کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مسعود حسینی نمایش پست ها
    خوبن غذاهم میخورن ولی اسهال شده
    ۷تخم و تخم کاهو خوردن ۳ روزه دارو ندادم بهشون
    چند روز پیش روزنامه ی کف رو میخوردن ولی الان نمیخورن

Sent from my SM-J700F using پارسی پت mobile app
    تخم كاهو ، خنكه مرتب نديد، مگه ليست تغذيه رو نخونديد؟
    خوردن روزنامه مسمومشون ميكنه ، يا برداريد يا كاغذ سفيد بزاريد. اسهالشون از همين ميتونه باشه.

كته ابدار برنج بدون نمك و روغن . درست كنيد. چند عدد بادام رو با پوست داخل اب جوش بزاريد ، وقتي نرم شد رنده كنيد و با كته بهشون بديد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    طیور برای هضم غذا در سنگدان احتیاج به سنگریزه دارن. برای همین کف دریا یا خاکهای مخصوصشون باید در اختیارشون باشه. غیر از هضم غذا ، این سنگها مواد معدنی مورد نیاز بدنشونو تا حدودی تامین میکنه.
    با سلام
    من یه تحقیق گسترده ای داشتم و حدود 50 تا سایت و فروم خارجی رو خوندم

به این نتیجه رسیدم که با توجه به وضعیت نگهداری طوطی ها در قفس اونها نیاز به سنگ ریزه ندارند اما طوطی هایی که در حیات وحش هستند انها به دلیل هضم دانه ها با پوسته ضخیم میخورند نیاز به سنگ دارند برای دفع بهتر و اسیب نرسیدن به چیندان

حتی یک دامپزشک رو پیدا کردم که چندین طوطی رو کالبد شکافی کرده که دیده یک سوم یا حتی دو سوم چینه دان طوطی رو پر از سنگ بوده این طوطی ها ، طوطیهایی بودند که در حیات وحش نبودن و در قفس نگهداری میشند و یکی از دلایل مرگشون رو وجود سنگ ریزه و سوتغذیه به دلیل وجود این سنگ ریزه ها اعلام کرده بود

یه مقاله خوب پیدا کردم که سایت معتبری هست که قشنگ توضیح داده خودتون هم میتونید مطالعه کنید

http://www.peteducation.com/article....+1835&aid=2652

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedf1 نمایش پست ها
    با سلام
    من یه تحقیق گسترده ای داشتم و حدود 50 تا سایت و فروم خارجی رو خوندم

به این نتیجه رسیدم که با توجه به وضعیت نگهداری طوطی ها در قفس اونها نیاز به سنگ ریزه ندارند اما طوطی هایی که در حیات وحش هستند انها به دلیل هضم دانه ها با پوسته ضخیم میخورند نیاز به سنگ دارند برای دفع بهتر و اسیب نرسیدن به چیندان

حتی یک دامپزشک رو پیدا کردم که چندین طوطی رو کالبد شکافی کرده که دیده یک سوم یا حتی دو سوم چینه دان طوطی رو پر از سنگ بوده این طوطی ها ، طوطیهایی بودند که در حیات وحش نبودن و در قفس نگهداری میشند و یکی از دلایل مرگشون رو وجود سنگ ریزه و سوتغذیه به دلیل وجود این سنگ ریزه ها اعلام کرده بود

یه مقاله خوب پیدا کردم که سایت معتبری هست که قشنگ توضیح داده خودتون هم میتونید مطالعه کنید

http://www.peteducation.com/article....+1835&aid=2652
    سلام. ممنون از توضیحات و سایت خوبی که ارائه دادید. مبحث کف دریا کاملا از سنگريزه جداست. علت تاکید بر وجود این ماده غذایی ، بیشتر بخاطر ساییدن منقار و تامین کلسیم و مواد معدنی بدنشون هست که سختی اون کمک به هضم غذا هم داره. شخصا تا امروز ندیدم برای پرندگان قفس سنگریزه گذاشته بشه. در طبیعت کف دریا موجود نیست و نیاز بدنشونو با این سنگها برطرف میکنن. هر چند دانهای مصرفی مقدار ناچیزی کلسیم داره ولی منبع کاملی نیست.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    سلام. ممنون از توضیحات و سایت خوبی که ارائه دادید. مبحث کف دریا کاملا از سنگريزه جداست. علت تاکید بر وجود این ماده غذایی ، بیشتر بخاطر ساییدن منقار و تامین کلسیم و مواد معدنی بدنشون هست که سختی اون کمک به هضم غذا هم داره. شخصا تا امروز ندیدم برای پرندگان قفس سنگریزه گذاشته بشه. در طبیعت کف دریا موجود نیست و نیاز بدنشونو با این سنگها برطرف میکنن. هر چند دانهای مصرفی مقدار ناچیزی کلسیم داره ولی منبع کاملی نیست.
    بله ، اما عکس موجود توی اون سایت تزیینی هست
    مطلب کلا در رابطه با grit یا همون شن یا ماسه هست
    یه مقدار مطلب کوچیکی در رابطه با کف دریا هم گفته

بله کاملا کف دریا مورد نیاز و حتی ضروری هست ، اما من هیچ نیاز و ضرورتی برای استفاده پرنده های در قفس با توجه به استدلال های علمی و عملی ، از شن یا ماسه پیدا نکردم

در اخر هم باز هم از شما تشکر میکنم ، که اینقدر فعال و پر انرژی هستید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    21759
    سلام
    من يه سوال راجع به عروس هلنديم دارم
    پاش شكست و جراحي شد الان نزديك يك ماهه كه گوشه گير شده و اصلا دوست نداره از قفسش بيرون بياد همش خواب، خوب غذا نميخوره
    وقتي دستم رو سمتش ميبرم وحشي ميشه نوك ميزنه،،وقتي هم كه به زور بيرون ميارمش نسبت به همه صداها ترس داره
    كلي باهاش حرف ميزنم نازش ميكنم كه آروم شه ، يه ذره آروم ميشه ولي باز ميخواد كه تو قفسش بره،امروز كه دوباره ميخواستم اين كار رو كنم و از قفس درش اوردم،وقتي اومدم نازش كنم به مدت چند ثانيه پشت سر هم جيغ بلند مي كشيد،اولين بارش بود كه اينجوري جيغ ميكشيد،شوكه شدم،ميشه لطفا دوستان راههنمايي كنن كه بايد چيكار كنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sara ferferi نمایش پست ها
    سلام
    من يه سوال راجع به عروس هلنديم دارم
    پاش شكست و جراحي شد الان نزديك يك ماهه كه گوشه گير شده و اصلا دوست نداره از قفسش بيرون بياد همش خواب، خوب غذا نميخوره
    وقتي دستم رو سمتش ميبرم وحشي ميشه نوك ميزنه،،وقتي هم كه به زور بيرون ميارمش نسبت به همه صداها ترس داره
    كلي باهاش حرف ميزنم نازش ميكنم كه آروم شه ، يه ذره آروم ميشه ولي باز ميخواد كه تو قفسش بره،امروز كه دوباره ميخواستم اين كار رو كنم و از قفس درش اوردم،وقتي اومدم نازش كنم به مدت چند ثانيه پشت سر هم جيغ بلند مي كشيد،اولين بارش بود كه اينجوري جيغ ميكشيد،شوكه شدم،ميشه لطفا دوستان راههنمايي كنن كه بايد چيكار كنم؟
    سلام . بعد از جراحي عكس گرفته شده؟ شايد استخوان به درستي جوش نخورده ؟ از تقويتي استفاده ميكنيد ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام. ی اتاقک ۲در۲ درست کردم عروس هارو بندازم توش. برای ظرف غذا و اب چی هست ک بشه پیچ کرد ب دیوار؟
    راستی قناری و کوتوله هم دارم میخوام بذارم تو اون اتاق. کوتوله ها تو قفس بزرگه. قناریا ازاد باشن ازیت نمیشن؟

Sent from my iPhone using parsipet

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام. ی اتاقک ۲در۲ درست کردم عروس هارو بندازم توش. برای ظرف غذا و اب چی هست ک بشه پیچ کرد ب دیوار؟
    راستی قناری و کوتوله هم دارم میخوام بذارم تو اون اتاق. کوتوله ها تو قفس بزرگه. قناریا ازاد باشن ازیت نمیشن؟

Sent from my iPhone using parsipet
    سلام ، ميتونيد يك چهار چوب فلزي براي ظروف دان و مشابهش براي ظرف اب درست كنيد كه داخلش قرار بديد و پيچ كنيد به ديوار . نميدونم ظروفي هست كه براي پيچ شدن به ديوار ساخته شده باشه يا خير.
    خيلي همه رو قاطي هم نزاريد ، مسلمه كه اذيت ميشن و أسايش همديگه رو سلب ميكنن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20012
    سلام. سنش؟ پرریزی داره؟ اشتها و وضعیت مدفوعش چطوره؟ سرمانخورده؟ ساعات زیادی مقابل نور مستقیم هست؟

یک سالشه ، نه پرریزی نداره ، اشتها و مدفوعش خداروشکر خوبه ، ساعات زیاد که کلا روبروی پنجرست .. نباید باشه ؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Haj Mohammad نمایش پست ها
    یک سالشه ، نه پرریزی نداره ، اشتها و مدفوعش خداروشکر خوبه ، ساعات زیاد که کلا روبروی پنجرست .. نباید باشه ؟؟
    همه چيز ظاهرا نرماله . يعني تا به حال پرريزي نداشته ؟!! اين بي حالي و خواب الودگي از نشانه هاي شروع پرريزيه ، چون فرموديد مشكلي نداره . نور مستقيم و دائم روي قفسش باشه ، تولك رو جلوتر ميندازه . تنهايي و بدون همبازي بودن هم بي حوصلش ميكنه . زمان بيشتري براش صرف كنيد . چندساعتي بيرون از قفس باهاش بازي كنيد يا اسباب بازيهاي مجاز تهيه كنيد كه از تنهايي در بياد.

صفحه 1732 از 1915 نخستنخست ... 73212321632168217131714171517161717171817191720172117221723172417251726172717281729173017311732173317341735173617371738173917401741174217431744174517461747174817491750175117821832 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 14 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 14 مهمان ها)