کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    كوتوله برزيلي
    شماره عضویت
    21686
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، از تولد تا ٣٠روزگي جوجه ها ، ٥-١٠ گرم از پودر رو با يك كيلو غذاي مصرفيشون تركيب كنيد كه به همين ميزان ميتونيد تناسب ببنديد در روز چند گرم غذا ميخورن و مقدارشو روزانه حساب كنيد . براي بالغين هم همين مقدار رو بمدت يك هفته در يك ليتر اب حل كنيد . از صبح تا شب در اختيارشون باشه و براي روز بعد ، تازه تهيه كنيد .
    بعضي ها ميگن با پودر سوخاري قاطي كن او شرايطش چجوري،؟اطلاع دارين؟

Sent from my iPhone using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط علي صبوري نمایش پست ها
    بعضي ها ميگن با پودر سوخاري قاطي كن او شرايطش چجوري،؟اطلاع دارين؟

Sent from my iPhone using پارسی پت mobile app
    ميتونيد تركيب كنيد ولي سريا پودر كامليه ، نيازي به سوخاري نيست . ازاين مورد بيشتر براي غذاهاي تخم مرغي دست ساز بدون سريا استفاده ميشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21669
    روزنامه كف قفس گذاشتيد يا لانه ؟ برداريد چاره اي نيست
    کف قفس. برش دارم؟
    حنجره یکیشون خش داره چی بهش بدم صاف بشه؟

Sent from my SM-J700F using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مسعود حسینی نمایش پست ها
    کف قفس. برش دارم؟
    حنجره یکیشون خش داره چی بهش بدم صاف بشه؟

بله برداريد ، نيازي نيست . علاوه بر خورده شدن كاغذ و عوارضش ، روزنامه مواد نفتي داره ، مسمومشون ميكنه .
    سوالات خيلي مختصر و بدون هيچ شرح حال از وضعيتشون مطرح ميشه! بفرماييد سن ، جنس ، تغذيه ، شرايط نگهداري و دمايي؟؟؟؟ ممكنه اين خش دار بودن صدا در اثر مصرف بيش از حد غذاي گرم ، سرماخوردگي يا شروع اواز خواني در جنس نر باشه . توضيح بفرماييد لطفا.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21669
    بله برداريد ، نيازي نيست . علاوه بر خورده شدن كاغذ و عوارضش ، روزنامه مواد نفتي داره ، مسمومشون ميكنه .
    سوالات خيلي مختصر و بدون هيچ شرح حال از وضعيتشون مطرح ميشه! بفرماييد سن ، جنس ، تغذيه ، شرايط نگهداري و دمايي؟؟؟؟ ممكنه اين خش دار بودن صدا در اثر مصرف بيش از حد غذاي گرم ، سرماخوردگي يا شروع اواز خواني در جنس نر باشه . توضيح بفرماييد لطفا.
    دکتر ک بردمشون گفت جنسیتشون رو نمیدونم ولی هردوشون زیر یک سال دارن یکیشون ۴ یا ۵ ماه و یکیشون ۶یا۷ دارد
    بزرگه ۲ هفتس شروع ب اواز خوانی کرده ولی صداش گاهی میگیره
    بعضی ها میگن ماده است
    غذاشون ارزن و تخم کتان و کنجد و تخم مرغ و ۲ قطره ای ک دکتر داده البته جعفری هم بهشون میدم
    اولی بزرگس ک میخونه و دستی نیس و
    دومی نمیخونه ولی کاملا دستی هس

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مسعود حسینی نمایش پست ها
    دکتر ک بردمشون گفت جنسیتشون رو نمیدونم ولی هردوشون زیر یک سال دارن یکیشون ۴ یا ۵ ماه و یکیشون ۶یا۷ دارد
    بزرگه ۲ هفتس شروع ب اواز خوانی کرده ولی صداش گاهی میگیره
    بعضی ها میگن ماده است
    غذاشون ارزن و تخم کتان و کنجد و تخم مرغ و ۲ قطره ای ک دکتر داده البته جعفری هم بهشون میدم
    اولی بزرگس ک میخونه و دستی نیس و
    دومی نمیخونه ولی کاملا دستی هس

تا زمانی که پرریزی طی نشه ، تشخیص جنسیت درست از اب در نمیاد. کنجد طبع گرمی داره. برای باز شدن صداش غذاهای خنکتری مثل کاهو ، تخم کاهو و از این قبیل بهش بدید. میوه و سبزیجات مختلف ، جوانه ها ، حبوبات و غلات پخته به اضافه هفت تخم ، به میزان مجاز که توضیحش در مقالات بخش تغذیه داده شده در جدول غذاییشون قرار بدید.

تغذیه https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

از زیر دم هر دو عکس واضح بزارید. چون دستی نیست ، کف قفس رو بردارید و از زیر عکس بگیرید که خطوطی اگر زیر دم هست دیده بشه. یه مقداری توی تصویری که گذاشتید مشخصه ولی بررسی دقیقتر لازمه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا
    شماره عضویت
    21711
    سلام دوستان من تازگی ی عروس هلندی گرفتم ولی نمیدونم کلا واکسن میخواد یا نه اگه میخواد از چند ماهگیش باید بزنیم و چه واکسن هایی چون هر چه قدر تو سایت ها سرچ کردم نتونستم به جوابم برسم ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط راتین نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازگی ی عروس هلندی گرفتم ولی نمیدونم کلا واکسن میخواد یا نه اگه میخواد از چند ماهگیش باید بزنیم و چه واکسن هایی چون هر چه قدر تو سایت ها سرچ کردم نتونستم به جوابم برسم ممنون
    سلام خير نيازي نداره . واكسيناسيون طيور زينتي ، درصد ريسكش بالاست و ممكنه با شوك و مرگ مواجه بشن. در طوطيهاي بزرگ هم در صورتي كه موارد خاص و
    همه گير مثل نيوكاسل ، انفلوانزا ، آبله ..... در اون محيط شايع بشه ، واكسيناسيون با احتياط و رعايت اصول ايمني خاص بايستي انجام بشه كه متاسفانه گاهي اين مورد هم با شكست روبرو ميشه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    21480
    سلام دوستان
    من امروز توی یه مقاله خارجی خوندم که کرفس برای طوطی خوب نیست و باعث انسداد روده میشه اما برگ اون خوبه و هفت نمک مورد نیاز بدن طوطی رو تامین میکنه
    قابل ذکره که این مقاله در یکی از معتبر ترین مجلات طوطی سانان هم به چاپ رسیده بود

ایا این درسته ؟ در حای که تو بخش تغذیه کرفس روی یکی از سبزیجات مورد علاقه این طوطی ها نام برده اید ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21724
    سلام وقت شما بخیر
    من ی جفت عروس هلندی گرفتم که قبلا پیش صاحب قبلیشون جوجه دادن . الان حدودا 5 ماهی هست پیشه من هستن و تخم نمیذارند. ی ماهی میشه با هم جفت گیری هم میکنند ولی ماده اصلا تمایلی نداره بره تو لونه مگر زمانی که از چیزی به ترسه. نرم چند کلمه ای صحبت میکنه البته خودم تو این چند ماه باهاش تمرین کردم و قبلا بلد نبود و مادم حرف نمیزنه و هیچکدوم هم دستی و رام نیستن.غذاشون هم 7 تخم و تخمه آفتابگردونه و هفته ای یکی دوبار بهشون تخم مرغ و کاهو و گیشنیز و جعفری و جونه گندم و به فصلش برگ کرفس میدم . کف دریا هم همیشه جلشونه و می خورند . هر از گاهی هویج می خورند ولی خیلی کم . لب به سیب و موز هم نمیزنند. براشون بادوم و گردو و فندق و پسته هم گذاشتم ولی لب نمیزنند. ماهی یکی دوبار هم تو آبشون مولتی ویتامین ریختم. محیطی هم که هستن. آروم و کم رفت آمده.هر دو هم کاملا سر حالندفکر کنم همه شرایط لازمو براشون محیا کردم
    می خواستم بدونم الان این تاخیرشون واسه تخم گذاشتن طبیعه و فقط باید بیشتر صبر کنم یا مشکلی هست که باید برطرف کنم ؟

صفحه 1730 از 1915 نخستنخست ... 73012301630168017111712171317141715171617171718171917201721172217231724172517261727172817291730173117321733173417351736173717381739174017411742174317441745174617471748174917801830 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)