کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.H.P نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک عروس هلندی خاکستری که دوماه نیم هستش گرفتم خواستم بدونم چطور حرف زدن رو یادش بدم . بعدش نر یا ماده بودش رو از کجا بفهمم .

Sent from my SM-N9005 using Parsipet mobile app
    سلام.
    از طریق این لینک عکس واضحی ازش بزارید https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=13094

و این مقالات اموزشی هم بخونید https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=513

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط A3MOONI نمایش پست ها
    سلام ببخشید باز مزاحم شدم یکی از طوطی هام اونی که گفتین ماده هستش یکسره میخونه حتی سرش تو ظرف غذا هستش یا تخمه تو دهنشه ول کن نیست این طبیعیه!

Sent from my HUAWEI Y600-U20 using Parsipet mobile app
    سلام.
    خوندنش اگه بهم ریخته و نامرتبه ، ریزه خوانی ماده است . داره تمرین میکنه. مسئله ای نیست. فکر کنم باید درباره جنسیتشون یه تحقیق دیگه ای انجام بدم. عجیبه که عروس دیگه نمیخونه و این یکی اینجور!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    19487
    سلام ببخشید فوضولی میکنم .
    اما من جایی خوندم که میشه برای جفت کردن به مدت 2 هفته طوطی ها رو در دو قفس جدا از هم گذاشت و بعد آروم توی یک قفس گذاشت این درسته ؟
    اگر درسته اون دوتمدن میتونند از این روش استفاده کنن؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    cokatiel
    شماره عضویت
    20639
    باسلام و وقت بخیر.دوست عزیز سوالم اینه که پلت یا دونه پارس برای عروس خوب هست یا مضره و تاثیرش چیه؟چه مقدار مبشه داد

Sent from my C2305 using Parsipet mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی وبلفی نمایش پست ها
    سلام ببخشید فوضولی میکنم .
    اما من جایی خوندم که میشه برای جفت کردن به مدت 2 هفته طوطی ها رو در دو قفس جدا از هم گذاشت و بعد آروم توی یک قفس گذاشت این درسته ؟
    اگر درسته اون دوتمدن میتونند از این روش استفاده کنن؟
    سلام
    بله درسته . پسرم ، وقتي تعداد زياد در دسترس نباشه ، ازين روش استفاده ميشه ، ولي به قضيه جفت شدنو نشدن ربطي نداره . در اصل بهتره از بين جمع جفتشونو انتخاب كنن تا با ميل و سليقه خودشون باشه و بازدهي بالا بره. اين احترام به شعور و انتخاب يك موجود زنده است وگرنه اون روش دور اشنايي هم خوبه و هم جواب ميده و توصيه ميكنم به دوستان .
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezalawyer64 نمایش پست ها
    باسلام و وقت بخیر.دوست عزیز سوالم اینه که پلت یا دونه پارس برای عروس خوب هست یا مضره و تاثیرش چیه؟چه مقدار مبشه داد

دانه پارس اصلا ، ولي پلتها و غذاهاي مخصوص طوطي سانان رو ميتونيد طبق دستور روي جلدش بهشون بديد . روزانه يا هفتگي

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    cokatiel
    شماره عضویت
    20639
    سلام.
    نظرتون را در مورد این تغذیه بفرمایید لطفا:
    گندم،جو،برنج،انواع لوبیا،نخود،برگ گزنه،برگ قاصدک،کنجد،پودر گل سرخ،سویا،هفت تخم،مقداری گردو و بادام و پسته،کتان،ارزن،تخمه با پوست و سبزیجات که نیم پز بشن همه این مواد بالا،سپس مخلوط و خمیر بشن و بندازیم داخل فر تا رطوبتش گرفته بشه و خشک بشه؛بعد به صورت پودر در بیاریم به طوطیمون بدیم ؛لطفا نظرتون بگین که تاثیر این غذا چی میتونه باشه؟خوبه یا بد؟ترکیب کم بشه یا اضافه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20450
    سلام و عرض ادب و احترام
    ببخشید من حدود یه هفته ای هستش که تو خونه دارم با عروسم تمرین کلمه سلام رو میکنیم.میخاستم بدونم عیبی نداره همزمان بهش شیرین کاری یا همون شرطی شدن به چیزی و یا سوت زدن یاد بدم؟در اموزش حرف زدنش اختلال ایجاد نمیکنه؟اول صبر کنم به حرف بیاد بعد از این کارا کنم یا میشه الانم همزمان در مواقع بیکاری یادش داد ؟ممنونم ازتون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط daarriiush نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب و احترام
    ببخشید من حدود یه هفته ای هستش که تو خونه دارم با عروسم تمرین کلمه سلام رو میکنیم.میخاستم بدونم عیبی نداره همزمان بهش شیرین کاری یا همون شرطی شدن به چیزی و یا سوت زدن یاد بدم؟در اموزش حرف زدنش اختلال ایجاد نمیکنه؟اول صبر کنم به حرف بیاد بعد از این کارا کنم یا میشه الانم همزمان در مواقع بیکاری یادش داد ؟ممنونم ازتون
    سلام .عروس کلا سوت رو خیلی بهتر اجرا میکنه . اگه میخواید بهش کلمه یاد بدین فعلا سوت نزنید براش . چون طوطی ها صدا ها و سوت رو خیلی زودتر یاد میگیرن. به جز زمان خواب و استراحت هر وقت که میتونید براش تکرار کنید کلمه ی مورد نظر رو

ترفندهای مختلف رو هم میتونید در کنار آموزش سخنگویی بهش یاد بدین . ربطی بهم ندارن . تایم مشخصی براش تعیین کنید به مدتی که براش خسته کننده نشه . مثلا 5 تا 10 دقیقه . اگه دیدین داره خسته میشه با یه تمرین آسون ، تمرین اصلی رو تموم کنید . موقع خواب یا استراحتش نباشه . موقع بازی یا غذا خوردنش نباشه بهترین زمان برای تمرین ترفند ، قبل از وعده های غذایی هست . 3 وعده کنید غذا رو و قبل از شروع هر وعده میتونید باهاش تمرین کنید .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezalawyer64 نمایش پست ها
    سلام.
    نظرتون را در مورد این تغذیه بفرمایید لطفا:
    گندم،جو،برنج،انواع لوبیا،نخود،برگ گزنه،برگ قاصدک،کنجد،پودر گل سرخ،سویا،هفت تخم،مقداری گردو و بادام و پسته،کتان،ارزن،تخمه با پوست و سبزیجات که نیم پز بشن همه این مواد بالا،سپس مخلوط و خمیر بشن و بندازیم داخل فر تا رطوبتش گرفته بشه و خشک بشه؛بعد به صورت پودر در بیاریم به طوطیمون بدیم ؛لطفا نظرتون بگین که تاثیر این غذا چی میتونه باشه؟خوبه یا بد؟ترکیب کم بشه یا اضافه؟

سلام . عجب دستور اشپزي خوبي!!

نيازي به اينهمه زحمت نيست ، وقتي ميتونه هر كدوم رو طبق اصول خاص خودش و به ميزان مجاز ، مصرف كنه! هستند غذاهايي كه هنوز مورد استفادشون قرار نگرفته و از تأثيراتش بي اطلاعيم ، مثل گزنه و گل سرخ. گزنه بخاطر زبري بافتش ، باعث زخم شدن زبان و حساسيت و خارششون ميشه ولي عرق گزنه قابل استفاده براي طيور هست ( بيشتر خاصيت درماني داره و در مواقع بيماري به كارميره)

تمامي اين غذاها مفيد هستند ولي در طب سنتي ازشون بعنوان دارو هم استفاده ميشه ، پس از تركيبات ، خواص و طبعشون غافل نشيد. داروهاي گياهي اگر نادرست استفاده بشه ، خطراتش به مراتب بيش از نوع شيمياييه. اكثرا طبع گرم دارن ،ومقوي هستند و مصرف همزمانشون ، عملكرد سيستم گوارشي و خلق و خو رو بهم ميريزه.

ارزنو كتان و هفت تخم(هفته اي سه بار) در ظروف جداگانه داده بشه . حبوبات و غلات كاملا پخته بشن و از قبل خيس خورده باشند، سبزيجات خام يا نيم پز ، كلم بروكلي بخار پز ، تخمه ها مثل افتابگردان كه چربي بالايي داره به مقدار كم در هفته يا بيشتر بعنوان تشويقي داده بشه .

كنجد. برگ قاصدك مجاز هست ولي به اعتدال و هفتگي . سويا هفته اي دوبار پخته شده به مقدار كم . گل سرخ محرك جنسيه و در شرايط معمول استفاده نميشه . حالت سر خوشي و مستي ميده براي زمان توليد مثل و اماده كردن مولدها خوبه.

گردو ، بادام ، پسته كه مورد اول و سوم طبع گرمي داره و حتما بايستي با غذاها ، سبزي و ميوه جات ِ طبع سرد استفاده بشه و زياده روي نكنيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20450
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام .عروس کلا سوت رو خیلی بهتر اجرا میکنه . اگه میخواید بهش کلمه یاد بدین فعلا سوت نزنید براش . چون طوطی ها صدا ها و سوت رو خیلی زودتر یاد میگیرن. به جز زمان خواب و استراحت هر وقت که میتونید براش تکرار کنید کلمه ی مورد نظر رو

ترفندهای مختلف رو هم میتونید در کنار آموزش سخنگویی بهش یاد بدین . ربطی بهم ندارن . تایم مشخصی براش تعیین کنید به مدتی که براش خسته کننده نشه . مثلا 5 تا 10 دقیقه . اگه دیدین داره خسته میشه با یه تمرین آسون ، تمرین اصلی رو تموم کنید . موقع خواب یا استراحتش نباشه . موقع بازی یا غذا خوردنش نباشه بهترین زمان برای تمرین ترفند ، قبل از وعده های غذایی هست . 3 وعده کنید غذا رو و قبل از شروع هر وعده میتونید باهاش تمرین کنید .
    سلام
    عذر میخام و سوال اخرم اینکه وعده غذاییش باید منظم باشه؟مثلا سه بار در روز؟اخه این عروس من مدام در حال خوردنه،تخم کتان و ارزن تو قفس همیشه داره.خودمونم بش سیب و تخمه و .... میدیم هر وقت بتونیم!عیبی داره؟ ممنون از پاسختون

صفحه 1668 از 1915 نخستنخست ... 66811681568161816491650165116521653165416551656165716581659166016611662166316641665166616671668166916701671167216731674167516761677167816791680168116821683168416851686168717181768 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)