کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس
    شماره عضویت
    21234
    خواهش میکنم کمکم کنید.. عروس من بی حاله دو روزه.. مدفوعش سبزه کاملا.. شیطنت هم نمیکنه مثل قبل.. بهم بگید چکار کنم.. ناراحتم.. 😢

Sent from my HUAWEI MT7-TL10 using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sara fara نمایش پست ها
    خواهش میکنم کمکم کنید.. عروس من بی حاله دو روزه.. مدفوعش سبزه کاملا.. شیطنت هم نمیکنه مثل قبل.. بهم بگید چکار کنم.. ناراحتم..

دوست محترم از راه دور مشکل مشخص نمیشه سریعتر ببریدش اصفهان برای معالجه.

سنش رو بفرمایید. بی اشتها هم هست؟ اسهال؟ توی دست بگیریدش و پرهای زیر شکم رو کنار بزنید اگر رگ برجسته سیاه یا ابی رنگ مشاهده کردید اطلاع بدید. غذا رو به راحتی میبلعه یا به سختی؟ چینه دان به نظر برجسته نیست؟ ( حتی مواقعی که گرسنه هست) سرما نخورده؟( ابریزش بینی . عطسه . صدای گرفته یا خس خس سینه ، چشمهای مرطوب)

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس
    شماره عضویت
    21234
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    دوست محترم از راه دور مشکل مشخص نمیشه سریعتر ببریدش اصفهان برای معالجه.

سنش رو بفرمایید. بی اشتها هم هست؟ اسهال؟ توی دست بگیریدش و پرهای زیر شکم رو کنار بزنید اگر رگ برجسته سیاه یا ابی رنگ مشاهده کردید اطلاع بدید. غذا رو به راحتی میبلعه یا به سختی؟ چینه دان به نظر برجسته نیست؟ ( حتی مواقعی که گرسنه هست) سرما نخورده؟( ابریزش بینی . عطسه . صدای گرفته یا خس خس سینه ، چشمهای مرطوب)
    زیر شکمش رو نگاه کردم متوجه رگی نشدم یا من ناشی بودم و نفهمیدم.. اسهال هم البته از قبل رقیقتره اما تفاوتش بیشتر توی رنگشه که به شدت سبزه..کاملا به رنگ چمن.. فقط نسبت به قبل خیلی بیحال و مظلوم شده...لطفاااااا بگین چکار کنم.. 🙇

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    زیر شکمش رو نگاه کردم متوجه رگی نشدم یا من ناشی بودم و نفهمیدم.. اسهال هم البته از قبل رقیقتره اما تفاوتش بیشتر توی رنگشه که به شدت سبزه..کاملا به رنگ چمن.. فقط نسبت به قبل خیلی بیحال و مظلوم شده...لطفاااااا بگین چکار کنم..

بقیه توضیحات رو نفرمودید. در مورد سرماخوردگی و اشتها! چه غذاهایی این چندروز مصرف کرده؟
    عذرخواهی میکنم چند ساعتی نیستم. بعد از ظهر در خدمتم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس
    شماره عضویت
    21234
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    بقیه توضیحات رو نفرمودید. در مورد سرماخوردگی و اشتها! چه غذاهایی این چندروز مصرف کرده؟
    عذرخواهی میکنم چند ساعتی نیستم. بعد از ظهر در خدمتم.
    من باید عذرخواهی کنم... راستش همه چی خورده.. تخم کتان، نان، برنج، ماکارونی، تخم مرغ پخته.. فقط کم میخوره.. آب ریزش بینی ندیدم داشته باشه.. وزنش سبک تر شده کمی.. دیگه سروصدا نمیکنه.. صدای که میکنم جواب نمیده که خیلی غیرمعموله.. بازی گوشی و شیطنت نمیکنه... دقیقا بهم حس عذاب وجدان میده و... [emoji30]

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس
    شماره عضویت
    21234

این مدفوعشه... ببخشید بابت تصویر ولی نگرانم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    من باید عذرخواهی کنم... راستش همه چی خورده.. تخم کتان، نان، برنج، ماکارونی، تخم مرغ پخته.. فقط کم میخوره.. آب ریزش بینی ندیدم داشته باشه.. وزنش سبک تر شده کمی.. دیگه سروصدا نمیکنه.. صدای که میکنم جواب نمیده که خیلی غیرمعموله.. بازی گوشی و شیطنت نمیکنه... دقیقا بهم حس عذاب وجدان میده و... [emoji30]

نبايد اجازه بديد همه مواد غذايي رو امتحان كنه . نان رو حذف كنيد بخاطر نمكي كه داره مضره . ماكاروني ، برنج و ساير مواد غذايي كربوهيدرات دار هم مختص خودش طبخ بشه يعني بدون ، نمك ، روغن و ادويه جات كه همگي براي طيور مضر و خطرسازه .
    تغيير رنگ مدفوع به غذاهاي مصرفي بستگي داره . سيزيجات ، مدفوع رو سبز رنگ ميكنه ولي گاهي به بيماري مربوط ميشه. قوام مدفوعش طبيعيه ، يك مقدار ادرارش زياده كه اگر سبزي ، ميوه يا مايعات زيادي مصرف ميكنه ، طبيعتا فزوني ادرار رو داره .

فعلا جيره غذاييشو محدودتر و حساب شده تر كنيد ،همه چيز رو يكجا بهش نديد. تقسيم بندي كنيد در طول روز . سبزي و ميوه هاي طبع سرد و گرم رو رعايت كنيد ، مثلا همزمان هم كاهو و هم تخم خرفه نديد ، طبع سرد و گرم در كنار هم داده بشه .موقت ، از مصرف سبزي خودداري كنيد تا برطرف شدن مشكلش . ميوه هم يك وعده در روز داده بشه يا دو وعده به مقدار كم . دانهاي متنوع و مجاز (با رعايت اصول سرد و گرم كه از نت ميتونيد سِرْچ كنيد ) در اختيارش بزاريد . فعلا تخم مرغ يا حذف بشه يا فقط سفيده داده بشه . تغذيه صحيح عروس رو در نظر بگيريد. با تغيير موقتي كه در وعده ها ميديد ، به رنگ و قوام مدفوع و رفتارش دقت كنيد .

امشب و فردا ، نصف قاشق چايخوري سركه سيب رو در نصف ظرف ابخوريش بريزيد ٦-٧ساعت در اختيارش باشه كه اگر مشكل مختصري در دستگاه گوارشه برطرف بشه . يا براي تاثير سريعتر ، امشب و فردا يك قطره سركه سيب رو در نيم سي سي اب حال كنيد. و خيلي اهسته با قطره چكان از كنار منقار بهش بديد. اگر تا فردا شب مشكلش برطرف نشد اطلاع بديد . سنش هم بفرماييد.

تغذیه عروس هلندی:

https://www.google.com/url?sa=t&sour...lcVjhy1FzjsLGg

https://www.google.com/url?sa=t&sour...kYAdpKG_NWlU2A

https://www.google.com/url?sa=t&sour...i2fePzPet7eBCw

https://www.google.com/url?sa=t&sour...EBYpkeC3uuGcBw

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21239
    سلام من یه عروس دارم وقتی دست میبرم طرفش دستمو بانوک میگیره .چکار کنم که این کاررو نکنه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Omid74 نمایش پست ها
    سلام من یه عروس دارم وقتی دست میبرم طرفش دستمو بانوک میگیره .چکار کنم که این کاررو نکنه؟
    سلام ، منظورتون اينه كه گاز ميگيره و حالت تهاجمي داره يا از سر بازيگوشيه ؟ اگر تازه خريديد ، يعني علاقه اي بهتون نداره و هنوز شما دوست خودش نميدونه . اگر مدتهاست نگهداري ميكنيد يعني با اينكار قصد بازي داره . در مورد اول بايد بهش زمان بديد تا كم كم با محيط و شما اشنا بشه ، استرسش از بين بره و بعداز ٢هفته ، كم كم با غذا دادن نوازش كردن و بازي باهاش ارتباط برقرار كنيد. براي دستي كردنش عجله نكنيد . در مورد دوم هم ، بيشتر كنارش باشيد ، روزي ٣-٤ساعت بازي و ازادي بيرون از قفس رو حتما داشته باشه تا افسرده نشه . گاهي رفتار طوطيها حالت اعتراض گونه داره و نارضايتي از شرايطش رو نشون ميده . به خواسته هاش توجه كنيد و مجبورش نكنيد كاري كه در توان يا دلخواهش نيست انجام بده .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    21239
    من اونو نخریدم .رو یه درخت بود منم گرفتمش .دمش کنده شده بود دوباره در میاد؟

صفحه 1694 از 1915 نخستنخست ... 69411941594164416751676167716781679168016811682168316841685168616871688168916901691169216931694169516961697169816991700170117021703170417051706170717081709171017111712171317441794 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)