همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    عزیز گرما والا من گرما رو تو اطاق عروس ها ندارم چون هوای بیرون بسیار گرم هست اما هوای اطاق عروس ها که زیرزمین هست خنک هست تقریبا هوا نه گرم هست نه خنک
    قطره رو ایا هر روز بدم یا خیر ؟ هفته ای چند بار ممنون میشم یه برنامه غذایی بهم بدید
    غذاهایی که عروس ها میخورن به شرح زیر است
    جعفری - تخم کتان - تخم ارزن - کاهو - سبزی گشنیز - جوانه گندم
    این غذا های بالا رو همه رو با کمال میل میخورن اما سفید تخم مرغ و شاهدونه و انواع اقسام میوه ها نظیر سیب و هویج اینا رو نمیخورن نمیدونم هم چطوری عادتشون بدم به این غذا ها
    من خودم به شخصه به عروس هام در هفته دو بار قطره رو میدم و در واقع سه روز در میون و در زمان تخم گذاری یک روز در میون میدم.غذاهای اصلی هم تخمه و ارزن هست و تخم های دیگه هم شادونه،کافیشه،تخم کتون میدم و از سبزی جعفری و کاهو و هویج و بلال هم استفاده میکنم و برای جفت هایی که هویج نمیخورن کرفس استفاده میکنم.عروس کلا بد غذا هست و اگر در جوجگی به خوردن چیزی عادت نکرده باشه بزرگ بشه خیلی سخت عادت میکنه به خوردنش.شما هم غذایی خوبی داری و خوب هم جواب گرفتی ولی خوب تجربه اول بوده و باید از طریق آزمون و خطا پیش بری تا به یک جفت دلخواه برسی که به هیچ وجه عجله نکن در تغییر نر یا جفت چون سری اول بوده و با تغییر در جفت باید همه ی راه رو دوباره از اول بری که یعنی بازگشت به چند ماه قبل.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    با سلام
    - موهای سرش و تاجش رو مادر پدرش زدنش و ریخته اما در حال بیرون اومدن هست
    - تعجب میکنم چون سنش خیلی کم هست دون خور نیست اما پرهاش همش کامل هست و گاهی اوقات میپره...
    سوت ریتم دار نزده اما در حال خوردن غذا از خودش صدا در میاره.... ممنون میشم جنسیت و سنش رو بهم بگید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با سلام
    - موهای سرش و تاجش رو مادر پدرش زدنش و ریخته اما در حال بیرون اومدن هست
    - تعجب میکنم چون سنش خیلی کم هست دون خور نیست اما پرهاش همش کامل هست و گاهی اوقات میپره...
    سوت ریتم دار نزده اما در حال خوردن غذا از خودش صدا در میاره.... ممنون میشم جنسیت و سنش رو بهم بگید
    سلام.جوجه تا سن شش ماهگی که یک دوره پرریزی رو پشت سر نگذاره بخصوص در رنگ خاکستری به هیچ وجه نمیشه از روی مشخصات ظاهریش نر و مادگیش رو تشخیص داد و یک سری از جوجه ها در سن چهارماهگی شروع به خوندن به شکل ناواضح میکنن که احتمال نر بودنشون زیاد هست در غیر این صورت در جوجه ها به هیچ وجه نمیشه با قطعیت گفت نر یا ماده هستند.همه ی جوجه ها تا سن حدود سه ماهگی یه صدایی مثل جیر جیر کردن از خودشون در میارن که به مرور زمان از بین میره.جوجه از سی روزگی رسما توانایی پرواز کردن رو داره و پرهاش کامل میشه و به دون خور شدنش ربطی نداره.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    تشکر از پاسخت
    داداش جوجه عروس من در حالتی که انسان رو ببینه و یا بخواد غدا بخوره همش صدای ناله خش خش میکنه اما وقتی بزارمش تو قفسش و کسی رو نبینه کامل هیچ صدایی نمیده

صداش رو ضبط کردم ممنون میشم کمک کنید نمیدونم سرما خورده یا خیر.. من هر روز بهش نان خیس کرده و سفیده تخم مرغ میدم

http://www.awp.ir/upload/uploads/1382480020.zip

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    تشکر از پاسخت
    داداش جوجه عروس من در حالتی که انسان رو ببینه و یا بخواد غدا بخوره همش صدای ناله خش خش میکنه اما وقتی بزارمش تو قفسش و کسی رو نبینه کامل هیچ صدایی نمیده

صداش رو ضبط کردم ممنون میشم کمک کنید نمیدونم سرما خورده یا خیر.. من هر روز بهش نان خیس کرده و سفیده تخم مرغ میدم

http://www.awp.ir/upload/uploads/1382480020.zip
    سلام.از اونجا که جوجه شما به تغذیه از انسان عادت کرده با دیدن انسان صدایی تولید میکنه مثل خش خش کردن که به نوعی تقاضای غذا میکنه که با این صدا پدرو مادر متوجه گرسنگی جوجه میشن و بهش غذا میدن.این صدا غریزی هست و تا زمانیکه کامل دونه خور بشه این صدارو از خودش موقع دیدن انسان و گرسنگی تولید میکنه که جای نگرانی نداره.از دادن بی رویه تخم مرغ آب پز خودداری کن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    چشم عزیز کمتر بهش این غذا ها رو میدم والا جوانه گندم هم کاملا نرم هست اما همشو میخوره نه سفیده اش رو.....
    ارزن رو هم نمیتونه پوست بکنه همشو میخوره...
    امروز صبج دیدم جوجه عروس وسط نوکش یه کوچولو زخم شده به نطرتون چی شده ؟ دیشب یه خورده ترسید خودشون رو همه عروسا زدن تو قفس تا برق رو روشن کردم یه خورده اینور اونور خوردن ایا مشکلی نیست چیکار کنم خوب بشه ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    [QUOTE=hidden;65350]چشم عزیز کمتر بهش این غذا ها رو میدم والا جوانه گندم هم کاملا نرم هست اما همشو میخوره نه سفیده اش رو.....
    امروز صبج دیدم جوجه عروس وسط نوکش یه کوچولو زخم شده به نطرتون چی شده ؟ دیشب یه خورده ترسید خودشون رو همه عروسا زدن تو قفس تا برق رو روشن کردم یه خورده اینور اونور خوردن ایا مشکلی نیست چیکار کنم خوب بشه ؟
    با سلام فکر کنم الان دیر شده باشههرموقغع دیدی جایی از پرنده زخم شد سریع ارد نخودچی یا خاکستر سیگار بزن کار خاصی نمیخواد بکنی خودش خوب میشه فقط محیط اطرافش رو تمیز نگه دار با تشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    چشم عزیز کمتر بهش این غذا ها رو میدم والا جوانه گندم هم کاملا نرم هست اما همشو میخوره نه سفیده اش رو.....
    نوک پرنده نرمه و با برخورد به در و دیوار احتمال آسیب دیدگیش زیاده ولی این زخم ها موردی ندارن و مشکلی پیش نمیاد نگران نباشید.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    داداش ایا به نظرت بال هاش رو کوتاه کنم ؟ به نظرت تو بال هاش رگ های خونی نیست ؟ میترسم بچینم رگ خونی داشته باشه.... خیلی میپره بیش از حد لوس شده...
    در مورد دون خور کردنش هم ممنون میشم توضیح بدید
    ممنون از کمک هایی که میکنید

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    داداش ایا به نظرت بال هاش رو کوتاه کنم ؟ به نظرت تو بال هاش رگ های خونی نیست ؟ میترسم بچینم رگ خونی داشته باشه.... خیلی میپره بیش از حد لوس شده...
    در مورد دون خور کردنش هم ممنون میشم توضیح بدید
    ممنون از کمک هایی که میکنید
    سلام

ساقه پر رو (اون قسمتی که به پوست نزدیک میشه) نگاه کنید

اگر توش قرمز بود پر هنوز رگ خونی داره اگر شفاف و بی رنگ بود میتونید بچینیدش

برای دونخور کردنش هم یک مقداری گردو و بادام و تخمه خورد شده رو روی غذای نرمش بریزید تا یواش یواش یاد بگیره که بشکنه و خورد کنه

صفحه 170 از 1915 نخستنخست ... 701201511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831841851861871881892202706701170 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)