همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    با سلام

جوجه عروس من خیلی لوس هست سوت بزنم دستمو بگیرم بالا میپره میاد میشینه روش حالا که نمیخوام این جوجه عروس رو نگه دارم خیلی دستی و رام شده تنها مشکلش اینه که دون خور نمیشه
    سلام.بهتره وعده های غذاییش رو کم کنی و بیشتر شب ساعت حدود ده بهش یک وعده و صبح هم حدود ساعت هشت یک وعده با سرنگ بهش غذا بدی و بجای سایر وعده ها چند روز اول دو بند انگشت سفیده تخم مرغ که روش ارزن پاشیده شده بذاری تا گرسنگی بهش فشار بیاره که شروع به نوک زدن بکنه و کم کم سرنگ رو فراموش کنه.هرچند اگر کنار یک پرنده ی دون خور بذاری که دونه خوردن رو ببینه کم کم شروع به نوک زدن و گرفتن غذا با نوکش میکنه و خیلی زودتر از سرنگ راحت میشی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    سلام
    عروس من
    دستمو جو لو یش می گیرم گاز می گیره .
    از دست هم فرار می کنه .
    اصلا هیچ کس اذیتش نکردش اما با انسان ها بد شده.
    ولی بعضی وقت ها مثلا روی پام میاد می خوابه.یا سفره میندازیم مثل قبلا میاد سر سفره.
    دلیل از دست فراری شدن چیه.
    لطفا چند تا پاسخ دهید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر محمد 2 نمایش پست ها
    سلام
    عروس من
    دستمو جو لو یش می گیرم گاز می گیره .
    از دست هم فرار می کنه .
    اصلا هیچ کس اذیتش نکردش اما با انسان ها بد شده.
    ولی بعضی وقت ها مثلا روی پام میاد می خوابه.یا سفره میندازیم مثل قبلا میاد سر سفره.
    دلیل از دست فراری شدن چیه.
    لطفا چند تا پاسخ دهید

دوست عزیز کم کم داره بهتون عادت میکنه اون اولا رو یادته اصلا محلتون نمیزاشت باید صب داشته باشی الانم داری میگی میاد رو پاهات میخوابه سر سفره غذا میخوره خوب این خودش برای خودش خوبه وقتی میاد رو پاتون انگشت اشارتون رو ببرید زیر سینش اگه حالت تهاجمی داشت گازم گرفت به روی خودتون نیارید انگشتتون رو ببرید زیر سینش 2-3 بار بزنید زیر سینش خودش بی اختیار میاد روی دست کم کم اینطوری باهاش کار کنید دیگه عادت میکنه یا میخواید اول با دست کش سفید کار کنید کم کم دست کش رو بردارید با دست کار کنید با تشکر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.بهتره وعده های غذاییش رو کم کنی و بیشتر شب ساعت حدود ده بهش یک وعده و صبح هم حدود ساعت هشت یک وعده با سرنگ بهش غذا بدی و بجای سایر وعده ها چند روز اول دو بند انگشت سفیده تخم مرغ که روش ارزن پاشیده شده بذاری تا گرسنگی بهش فشار بیاره که شروع به نوک زدن بکنه و کم کم سرنگ رو فراموش کنه.هرچند اگر کنار یک پرنده ی دون خور بذاری که دونه خوردن رو ببینه کم کم شروع به نوک زدن و گرفتن غذا با نوکش میکنه و خیلی زودتر از سرنگ راحت میشی.
    والا تجربه با سرنگ غذا دادن رو ندارم میترسم بکشمش....
    اگر ارزن رو با پوست بخوره مشکل براش پیدا نمیشه والا تخم افتابگردون گرفتم دستم گفتم بخور یوهو قورتش داد ترسیدم خفه بشه 10 بار بهش اب دادم اصلا اب هم خودش نمیخوره فوق العاده رام و دستی هست خس خس گلو هم داره که خیلیا بهم گفتن طلب غذا میکنه اگر سرما خورده باشه یا گلو درد داشته باشه قطره چیزی باید بدم ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9162
    نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    دوست عزیز کم کم داره بهتون عادت میکنه اون اولا رو یادته اصلا محلتون نمیزاشت باید صب داشته باشی الانم داری میگی میاد رو پاهات میخوابه سر سفره غذا میخوره خوب این خودش برای خودش خوبه وقتی میاد رو پاتون انگشت اشارتون رو ببرید زیر سینش اگه حالت تهاجمی داشت گازم گرفت به روی خودتون نیارید انگشتتون رو ببرید زیر سینش 2-3 بار بزنید زیر سینش خودش بی اختیار میاد روی دست کم کم اینطوری باهاش کار کنید دیگه عادت میکنه یا میخواید اول با دست کش سفید کار کنید کم کم دست کش رو بردارید با دست کار کنید با تشکر
    روز های اول بهتر بود. شاید کم محلش گذاشتم از روز های اول

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر محمد 2 نمایش پست ها
    روز های اول بهتر بود. شاید کم محلش گذاشتم از روز های اول
    دوست عزیز هیچ وقت دیر نیست این جور که من متوجه شدم شما دانش اموزی الانم تابستون اوج ازادی وقت بشین یکم حوصله بزار باهاش کار کن لذت دستی شدنش رو ببر با تشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    والا تجربه با سرنگ غذا دادن رو ندارم میترسم بکشمش....
    اگر ارزن رو با پوست بخوره مشکل براش پیدا نمیشه والا تخم افتابگردون گرفتم دستم گفتم بخور یوهو قورتش داد ترسیدم خفه بشه 10 بار بهش اب دادم اصلا اب هم خودش نمیخوره فوق العاده رام و دستی هست خس خس گلو هم داره که خیلیا بهم گفتن طلب غذا میکنه اگر سرما خورده باشه یا گلو درد داشته باشه قطره چیزی باید بدم ؟
    به هیچ وجه امکان نداره که خس خس کردنش سرماخوردگی باشه و فقط طلب غذا کردنه که حتی اگر اگر سرماخوردگی بود به هیچ وجه هیچ نوع شربتی برای گلو درد عروس وجود نداره.جوجه ها خیلی کم در طول روز آب میخورن کلا.ارزن رو هم با پوست بخوره هضمش بشدت سخت میشه و اذیت میکنه جوجه رو ولی خودشون به صورت غریزی ارزن یا هر نوع دانه ای رو میشکونن و بعد میخورن نگران نباشید.جوجه سرنگی بزرگ کردن دردسر های خاص خودشم داره که یکیش از سرنگ گرفتنش هست که خیلی هم خود جوجه اذیت میشه و هم صاحبش.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    به هیچ وجه امکان نداره که خس خس کردنش سرماخوردگی باشه و فقط طلب غذا کردنه که حتی اگر اگر سرماخوردگی بود به هیچ وجه هیچ نوع شربتی برای گلو درد عروس وجود نداره.جوجه ها خیلی کم در طول روز آب میخورن کلا.ارزن رو هم با پوست بخوره هضمش بشدت سخت میشه و اذیت میکنه جوجه رو ولی خودشون به صورت غریزی ارزن یا هر نوع دانه ای رو میشکونن و بعد میخورن نگران نباشید.جوجه سرنگی بزرگ کردن دردسر های خاص خودشم داره که یکیش از سرنگ گرفتنش هست که خیلی هم خود جوجه اذیت میشه و هم صاحبش.
    عزیز والا میگفت دون خور هست تقریبا من از اون طرف گرفتم حالا میخوام بدم به یکی از دوستان شیرازیم گفته دون خورش کن برای من بفرست حالا این دون خور نمیشه نمیدونم برم به خود پرنده فروشی بدم و با یه دونه بالغ معاوضه کنم یا نه اینو نگه دارم دون خور میشه و میتونم بدمش به اون دوستمون
    رو غذاش ارزن میریزم اصلا نمیخوره بی نهایت نون خیس خورده رو دوست داره اگر صبح ظهر شب بهش نون خیس کرده بدی میخوره خیلی دوست داره اما سفیده تخم مرغ خیلی دوست ندره ارزن هم که خیلی دوست نداره نمیدونم چی کار کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9162
    بهترین لونه برای جفت ها کوزه بهتره یا چوبی.
    سن عروس های چند ساله هم می شه تشخیص داد؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    عزیز والا میگفت دون خور هست تقریبا من از اون طرف گرفتم حالا میخوام بدم به یکی از دوستان شیرازیم گفته دون خورش کن برای من بفرست حالا این دون خور نمیشه نمیدونم برم به خود پرنده فروشی بدم و با یه دونه بالغ معاوضه کنم یا نه اینو نگه دارم دون خور میشه و میتونم بدمش به اون دوستمون
    رو غذاش ارزن میریزم اصلا نمیخوره بی نهایت نون خیس خورده رو دوست داره اگر صبح ظهر شب بهش نون خیس کرده بدی میخوره خیلی دوست داره اما سفیده تخم مرغ خیلی دوست ندره ارزن هم که خیلی دوست نداره نمیدونم چی کار کنم
    متاسفانه یک سری جوجه ها خیلی اذیت میکنن تا دون خور بشن و بهترین کار اینه که فقط یک وعده صبح و یک وعده شب بهش با سرنگ غذا بدین و بذارینش کنار سایر پرندگان تا خوردن ارزن رو از اون ها یاد بگیره و گرنه ممکنه حالا حالاها سرنگ رو ترک نکنه.

صفحه 172 از 1915 نخستنخست ... 721221531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881891901912222726721172 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)