کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21491
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    خواهش ميكنم. اسم اين دارو رو نشنيدم ، احتمالا دست سازه. داروي ديگه اي براتون مينويسم ، انشالله همه موارد رو رعايت كنيد و درمان بشه.
    باشه ممنونم ازتون دارو هارو هر وق بگین تهیه میکنم فقط یه چیز دیگه اینکه از دیروز اکثر اوقات در حال تمیز کردن خودشه عادیه؟پر هاش نمیریزه ولی کمی مث پشم میچسبه به منقارش

Sent from my SM-A500H using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza1371 نمایش پست ها
    دکتر نبردم که من فک کنم با کسه دیگه اشتباه شد

Sent from my SM-N920C using پارسی پت mobile app
    بله درست ميفرماييد ، دكتر نبرديد ولي روز اولي كه مشكلش حادتر نبود دارو نوشتم و بعدا تأكيد كردم استفاده كنيد ، أهميتي نداديد تا وضعيت بدتر شد . چرا؟!! بيماري براي يك جوجه عروس شوخي نيست . اگر سلامتيش براتون مهمه يا مراجعه كنيد دكتر يا دارو رو بهش بديد . ديرتر ازين بشه ، ديگه سخت ميشه درمانش كرد. ريه هاش اسيب ميبينه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedf1 نمایش پست ها
    دوستان سلام

ایا در زمان پر ریزی که در بین ماه های 5 تا 7 ماهگی در عروس هلندی اتفاق میفته ، پر های سر عروس هلندی دیرتر در میاد و رشد میکنه ؟

و سوال بعد اینکه عروس هام زیاد به سبزیجات علاقه نشون نمیدن ، و تغذیه مکملشون ، پیشنهاد و یا راه حل شما چیست

نظر من این بود که ارزن و کتان رو از قفس بردارم تا مجبور بشن برن سراغ اون تغدیه هاشون ایا درسته ؟

برای حلقه پا هم به یه نقره ساز ماهر سفارش دادم برام حلقه پا با نقره در بیاره
    سلام،ريزش پرها به ترتيب خاصي انجام ميشه و هر قسمتي كه ديرتر بريزه ، ديرتر هم رشد ميكنه. مرحله ريزش از بالهاش شروع ميشه و بعد ، دم، سر ، سينه و پشت.
    اين روشي كه در نظر داريد انجام بديد ولي بيشتر از دوساعت گرسنگي داده نشه .

از انواع ، سبزي ، ميوه و غلاتي كه نميخورند رو به قطعات خيلي كوچك برش بديد و با مقدار كمي از دانه هاشون مخلوط كنيد . دقت كنيد دانه ها در حجم زياد تهيه نشه ، فقط به اندازه وعده مثلا يكساعتي كه مصرف ميكنند باشه و باقيمانده رو بعد از يكساعت دور بريزيد . البته اگر ازين روش كمتر استفاده كنيد بهتره . سعي كنيد با قرار دادن ابميوه به جاي ابخوردن براي يكي دوساعت ( و بعد اب ساده ) ، ميلشون رو به خوردن ميوه جات بيشتر كنيد . و يا ٢-٣ساعتي ظروف غذا رو برداريد و به جاي اون ، تركيبي از ميوه و سبزيجات خرد شده بزاريد يا با ترفند هايي مثل بازي كردن ، زماني كه خارج از قفس هستند ، ازين غذاها بعنوان تشويقي استفاده كنيد . حتي با اتصال تكه هاي مختلف ، چيزي شبيه نردبان يا وسيله بازي درست كني. كه باهاش موقت سرگرم بشن و درحين بازي بهش نوك بزنن . ولي بعد از دوساعت دور بريزيد .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    21417
    بله درست ميفرماييد ، دكتر نبرديد ولي روز اولي كه مشكلش حادتر نبود دارو نوشتم و بعدا تأكيد كردم استفاده كنيد ، أهميتي نداديد تا وضعيت بدتر شد . چرا؟!! بيماري براي يك جوجه عروس شوخي نيست . اگر سلامتيش براتون مهمه يا مراجعه كنيد دكتر يا دارو رو بهش بديد . ديرتر ازين بشه ، ديگه سخت ميشه درمانش كرد. ريه هاش اسيب ميبينه .
    چرا بابا دارم میدم دیگه دارو رو که فرمودید [emoji15] [emoji15] الان سه روزه گفتین ۵ روز بدم دارم میدم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza1371 نمایش پست ها
    چرا بابا دارم میدم دیگه دارو رو که فرمودید [emoji15] [emoji15] الان سه روزه گفتین ۵ روز بدم دارم میدم

اگر اينطوره كه خيلي خوبه . عذرخواهي ميكنم ، فكر كردم استفاده نميكنيد. علايمش رو يكباره ديگه بفرماييد.تا ٥روز مصرف كنه اگر بهبود پيدا نكرد بفرماييد عوضش كنم.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.mg نمایش پست ها
    نه خارش نداره . پراشم فقط مرتب میکنه دنبال چیزی بینشون نیست.دمای خونه معمولی بین۱۵-۲۰درجه.
    غذا هم ارزن می خوره ، هغته یه بار هم بهش سفیده تخم مرغ و هویج یا سیب میدم.
    دما خيلي پايينه ! تغذيه اشتباهه !! دما رو بين ٢٥-٢٨تنظيم كنيد . اينطور ادامه بديد ضعيف و بيمارو حتي به علت كمبودهاي بدن ، به پركني دچار ميشه. اينجور اراستن هم كه فرموديد بيشتر شبيه به پركنيه ، با توجه به خونريزي كه در انتهاي اونها ديده ميشه. البته جايگزيني و رشد پرهاي جديد هم باعث خونريزي ريشه ميشه ولي اينكه چه دليلي داره ، اينطور پرهارو ميكنه ، يا از فقر املاح و ويتامينهاست و يا استرس. چون نه در سن پرريزي قرار داره نه دماي محيط بالاست كه بشه گفت به پرريزي زودرس دچار شده و نه خارش داره كه انگلهاي پوستي مد نظر باشه . پرهاي سينه هم جدا ميكنه ؟ يا ميجوه ؟

مقاله هاي زير رو حتما مطالعه و تغذيه اش رو سريعا اصلاح كنيد. اگر در موقعيت استرس قرار داره ، برطرف كنيد . دما و رطوبت هم به مرور و طي يكي دو روز به حد نرمال برسونيد . كف دريا هميشه در قفسش باشه و ويتامين مخصوص طوطي ٢-٣بار در هفته حتما مصرف كنه
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...lcVjhy1FzjsLGg

https://www.google.com/url?sa=t&sour...i2fePzPet7eBCw

https://www.google.com/url?sa=t&sour...kYAdpKG_NWlU2A

https://www.google.com/url?sa=t&sour...EBYpkeC3uuGcBw

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21472
    دما خيلي پايينه ! تغذيه اشتباهه !! دما رو بين ٢٥-٢٨تنظيم كنيد . اينطور ادامه بديد ضعيف و بيمارو حتي به علت كمبودهاي بدن ، به پركني دچار ميشه. اينجور اراستن هم كه فرموديد بيشتر شبيه به پركنيه ، با توجه به خونريزي كه در انتهاي اونها ديده ميشه. البته جايگزيني و رشد پرهاي جديد هم باعث خونريزي ريشه ميشه ولي اينكه چه دليلي داره ، اينطور پرهارو ميكنه ، يا از فقر املاح و ويتامينهاست و يا استرس. چون نه در سن پرريزي قرار داره نه دماي محيط بالاست كه بشه گفت به پرريزي زودرس دچار شده و نه خارش داره كه انگلهاي پوستي مد نظر باشه . پرهاي سينه هم جدا ميكنه ؟ يا ميجوه ؟

مقاله هاي زير رو حتما مطالعه و تغذيه اش رو سريعا اصلاح كنيد. اگر در موقعيت استرس قرار داره ، برطرف كنيد . دما و رطوبت هم به مرور و طي يكي دو روز به حد نرمال برسونيد . كف دريا هميشه در قفسش باشه و ويتامين مخصوص طوطي ٢-٣بار در هفته حتما مصرف كنه
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...lcVjhy1FzjsLGg

https://www.google.com/url?sa=t&sour...i2fePzPet7eBCw

https://www.google.com/url?sa=t&sour...kYAdpKG_NWlU2A

https://www.google.com/url?sa=t&sour...EBYpkeC3uuGcBw
    دما رو تنظیم کردم . فقط یکی از پرای بلند دمش تهش یکم خونی بود اونم فهمیدم برادر کوچیکم دمشو کشیده کنده شده ، زیادم پراش نمیرزین از اون روز دیگه پر ریزی نداشته ، در مورد تغذیه هم فرمودید اشتباهه اکثر چیزایی که تو مقالات بود بهش میدم فقط ویتامین و کف دریا را نمیدم ،
    میشه بگید از کجا میتونم کف دریا تهیه کنم؟
    و ویتامینو چجوری بهش بدم ؟
    با تشکر .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21339
    سلام ...شرمنده من با سوال جدید اومدم...الان جوجه ی عروس هایه من 20 روزس و اینا دوباره دنباله بچه دار شدنن انگار...با این وضع که این سومین تخم گذاریه عروسامه اصلا مایل نیستم اینجوری ادامه بدن و ضعیف شن چه کنم ؟؟؟؟

Sent from my LG-H960 using پارسی پت mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    21195
    پر تاجش شکسته چکارش کنم درست بشه روز سومه داره دارو ویتامین میخوره ب خاطر مشکل تنفسی ک دکتر تشخیص داد
    این باد کردنش ب همین خاطره؟
    کی خوب میشه
    غذاشم تخم کتان و ارزن
    ب توصیه ی شما سبزیجات رو براش قطع کردم فقط ۲ مدل قطره میریزم تو ابشون
    ولی تقریبا از وحشی بودن داره خارج میشه و گاز نمیگیره و جواب سوت میده
    اسهال هم نیست
    ممنون میشم جواب بدین ک زود ار خوب بشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.mg نمایش پست ها
    دما رو تنظیم کردم . فقط یکی از پرای بلند دمش تهش یکم خونی بود اونم فهمیدم برادر کوچیکم دمشو کشیده کنده شده ، زیادم پراش نمیرزین از اون روز دیگه پر ریزی نداشته ، در مورد تغذیه هم فرمودید اشتباهه اکثر چیزایی که تو مقالات بود بهش میدم فقط ویتامین و کف دریا را نمیدم ،
    میشه بگید از کجا میتونم کف دریا تهیه کنم؟
    و ویتامینو چجوری بهش بدم ؟
    با تشکر .
    اون چيزي كه از تغذيه اش گفته بوديد ، غذاي عروس هلندي نبود! بسيار گسترده تر و متنوع تره . ساده ترين نمونه اش ، دانه روتينش بود كه شما گفتيد ارزن! در صورتي كه تخم كتان ، ارزن و هفت تخم ، حداقل غذاي پرندگانه. و هفته اي يكبار سيب ، هويج ، تخم مرغ كافي نيست .

كف دريا رو از پت شاپ ، پرنده فروشيها و عطاري تهيه كنيد . شسته و تميز شده در اختيارش بزاريد . ويتامين هم بستگي به نوعش داره . هر نوعي تهيه ميكنيد بفرماييد تا نحوه مصرفشو بگم خدمتتون .

صفحه 1712 از 1915 نخستنخست ... 71212121612166216931694169516961697169816991700170117021703170417051706170717081709171017111712171317141715171617171718171917201721172217231724172517261727172817291730173117621812 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 25 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 25 مهمان ها)