؟!!
    5 ماهه هنوز برای جفت گیری و جوجه گیری خیلی زود هست هنوز 7 الی 9 ماه دیگه وقت لازم دارند

متاسفانه توی پرنده فروشی ها با این مدل تغذیه یه جورایی ادابته میشن ، شما میوه جات ، سبزی ، تخم مرغ و هر چی که واسشون میذارید مقداری ارزن و کتان روی اون ها بپاشید و این مدل رو تقریبا یک هفته الی 2 هفته ادامه بدید تا بقیه غذاها رو با میل بخورند

نقل قول نوشته اصلی توسط chakavak نمایش پست ها
    ى سوال ديگه هم ك يادم رفته بود عروساى من گاهى خيلى سراسيمه فقط تو قفس راه ميرن تند تند پشت سرهم ميرن اين طرف و اون طرف قفس دليلش چى ميتونه باشه و چكار بايد كنم دو هفته است ك خريدمشون ولى هنوز هم خيلى راحت نيستن و ى سوال ديگه الان ك ٥ ماهه هستن ميتونم تربيتشون كنم؟!

هیچی دارند با هم بازی میکنند ، بله فعلا بذارید با محیط کاملا اشنا بشن و به شما و محیط اعتماد کنند ، 5 ماهگی سن سختی هست اما کم کم شروع کنید فقط با دست غذا دادن یک الی 2 هفته و بعد از اون مجبور کنید بیاد غذا رو روی دستتون بخوره و بعد از اون رو میتونید از مقالات سایت استفاده کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطى
    شماره عضویت
    22062
    ممنون از جوابتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام.عروس نر من در اثر درگیری یک چشم عروس ماده رو زخمی کرده البته زخمش بهتر شده
    ولی آبریزش داره و چشمش کامل باز نمیکنه.از چه دارویی استفاده کنم؟؟؟؟
    ضمنا 4 تا جوجه دارن که با هم تغذیه میکنن جوجه هارو.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام.عروس نر من در اثر درگیری یک چشم عروس ماده رو زخمی کرده البته زخمش بهتر شده
    ولی آبریزش داره و چشمش کامل باز نمیکنه.از چه دارویی استفاده کنم؟؟؟؟
    ضمنا 4 تا جوجه دارن که با هم تغذیه میکنن جوجه هارو.
    سلام. چند روزه این اتفاق افتاده؟ خونریزی هم داشته؟ اگر بازم درگیرن جداشون کنید ممکنه بیناییشو از دست بده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. چند روزه این اتفاق افتاده؟ خونریزی هم داشته؟ اگر بازم درگیرن جداشون کنید ممکنه بیناییشو از دست بده.
    دیروز این طوری شده اول یه ذره خونی شده بود الان دیگه نیست.چطوری جدا کنم تکلیف جوجه ها چی بشه.یکیش تنها از عهده 4 تا جوجه بر میاد؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    دیروز این طوری شده اول یه ذره خونی شده بود الان دیگه نیست.چطوری جدا کنم تکلیف جوجه ها چی بشه.یکیش تنها از عهده 4 تا جوجه بر میاد؟
    چشمشو با چایی گرم 2_3بار در روز بشورید و خشک کنید. اگر بعد از یکی دو روز ترشحات شفاف چشم ، کدر شد اطلاع بدید دارو بنویسم
    بله میتونن بزرگ کنن تنهایی. فقط مراقب باشید تغذیه بشن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21881
    سلام، من الان یک ماه عروس هلندی 2 ماهم رو گرفتم باشم خیلی خوبه و از 4 بعدازظهر تا موقع خوابش بيرونه و با دست بهش غذا ميدم میخوره و روی پام و بدنم مياد و رابطه خوبی بام داره اما روی دستم نمياد از دستم میترسه، یک ماه شده هنوز رام نشده دیر نیست؟ همش توی قفس باشه و بیرون نياد راحتر رام نميشه؟ چکار کنم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir73 نمایش پست ها
    سلام، من الان یک ماه عروس هلندی 2 ماهم رو گرفتم باشم خیلی خوبه و از 4 بعدازظهر تا موقع خوابش بيرونه و با دست بهش غذا ميدم میخوره و روی پام و بدنم مياد و رابطه خوبی بام داره اما روی دستم نمياد از دستم میترسه، یک ماه شده هنوز رام نشده دیر نیست؟ همش توی قفس باشه و بیرون نياد راحتر رام نميشه؟ چکار کنم
    سلام . یه ماه زمان زیادی نیست . اما با دست غذا دادن هم برای رام کردن کافی نیست . اومدن روی پا و بدن و شونه هم نشون دهنده رام شدنش نیست . هنوز به شما و دستتون اعتماد نداره ، شما باید باهاش تمرین کنید تا بدون ترس روی دست شما بیاد. باید از غذاهای مورد علاقه به عنوان جایزه برای روی دست آوردن استفاده کنید . تو بخش آموزش در این مورد کلیپ و مقاله گذاشتیم . حتما ببینید

https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=909

نیازی نیست زمان زیادی بیرون بمونه . ساعاتی که همیشه میتونید بیرون نگهش دارید .‌بیشتر از این اگه نمی توانید عادتش ندید . چون اگه بیشتر از حد بیرون باشه و شما نتونید همیشه به همون مدت بیرون بیاریدش ، تحمل نمیکنه .

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    22118
    سلام
    من یک عروس هلندی ماده دارم که الان که حدودا ۱۷ ماهشه که از دو ماهگی بزرگش کردم
    حدود 15 اردیبهشت ‍3 تا تخم هرز گذاشت حدود 10 روز پیش یک جفت آوردم براش فرداش باز تخم گذاشت تا چهارمین و 4 روز پیش گذاشت که تخم ها بدون نطفه هستن
    الان بیشتر وقتا نر رو تخما میخوابه
    از حدود 3 روز پیش ماده همش کز میکنه به نظرم بی حال هستش و و فقط پف میکنه و میخوابه
    دمش هم تکون میخوره.ضربان قلبش یکم تند تر شده
    .اشتهاش کمی کمتر شده.اسهال هم نداره.مدفوعش عادیه
    حدود یگ هفتست حموم نمیکنه
    امروز هم بدنش به نظرم سرد بود
    میشه راهنمایی بکنید؟ خیلی نگرانشم

صفحه 1748 از 1915 نخستنخست ... 74812481648169817291730173117321733173417351736173717381739174017411742174317441745174617471748174917501751175217531754175517561757175817591760176117621763176417651766176717981848 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)