کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    [quote=امیر محمد 2;63700]ممنون . اخر توانستم حالا سن و نر ومادگیشو بگین

2روزی است دست جلویش می گیرم گاز می گیره همین طور با خودش یه چیز هایی می گه و صوت می زنه
    [دوست عزیز یه عکس دمش بزار اگه توی دمش رنگ زرد داشت مادس و اگه یه دست مشکی و یا طوسی داشت نر هستش

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر محمد 2 نمایش پست ها
    ممنون . اخر توانستم حالا سن و نر ومادگیشو بگین

2روزی است دست جلویش می گیرم گاز می گیره همین طور با خودش یه چیز هایی می گه و صوت می زنه

در مورد سنش که دوست عزیز arooseholandi گفتن خدمتتون حدود 4 ماهه هست عروستون

برای تشخیص جنسیت به طور صد در صد باید صبر کنید تا دوره پرریزی کنه و مشخص بشه

ولی دوستان با تجربه از فرم جمجمه و بقیه چیزها میتونن حدس بزنن

یک راه دیگه هم هست که بعضا درسته.اینکه خودتون میتونید به صداش توجه کنید اگر تک جیغ میزنه احتمال زیاد ماده و اگر ریتمیک میخونه یعنی صداهای متفاوت در میاره احتمال زیاد نر هست

درمورد گاز گرفتنشم نباید از گازش بترسید وگرنه از اون به عنوان یه برگ برنده استفاده میکنه تا شما رو از خودش دور کنه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    [دوست عزیز یه عکس دمش بزار اگه توی دمش رنگ زرد داشت مادس و اگه یه دست مشکی و یا طوسی داشت نر هستش[/quote]
    در مورد جوجه ها ی زیر شش ماه در رنگ خاکستری بخصوص رنگ های زرد دم زیادمعیار و ملاک درستی نیست.چون صد درصد پرنده در سن حدود شش ماهگی یه دوره پرریزی تدریجی که بخصوص در قسمت شاه پرها و دم قابل رویت خواهد بود داره که تازه اون موقع رنگ اصلیش مشاهده میشه و در نرها به مرور زمان صورت به سمت زرد پررنگ شدن و دم خاکستری یکدست شدن میره.موفق باشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    این عکس عروسی که گذاشتی خیلی خیلی شبیه به عروس خودم لپ گلی بود که تقریبا همسن همین هم بود...... نر بود جمجمه این عروس هم به نر میخوره... یه شکل بیضی خاصی داره... از نظر من نره 3.5 ماه هست تقریبا
    شما گفتید از خودش صدا هم در میاره پس نر هست چون ماده تو این سن فقط و فقط تک جیغ میزنه اما ماده بالغ تا حدی میتونه صدا های نامفهوم از خودش در بیاره و این صدا ها هم از رو مستی عروس ماده هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    نوک عروسم مثل اینکه ترک خورده هم یک کم پوسیده مریض نشده باشه .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    داداش یه خواهش دارم هر مشکلی داری میخوای سوال کنی حتما عکس از اون مشکل بزار بهتر بهت کمک میشه... بازم خود دانی

کاربرفعال

شماره عضویت
    3620
    سلام دوستان.
    من دیروز یک عروس هلندی گرفتم .سنش رو نمیدونست گفت در حدوده 1سالشه .حالا من سنش رو از کجا بفهمم؟ بنظرتون رام میشه یا نه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    با سلام دوستان عروسم سومین تخم رو از تاریخ 8 تیر تا الان گذاشته اما اصلا شب ها رو تخم نمیخوابه دم درب لونه هست یعنی پاهاش و بدنش تو لونه هست و سرش بیرون از لونه هستش .... لونه هم از این چوبی ها هستش که بالاش درب داره باز میشه... فابریک عروس...
    هر 3 تخم رو تو نور گرفتم یکیش که نور از توش رد میشد هیچی توش نبود 2 تای دیگه زرده داشت و زرده اش معلوم بود... الان چیکار کنم عروسم رو تخم بخوابه با اینکه تمام روز رو تو لونه هست و میخوابه خیلی کم میاد بیرون برای تغذیه نر هم میره رو تخم اما شب ها..... ایا تا صبح لامپ رو روشن بزارم براشون ؟ به نظرم لامپ روشن باشه تو لونه میخوابه حسم میگه از تاریکی میترسه میاد بیرون به نظرتون چیکار کنم ....

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من دیروز یک عروس هلندی گرفتم .سنش رو نمیدونست گفت در حدوده 1سالشه .حالا من سنش رو از کجا بفهمم؟ بنظرتون رام میشه یا نه؟
    سلام.عروس پرنده ای خونه ای هست که خیلی سریع میشه رام کرد ولی خوب هرچه سن بالاتر میره پرنده بیشتر به خلق و خوی وحشی گری عادت میکنه و بیشتر تمایل به پیدا کردن جفت داره و کمتر به موجودی دیگه عادت میکنه و این یعنی برای رام کردنش باید وقت و حوصله بیشتری صرف بشه.تشخیص سن بیشتر یک امر تجربی هست و قاعده ی خاصی نداره که پشتوانه ی علمی داشته باشه.شما لطف کن یک عکس از عروست بذار.برای رام کردنش هم بهتره تک باشه و بال هاش قیچی بشه و توی فضای خونه آزاد باشه تا با فضا و اهل خونه به مرور زمان انس بگیره و با تکرار و جایزه دادن و شرطی کردن پرنده رو رام کرد.

کاربرفعال

شماره عضویت
    3620
    مرسی از راهنمایتت
    من بعد اکواریوم داری این عروس خوشگل رو گرفتم.ت
    اینم عکسش نظر بدین.ببینین خوبه یا نه؟

صفحه 165 از 1915 نخستنخست ... 651151461471481491501511521531541551561571581591601611621631641651661671681691701711721731741751761771781791801811821831842152656651165 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)